2020 - 2022 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 484 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 30 желтоқсанда № 5614 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 4 желтоқсандағы "2020 – 2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2020 – 2022 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 17 529 028 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 4 018 234 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 44 162 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 46 691 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 13 419 941 мың теңге;
2) шығындар – 21 506 392 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – алу 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – алу 3 977 364 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 3 977 364 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 2 514 190 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 463 174 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 08.12.2020 № 626 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2020 жылға арналған қалалық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері мынадай мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша: төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын – 100 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 100 пайыз.
3. 2020 жылға арналған қалалық бюджет кірістерінің және шығындарының құрамында мынадай трансферттер қарастырылғаны 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.

О городском бюджете на 2020 - 2022 годы
Решение Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 26 декабря 2019 года № 484. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 30 декабря 2019 года № 5614. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2020 – 2022 годы" от 4 декабря 2019 года городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2020 – 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 17 529 028 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 018 234 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 44 162 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 46 691 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 13 419 941 тысяч тенге;
2) затраты – 21 506 392 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – минус 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 3 977 364 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 977 364 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 2 514 190 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 463 174 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 08.12.2020 № 626 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить на 2020 год нормативы распределения доходов в городской бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу:
с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
с доходов, иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
2) по социальному налогу – 100 процентов.
3. Учесть, что в составе доходов и расходов городского бюджета на 2020 год предусмотрены целевые трансферты согласно приложению 4.

4. 2020 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен қала бюджетіне берілетін субвенциялардың көлемі 5 912 189 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. Жергілікті атқарушы органның 2020 жылға арналған резерві 140 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 19.11.2020 № 608 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

4. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2020 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет города, в сумме 5 912 189 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2020 год утвердить в сумме 140 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 19.11.2020 № 608 (вводится в действие с 01.01.2020).

6. 2020 жылға арналған бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы К. Жанасылова
Сәтбаев қалалық мәслихатының хатшысы Т. Хмилярчук
Сәтбаев қалалық
мәслихатының
2019 жылғы 26
желтоқсандағы № 484
шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған қалалық бюджет

6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2020 год, согласно приложению 5.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии К. Жанасылова
Секретарь Сатпаевского городского маслихата Т. Хмилярчук
Приложение 1
к решению
Сатпаевского городского
маслихата
от 26 декабря 2019 года
№ 484
Городской бюджет на 2020 год

122 260
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
625
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
95 192
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
101 660
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
40 625
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
6 730
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
6 730
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
89 099
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
89 099
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 401
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
620
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
21 078
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
8 290 883
1
Тұрғын үй шаруашылығы
6 107 246
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 086 504
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
14 707
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
58 100
063
Бұзылу аумағынан тұрғындарды көшіру үшін тұрғын үйлер мен жатақханалар құрылысын салу
1 791 081
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
222 616
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
4 020 742
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
3 738 300
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
7 092
005
Авариялық және ескірген тұрғын үйлерді бұзу
53 200
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
222 150
2
Коммуналдық шаруашылық
971 279
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
10 000
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту

122 260
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
625
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
95 192
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
101 660
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
40 625
464
Отдел образования района (города областного значения)
6 730
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
6 730
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
89 099
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
89 099
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
67 401
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
620
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
21 078
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
8 290 883
1
Жилищное хозяйство
6 107 246
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 086 504
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
14 707
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
58 100
063
Строительство жилых домов и общежитий для переселения жителей из зон обрушения
1 791 081
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
222 616
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
4 020 742
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
3 738 300
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
7 092
005
Снос аварийного и ветхого жилья
53 200
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
222 150
2
Коммунальное хозяйство
971 279
467
Отдел строительства района (города областного значения)
10 000
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 19.11.2020 № 608 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
9 924 639
Ағымдағы нысаналы трансферттер
4 706 047
республикалық бюджет есебінен
1 825 829
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
9 563
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
197 600
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
651 480
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
368 584
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге
121 119
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы аясында еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға
54 577
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
20 959
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
184 868
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
26 147
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге
13 526
халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға
177 406
облыстық бюджет есебінен
2 755 371
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы аясында еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
5 252
білім беру объектілерін күтіп ұстауға, материалдық-техникалық базасын нығайтуға және жөндеуге
2 600 000
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге
100 000
аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге санитариялық-курорттық емдеу құнын өтеу ретінде ұсынылатын кепілдік берілген соманы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлуге
119
аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлуге
50 000
Нысаналы даму трансферттері

Сноска. Приложение 4 – в редакции решения Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 19.11.2020 № 608 (вводится в действие с 01.01.2020).
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Всего
9 924 639
Целевые текущие трансферты
4 706 047
из республиканского бюджета
1 825 829
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования
9 563
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования
197 600
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
651 480
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования
368 584
на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
121 119
на реализацию мероприятий, направленых на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
54 577
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
20 959
на выплату государственной адресной социальной помощи
184 868
на установление доплат к должностным окладам за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
26 147
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
13 526
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей
177 406
из областного бюджета
2 755 371
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
5 252
на содержание, укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов образования
2 600 000
на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
100 000
на распределение сумм целевых текущих трансфертов районным (городов областного значения) бюджетам на оплату гарантированной суммы, предоставляемой в качестве возмещения стоимости санитарно-курортного лечения
119
на распределение сумм целевых текущих трансфертов районным (городов областного значения) бюджетам на жилищно-коммунальное хозяйство
50 000
Целевые трансферты на развитие