"2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Саран қалалық мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы 32 сессиясының № 351 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2019 жылғы 31 қазандағы № 454 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 8 қарашада № 5524 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Саран қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2019 - 2021 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Саран қалалық мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы 32 сессиясының № 351 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5087 болып тіркелген, "Саран газеті" газетінің 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 105 санында, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрде эталондық бақылау банкінде 2019 жылы 8 қаңтарда жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет сәйкесінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға арналған бюджет 1 қосымшаға сәйкес, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 045 156 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдері бойынша – 1 140 736 мың теңге;
салықсыз түсімдер бойынша – 24 917 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 34 461 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 5 845 042 мың теңге;
2) шығындар – 6 971 370 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – алу 39 108 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 39 108 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалған операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сату – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 112 894 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – алу 112 894 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарызды өтеу – 150 665 мың теңге;
бюджеттік қаржының пайдаланылатын қалдықтары – 37 771 мың теңге.";

О внесении изменений в решение 32 сессии Саранского городского маслихата от 21 декабря 2018 года № 351 "О городском бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Саранского городского маслихата Карагандинской области от 31 октября 2019 года № 454. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 8 ноября 2019 года № 5524. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение 32 сессии Саранского городского маслихата от 21 декабря 2018 года № 351 "О городском бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5087, опубликовано в газете "Саран газеті" от 28 декабря 2018 года № 105, в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 8 января 2019 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2019 – 2021 годы согласно приложениям 1, 2, 3, соответственно, в том числе на 2019 год, согласно приложению 1, в следующих объемах:
1) доходы – 7 045 156 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 140 736 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 24 917 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 34 461 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 845 042 тысяч тенге;
2) затраты – 6 971 370 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – минус 39 108 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 39 108 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 112 894 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – минус 112 894 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 150 665 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 37 771 тысяч тенге.";

73799
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
23362
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
571
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
98732
068
Халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз ету
1290
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
684155
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
160031
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
146206
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
146206
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
13825
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
13825
2
Әлеуметтiк көмек
414461
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
400675
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
178721
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
8831
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
58193
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
585
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
64487
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
63004
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
26854
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
13786
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
13786
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
109663
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
109663
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52118
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1831
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
50990
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

73799
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
23362
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
571
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
98732
068
Обеспечение повышения компьютерной грамотности населения
1290
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
684155
1
Социальное обеспечение
160031
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
146206
005
Государственная адресная социальная помощь
146206
464
Отдел образования района (города областного значения)
13825
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
13825
2
Социальная помощь
414461
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
400675
002
Программа занятости
178721
006
Оказание жилищной помощи
8831
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
58193
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
585
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
64487
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
63004
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
26854
464
Отдел образования района (города областного значения)
13786
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
13786
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
109663
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
109663
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
52118
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1831
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
50990
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях

2 431 315
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 192 889
Дамуға арналған нысаналы трансферттер
1 210 670
Заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған трансферттер
27756
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 192 889
оның ішінде:
Ең төменгі еңбекақының өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақыны арттыруға
387466
Әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің жекелеген категорияларына еңбекақыны арттыруға
15863
"Саран қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ
287873
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік жәрдемақы төлеуге
116706
Жұмыспен қамту орталығында әлеуметтік жұмыс бойынша кеңесшілер мен ассистенттерді енгізуге
2 351
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыруға
40712
оның ішінде:
Еңбекақыны ішінара субсидиялауға
5 362
Жастар практикасына
11362
Жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға арналған мемлекеттік гранттар беруге, оның ішінде NEET категориялы жастар, жағдайы төмен көп балалы отбасылар, жағдайы төмен еңбекке қабілетті мүгедектер
23988
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
44940
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
82986
Халықты жұмыспен қамту саласында көрсетілетін қызметтердің аутсорсингіне
178
"Саран қаласының білім бөлімі" ММ
244773
Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарының педагогикалық қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
213425
Сандық білім беру инфрақұрылымын құруға
6 404
Білім объектілерін күтіп ұстауға, жөндеу жүргізуге және материалдық-техникалық базаны нығайтуға
23082
Орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге
1862
"Саран қаласының құрылыс бөлімі" ММ
52031
Жағдайы төмен көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
52031
"Саран қаласының тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" ММ
204883
Тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы
60100
Аудандық маңызды (қала көшелерінің) және елді мекендердің автомобиль жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуді өткізуге
144783
Дамуға арналған нысаналы трансферттер
1 210 670
оның ішінде:
"Саран қаласының құрылыс бөлімі" ММ

2 431 315
в том числе:
Целевые текущие трансферты
1 192 889
Целевые трансферты на развитие
1 210 670
Трансферты на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства
27756
Целевые текущие трансферты
1 192 889
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
387466
На повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
15863
ГУ "Отдел занятости и социальных программ города Сарани"
287873
На выплату государственной адресной социальной помощи
116706
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
2 351
На реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Енбек"
40712
в том числе:
На частичное субсидирование заработной платы
5 362
На молодежную практику
11362
На предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес идей, в том числе молодежь категории NEET, члены молообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды
23988
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
44 940
На краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
82986
На аутосорсинг услуг агентствам занятости населения
178
ГУ "Отдел образования города Сарани"
244773
На увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования
213425
На создание цифровой образовательной инфраструктуры
6 404
На содержание, укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов образования
23 082
На апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
1862
ГУ "Отдел строительства города Сарани"
52031
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей
52031
ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции города Сарани"
204883
На жилищно-коммунальное хозяйство
60100
На проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
144783
Целевые трансферты на развитие
1 210 670
в том числе:
ГУ "Отдел строительства города Сарани"

1 160 670
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, қалпына келтіруге
738 381
Инженерлік – коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға және (немесе) жайластыруға
49648
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
328 141
Саран қаласы, Ақтас кенті, Гастелло, 17 мекенжайындағы коммуналдық қазандыққа Ақтас кенті 1-ықшамауданының 5 қабатты 8 үйін (№ 1-8) қосымша қоса отырып, жылыту желілерін жаңарту
44500
"Саран қаласының тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" ММ
50 000
Көлік инфрақұрылымын дамытуға
50 000
Заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған трансферттер
27756
оның ішінде:
"Саран қаласының білім бөлімі" ММ
27756
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
27756

1 160670
На проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
738381
На проектирование и (или) обустройство, инженерно - коммуникационной инфраструктуры
49648
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
328 141
Модернизация тепловых сетей с подключением дополнительно 8-ми 5-ти этажных домов № 1-8 микрораона 1 поселка Актас к коммунальной котельной по адресу Гастелло 17, поселка Актас города Сарань
44500
ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции города Сарани"
50 000
На развитие транспортной инфраструктуры
50 000
Трансферты на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства
27756
в том числе:
ГУ "Отдел образования города Сарани"
27756
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
27756