"2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Саран қалалық мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы 32 сессиясының № 351 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2019 жылғы 29 қарашадағы № 460 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 4 желтоқсанда № 5553 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Саран қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2019 - 2021 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Саран қалалық мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы 32 сессиясының № 351 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5087 болып тіркелген, "Саран газеті" газетінің 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 105 санында, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрде эталондық бақылау банкінде 2019 жылы 8 қаңтарда жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет сәйкесінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға арналған бюджет 1 қосымшаға сәйкес, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 055 786 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдері бойынша – 1 140 736 мың теңге;
салықсыз түсімдер бойынша – 24 917 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 34 461 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 5 855 672 мың теңге;
2) шығындар – 6 982 000 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – алу 39 108 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 39 108 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалған операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сату – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 112 894 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – алу 112 894 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарызды өтеу – 150 665 мың теңге;
бюджеттік қаржының пайдаланылатын қалдықтары – 37 771 мың теңге.";

О внесении изменений в решение 32 сессии Саранского городского маслихата от 21 декабря 2018 года № 351 "О городском бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Саранского городского маслихата Карагандинской области от 29 ноября 2019 года № 460. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 4 декабря 2019 года № 5553. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение 32 сессии Саранского городского маслихата от 21 декабря 2018 года № 351 "О городском бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5087, опубликовано в газете "Саран газеті" от 28 декабря 2018 года № 105, в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 8 января 2019 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2019 – 2021 годы согласно приложениям 1, 2, 3, соответственно, в том числе на 2019 год, согласно приложению 1, в следующих объемах:
1) доходы – 7 055 786 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 140 736 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 24 917 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 34 461 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 855 672 тысяч тенге;
2) затраты – 6 982 000 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – минус 39 108 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 39 108тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 112 894 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – минус 112 894 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 150 665 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 37 771 тысяч тенге.";

229886
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34288
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
70093
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
23680
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
571
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
99027
068
Халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз ету
2227
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
678931
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
161264
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
148706
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
148706
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
12558
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
12558
2
Әлеуметтiк көмек
406707
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
394823
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
171157
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
13489
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
48499
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
690
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
62660
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
72092
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
26236
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
11884
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
11884
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
110960
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
110960
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

229886
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
34288
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
70093
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
23680
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
571
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
99027
068
Обеспечение повышения компьютерной грамотности населения
2227
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
678931
1
Социальное обеспечение
161264
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
148706
005
Государственная адресная социальная помощь
148706
464
Отдел образования района (города областного значения)
12558
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
12558
2
Социальная помощь
406707
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
394823
002
Программа занятости
171157
006
Оказание жилищной помощи
13489
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
48499
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
690
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
62660
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
72092
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
26236
464
Отдел образования района (города областного значения)
11884
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
11884
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
110960
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
110960
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

2 441 945
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 192 889
Дамуға арналған нысаналы трансферттер
1 221 300
Заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған трансферттер
27756
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 192 889
оның ішінде:
Ең төменгі еңбекақының өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақыны арттыруға
387466
Әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің жекелеген категорияларына еңбекақыны арттыруға
15863
"Саран қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ
170347
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік жәрдемақы төлеуге
46000
Жұмыспен қамту орталығында әлеуметтік жұмыс бойынша кеңесшілер мен ассистенттерді енгізуге
2 351
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыруға
28087
оның ішінде:
Еңбекақыны ішінара субсидиялауға
5 362
Жастар практикасына
11362
Жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға арналған мемлекеттік гранттар беруге, оның ішінде NEET категориялы жастар, жағдайы төмен көп балалы отбасылар, жағдайы төмен еңбекке қабілетті мүгедектер
11363
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
44 940
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
48 969
"Саран қаласының білім бөлімі" ММ
246 974
Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарының педагогикалық қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
213425
Сандық білім беру инфрақұрылымын құруға
6 404
Білім объектілерін күтіп ұстауға, жөндеу жүргізуге және материалдық-техникалық базаны нығайтуға
27 145
"Саран қаласының ветеринария бөлімі" ММ
420
Аса қауіпті жұқпалы аурулармен ауырған ауылшаруашылығы жануарларының иелеріне малдарды санитарлық союға жұмсалған шығындарды өтеуге
420
"Саран қаласының құрылыс бөлімі" ММ
52031
Жағдайы төмен көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
52031
"Саран қаласының тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" ММ
206100
Тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы
60100
Аудандық маңызды (қала көшелерінің) және елді мекендердің автомобиль жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуді өткізуге
146000
Дамуға арналған нысаналы трансферттер

2 441 945
в том числе:
Целевые текущие трансферты
1 192 889
Целевые трансферты на развитие
1 221 300
Трансферты на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства
27756
Целевые текущие трансферты
1 192 889
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
387466
На повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
15863
ГУ "Отдел занятости и социальных программ города Сарани"
170347
На выплату государственной адресной социальной помощи
46000
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
2 351
На реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Енбек"
28087
в том числе:
На частичное субсидирование заработной платы
5 362
На молодежную практику
11362
На предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес идей, в том числе молодежь категории NEET, члены молообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды
11363
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
44 940
На краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
48 969
ГУ "Отдел образования города Сарани"
246 974
На увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования
213425
На создание цифровой образовательной инфраструктуры
6 404
На содержание, укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов образования
27 145
ГУ "Отдел ветеринарии города Сарани"
420
На возмещение владельцам стоимости на проведение санитарного убоя, больных сельскохозяйственных животных, особо опасными инфекционными заболеваниями
420
ГУ "Отдел строительства города Сарани"
52031
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей
52031
ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции города Сарани"
206100
На жилищно-коммунальное хозяйство
60100
На проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
146000
Целевые трансферты на развитие

1 221 300
оның ішінде:
"Саран қаласының құрылыс бөлімі" ММ
1 171 300
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, қалпына келтіруге
749510
Инженерлік – коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға және (немесе) жайластыруға
50 889
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
328 141
"Саран қаласының тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" ММ
50 000
Көлік инфрақұрылымын дамытуға
50 000
Заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған трансферттер
27756
оның ішінде:
"Саран қаласының білім бөлімі" ММ
27756
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
27756

1 221 300
в том числе:
ГУ "Отдел строительства города Сарани"
1 171 300
На проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
749510
На проектирование и (или) обустройство, инженерно - коммуникационной инфраструктуры
50 889
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
328 141
ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции города Сарани"
50 000
На развитие транспортной инфраструктуры
50 000
Трансферты на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства
27756
в том числе:
ГУ "Отдел образования города Сарани"
27756
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
27756