Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 36/255 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2019 жылғы 8 мамырдағы № 41/288 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 17 мамырда № 5348 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 36/255 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5109 болып тіркелген, 2019 жылғы 2 ақпандағы № 5-6 (9895) "Жаңаарқа" газетінде, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2019 жылдың 9 қаңтарында жарияланған), келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 1 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес бекітілсін, соның ішінде:
2019 жылға арналған аудандық бюджет 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6 969 197 мың теңге:
салықтық түсімдер 955 860 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 9 557 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 7 073 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 5 996 707 мың теңге;
2) шығындар 6 984 311 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 19 905 мың теңге:
бюджеттік кредиттер 53 025 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 33 120 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) алу 35 019 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 35 019 мың теңге:
қарыздар түсімдері 53 025 мың теңге;
қарыздарды өтеу 33 120 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 15 114 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімге 1, 4, 5, 6, 7, 11, 14 қосымшалар осы шешімге 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезектен
тыс ХLІ сессиясының төрағасы
Н. Орынбасарова
Аудандық мәслихат хатшысы К. Имантусупов

О внесении изменений в решение Жанааркинского районного маслихата от 26 декабря 2018 года № 36/255 "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 8 мая 2019 года № 41/288. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 17 мая 2019 года № 5348. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанааркинского районного маслихата от 26 декабря 2018 года № 36/255 "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5109, опубликовано в газете "Жаңаарқа" от 2 февраля 2019 года № 5-6 (9895), в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 9 января 2019 года), следующие изменения:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе:
утвердить бюджет района на 2019 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы 6 969 197 тысяч тенге:
налоговые поступления 955 860 тысяч тенге;
неналоговые поступления 9 557 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 7 073 тысяч тенге;
поступления трансфертов 5 996 707 тысяч тенге;
2) затраты 6 984 311 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 19 905 тысяч тенге:
бюджетные кредиты 53 025 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 33 120 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета минус 35 019 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 35 019 тысяч тенге:
поступление займов 53 025 тысяч тенге;
погашение займов 33 120 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 15 114 тысяч тенге.";
2) приложения 1, 4, 5, 6, 7, 11, 14 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель внеочередной
XLI сессии районного маслихата
Н. Орынбасарова
Секретарь районного маслихата К. Имантусупов
Приложение 1
к решению
Жанааркинского районного маслихата

681
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
121916
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
121916
2
Қаржылық қызмет
22805
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
22805
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12016
004
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
789
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
10000
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
125440
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
82772
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14753
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
68019
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
29530
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29530
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
13138
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13138
02
Қорғаныс
13216
1
Әскери мұқтаждар
6816
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6816
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6816
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
6400
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6400
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2500
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3900
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7990
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
7990
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7990
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету

681
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
121916
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
121916
2
Финансовая деятельность
22805
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
22805
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
12016
004
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
789
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
10000
9
Прочие государственные услуги общего характера
125440
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
82772
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
14753
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
68019
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
29530
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
29530
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
13138
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
13138
02
Оборона
13216
1
Военные нужды
6816
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6816
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6816
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
6400
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6400
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2500
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3900
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7990
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
7990
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7990
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах

10649
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
10649
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
513207
061
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
355338
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
157869
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
86559
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
18500
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
61935
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
6124
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
40273
076
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
40273
14
Борышқа қызмет көрсету
39
1
Борышқа қызмет көрсету
39
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
39
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
39
15
Трансферттер
504048
1
Трансферттер
504048
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
504048
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
2501
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
169280
038
Субвенциялар
315097
051
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
17170
ІІІ. Таза бюджеттік кредиттеу
19905
Бюджеттік кредиттер
53025
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
53025
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
53025

10649
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
10649
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
513207
061
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
355338
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
157869
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
86559
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
18500
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
61935
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
6124
464
Отдел образования района (города областного значения)
40273
076
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
40273
14
Обслуживание долга
39
1
Обслуживание долга
39
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
39
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
39
15
Трансферты
504048
1
Трансферты
504048
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
504048
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
2501
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
169280
038
Субвенции
315097
051
Трансферты органам местного самоуправления
17170
ІІІ. Чистое бюджетное кредитование
19905
Бюджетные кредиты
53025
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
53025
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
53025

309789
6
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
562497
7
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға
48219
8
Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
9179
9
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
10042
10
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
90000
11
Заңнамаға өзгерістер енгізілуіне байланысты бюджет шығыстарын өтеуге
35727
12
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
425025
13
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге
27977
14
Аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға
92505
облыстық бюджеттен
375620
15
Цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға
22781
16
Мәдениет нысандарына жөндеу жұмыстарын жүргізуге
130309
17
Аса қауіпті жұқпалы аурулармен ауыратын ауыл шаруашылығы малдарын санитарлық жоюға иелеріне орнын толтыруға және ветеринариялық препараттарды вакцинациялау, тасымалдау және сақтау бойынша қызметтер көрсетуге
18900
18
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығындағы мамандықтар мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
24484
19
Автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге
115984
20
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
59900
21
Спорт ұйымдарының ағымдағы шығындарына
3262
дамытуға
625266
республикалық бюджеттен
552666
22
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға, соның ішінде:
461060
халықтың әлеуметтiк жағынан осал топтарына тұрғын үй салуға
321900
көпбалалы аз қамтылған отбасыларға тұрғын үй салуға
139160
23
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
91606
облыстық бюджеттен
72600
24
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
30635
25
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға
41965
26
Бюджеттік кредиттер
53025
республикалық бюджеттен
53025
27
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
53025

309789
6
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
562497
7
На развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
48219
8
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
9179
9
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
10042
10
На выплату государственной адресной социальной помощи
90000
11
На компенсацию потерь бюджета в связи с внесением изменений в законодательство
35727
12
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
425025
13
На повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
27977
14
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей
92505
из областного бюджета
375620
15
На создание цифровой образовательной инфраструктуры
22781
16
На проведение ремонтов объектов культуры
130309
17
На возмещение владельцам стоимости на проведение санитарного убоя больных сельскохозяйственных животных особо опасными инфекционными заболеваниями и оказание услуг по вакцинации, транспортировке и хранению ветеринарных препаратов
18900
18
На краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
24484
19
На проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
115984
20
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
59900
21
На текущие расходы организаций спорта
3262
на развитие
625266
из республиканского бюджета
552666
22
На проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда, в том числе:
461060
на строительство жилья для социально уязвимых слоев населения
321900
на строительство жилья для малообеспеченных многодетных семей
139160
23
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
91606
из областного бюджета
72600
24
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
30635
25
На проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
41965
26
Бюджетные кредиты
53025
из республиканского бюджета
53025
27
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
53025
Приложение 5
к решению
Жанааркинского районного маслихата