2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 48/328 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 31 желтоқсанда № 5646 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 қосымшалараға сәйкес бекітілсін, соның ішінде:
2020 жылға арналған аудандық бюджет 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 8 901 934 мың теңге:
салықтық түсімдер 1 263 722 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 7 692 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 7 673 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 7 622 847 мың теңге;
2) шығындар 9 655 471 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 667 908 мың теңге:
бюджеттік кредиттер 703 732 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 35 824 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) алу 1 421 445 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 421 445 мың теңге:
қарыздар түсімдері 1 804 949 мың теңге;
қарыздарды өтеу 35 825 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары алу 347 679 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 14.12.2020 № 65/522 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2020 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. 2020 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында 6 қосымшаға сәйкес 2 022 987 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, дамуға нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер ескерілсін.
5. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 7 қосымшаға сәйкес 2020-2022 жылдарға аудандық бюджеттен кенттер және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар ескерілсін.
6. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 8 қосымшаға сәйкес 2020 жылға аудандық бюджеттен төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер ескерілсін.

О районном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 25 декабря 2019 года № 48/328. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 31 декабря 2019 года № 5646. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе:
утвердить бюджет района на 2020 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы 8 901 934 тысяч тенге:
налоговые поступления 1 263 722 тысяч тенге;
неналоговые поступления 7 692 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 7 673 тысяч тенге;
поступления трансфертов 7 622 847 тысяч тенге;
2) затраты 9 655 471 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 667 908 тысяч тенге:
бюджетные кредиты 703 732 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 35 824 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета минус 1 421 445 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 421 445 тысяч тенге:
поступление займов 1 804 949 тысяч тенге;
погашение займов 35 825 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств минус 347 679 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 14.12.2020 № 65/522 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Утвердить перечень бюджетных инвестиционных проектов на 2020 год согласно приложению 4.
3. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год согласно приложению 5.
4. Учесть в составе расходов бюджета района на 2020 год целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты в сумме 2 022 987 тысяч тенге согласно приложению 6.
5. Учесть в составе расходов бюджета района бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты поселков и сельских округов на 2020-2022 годы согласно приложению 7.
6. Учесть в составе расходов бюджета района целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам, передаваемые из районного бюджета на 2020 год согласно приложению 8.

7. Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 109 793 мың теңге сомасында және тұрғын үй салуға 62 125 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 04.11.2020 № 62/505 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2020 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 17 741 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. Алынып тасталды - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 05.07.2020 № 56/385 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9-1. 9 қосымшаға сәйкес 2020 жылға аудандық бюджеттен төменгі тұрған бюджеттерге берілетін бюджеттік кредиттер ескерілсін.
Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 08.09.2020 № 58/394 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

7. Учесть бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 109 793 тысяч тенге и на строительство жилья в сумме 62 125 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 04.11.2020 № 62/505 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 17 741 тысяч тенге.
9. Исключен решением Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 05.07.2020 № 56/385 (вводится в действие с 01.01.2020).
9-1. Учесть бюджетные кредиты нижестоящим бюджетам, передаваемые из районного бюджета на 2020 год согласно приложению 9.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 08.09.2020 № 58/394 (вводится в действие с 01.01.2020).

12878
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
75435
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
574
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
13021
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
24291
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
107535
068
Халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз ету
11725
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
454158
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
168938
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
162138
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
162138
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
6800
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
6800
2
Әлеуметтiк көмек
243988
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
243988
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
68322
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20800
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3990
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
50822
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1100
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
43450
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
21186
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
34318
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
41232
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
41232
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23225
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

12878
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
75435
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
574
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
13021
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
24291
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
107535
068
Обеспечение повышения компьютерной грамотности населения
11725
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
454158
1
Социальное обеспечение
168938
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
162138
005
Государственная адресная социальная помощь
162138
464
Отдел образования района (города областного значения)
6800
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
6800
2
Социальная помощь
243988
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
243988
002
Программа занятости
68322
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20800
006
Оказание жилищной помощи
3990
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
50822
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1100
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
43450
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
21186
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
34318
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
41232
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
41232
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
23225
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

1404079
республикалық бюджеттен
1297903
1
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
219899
2
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
101765
3
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
470763
4
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақыларына қосымша ақылар белгілеуге
48457
5
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға
89567
6
Мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге
10143
7
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
9333
8
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
157667
9
Халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға
117600
10
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге
64410
11
Дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбекақысын ұлғайтуға
8299
облыстық бюджеттен
106176
12
Аса қауіпті жұқпалы аурулармен ауыратын ауыл шаруашылығы жануарларын санитарлық жою жүргізу құнын иелеріне өтеуге
8400
13
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығындағы сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
6306
14
Елді мекендердің көшелерінің және аудандық маңызы бар (қала көшелерінің) автомобиль жолдарына күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге
91351
15
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
119
дамуға
409562
республикалық бюджеттен
323823
16
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға
172827
17
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға
150996
облыстық бюджеттен
85739
18
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға
68961
19
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға

1404079
из республиканского бюджета
1297903
1
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования
219899
2
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
101765
3
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования
470763
4
На установление доплат к должностным окладам за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
48457
5
На реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек"
89567
6
На установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
10143
7
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
9333
8
На выплату государственной адресной социальной помощи
157667
9
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей
117600
10
На возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
64410
11
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта
8299
из областного бюджета
106176
12
На возмещение владельцам стоимости проведения санитарного убоя, больных сельскохозяйственных животных, особо опасными инфекционными заболеваниями
8400
13
На краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек"
6306
14
На проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
91351
15
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
119
на развитие
409562
из республиканского бюджета
323823
16
На проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
172827
17
На проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
150996
из областного бюджета
85739
18
На проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
68961
19
На проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры