2020-2022 жылдарға арналған кенттер және ауылдық округтердің бюджеті туралы
Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 49/337 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 9 қаңтарда № 5672 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Жаңаарқа кентінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін":
1) кірістер 618 815 мың теңге:
салықтық түсімдер 42 262 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 576 553 мың теңге;
2) шығындар 868 387 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) алу 249 572 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 249 572 мың теңге:
қарыздар түсімдері 249 566 мың теңге;
қарыздарды өтеу 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 16.11.2020 № 63/509 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2020-2022 жылдарға арналған Ақтау ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін":
1) кірістер 24 948 мың теңге:
салықтық түсімдер 658 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 24 290 мың теңге;
2) шығындар 29 413 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) алу 4465 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 4465 мың теңге:
қарыздар түсімдері 4465 мың теңге;
қарыздарды өтеу 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 16.11.2020 № 63/509 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2020-2022 жылдарға арналған Ақтүбек ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін":

О бюджете поселков и сельских округов на 2020-2022 годы
Решение Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 31 декабря 2019 года № 49/337. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 9 января 2020 года № 5672. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Жаңаарқа на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2020 год в следующих объемах":
1) доходы 618 815 тысяч тенге:
налоговые поступления 42 262 тысяч тенге;
поступления трансфертов 576 553 тысяч тенге;
2) затраты 868 387 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета минус 249 572 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 249 572 тысяч тенге:
поступление займов 249 566 тысяч тенге;
погашение займов 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 16.11.2020 № 63/509 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Утвердить бюджет Актауского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 4, 5, 6, в том числе на 2020 год в следующих объемах":
1) доходы 24 948 тысяч тенге:
налоговые поступления 658 тысяч тенге;
поступления трансфертов 24 290 тысяч тенге;
2) затраты 29 413 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета минус 4465 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 4465 тысяч тенге:
поступление займов 4465 тысяч тенге;
погашение займов 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 16.11.2020 № 63/509 (вводится в действие с 01.01.2020).
3. Утвердить бюджет Актубекского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 7, 8, 9, в том числе на 2020 год в следующих объемах":

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) алу 40 000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 40 000 мың теңге:
қарыздар түсімдері 40 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 16.11.2020 № 63/509 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. 2020-2022 жылдарға арналған Целинный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 40, 41, 42 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін":
1) кірістер 23 408 мың теңге:
салықтық түсімдер 189 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 23 219 мың теңге;
2) шығындар 67 327 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) алу 43 919 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 43 919 мың теңге:
қарыздар түсімдері 43 919 мың теңге;
қарыздарды өтеу 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 17.09.2020 № 59/399 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. 2020 жылға кент және ауылдық округтердің бюджеттерінен қаржыландырылатын, азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн білім беру саласындағы мамандарға, қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
16. Бюджет кірістерінің құрамында 43 қосымшаға сәйкес 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеттен кенттер және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар ескерілсін.

4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета минус 40 000 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 40 000 тысяч тенге:
поступление займов 40 000 тысяч тенге;
погашение займов 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 – в редакции решения Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 16.11.2020 № 63/509 (вводится в действие с 01.01.2020).
14. Утвердить бюджет Целинного сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 40, 41, 42, в том числе на 2020 год в следующих объемах":
1) доходы 23 408 тысяч тенге:
налоговые поступления 189 тысяч тенге;
поступления трансфертов 23 219 тысяч тенге;
2) затраты 67 327 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета минус 43 919 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 43 919 тысяч тенге:
поступление займов 43 919 тысяч тенге;
погашение займов 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 – в редакции решения Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 17.09.2020 № 59/399 (вводится в действие с 01.01.2020).
15. Установить на 2020 год специалистам в области образования, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, финансируемым из бюджета поселка и сельских округов, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
16. Учесть в составе поступлений бюджета бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты поселков и сельских округов на 2020-2022 годы согласно приложению 43.

17. 2020 жылға арналған кенттер және ауылдық округтердің бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 44 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
18. 2020 жылға арналған бюджет кірістерінің құрамында 45 қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер ескерілсін.
19. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Ж. Рыспеков
Жаңаарқа аудандық мәслихат хатшысы К. Имантусупов
2019 жылғы 31 желтоқсандағы
№49/337 Жаңаарқа аудандық
мәслихатының шешіміне
1 қосымша
2020 жылға арналған Жаңаарқа кентінің бюджеті

17. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета поселков и сельских округов на 2020 год согласно приложению 44.
18. Учесть в составе поступлений бюджета на 2020 год целевые текущие трансферты передаваемые из районного бюджета нижестоящим бюджетам согласно приложению 45.
19. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Ж. Рыспеков
Секретарь Жанааркинского районного маслихата К. Имантусупов
Приложение 1
к решению
Жанааркинского районного маслихата
от 31 декабря 2019 года №49/337
Бюджет поселка Жаңаарқа на 2020 год