2020-2022 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қала, кент, ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № VI-52/439 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 6 қаңтарда № 5666 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Қарқаралы қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 524806 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 18940 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 460 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 505406 мың теңге;
2) шығындар – 530420 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 5614 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5614 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5614 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 27.10.2020 № VI-62/520 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2020-2022 жылдарға арналған Қарағайлы кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 199080 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6010 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 50 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 193020 мың теңге;
2) шығындар – 203613 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 4533 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4533 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4533 мың теңге.

О бюджетах города районного значения, поселка, сельских округов на 2020-2022 годы
Решение Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 27 декабря 2019 года № VI-52/439. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 6 января 2020 года № 5666.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Каркаралинск на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 524806 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 18940 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 460 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 505406 тысяч тенге;
2) затраты – 530420 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 5614 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5614 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5614 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 27.10.2020 № VI-62/520 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Утвердить бюджет поселка Карагайлы на 2020-2022 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 199080 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6010 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 50 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 193020 тысяч тенге;
2) затраты – 203613 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 4533 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4533 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4533 тысячи тенге.

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 30.07.2020 № VI-59/502 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
25. 2020-2022 жылдарға арналған Угар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 73, 74 және 75 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 29804 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 131 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 29673 мың теңге;
2) шығындар – 29804 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 30.07.2020 № VI-59/502 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
26. 2020 жылға арналған аудандық маңызы бар қала, кент, ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен берілетін субвенцияның көлемі 882926 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Қарқаралы қаласына – 242602 мың теңге;
Қарағайлы кентіне – 86242 мың теңге;
Егіндібұлақ ауылдық округіне - 94656 мың теңге;
Қырғыз ауылдық округіне - 33511 мың теңге;
Абай ауылдық округіне - 19133 мың теңге;
Қасым Аманжолов ауылдық округіне - 19761 мың теңге;
Нұркен Әбдіров ауылдық округіне - 25005 мың теңге;
Балқантау ауылдық округіне - 21655 мың теңге;
Бақты ауылдық округіне - 19979 мың теңге;
Бесоба ауылдық округіне - 20638 мың теңге;
Жаңатоған ауылдық округіне - 18693 мың теңге;
Ынталы ауылдық округіне - 17650 мың теңге;
Қаракөл ауылдық округіне - 13598 мың теңге;
Қайнарбұлақ ауылдық округіне - 25580 мың теңге;
Қоянды ауылдық округіне - 20440 мың теңге;
Қаршығалы ауылдық округіне - 23233 мың теңге;
Мартбек Мамыраев ауылдық округіне - 23330 мың теңге;
Мәди ауылдық округіне – 18820 мың теңге;
Нығмет Нұрмақов атындағы ауылдық округіне - 18293 мың теңге;
Тәттімбет ауылдық округіне - 21512 мың теңге;
Тегісшілдік ауылдық округіне - 19821 мың теңге;
Темірші ауылдық округіне - 20363 мың теңге;
Томар ауылдық округіне - 18056 мың теңге;
Шарықты ауылдық округіне - 20280 мың теңге;
Угар ауылдық округіне - 20075 мың теңге.

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 24 – в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 30.07.2020 № VI-59/502 (вводится в действие с 01.01.2020).
25. Утвердить бюджет Угарского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 73, 74 и 75 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 29804 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 131 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 29673 тысячи тенге;
2) затраты – 29804 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 25 – в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 30.07.2020 № VI-59/502 (вводится в действие с 01.01.2020).
26. Предусмотреть в бюджетах города районного значения, поселка, сельских округов на 2020 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме 882926 тысяч тенге, в том числе:
городу Каркаралинск - 242602 тысячи тенге;
поселку Карагайлы - 86242 тысячи тенге;
Егиндыбулакскому сельскому округу - 94656 тысяч тенге;
Киргизскому сельскому округу – 33511 тысячи тенге;
Абайскому сельскому округу – 19133 тысячи тенге;
Касым Аманжоловскому сельскому округу – 19761 тысячи тенге;
Нуркен Абдировскому сельскому округу – 25005 тысяч тенге;
Балкантаускому сельскому округу – 21655 тысяч тенге;
Бахтинскому сельскому округу – 19979 тысяч тенге;
Бесобинскому сельскому округу – 20638 тысяч тенге;
Жанатоганскому сельскому округу – 18693 тысяч тенге;
Инталинскому сельскому округу – 17650 тысяч тенге;
Каракольскому сельскому округу – 13598 тысяч тенге;
Кайнарбулакскому сельскому округу – 25580 тысяч тенге;
Кояндинскому сельскому округу – 20440 тысяч тенге;
Каршигалинскому сельскому округу – 23233 тысячи тенге;
Мартбек Мамыраевскому сельскому округу – 23330 тысяч тенге;
Мадийскому сельскому округу – 18820 тысяч тенге;
сельскому округу имени Ныгмета Нурмакова – 18293 тысячи тенге;
Таттимбетскому сельскому округу – 21512 тысячи тенге;
Тегисшилдикскому сельскому округу – 19821 тысячи тенге;
Темиршинскому сельскому округу – 20363 тысячи тенге;
Томарскому сельскому округу – 18056 тысяч тенге;
Шарыктинскому сельскому округу – 20280 тысяч тенге;
Угарскому сельскому округу – 20075 тысяч тенге.

27. 2020 жылға аудандық маңызы бар қала, кент, ауылдық округтердің бюджеттерінен қаржыландырылатын, ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласының азаматтық қызметшілеріне, қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкалармен салыстырғанда кемінде жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар ескерілсін.

27. Учесть на 2020 год гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, работающим в сельской местности, финансируемые из бюджетов города районного значения, поселка, сельских округов, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

28. 2020 жылға арналған аудандық маңызы бар қала, кент, ауылдық округтер бюджеттерінің құрамында нысаналы трансферттер 76 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
29. 2020 жылға арналған аудандық маңызы бар қала, кент, ауылдық округтердің бюджеттерін орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 77 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
30. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, аудандық мәслихат хатшысы С. Нуркенов
Қарқаралы аудандық мәслихатының

28. Учесть в составе бюджетов города районного значения, поселка, сельских округов на 2020 год целевые трансферты согласно приложению 76.
29. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджетов города районного значения, поселка, сельских округов на 2020 год согласно приложению 77.
30. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии, секретарь районного маслихата С. Нуркенов
Приложение 1
к решению
Каркаралинского районного маслихата

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
440
040
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыру
440
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
III. Таза бюджеттік кредиттеу
0
Бюджеттік кредиттер
0
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
IV.Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
Қаржы активтерін сатып алу
0
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
0
VI.Бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру
0
Қарқаралы аудандық
мәслихатының 2019 жылғы
__ желтоқсандағы № ______ шешіміне
56 қосымша
2021 жылға арналған Нығмет Нұрмақов атындағы ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I.Кiрiстер

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
440
040
Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
440
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
III. Чистое бюджетное кредитование
0
Бюджетные кредиты
0
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Приобретение финансовых активов
0
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Поступление от продажи финансовых активов государства
0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
V. Дефицит (профицит) бюджета
0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
Приложение 56
к решению Каркаралинского
районного маслихата
от __ декабря 2019 года
№ _____
Бюджет сельского округа имени Ныгмета Нурмакова на 2021 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы