Осакаров ауданының кенттерінің, ауылдық округтарының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 790 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 5 қаңтарда № 5655 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Осакаровка кентінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3, 4, 5-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 092 574 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 26 499 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 066 075 мың теңге;
2) шығындар – 1 191 002 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - алу 98 428 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті пайдалану) – 98 428 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 88 018 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 10 410 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 30.11.2020 № 950 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Молодежный кентінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 6, 7, 8, 9, 10 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 273 802 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 181 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 265 621 мың теңге;
2) шығындар - 354 199 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - алу 80 397 мың теңге;

О бюджете поселков, сельских округов Осакаровского района на 2020-2022 годы
Решение Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 30 декабря 2019 года № 790. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 5 января 2020 года № 5655. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Осакаровка на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 092 574 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 26 499 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 066 075 тысяч тенге;
2) затраты – 1 191 002 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 98 428 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 98 428 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 88 018 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 410 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 30.11.2020 № 950 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Утвердить бюджет поселка Молодежный на 2020-2022 годы согласно приложениям 6, 7, 8, 9, 10 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 273 802 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8 181 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 265 621 тысяч тенге;
2) затраты – 354 199 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 80 397 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 4 606 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 23.10.2020 № 927 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4-1. 2020 жылға арналған Есіл ауылдық округінің бюджетіне түсетін түсімдер құрамында 17-1-қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту.Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 23.10.2020 № 927 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Батпақты ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 18, 19, 20-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40 419 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 132 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 338 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 35 949 мың теңге;
2) шығындар - 90 419 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 50 000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті пайдалану) – 50 000 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 50 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 23.10.2020 № 927 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
5-1. Батпақты ауылдық округінің 2020 жылға арналған бюджетіне түсетін түсімдер құрамында 20-1 қосымшаға сәйкес облыстық және аудандық бюджеттерден берілетін нысаналы трансферттер қарастырылсын
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 22.06.2020 № 862 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Сұңқар ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті 21, 22, 23-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 25 420 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 267 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 25 153 мың теңге;
2) шығындар – 25 420 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 4 606 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 23.10.2020 № 927 (вводится в действие с 01.01.2020).
4-1. Предусмотреть в составе поступлений в бюджет сельского округа Есиль на 2020 год целевые трансферты и кредиты из областного и районного бюджетов согласно приложению 17-1.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 23.10.2020 № 927 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Утвердить бюджет Батпактинского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 18, 19, 20 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 40 419 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 132 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2 338 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 35 949 тысяч тенге;
2) затраты – 90 419 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 50 000 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 50 000 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 50 000 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 23.10.2020 № 927 (вводится в действие с 01.01.2020).
5-1. Предусмотреть в составе поступлений в бюджет Батпактинского сельского округа на 2020 год целевые трансферты из областного и районного бюджетов согласно приложению 20-1.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 22.06.2020 № 862 (вводится в действие с 01.01.2020).
6. Утвердить бюджет сельского округа Сункар на 2020-2022 годы согласно приложениям 21, 22, 23 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 25 420 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 267 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 25 153 тысяч тенге;
2) затраты – 25 420 тысяч тенге;

3) таза бюджеттік несиелеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті пайдалану) – 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 30.11.2020 № 950 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
6-1. 2020 жылға арналған Сұңқар ауылдық округінің бюджетіне түсетін түсімдер құрамында 23-1-қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 22.06.2020 № 862 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Маржанкөл ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 24, 25, 26- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37 981 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 021 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 36 960 мың теңге;
2) шығындар - 37 981 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті пайдалану) – 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 30.11.2020 № 950 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
7-1. 2020 жылға арналған Маржанкөл ауылдық округінің бюджетіне түсетін түсімдер құрамында аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер осы шешімнің 26-1-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 7-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 20.03.2020 № 821 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 30.11.2020 № 950 (вводится в действие с 01.01.2020).
6-1. Предусмотреть в составе поступлений в бюджет сельского округа Сункар на 2020 год целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 23-1.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 22.06.2020 № 862 (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Утвердить бюджет Маржанкольского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 24, 25, 26 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 37 981 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 021 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 36 960 тысяч тенге;
2) затраты – 37 981 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 30.11.2020 № 950 (вводится в действие с 01.01.2020).
7-1. Предусмотреть в составе поступлений в бюджет Маржанкольского сельского округа на 2020 год целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 26-1.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 20.03.2020 № 821 (вводится в действие с 01.01.2020).

25. Кенттердің, ауылдық округтердің 2020 жылға арналған бюджетінің түсімдері мен шығыстарының құрамында жоғары тұрған бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 4, 9, 14, 20-1, 23-1, 26-1, 29-1, 32-1, 35-1, 39, 42-1, 46, 50-1, 54, 58, 61-1, 64-1, 67-1, 70 -1, 74, 77-1 және 80-1-қосымшаларға сәйкес ескерілсін.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 10.08.2020 № 883 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).

25. Учесть в составе поступлений и расходов бюджета поселков, сельских округов на 2020 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложениям 4, 9, 14, 20-1, 23-1, 26-1, 29-1, 32-1, 35-1, 39, 42-1, 46, 50-1, 54, 58, 61-1, 64-1, 67-1, 70-1, 74, 77-1 и 80-1.
Сноска. Пункт 25 – в редакции решения Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 10.08.2020 № 883 (вводится в действие с 01.01.2020).

26. 2020 жылға арналған кент, ауылдық округ бюджетін атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5, 10 және 47 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
27. 2020 жылы азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру саласындағы мамандарға, қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік ставкалар қарастырылсын.

26. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета поселка, сельского округа на 2020 год согласно приложению 5, 10 и приложению 47.
27. Предусмотреть на 2020 год специалистам в области образования являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.