2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 342 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 9 қаңтарда № 5674 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 103 074 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 570 535 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 231 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 422 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 516 886 мың теңге;
2) шығындар – 9 543 658 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 412 339 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 442 722 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 30 383 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 1 852 923 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 852 923 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 796 256 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 30 384 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 87 051 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 27.11.2020 № 399 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 80 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 80 пайыз.
3. 2020 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 388 035 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 881 328 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Жезді кентіне – 203 510 мың теңге;
Ұлытау ауылдық округіне – 194 942 мың теңге;
Ақтас кентіне – 41 930 мың теңге;
Қарсақпай кентіне – 88 272 мың теңге;
Қаракеңгір ауылдық округіне – 22 449 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округіне – 26 691 мың теңге;
Шеңбер ауылдық округіне – 31 305 мың теңге;

О районном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Улытауского районного маслихата Карагандинской области от 30 декабря 2019 года № 342. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 9 января 2020 года № 5674. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 103 074 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 570 535 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13 231 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 422 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 516 886 тысяч тенге;
2) затраты – 9 543 658 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 412 339 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 442 722 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 30 383 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 1 852 923 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 852 923 тысяч тенге:
поступление займов – 1 796 256 тысяч тенге;
погашение займов – 30 384 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 87 051 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Улытауского районного маслихата Карагандинской области от 27.11.2020 № 399 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить на 2020 год нормативы распределения доходов в районный бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 80 процентов;
2) по социальному налогу – 80 процентов.
3. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2020 год объем субвенции, передаваемых из областного бюджета в бюджет района, в сумме 388 035 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселков, сельских округов в сумме 881 328 тысяч тенге, в том числе:
поселок Жезды – 203 510 тысяч тенге;
Улытауский сельский округ – 194 942 тысяч тенге;
поселок Актас – 41 930 тысяч тенге;
поселок Карсакпай – 88 272 тысяч тенге;
Каракенгирский сельский округ – 22 449 тысяч тенге;
Аманкельдинский сельский округ – 26 691 тысяч тенге;
Шенберский сельский округ – 31 305 тысяч тенге;

Егінді ауылдық округіне – 25 595 мың теңге;
Алғабас ауылдық округіне – 39 296 мың теңге;
Мибұлақ ауылдық округіне – 29 359 мың теңге;
Сарысу ауылдық округіне – 24 398 мың теңге;
Жанкелді ауылдық округіне – 61 066 мың теңге;
Терісаққан ауылдық округіне – 37 442 мың теңге;
Борсеңгір ауылдық округіне – 30 720 мың теңге;
Қоскөл ауылдық округіне – 24 353 мың теңге.
5. 2020 жылға аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осындай қызмет түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
6. Ұлытау ауданы әкімдігінің 2020 жылға арналған резерві 121 214 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 27.11.2020 № 399 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттің құрамында нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес белгіленсін.

Егиндинский сельский округ – 25 595 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 39 296 тысяч тенге;
Мибулакский сельский округ – 29 359 тысяч тенге;
Сарысуский сельский округ – 24 398 тысяч тенге;
Жанкельдинский сельский округ – 61 066 тысяч тенге;
Терсакканский сельский округ – 37 442 тысяч тенге;
Борсенгирский сельский округ – 30 720 тысяч тенге;
Коскольский сельский округ – 24 353 тысяч тенге.
5. Установить на 2020 год гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
6. Утвердить резерв акимата Улытауского района на 2020 год в сумме 121 214 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Улытауского районного маслихата Карагандинской области от 27.11.2020 № 399 (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Установить в составе районного бюджета на 2020 год целевые трансферты и бюджетные кредиты согласно приложению 4.

8. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2020 жылға арналған кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 28.04.2020 № 368 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

8. Утвердить перечень бюджетных программ районного бюджета на 2020 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов согласно приложению 5.
9. Утвердить целевые трансферты и бюджетные кредиты бюджетам поселков, сельских округов из районного бюджета на 2020 год согласно приложению 6.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Улытауского районного маслихата Карагандинской области от 28.04.2020 № 368 (вводится в действие с 01.01.2020).

10. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Э. Ершуманова
Ұлытау аудандық маслихаттың хатшысы Т. Сейтжанов
Ұлытау аудандық
мәслихатының XXXIX
сессиясының 2019 жылғы 30
желтоқсандағы № 342 шешіміне
1 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет

10. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год согласно приложению 7.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Э. Ершуманова
Секретарь маслихата Улытауского района Т. Сейтжанов
Приложение 1
к решению XXXIX сессии
Улытауского районного
маслихата от 30 декабря 2019
года № 342
Бюджет Улытауского района на 2020 год

сессиясының 2019 жылғы 30
желтоқсандағы № 342шешіміне 4 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет құрамында нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 27.11.2020 № 399 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
2901017
Ағымдағы нысаналы трансферттер
904761
Нысаналы даму трансферттері
200000
Бюджеттік кредиттер
1796256
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
904761
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
110055
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
26600
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
235942
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы іс-шараларды іске асыруға
45826
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
2973
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
45143
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
47357
Мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге
7296
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге
26430
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
351167
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлауға
1141
Дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
4831
Нысаналы даму трансферттері
200000
Сапар орталығының және этноауылдың инженерлік-байланыс инфрақұрылымын салуға
200000
Бюджеттік кредиттер
1796256
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
83507
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды іске асыруға
1712749
Ұлытау аудандық
мәслихатының XXXIX
сессиясының 2019 жылғы 30
желтоқсандағы № 342 шешіміне
5 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бағдарламаларының тізбесі

маслихата от 30 декабря 2019
года №342
Целевые трансферты и бюджетные кредиты в составе районного бюджета на 2020 год
Сноска. Приложение 4 – в редакции решения Улытауского районного маслихата Карагандинской области от 27.11.2020 № 399 (вводится в действие с 01.01.2020).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
2901017
Целевые текущие трансферты
904761
Целевые трансферты на развитие
200000
Бюджетные кредиты
1796256
в том числе:
Целевые текущие трансферты
904761
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования
110055
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
26600
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования
235942
На реализацию мероприятий, направленых на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Енбек"
45826
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
2973
На выплату государственной адресной социальной помощи
45143
На установление доплат к должностным окладам за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
47357
На установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
7296
На возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
26430
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
351167
На повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
1141
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта
4831
Целевые трансферты на развитие
200000
На строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры визит-центра и этноаула
200000
Бюджетные кредиты
1796256
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
83507
На реализацию мер в рамках Дорожной карты занятости
1712749
Приложение 5
к решению XXXIX сессии
Улытауского районного
маслихата от 30 декабря 2019
года №342
Перечень бюджетных программ районного бюджета на 2020 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов