"Қызылорда облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін дәрілік заттарды қосымша беру туралы" Қызылорда облыстық мәслихатының 2019 жылғы 07 ақпандағы № 300 шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Қызылорда облыстық мәслихатының 2019 жылғы 16 қазандағы № 357 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 17 қазанда № 6935 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 2020 жылғы 24 тамыздағы № 457 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 24.08.2020 № 457 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 9-бабының 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес Қызылорда облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Қызылорда облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін дәрілік заттарды қосымша беру туралы" Қызылорда облыстық мәслихатының 2019 жылғы 07 ақпандағы № 300 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 6682 нөмірімен тіркелген, 2019 жылғы 16 ақпанда "Сыр бойы" және "Кызылординские вести" газеттерінде, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 21 ақпанда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облыстық мәслихатының
кезекті 37-сессиясының төрағасы
Т. Әлімқұлов
Қызылорда облыстық мәслихатының хатшысы Қ. Бисенов
Қызылорда облыстық мәслихатының 2019 жылғы "16" қазандағы № 357 шешіміне қосымша
Қызылорда облыстық мәслихатының 2019 жылғы "07" ақпандағы № 300 шешіміне қосымша
Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін берілетін дәрілік заттар
Ауру түрі
Халық санаты
Дәрілік заттарды тағайындау үшін айғақтар (дәрежесі, сатысы, ауыр ағым)
Дәрілік заттардың атаулары (шығару нысаны)
1
Басқа көріністі жылауықты фиброз (муковисцидоз)
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың дәрежесіне қарамастан барлық түрлері
- Тобрамицин (сыртқы нысан) 300 мг/5мг, ұнтақ ингаляцияға арналған капсуладағы 28 мг;
- Ацетилцистеин 100мг, 200 мг;
- Ортатізбелі триглициридтері бар толыққанды құнарлы қоспа. (Сусын немесе қосымша тамақтануға, сондай-ақ энтералді зонд ретінде қолдануға арналған. 3-жастан жоғары балаларға және ересектерге тағайындалады);
2
Идиопатикалық және екіншілік өкпе артериясының гипертензиясы
II, III, IV сатылары

О внесении изменения в решение Кызылординского областного маслихата от 07 февраля 2019 года № 300 "О предоставлении лекарственных средств отдельным категориям граждан Кызылординской области при амбулаторном лечении бесплатно"
Решение Кызылординского областного маслихата от 16 октября 2019 года № 357. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 17 октября 2019 года № 6935. Утратило силу решением Кызылординского областного маслихата от 24 августа 2020 года № 457
Сноска. Утратило силу решением Кызылординского областного маслихата от 24.08.2020 № 457 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 9 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" Кызылординский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кызылординского областного маслихата от 07 февраля 2019 года № 300 "О предоставлении лекарственных средств отдельным категориям граждан Кызылординской области при амбулаторном лечении бесплатно" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 6682, опубликовано 16 февраля 2019 года в газетах "Сыр бойы" и "Кызылординские вести", в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан от 21 февраля 2019 года) следущее изменение:
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Председатель очередной 37 сессии
Кызылординского областного маслихата
Т. Алимкулов
Секретарь Кызылординского
областного маслихата
К. Бисенов
Приложение к решению
Кызылординского областного маслихата
от "16" октября 2019 года № 357
Приложение к решению
Кызылординского областного маслихата
от "07" февраля 2019 года № 300
Лекарственные средства предоставляемые отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно
Вид заболевания
Категория населения
Показания (степень, стадия, тяжесть течения) для назначения лекарственных средств
Наименования лекарственных средств (форма выпуска)
1
Кистозный фиброз комбинированная форма (муковисцидоз)
Все категории, состоящие на диспансерном учете.
Все типы, вне зависимости от степени тяжести
- Тобрамицин (ингаляционная форма) 300 мг/5 мг, порошок для ингаляций в капсулах 28 мг;
- Ацетилцистеин 100 мг, 200 мг;
- Полноценная сбалансированная смесь со среднецепочечными триглициридами, (для использования в виде напитка или дополнительного питания, а также эндерального зондового питания. Предназначен для взрослых и детей старше 3-х лет);
2
Идиопатическая и вторичная легочная артериальная гипертензия
II, III, IV стадии

- Силденафил 25 мг, 50 мг;
- Бозентан 125 мг;
- Риоцигуат 2,5 мг;
- Илопрост ингаляцияға арналған ерітінді, 10 мкг/мл, 2 мл;
3
Аяқтың эмболиясы және тромбозы
Басқа антикоагулянттық дәрілік препаратты қолдану мүмкін болмағанда
- Ривароксабан 10 мг, 20 мг;
- Эноксапарин Натрия 0,6 мг;
4
Ювенильді идиопатиялық артрит (балалардағы)
Аурудың полиартритикалық формасы мен жүйелер бойынша зақымдану клиникалық белгілерінің болуы, этиотропты
генді-инженерлік биологиялық дәрілік препаратты ем ретінде қолдану
- Адалимубаб, инъекцияға арналған ерітінді 40 мг/0,8 мл;
5
Буллезды эпидермолиз
Өмір сапасын жақсартады және өмір сүру ұзақтығын ұзартады
- Таңып-байлау материалдары, санитарлық гигиенаға арналған зат (сабын) мамандандырылған қорек;
6
Бехчет ауруы
- Инфликсимаб 100 мг;
7
Көмей стенозыIV дәрежесі (балалардағы)
- Оттегімен жасанды қамтамасыз етуге және санитарлық гигиенаға арналған залалсыздандыру материалдары;
- Будесонид, дозаланған ингаляцияға арналған суспензия 0,25 мг/мл 2 мл;
- Повидон - йод 1%-50 мл;
- Флуимуцил 100 мг/мл, инъекция мен ингаляцияға арналған ерітінді;
- Натрия хлорид 0,9%-100,0;
Хлоргексидин биглюконаты, сыртқа қолдануға арналған ерітінді, 0,05%;
8
Целиакия
Туа біткен ферментопатия кезіндегі алмастырғыш дәрілік препарат
- Панкреатин 10000 ЕД/150 мг;
- Панкреатин 25000 ЕД/300 мг;
9
Созылмалы қабынулық демиелинизациялық полинейропатия
Инфекцияға ағзаның қарсы тұра алу қабілетін қамтамасыз ететін екіншілік гуморальды препарат
- Адами қалыпты иммуноглобулин G 50 мл, 100 мл;
10
Иммунды тромбоцитопениялық пурпура
Тромбоцитопениялық пурпураның ауыр түрі, геморрагиялық синдроммен, I, II қатардағы емге көнбеген жағдайда
- Элтромбопаг 50 мг;
11
Остеопароз
Остеопаразоның генерализацияланған нысаны, ауыр ағымы, III, IV дәрежелері, сүйек кемігінің бұзылуы ұлғайған кезінде
- Золедрон қышқылы 5 мг/100 мл;
12
Туа біткен гиперинсулинизм
Туа біткен гормонопатия кезіндегі алмастырғыш препараты
- Октреотид 0,05мг/мл, 0,1мг/мл;
13
Псориаз
Ауырлықтың дәрежесіне қарамастан барлық түрлері
- Бетаметазон, салицил қышқылы, 15 гр жақпа майы;
14
Көптік миелома
Ісіктің ұзақ мерзімді регрессиясы кезінде, сондай-ақ рефрактерлі түрі бар пациенттерде де қолданылады
- Даратумумаб 400мг/20 мл, 20 мл инфузиялық ерітіндіні дайындайтын концентрат;
100 мг / 5 мл, 5 мл инфузиялық ерітіндіні дайындайтын концентрат;
15
Қант диабеті 1 типі, ауыр ағымда декомпенсация сатысы
Гипергликемиялық жағдайға байланысты
- Инсулиндік помпаға арналған резервуар 3 мл, инсулин помпасына жиынтық;
16
Бүйректің гетеротоксикалық аллотрансплантациясынан кейінгі жағдай
Ағзалар трансплантациясынан кейінгі қауіп тобына жататын науқастарды цитомегаловирустық инфекцияның алдын алу мақсатында
- Валганцикловир қабықпен қапталған 450 мг таблетка;
17
Психикалық және мінез-құлықтық ауытқулары
"Д" есепте тұрмайтындар үшін
Депрессивтік жағдайлар
Қобалжу
- Сертралин 50 мг таблетка;
- Флувоксамин 50 мг таблетка;
- Диазепам 5 мг таблетка.
Аббревиатураның толық жазылуы:
мг - миллиграмм;
мл - миллилитр;
мкг - микрограмм;
% - пайыз;
гр - грамм.

- Силденафил 25 мг, 50 мг;
- Бозентан 125 мг;
- Риоцигуат 2,5 мг;
- Илопрост раствор для ингаляций 10 мкг/мл, 2 мл;
3
Эмболия и тромбоз нижних конечностей
При невозможности применения другого антикоагулянтного лекарственного препарата
- Ривароксабан 10 мг,20 мг;
- Эноксапарин Натрия 0,6 мг;
4
Ювенильный идиопатический артрит (у детей)
Наличие клинических признаков поражения по полиартритической форме заболевания и системам, применение этиотропного генно-инженерного биологического лекарственного препарата в качестве лечения
- Адалимубаб, раствор для инъекций 40 мг/0,8 мл;
5
Буллезный эпидермолиз
Улучшает качество жизни и удлиняет продолжительность жизни
- Перевязочные материалы, предмет для сангигиены (мыло) специализированное питание;
6
Болезнь Бехчета
- Инфликсимаб 100 мг;
7
Стеноз гортани
IV степени (у детей)
- Материалы для искусственного обеспечение кислородом и дезинфицирующие средства для санитарной гигиены;
- Будесонид, суспензия для ингаляции дозированная 0,25 мг/мл;
Повидон -йод 1%- 50 мл;
Флуимуцил раствор для инъекции и ингаляции 100мг/мл;
- Натрия хлорид 0,9%-100,0;
- Хлоргексидина биглюконат, раствор для наружного применения 0,05%;
8
Целиакия
Заменительный лекарственный препарат при врожденной ферментопатии
- Панкреатин 10000 ЕД/150 мг;
- Панкреатин 25000 ЕД/300 мг;
9
Хронической воспалительной демиелинизирующей полинейропатии
Препарат обеспечивающее вторичный гуморальный ответ организма на инфекцию
- Человеческий нормальный иммуноглобулин G 50мл, 100 мл;
10
Идиопатическая тромбоцитопеническая пурпура
Тромбоцитопеническая пурпура тяжелый течение с геморрагическим синдромом, не поддавающим I, II линий лечения
- Элтромбопаг 50 мг;
11
Остеопароз
Генерализованная форма остеопаразо, тяжелое течение, III, IV степени, при увеличение разрушение костного мозга
- Золедроновая кислота 5 мг/100 мл;
12
Врожденный гиперинсулинизм
Заместительный препарат при врожденной гормонопатии
- Октреотид 0,05мг/мл, 0,1мг/мл;
13
Псориаз
Все типы, вне зависимости от степени тяжести
Бетаметазон, кислота салициловая , мазь 15 гр;
14
Множественная миелома
При длительной регрессии опухоли, также применяют пациенты с рефрактерной формой.
- Даратумумаб 400мг / 20 мл, 20 мл концентрат для приготовления инфузионного раствора; концентрат для приготовления инфузионного раствора 100 мг / 5 мл, 5 мл;
15
Сахарный диабет 1 тип, стадия декомпенсации в тяжелом потоке
В зависимости от гипергликемической ситуации
- Резервуар для инсулиновой помпы 3 мл, набор для помпы инсулина;
16
Состояние после гетеротоксической аллотрансплантации почек
В целях профилактики цитомегаловирусной инфекции у больных, относящихся к группе риска после трансплантации органов
- Валганцикловир таблетка 450 мг, покрытая оболочкой;
17
Психические и поведенческие отклонения
Не состоящие на "Д" учете
Условия депрессивных
Волнение
- Сертралин таблетка 50 мг;
- Флувоксамин таблетка 50 мг;
- Диазепам таблетка 5 мг.
Расшифровка аббревиатуры:
мг - миллиграмм
мл – миллилитр
мкг - микрограмм;
% - процент;
гр - грамм.