"Әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларын бекіту туралы" Қармақшы аудандық мәслихатының 2017 жылғы 20 қыркүйектегі № 117 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 28 маусымдағы № 250 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 4 шілдеде № 6840 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 16 ақпандағы № 11 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 16.02.2021 № 11 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 23тармағына және "Әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысына сәйкес Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қармақшы аудандық мәслихатының 2017 жылғы 20 қыркүйектегі № 117 "Әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5983 нөмірімен тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 20 қазанда жарияланған) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
аталған шешіммен бекітілген әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларында:
5-тармақтың 3) тармақшасының алтыншы, жетінші абзацтарындағы "30 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде жылына бір рет" деген сөздерден кейін "және 2019 жылдың 15 ақпанында Ауғанстан аумағынан совет әскерлерін шығару күніне 30 жыл толуына орай материалдық көмек ретінде бір дүркін 40 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде" деген сөздер алынып тасталсын;
6-тармақтың екінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) жауынгерлердің екінші рет некеге тұрмаған жесірлеріне, екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердің, геттолардың және басқа да еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына – 40 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде жылына бір рет және 1941-1945 жылдарындағы Ұлы Отан соғысы Жеңісінің 74-жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушысына материалдық көмек ретінде бір дүркін 303000 теңге мөлшерінде;";

О внесении изменений в решение Кармакшинского районного маслихата от 20 сентября 2017 года №117 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 28 июня 2019 года № 250. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 4 июля 2019 года № 6840. Утратило силу решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 16 февраля 2021 года № 11
Сноска. Утратило силу решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 16.02.2021 № 11 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" Кармакшинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кармакшинского районного маслихата от 20 сентября 2017 года № 117 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5983, опубликовано 20 октября 2017 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных указанным решением:
После слов "раз в год в размере 30 месячных расчетных показателей" шестого, седьмого абзацев подпункта 3) пункта 5 исключить слова "и единовременная материальная помощь в размере 40 месячных расчетных показателей ко дню 30 летней годовщины выводов советских войск из Афганистана – 15 февраля 2019 года;";
второй абзац пункта 6 изложить в новой редакции:
"Участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, не вступившим в повторный брак вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне, бывшими несовершеннолетними узниками концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны предоставляется – раз в год в размере 40 месячных расчетных показателей и ко дню 74-й годовщины Победы в Великой Отечественной войне (1941-1945 годов) участнику Великой Отечественной войны единовременная материальная помощь в размере 303000 тенге;";

7-тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) табиғи зiлзаланың немесе өрттiң салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне келген зардабын жоюға табыстарын есепке алмай – бір рет, әрбір отбасы мүшесіне 40 айлық есептік көрсеткішке дейін, бірақ бір отбасына 200 айлық есептік көрсеткіштен артық емес;";
7-тармақтың 3) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"3) гемобластоздар мен апластикалық анемияны қосқанда гемотологиялық аурулармен ауыратын диспансерлік есепте тұрған балалардың ата-аналарына немесе өзге де заңды өкілдеріне табыстарын есепке алмай - ай сайын 7,6 айлық есептік көрсеткіштен артық емес;";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"Балалар үйінің түлектеріне (интернат үйінің тәрбиеленушілері), сондай-ақ жан басына шаққандағы орташа табысы тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген ең төменгі күнкөріс деңгейінің үш еселенген мөлшерінен аспайтын отбасынан шыққан:
бала кезінен мүгедектер, мүгедек балаларға;
ата-анасының екеуі де зейнеткер болып табылатын балаларға;
ата-анасының біреуі немесе екеуі де мүгедек болып табылатын балаларға;
асыраушысынан айрылған балаларға;
көп балалы отбасылардан шыққан балаларға;
"Алтын алқа" және "Күміс алқа" алқасымен наградталған аналардың балаларына;
оралман отбасылардан шыққан балаларға;
жетім балаларға;
ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға.
Жан басына шаққандағы орташа табысы Қазақстан Республикасының тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы Заңында белгіленген ең төменгі күнкөріс денгейінен аспайтын аз қамтылған отбасылардан шыққан және өңірге қажет мамандықтар бойынша жоғарғы оқу орындарында күндізгі оқыту нысаны бойынша білім алатын балаларға:
жалпы білім беретін мектептен және колледжден кейін “Бакалавр” академиялық дәрежесін алу үшін – жылына бір рет, 392 айлық есептік көрсеткіштен артық емес;
жоғарғы оқу орнынан кейінгі кәсіптік оқу бағдарламалары бойынша ғылыми және педагогикалық кадрларды даярлауға бағытталған “Магистр” академиялық дәрежесін алу үшін – жылына бір рет, 420 айлық есептік көрсеткіштен артық емес;
Қазақстан Республикасының медициналық білім және ғылым ұйымдарында резидентурада медицина кадрларын даярлау үшін – жылына бір рет, 530 айлық есептік көрсеткіштен артық емес мөлшерде, оқу ақыларын төлеуге және тамақтану мен тұру шығындарын өтеуге әлеуметтік көмек тағайындалады.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Әлеуметтік көмекті тағайындағаннан кейін уәкілетті орган мен әлеуметтік көмек алушы арасында екі жақты келісім шарт жасалады.";
18-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

подпункт 1) пункта 7 изложить в новой редакции:
"1) без учета доходов, на ликвидацию последствий при причинении ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствии стихийных бедствий или пожара – единовременно на каждого члена семьи до 40 месячных расчетных показателей, но не более 200 месячных расчетных показателей на одну семью;";
подпункт 3) пункта 7 изложить в новой редакции:
"3) без учета доходов, родителям или иным законным представителям детей, болеющим гемотологическими заболеваниями включая гемобластозы и апластическую анемию, состоящим на диспансерном учете - не более 7,6 месячных расчетных показателей ежемесячно;";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Социальная помощь назначается выспускникам детских домов (воспитанники интернатных организаций), а также детям семей среднедушевой доход, которых не превышает трехкратного размера прожиточного минимума, установленного Законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, в том числе:
инвалидам с детства, детям инвалидам;
детям, оба родителя, которых являются пенсионерами;
детям, у которых один из родителей или оба являются инвалидами; детям, потерявших кормильца;
детям из многодетных семей;
детям, матерей награжденными подвеской "Алтын алқа" и "Күміс алқа";
детям, семей оралманов;
детям сиротам;
детям оставшихся без попечения родителей.
Детям из малообеспеченных семей, среднедушевой доход, которых не превышает прожиточного минимума установленного Законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, обучающимся в высших учебных заведениях по очной форме обучения и по востребованным в регионе специальностям:
после общеобразовательной школы и колледжа для получения академической степени “Бакалавр” – раз в год, не более 392 месячных расчетных показателей;
по профессиональной учебной программе послевузовского образования, направленные на подготовку научных и педагогических кадров для получения академической степени “Магистр” – раз в год, не более 420 месячных расчетных показателей;
для подготовки медицинских кадров в резидентуре в организациях медицинского образования и науки Республики Казахстан – раз в год, не более 530 месячных расчетных показателей, назначается социальная помощь для оплаты обучения и затрат на питание и проживание".
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. После назначения социальной помощи, между уполномоченным органом и получателем социальной помощи заключается двухсторонний договор";
пункт 18 изложить в новой редакции:

"18. Өмiрлiк қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтiк көмек көрсетуге өтiнiш келiп түскен кезде уәкiлеттi орган немесе кент, ауылдық округтiң әкiмi бiр жұмыс күнi iшiнде өтiнiш берушiнiң құжаттарын өңірге қажет мамандықтар бойынша жоғарғы оқу орындарында күндізгі оқыту нысаны бойынша білім алу үшін жүгінген үміткерлерді қоспағанда, азаматтың (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргiзу үшiн учаскелiк комиссияға жiбередi.".
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихатының
кезекті 38-сессиясының төрағасы
А.Үсенов
Қармақшы аудандық
мәслихатының хатшысы
М.Наятұлы
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қызылорда облысының жұмыспен
қамтуды үйлестіру және әлеуметтік
бағдарламалар басқармасы"
мемлекеттік мекемесімен

"18. При поступлении заявления на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации уполномоченный орган или аким поселка, сельского округа в течение одного рабочего дня направляют документы заявителя в участковую комиссию для проведения обследования материального положения гражданина (семьи) за исключением заявителей, поступающих на дневную форму обучения в высших учебных заведениях по востребованным в регионе специальностям.".
2. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Председатель очередной 38-сессии
Кармакшинского районного маслихата
А.Үсенов
Секретарь Кармакшинского
районного маслихата
М.Наятұлы
"СОГЛАСОВАНО"
государственным учреждением
"Управление координации занятости
и социальных программ
Кызылординской области"