2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қызылорда облысы Шиелі аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 48/4 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 25 желтоқсанда № 7047 болып тіркелді. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы кодексінің 75-бабының 2-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Шиелі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 25 342 068,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 2 247 514 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 155,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 22 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 23 065 398,7 мың теңге;
2) шығындар - 25 525 359,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 246 668,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттер - 360 755 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 114 086,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу - 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) -- 429 959,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 429 959,5 мың теңге;
қарыздар түсімі - 360 755 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 114 086, 5 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары -183 291 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Шиелі аудандық мәслихатының 22.12.2020 № 64/2 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі көлемдерде белгіленсін:
жеке табыс салығы - 50 пайыз;
әлеуметтік салық - 50 пайыз.
3. Аудандық бюджетті атқару барысында жалпы білім беру және шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру бағадарламалары секвестрлеуге жатпайтындығы ескерілсін.
4. Жергілікті атқарушы органның резерві 30 347 мың теңге көлемінде бекітілсін.
5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте, аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 1 585 266 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Шиелі кенті 88 315 мың теңге;
Ақмая ауылдық округі 35 263 мың теңге;
Алмалы ауылдық округі 39 456 мың теңге;

О районном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Шиелийского районного маслихата Кызылординской области от 24 декабря 2019 года № 48/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 25 декабря 2019 года № 7047. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан" и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Шиелийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы - 25 342 068,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 247 514 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 155,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 22 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 23 065 398,7 тысяч тенге;
2) затраты - 25 525 359,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 246 668,5 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 360 755 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 114 086,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0;
приобретение финансовых активов - 0;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0;
5) дефицит бюджета (профицит) - - 429 959,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) - 429 959,5 тысяч тенге;
поступление займов - 360 755 тысяч тенге;
погашение займов - 114 086, 5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -183 291 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шиелийского районного маслихата Кызылординской области от 22.12.2020 № 64/2 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Определить нормативы распределения доходов в областной бюджет в следующих обьемах:
индивидуальный подоходный налог - 50 процентов;
социальный налог - 50 процентов.
3. Учесть, что в процессе исполнения районного бюджета не подлежат секвестру программы общеобразовательного обучения и организации в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа в размере 30 347 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселка и сельских округов в сумме 1 585 266 тысяч тенге, в том числе:
поселок Шиели 88 315 тысяч тенге;
сельский округ Акмая 35 263 тысяч тенге;
сельский округ Алмали 39 456 тысяч тенге;

Ақтоған ауылдық округі 31 658 мың теңге;
Байгеқұм ауылдық округі 109 016 мың теңге;
Бестам ауылдық округі 35 783 мың теңге;
Гигант ауылдық округі 41 244 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі 90 503 мың теңге;
Жуантөбе ауылдық округі 128 590 мың теңге;
Жөлек ауылдық округі 71 979 мың теңге;
Жиделіарық ауылдық округі 29 058 мың теңге;
Жаңатұрмыс ауылдық округі 27 697 мың теңге;
Иіркөл ауылдық округі 106 741 мың теңге;
Керделі ауылдық округі 118 810 мың теңге;
Қарғалы ауылдық округі 30 603 мың теңге;
Қоғалы ауылдық округі 24 963 мың теңге;
Майлытоғай ауылдық округі 33 490 мың теңге;
Ортақшыл ауылдық округі 30 603 мың теңге;
Сұлутөбе ауылдық округі 96 322 мың теңге;
Талаптан ауылдық округі 130 457 мың теңге;
Телікөл ауылдық округі 72 760 мың теңге;
Тартоғай ауылдық округі 112 683 мың теңге;

сельский округ Актоган 31 658 тысяч тенге;
сельский округ Байгакум 109 016 тысяч тенге;
сельский округ Бестам 35 783 тысяч тенге;
сельский округ Гигант 41 244 тысяч тенге;
сельский округ Енбекши 90 503 тысяч тенге;
сельский округ Жуантобе 128 590 тысяч тенге;
сельский округ Жолек 71 979 тысяч тенге;
сельский округ Жиделиарык 29 058 тысяч тенге;
сельский округ Жанатурмыс 27 697 тысяч тенге;
сельский округ Иркуль 106 741 тысяч тенге;
сельский округ Кердели 118 810 тысяч тенге;
сельский округ Каргалы 30 603 тысяч тенге;
сельский округ Когали 24 963 тысяч тенге;
сельский округ Майлытогай 33 490 тысяч тенге;
сельский округ Ортакшыл 30 603 тысяч тенге;
сельский округ Сулутюби 96 322 тысяч тенге;
сельский округ Талаптан 130 457 тысяч тенге;
сельский округ Телькол 72 760 тысяч тенге;
сельский округ Тартугай 112 683 тысяч тенге;

Төңкеріс ауылдық округі 99 272 мың теңге.
6. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Шиелі аудандық мәслихаты
сессиясының төрағасы
Ә. Абдуллаев
Шиелі аудандық мәслихат хатшысы Б. Сыздық
Шиелі аудандық мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 48/4 шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Шиелі аудандық мәслихатының 22.12.2020 № 64/2 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
1.Кірістер

сельский округ Тонкерис 99 272 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель сессии Шиелийского
районного маслихата
Ә. Абдуллаев
Cекретарь районного маслихата
Шиелийского района
Б. Сыздық
Приложение 1 к решению
Шиелийского районного маслихата
от 24 декабря 2019 года № 48/4
Районный бюджет на 2020 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Шиелийского районного маслихата Кызылординской области от 22.12.2020 № 64/2 (вводится в действие с 01.01.2020).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

157
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
10826
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
38584
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38584
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1280157,5
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25890
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1253267,5
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферті
1000
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
194798
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
194798
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
16641
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16641
493
Ауданың (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
15296
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15296
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
85094
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
76108
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
8986
02
Қорғаныс
9210
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9210
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3522
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
5688
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
17553
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
17553
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
17553
04
Бiлiм беру
16315248,6
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
16151931
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

157
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
10826
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
38584
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
38584
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1280157,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
25890
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1253267,5
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
1000
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
194798
040
Развитие объектов государственных органов
194798
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
16641
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
16641
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
15296
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
15296
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
85094
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
76108
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
8986
02
Оборона
9210
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9210
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3522
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
5688
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
17553
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
17553
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
17553
04
Образование
16315248,6
464
Отдел образования района (города областного значения)
16151931
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования

38601
003
Жалпы білім беру
12956831
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
215540
006
Балаларға қосымша білім беру
245823
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
76955
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
21544
023
Әдістемелік жұмыс
31345
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
57511
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
2200961
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
200806,4
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
106014
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
155441,6
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
155441,6
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
7875,6
022
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1280
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
6595,6
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2427172
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
9451
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
9451
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
2417721
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
890283
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
60274
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
11
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
127
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
9000
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1049171
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
123342
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
90461
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

38601
003
Общеобразовательное обучение
12956831
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
215540
006
Дополнительное образование для детей
245823
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
76955
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
21544
023
Методическая работа
31345
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
57511
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
2200961
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
200806,4
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
106014
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
155441,6
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
155441,6
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
7875,6
022
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1280
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
6595,6
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2427172
464
Отдел образования района (города областного значения)
9451
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
9451
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
2417721
004
Программа занятости
890283
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
60274
007
Оказание жилищной помощи
11
008
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
127
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
9000
010
Государственная адресная социальная помощь
1049171
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
123342
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
90461
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида