Маңғыстау облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 22/265 "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 5 шілдедегі № 29/343 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2019 жылғы 15 шілдеде № 3949 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Маңғыстау облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 22/265 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3758 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 3 қаңтарда жарияланған) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 162 152 557,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 76 540 520,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 458 343,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 74 130 692,3 мың теңге;
2) шығындар – 160 846 034,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 503 275,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 6 780 391,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 277 116,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 386 358,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 386 358,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 416 889,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 416 889,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 5 780 391,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 283 976,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 86 695,5 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2019 жылға қалалар мен аудандардың бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 93,8 пайыз;
Қарақия ауданына – 36,5 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 87,2 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;

О внесении изменений в решение Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2018 года № 22/265 "Об областном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Мангистауского областного маслихата от 5 июля 2019 года № 29/343. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 15 июля 2019 года № 3949
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2018 года № 22/265 "Об областном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3758, опубликовано 3 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить областной бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 162 152 557,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 76 540 520,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 458 343,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 74 130 692,3 тысяч тенге;
2) затраты – 160 846 034,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 503 275,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 6 780 391,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 277 116,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 386 358,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 386 358,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 416 889,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 416 889,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 5 780 391,0 тысяч тенге;
погашение займов – 6 283 976,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 86 695,5 тысяч тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"2. Установить на 2019 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов в следующих размерах:
1) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 93,8 процента;
Каракиянскому району – 36,5 процента;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 87,2 процента;
Мунайлинскому району – 100 процентов;

Ақтау қаласына – 22,4 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 35,4 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 80,7 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 18,6 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз;
4) әлеуметтік салық:
Бейнеу ауданына – 93,9 пайыз;
Қарақия ауданына – 36,5 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 87,2 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 22,3 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 35,3 пайыз.";
көрсетілген шешімнің 5 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандардың бюджеттеріне нысаналы трансферттер көлемдері 5 807 286,0 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 1 852 442,0 мың теңге;
Маңғыстау ауданына – 1 804 894,0 мың теңге;
Түпқараған ауданына – 100 000,0 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 2 049 950,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 7 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Облыс әкімдігінің резерві 51 301,1 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Маңғыстау облыстық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (А.Ж. Өрісбаев).
3. "Маңғыстау облыстық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысының уақытша міндетін атқарушы А.Е. Ерболов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

городу Актау – 22,4 процента;
городу Жанаозен – 35,4 процента;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, необлагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 100 процентов;
городу Жанаозен – 100 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, необлагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 80,7 процента;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 18,6 процента;
городу Актау – 100 процентов;
городу Жанаозен – 100 процентов;
4) социальный налог:
Бейнеускому району – 93,9 процента;
Каракиянскому району – 36,5 процента;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 87,2 процента;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 22,3 процент;
городу Жанаозен – 35,3 процент.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"5. Предусмотреть в областном бюджете на 2019 год объемы целевых трансфертов из областного бюджета в бюджеты районов в сумме 5 807 286,0 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 1 852 442,0 тысяч тенге;
Мангистаускому району – 1 804 894,0 тысяч тенге;
Тупкараганскому району – 100 000,0 тысяч тенге;
Мунайлинскому району – 2 049 950,0 тысяч тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"7. Утвердить резерв акимата области в сумме 51 301,1 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Мангистауского областного маслихата по вопросам экономики и бюджета (Урисбаев А.Ж.).
3. Государственному учреждению "Аппарат Мангистауского областного маслихата" (временно исполняющий обязанности руководителя аппарата Ерболов А.Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и средствах массовой информации.

4 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7 075 762,0
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
7 024 762,0
001
Облыс аумағында қоғамдық тәртіптті және қауіпсіздікті сақтауды қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 885 342,0
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
2 606,0
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 136 814,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
51 000,0
053
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік объектілерін салу
51 000,0
04
Білім беру
22 493 871,0
120
Облыс әкімінің аппараты
2 790,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
2 790,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
179 448,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
4 425,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
175 023,0
261
Облыстың білім басқармасы
17 536 971,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
138 758,0
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
1 463 715,0
005
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
50 711,0
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
752 869,0
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
277 487,0
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық - медициналық - педагогикалық консультациялық көмек көрсету
402 703,0
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
129 541,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
5 282 850,0
027
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
663 352,0
029
Әдістемелік жұмыс
495 481,0
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
905 263,0
053
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
290 542,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету

4 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7 075 762,0
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
7 024 762,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории области
5 885 342,0
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
2 606,0
006
Капитальные расходы государственного органа
1 136 814,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
51 000,0
053
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
51 000,0
04
Образование
22 493 871,0
120
Аппарат акима области
2 790,0
019
Обучение участников избирательного процесса
2 790,0
253
Управление здравоохранения области
179 448,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
4 425,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
175 023,0
261
Управление образования области
17 536 971,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
138 758,0
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
1 463 715,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для областных государственных учреждений образования
50 711,0
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
752 869,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
277 487,0
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
402 703,0
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
129 541,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
5 282 850,0
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
663 352,0
029
Методическая работа
495 481,0
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
905 263,0
053
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
290 542,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся

179 968,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
44 758,0
078
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 163 666,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 295 307,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 012 766,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
1 012 766,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 761 896,0
008
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттерi
1 247 311,0
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 514 585,0
05
Денсаулық сақтау
4 388 567,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
4 384 015,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
142 711,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
57 006,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
154 452,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
115 007,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
93 521,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
39 237,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 834 934,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
32 158,0
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
5 200,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
1 617 341,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
25 831,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
266 162,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
455,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4 552,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау

179 968,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
44 758,0
078
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования
5 163 666,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1 295 307,0
285
Управление физической культуры и спорта области
1 012 766,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
1 012 766,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 761 896,0
008
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1 247 311,0
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
2 514 585,0
05
Здравоохранение
4 388 567,0
253
Управление здравоохранения области
4 384 015,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
142 711,0
006
Услуги по охране материнства и детства
57 006,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
154 452,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
115 007,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
93 521,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
39 237,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 834 934,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
32 158,0
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
5 200,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
1 617 341,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
25 831,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
266 162,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
455,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4 552,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения

4 552,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
4 977 675,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 619 440,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
392 039,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
223 650,0
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
359 139,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
367 303,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
28 367,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
335 971,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
50 633,0
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
228 468,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
9 450,0
049
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 088 878,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
30 135,0
056
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
30 255,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
566,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысалы трансферттер
474 586,0
261
Облыстың білім басқармасы
234 724,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
171 936,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
62 788,0
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы

4 552,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 977 675,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 619 440,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
392 039,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
223 650,0
003
Социальная поддержка инвалидов
359 139,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
367 303,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
28 367,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
335 971,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
50 633,0
045
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
228 468,0
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
9 450,0
049
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на выплату государственной адресной социальной помощи
2 088 878,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
30 135,0
056
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
30 255,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
566,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
474 586,0
261
Управление образования области
234 724,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
171 936,0
037
Социальная реабилитация
62 788,0
263
Управление внутренней политики области

27 180,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
27 180,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
1 241,0
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 241,0
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
95 090,0
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
95 090,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
21 948 512,0
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
18 317,0
011
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
18 317,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
5 767 362,0
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 763 841,0
030
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
32 628,0
034
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 274 982,0
097
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 695 911,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
16 162 833,0
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
129 723,0
008
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 362 984,0
010
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
565 002,0
030
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
7 050 109,0
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
1 832 167,0
033
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жаңаөзен қаласы тұрғындарын көшіру үшін Ақтау қаласында тұрғын үйлерді сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

27 180,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
27 180,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
1 241,0
045
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
1 241,0
298
Управление государственной инспекции труда области
95 090,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
95 090,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
21 948 512,0
251
Управление земельных отношений области
18 317,0
011
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на изъятие земельных участков для государственных нужд
18 317,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
5 767 362,0
014
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
1 763 841,0
030
Развитие коммунального хозяйства
32 628,0
034
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 274 982,0
097
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей
1 695 911,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
16 162 833,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
129 723,0
008
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 362 984,0
010
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения
565 002,0
030
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
7 050 109,0
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
1 832 167,0
033
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на приобретение жилья в городе Актау для переселения жителей из города Жанаозен

152 137,0
011
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
905 000,0
070
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне газ тасымалдау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
920 476,0
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
2 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
2 647 655,0
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
101 850,0
001
Облыс аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 094,0
003
Жер қатынастарын реттеу
43 756,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
687 603,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 083,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
101 242,0
006
Жануарлар дүниесiн қорғау
168 230,0
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша iс-шаралар
340 875,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 653,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 520,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
1 485 922,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
95 562,0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
20 000,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
15 000,0
034
Тауарлық балық өсіру өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
5 000,0
035
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
100 000,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
15 000,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
786 435,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
35 000,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
176 552,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
105 373,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
10 000,0
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау

152 137,0
011
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие теплоэнергетической системы
905 000,0
070
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие газотранспортной системы
920 476,0
071
Развитие газотранспортной системы
2 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
2 647 655,0
251
Управление земельных отношений области
101 850,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории области
58 094,0
003
Регулирование земельных отношений
43 756,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
687 603,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
72 083,0
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
101 242,0
006
Охрана животного мира
168 230,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
340 875,0
013
Капитальные расходы государственного органа
2 653,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 520,0
255
Управление сельского хозяйства области
1 485 922,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
95 562,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
20 000,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
15 000,0
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства
5 000,0
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
100 000,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
15 000,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
786 435,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
35 000,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
176 552,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
105 373,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
10 000,0
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"

11 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
11 000,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
7 843 204,1
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
51 301,1
059
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
7 783 265,0
065
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8 638,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
104 078,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
104 078,0
261
Облыстың білім басқармасы
931 556,8
076
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
120 025,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
811 531,8
262
Облыстың мәдениет басқармасы
75 038,0
050
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
75 038,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
1 462 491,0
052
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
652 712,0
084
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
809 779,0
278
Облыстың кәсіпкерлік және сауда басқармасы
1 262 254,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және сауданы дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 259,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

11 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
11 000,0
257
Управление финансов области
7 843 204,1
012
Резерв местного исполнительного органа области
51 301,1
059
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
7 783 265,0
065
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
8 638,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
104 078,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
104 078,0
261
Управление образования области
931 556,8
076
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
120 025,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
811 531,8
262
Управление культуры области
75 038,0
050
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
75 038,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
1 462 491,0
052
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
652 712,0
084
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
809 779,0
278
Управление предпринимательства и торговли области
1 262 254,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и торговли
71 259,0
003
Капитальные расходы государственного органа