Маңғыстау облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 22/265 "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 25 қазандағы № 31/365 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2019 жылғы 4 қарашада № 4010 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Маңғыстау облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 22/265 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3758 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 3 қаңтарда жарияланған) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 156 940 524,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 71 895 543,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 598 372,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 35 926,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері –75 410 682,3 мың теңге;
2) шығындар –155 969 058,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 141 230,8 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 6 425 391,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 284 160,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 279 532,9 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 381 957,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 102 424,1мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 550 702,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 550 702,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 5 925 391,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 562 789,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 86 695,5 мың теңге.";
2 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2019 жылға қалалар мен аудандардың бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 98,2 пайыз;
Қарақия ауданына – 38,4 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;

О внесении изменений в решение Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2018 года № 22/265 "Об областном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Мангистауского областного маслихата от 25 октября 2019 года № 31/365. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 4 ноября 2019 года № 4010
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2018 года № 22/265 "Об областном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3758, опубликовано 3 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить областной бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 156 940 524,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 71 895 543,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 598 372,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 35 926,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 75 410 682,3 тысяч тенге;
2) затраты – 155 969 058,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 141 230,8 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 6 425 391,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 284 160,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 279 532,9 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 381 957,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 102 424,1 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 550 702,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 550 702,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 5 925 391,0 тысяч тенге;
погашение займов – 6 562 789,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 86 695,5 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции следующего содержания:
"2. Установить на 2019 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов в следующих размерах:
1) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 98,2 процента;
Каракиянскому району – 38,4 процента;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;

Ақтау қаласына – 22,9 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 37 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 86,2 пайыз;
Ақтау қаласына – 86,9 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз;
4) әлеуметтік салық:
Бейнеу ауданына – 98,1 пайыз;
Қарақия ауданына – 38,4 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 22,9 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 37 пайыз.";
3 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандық бюджеттерге берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 9 384 785,5 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 3 979 687,0 мың теңге;
Түпқараған ауданына – 655 677,7 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 4 749 420,8 мың теңге.";
5 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандық бюджеттерге берілетін нысаналы трансферттер көлемдері 5 375 574,0 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 1 852 442,0 мың теңге;
Маңғыстау ауданына – 1 252 533,0 мың теңге;
Түпқараған ауданына – 100 000,0 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 2 170 599,0 мың теңге.";
7 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Облыс әкімдігінің резерві 51 502,2 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Маңғыстау облыстық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (А.Ж. Өрісбаев).

городу Актау – 22,9 процента;
городу Жанаозен – 37 процента;";
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 100 процентов;
городу Жанаозен – 100 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 86,2 процента;
городу Актау – 86,9 процента;
городу Жанаозен – 100 процентов;
4) социальный налог:
Бейнеускому району – 98,1 процента;
Каракиянскому району – 38,4 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 22,9 процента;
городу Жанаозен – 37 процента.";
пункт 3 изложить в новой редакции следующего содержания:
"3. Предусмотреть в областном бюджете на 2019 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в сумме 9 384 785,5 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 3 979 687,0 тысяч тенге;
Тупкараганскому району – 655 677,7 тысяч тенге;
Мунайлинскому району – 4 749 420,8 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции следующего содержания:
"5. Предусмотреть в областном бюджете на 2019 год объемы целевых трансфертов, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в сумме 5 375 574,0 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 1 852 442,0 тысяч тенге;
Мангистаускому району – 1 252 533,0 тысяч тенге;
Тупкараганскому району – 100 000,0 тысяч тенге;
Мунайлинскому району – 2 170 599,0 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции следующего содержания:
"7. Утвердить резерв акимата области в сумме 51 502,2 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Мангистауского областного маслихата по вопросам экономики и бюджета (Урисбаев А.Ж.).

3. "Маңғыстау облыстық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Ә.Қ. Дауылбаев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Қ. Әбдірахман
Маңғыстау облыстық мәслихатының хатшысы Н. Тумышев
Маңғыстау облыстық мәслихатының

3. Государственному учреждению "Аппарат Мангистауского областного маслихата" (руководитель аппарата Дауылбаев А.К.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и средствах массовой информации.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии К. Абдирахман
Секретарь Мангистауского областного маслихата Н. Тумышев
Приложение
к решению Мангистауского
областного маслихата

631 481,0
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
1 084 071,0
053
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
93 840,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
267 085,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
91 258,0
078
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 163 666,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 295 307,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 046 877,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
1 046 877,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 188 244,0
008
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттерi
500 000,0
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 688 244,0
05
Денсаулық сақтау
4 273 725,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
4 266 760,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
137 201,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
58 006,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
154 452,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
115 007,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
73 521,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
39 237,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 760 434,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
32 158,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
1 571 240,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі

631 481,0
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
1 084 071,0
053
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
93 840,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
267 085,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
91 258,0
078
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования
5 163 666,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1 295 307,0
285
Управление физической культуры и спорта области
1 046 877,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
1 046 877,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 188 244,0
008
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
500 000,0
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
2 688 244,0
05
Здравоохранение
4 273 725,0
253
Управление здравоохранения области
4 266 760,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
137 201,0
006
Услуги по охране материнства и детства
58 006,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
154 452,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
115 007,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
73 521,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
39 237,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 760 434,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
32 158,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
1 571 240,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами

39 342,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
286 162,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
6 965,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
6 965,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
8 550 473,5
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 203 183,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
330 410,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
206 157,0
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
329 198,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
356 709,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
24 896,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
309 346,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
28 776,0
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
197 854,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
9 450,0
049
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 725 473,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
25 830,0
056
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
30 364,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

39 342,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
286 162,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
6 965,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
6 965,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
8 550 473,5
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 203 183,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
330 410,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
206 157,0
003
Социальная поддержка инвалидов
329 198,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
356 709,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
24 896,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
309 346,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
28 776,0
045
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
197 854,0
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
9 450,0
049
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на выплату государственной адресной социальной помощи
5 725 473,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
25 830,0
056
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
30 364,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

566,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысалы трансферттер
628 154,0
261
Облыстың білім басқармасы
223 924,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
163 936,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
59 988,0
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
22 564,5
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
22 564,5
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
1 241,0
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 241,0
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
99 561,0
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
99 561,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
22 209 917,0
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
18 317,0
011
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
18 317,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
5 903 687,0
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 755 922,0
030
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
32 628,0
034
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 419 226,0
097
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 695 911,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
16 287 913,0
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
123 723,0
008
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 362 984,0
010
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
565 002,0
030
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері

566,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
628 154,0
261
Управление образования области
223 924,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
163 936,0
037
Социальная реабилитация
59 988,0
263
Управление внутренней политики области
22 564,5
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
22 564,5
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
1 241,0
045
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
1 241,0
298
Управление государственной инспекции труда области
99 561,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
99 561,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
22 209 917,0
251
Управление земельных отношений области
18 317,0
011
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на изъятие земельных участков для государственных нужд
18 317,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
5 903 687,0
014
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
1 755 922,0
030
Развитие коммунального хозяйства
32 628,0
034
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 419 226,0
097
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей
1 695 911,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
16 287 913,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
123 723,0
008
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 362 984,0
010
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения
565 002,0
030
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

5 000,0
035
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
270 000,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
15 000,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
788 935,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
33 500,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
176 552,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
105 373,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
10 000,0
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
30 000,0
071
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке оқыту
72 000,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
20 000,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
37 320,0
022
Қоршаған ортаны қорғау объетілерін дамыту
37 320,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
59 064,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 439,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 625,0
725
Облыстың жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау басқармасы
29 447,1
001
Жергілікті деңгейде жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 447,1
749
Облыстың қала құрылысын және жерді бақылау басқармасы
51 586,9
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 586,9
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
134 227,8
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
98 177,0
001
Жергілікті деңгейде құрлыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
98 177,0
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы

5 000,0
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
270 000,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
15 000,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
788 935,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
33 500,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
176 552,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
105 373,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
10 000,0
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
30 000,0
071
Обучение предпринимательству в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
72 000,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
20 000,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
37 320,0
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
37 320,0
719
Управление ветеринарии области
59 064,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
56 439,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 625,0
725
Управление по контролю за использованием и охраной земель области
29 447,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере контроля за использованием и охраной земель
29 447,1
749
Управление градостроительного и земельного контроля области
51 586,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля и контроля за использованием и охраной земель
51 586,9
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
134 227,8
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
98 177,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
98 177,0
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области

36 050,8
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 665,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
385,8
12
Көлiк және коммуникация
14 800 790,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
14 800 790,0
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 379,0
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
10 240 227,0
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
312 883,0
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
525 395,0
007
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне көлік инфрақұрылымын дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 427 112,0
027
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
1 309 519,0
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
935 275,0
13
Басқалар
13 623 802,7
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
631 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
631 000,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
11 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
11 000,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
8 409 405,2
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
51 502,2
059
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8 349 265,0
065
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8 638,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
85 316,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
85 316,0
261
Облыстың білім басқармасы
854 731,8
076
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

36 050,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
35 665,0
003
Капитальные расходы государственного органа
385,8
12
Транспорт и коммуникации
14 800 790,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
14 800 790,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
50 379,0
002
Развитие транспортной инфраструктуры
10 240 227,0
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
312 883,0
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
525 395,0
007
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие транспортной инфраструктуры
1 427 112,0
027
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
1 309 519,0
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
935 275,0
13
Прочие
13 623 802,7
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
631 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
631 000,0
253
Управление здравоохранения области
11 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
11 000,0
257
Управление финансов области
8 409 405,2
012
Резерв местного исполнительного органа области
51 502,2
059
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
8 349 265,0
065
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
8 638,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
85 316,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
85 316,0
261
Управление образования области
854 731,8
076
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

43 200,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
811 531,8
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
1 613 834,0
052
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
712 266,0
053
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
186 789,0
084
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
714 779,0
278
Облыстың кәсіпкерлік және сауда басқармасы
1 262 254,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және сауданы дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 259,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
200,0
006
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
855 765,0
007
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
205 080,0
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
55 000,0
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру"
53 950,0
082
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
21 000,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
480 521,0
058
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
86 099,0
059
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
164 816,0
084
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
229 606,0

43 200,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
811 531,8
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
1 613 834,0
052
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
712 266,0
053
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
186 789,0
084
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
714 779,0
278
Управление предпринимательства и торговли области
1 262 254,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и торговли
71 259,0
003
Капитальные расходы государственного органа
200,0
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
855 765,0
007
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
205 080,0
008
Поддержка предпринимательской деятельности
55 000,0
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
53 950,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
21 000,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
480 521,0
058
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
86 099,0
059
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
164 816,0
084
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
229 606,0