Құрық теңіз портының акваториясын қоса алғанда, теңіз портының шекараларын айқындау туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2019 жылғы 19 желтоқсандағы № 283 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2019 жылғы 23 желтоқсанда № 4065 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2002 жылғы 17 қаңтардағы "Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы" заңдарына сәйкес Маңғыстау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Құрық теңіз портының акваториясын қоса алғанда, теңіз портының шекаралары айқындалсын.

Об определении границ морского порта, включая акваторию морского порта Курык
Постановление акимата Мангистауской области от 19 декабря 2019 года № 283. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 23 декабря 2019 года № 4065.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 17 января 2002 года "О торговом мореплавании" акимат Мангистауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить границы морского порта, включая акваторию морского порта Курык согласно приложению к настоящему постановлению.

2. "Маңғыстау облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (Б.Қ. Ережепов) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын, Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Маңғыстау облысы әкімінің орынбасары Н.Қ. Аққұловқа жүктелсін.

2. Государственному учреждению "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Мангистауской области" (Ережепов Б.К.) обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и средствах массовой информации, размещение на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Мангистауской области Аккулова Н.К.

4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облысының әкімі С. Трумов
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2019 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 283 қаулысына қосымша
Құрық теңіз портының акваториясын қоса алғанда, теңіз портының шекаралары
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы әкімдігінің 02.12.2022 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Мангистауской области С. Трумов
Приложение к постановлению
акимата Мангистауской области
от 19 декабря 2019 г.
№ 283
Границы морского порта, включая акваторию морского порта Курык
Сноска. Приложение - в редакции постановления акимата Мангистауской области от 02.12.2022 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

9 548 951,809 9 548 139,349 9 548 169,306 9 548 662,207 9 548 694,607 9 549 091,499
4 783 553,678 4 783 475,364 4 783 253,089 4 782 912,852 4 783 139,560 4 783 199,670
2. Құрық теңіз порты акваториясының шекаралары:
Құрық теңіз портының ішкі акваториясы 43°09'51,82"N және 51°27'12,18"Е координаттарымен шығыс қорғаныс молының бастапқы бөлігінен бастап шығысқа қарай 100 метр қашықтықта орналасқан жағалау сызығының нүктесінен келетін сызықпен шектелген, әрі қарай шығыс қорғаныс молын бойлай оңтүстік/оңтүстік-батыс бағытта, одан 100 метр қашықтықта теңізге, 43°09'23,00"N және 51°26'58,70"Е координаттарымен шығыс қорғаныс молының оңтүстік шегіне дейін, әрі қарай 43°09'17,20"N және 51°26'52,10"Е координаттарымен батыс қорғаныс молының оңтүстік шегіне дейін, одан кейін батыс қорғаныс молын бойлай солтүстік-батыс/солтүстік бағытта, одан 100 метр қашықтықта теңізге, 43°09'44,70"N және 51°26'12,50"Е координаттарымен батыс қорғаныс молының бастапқы бөлігінде орналасқан нүктесіне дейін, әрі қарай автомобиль пирсін айнала (№5, №4 айлақтар) порттың жағалау сызығын бойлай шығыс бағытта, теміржол пирсін айнала (№2, №1 айлақтар) №3 айлақты бойлай, порт флоты кемелерінің айлағын бойлай 43°09'51,82"N және 51°27'12,18"Е координаттарымен бастапқы нүктеге дейін;

9 548 951,809 9 548 139,349 9 548 169,306 9 548 662,207 9 548 694,607 9 549 091,499
4 783 553,678 4 783 475,364 4 783 253,089 4 782 912,852 4 783 139,560 4 783 199,670
2. Границы акватории морского порта Курык:
внутренняя акватория морского порта Курык ограничена линией, идущей от точки береговой черты, расположенной на расстоянии 100 метров восточнее от корневой части восточного оградительного мола с координатами 43°09'51,82"N и 51°27'12,18"Е, далее в южном/юго-западном направлении вдоль восточного оградительного мола, мористее от него на расстоянии 100 метров, до южной оконечности восточного оградительного мола с координатами 43°09'23,00"N и 51°26'58,70"Е, далее до южной оконечности западного оградительного мола с координатами 43°09'17,20"N и 51°26'52,10"Е, затем в северо-западном/северном направлении вдоль западного оградительного мола, мористее от него на расстоянии 100 метров, до точки, расположенной в корневой части западного оградительного мола с координатами 43°09'44,70"N и 51°26'12,50"Е, далее в восточном направлении вдоль береговой черты порта, с огибанием автомобильного пирса (причалы №5, №4), вдоль причала №3, с огибанием железнодорожного пирса (причалы №2, №1), вдоль причала судов портового флота до исходной точки с координатами 43°09'51,82"N и 51°27'12,18"Е;

Құрық теңіз портының сыртқы акваториясы 43°09'51,82"N және 51°27'12,18"Е координаттарымен шығыс қорғаныс молының бастапқы бөлігінен бастап шығысқа қарай 100 метр қашықтықта орналасқан жағалау сызығының нүктесінен келетін сызықпен шектелген, әрі қарай аталған шығанақ жағалауы учаскесінде орналасқан барлық гидротехникалық нысандар және олардың акваторияларын қоса, 43°06'03,00"N және 51°39'06,00"Е координаттарымен Александр Бекович-Черкасский шығанағы жағалауын бойлай Жыланды мысына дейін шығыс бағытта, одан кейін әрі қарай 43°09'00,00"N және 51°16'02,00"Е координаттарымен Жыланды мысынан Құмды мысына дейін батыс бағытта тікелей сызық бойынша, әрі қарай аталған шығанақ жағалауының учаскесінде орналасқан барлық гидротехникалық нысандар және олардың акваторияларын қоса, 43°09'44,70"N және 51°26'12,50"Е координаттарымен батыс қорғаныс молының бастапқы бөлігінен бастап батысқа қарай 100 метр қашықтықта орналасқан Құмды мысынан бастап жағалау сызығының нүктесіне дейін, Александр Бекович-Черкасский шығанағы жағалауын бойлай шығыс бағытта.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
га – гектар;
"ҚТЖ" ҰК" АҚ – "Қазақстан Темір Жолы" Ұлттық Компаниясы" акционерлік қоғамы;
ЖШС – Жауапкершілігі шектеулі серіктестік.

внешняя акватория морского порта Курык ограничена линией, идущей от точки береговой черты, расположенной на расстоянии 100 метров восточнее от корневой части восточного оградительного мола с координатами 43°09'51,82"N и 51°27'12,18"Е, далее в восточном направлении вдоль побережья залива Александра Бековича-Черкасского до мыса Жыланды с координатами 43°06'03,00"N и 51°39'06,00"Е, включая все гидротехнические сооружения и их акватории, расположенные на данном участке побережья залива, затем далее по прямой линии в западном направлении от мыса Жыланды до мыса Песчаный с координатами 43°09'00,00"N и 51°16'02,00"Е, далее в восточном направлении вдоль побережья залива Александра Бековича-Черкасского от мыса Песчаный до точки береговой черты, расположенной на расстоянии 100 метров западнее от корневой части западного оградительного мола с координатами 43°09'44,70"N и 51°26'12,50"Е, включая все гидротехнические сооружения и их акватории, расположенные на данном участке побережья залива.
Расшифровка аббревиатур:
га – гектар;
АО "НК "ҚТЖ" – акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан Темір Жолы";
ТОО – Товарищество с ограниченной ответственностью.