Бейнеу аудандық мәслихатының 2019 жылғы 10 қаңтардағы № 30/250 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 2019 жылғы 23 шілдедегі № 38/308 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2019 жылғы 29 шілдеде № 3957 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Бейнеу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Бейнеу аудандық мәслихатының 2019 жылғы 10 қаңтардағы №30/250 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №3784 болып тіркелген, 2019 жылғы 24 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет сәйкесінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 168 653,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 3 817 992,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 26 984,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 43 587,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша - 9 280 090,0 мың теңге;
2) шығындар – 13 170 605,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 44 540,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 94 687,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 50 147,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -46 492,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 46 492,3 мың теңге.";
3 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдың бюджеттеріне 131 625,0 мың теңге сомасында субвенция бөлінетіндігі ескерілсін, оның ішінде:
Бейнеу ауылы - 82 232,0 мың теңге;
Боранқұл ауылы - 12 123,0 мың теңге;
Ақжігіт ауылы - 37 270,0 мың теңге.";
5 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2019 жылға арналған аудан бюджетіне келесідей көлемдерде кірістерді бөлу нормативтері бөлінгені ескерілсін:
1) төлем көзiнен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 93,8 пайыз;
2) төлем көзiнен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;

О внесении изменений в решение Бейнеуского районного маслихата от 10 января 2019 года № 30/250 "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 23 июля 2019 года № 38/308. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 29 июля 2019 года № 3957
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Бейнеуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бейнеуского районного маслихата от 10 января 2019 года №30/250 "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №3784, опубликовано 24 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 168 653,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 817 992,3 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 26 984,4 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 43 587,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 9 280 090,0 тысяч тенге;
2) затраты – 13 170 605,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 44 540,5 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 94 687,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 50 147,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства– 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -46 492,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 46 492,3 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции следующего содержания:
"3. Учесть, что из районного бюджета на 2019 год в бюджеты села выделяются субвенция в сумме 131 625,0 тысяч тенге, в том числе:
села Бейнеу – 82 232,0 тысяч тенге;
села Боранкуль – 12 123,0 тысяч тенге;
села Акжигит – 37 270,0 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции следующего содержания:
"5. Учесть, что нормативы распределения доходов в районный бюджет на 2019 год в следующих объемах:
1) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 93,8 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;

3) төлем көзiнен салық салынатын шетелдiк азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
4) әлеуметтік салық – 93,9 пайыз.";
7 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Республикалық және облыстық бюджеттерден келесідей ағымдағы нысаналы трансферттер, нысаналы даму трансферттерінің және бюджеттік кредиттердің бөлінгені қаперге алынсын:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 257 405,0 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс бойынша кеңесшілер мен ассистенттерді енгізуге – 6 493,0 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 41 080,0 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттерге – 94 687,5 мың теңге;
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытудың бюджеттік бағдарламасы бойынша – 1 226 178,0 мың теңге;
облыстық бюджеттен ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытудың бюджеттік бағдарламасы бойынша – 616 934,0 мың теңге;
облыстық бюджеттен инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру бюджеттік бағдарламасы бойынша – 1 050 138,0 мың теңге;
облыстық бюджеттен 2018 жылғы кредиторлық қарыздарды өтеуге – 185 370,0 мың теңге;
аудандық бюджеттен нысаналы бағытта аз қамтылған көп балалы аналарға біржолғы қаржылық төлемдер – 92 000,0 мың теңге;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 652 100,0 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 1 080 111,0 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 1 017,0 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 165 260,0 мың теңге;
мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу – 18 317,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Бейнеу аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Ж.Оспанов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

3) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
4) социальный налог – 93,9 процентов.";
пункт 7 изложить в новой редакции следующего содержания:
"7. Принять к сведению, что из республиканского и областного бюджета были выделены следующие текущие целевые трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 257 405,0 тысяч тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения – 6 493,0 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 41 080,0 тысяч тенге;
на бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 94 687,5 тысяч тенге;
по бюджетной программе развития системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах – 1 226 178,0 тысяч тенге;
из областного бюджета по бюджетной программе развития системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах – 616 934,0 тысяч тенге;
из областного бюджета по бюджетной программе проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно - коммуникационной инфраструктуры – 1 050 138,0 тысяч тенге;
из областного бюджета на погашение кредиторской задолженности 2018 года – 185 370,0 тысяч тенге;
из районного бюджета на целевые направления единовременные денежные выплаты многодетным малообеспеченным матерям – 92 000,0 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования – 652 100,0 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 1 080 111,0 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих – 1 017,0 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" – 165 260,0 тысяч тенге;
изъятие земельных участков для государственных нужд – 18 317,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Бейнеуского районного маслихата" (руководитель аппарата Ж.Оспанов) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и средствах массовой информации.

27 678,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
250 242,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
250 242,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
142 423,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
142 423,0
Сам ауылдық округі әкімінің аппараты
21 610,0
Тұрыш ауылы әкімінің аппараты
20 138,0
Төлеп ауылы әкімінің аппараты
19 803,0
Сыңғырлау ауылы әкімінің аппараты
21 184,0
Есет ауылы әкімінің аппараты
19 543,0
Сарға ауылы әкімінің аппараты
21 758,0
Тәжен ауылы әкімінің аппараты
18 387,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 275,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 275,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
31 555,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 555,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
209 177,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 917,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
165 260,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
29 758,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 758,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
19 108,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 108,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
54 775,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 775,0
02
Қорғаныс
9 258,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9 258,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
9 258,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
6 673,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

27 678,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
250 242,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
250 242,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
142 423,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
142 423,0
Аппарат акима Самского сельского округа
21 610,0
Аппарат акима села Турыш
20 138,0
Аппарат акима села Толеп
19 803,0
Аппарат акима села Сынгырлау
21 184,0
Аппарат акима села Есет
19 543,0
Аппарат акима села Сарга
21 758,0
Аппарат акима села Тажен
18 387,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 275,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 275,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
31 555,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
31 555,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
209 177,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
43 917,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
165 260,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
29 758,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
29 758,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
19 108,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
19 108,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
54 775,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
54 775,0
02
Оборона
9 258,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9 258,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9 258,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6 673,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

6 673,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
6 673,0
04
Білім беру
7 266 868,1
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
6 910 126,1
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
975 768,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
21 708,0
003
Жалпы білім беру
5 792 254,1
006
Балаларға қосымша білім беру
120 396,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
101 636,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
101 636,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
245 281,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 744,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
183 388,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс- шараларды өткiзу
15 436,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
13 713,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
9 825,0
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
9 825,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 023 820,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 023 820,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
229 426,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік
қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6 982,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 030,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
269 433,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
352 465,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
48 869,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
18 593,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 670,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету

6 673,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6 673,0
04
Образование
7 266 868,1
464
Отдел образования района (города областного значения)
6 910 126,1
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
975 768,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
21 708,0
003
Общеобразовательное обучение
5 792 254,1
006
Дополнительное образование для детей
120 396,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
101 636,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
101 636,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
245 281,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
32 744,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
183 388,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
15 436,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
13 713,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
9 825,0
024
Стройтельство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
9 825,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 023 820,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 023 820,0
004
Программа занятости
229 426,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6 982,0
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 030,0
010
Государственная адресная социальная помощь
269 433,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
352 465,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
48 869,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
18 593,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 670,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения