Қарақия аудандық мәслихатының 2019 жылғы 8 қаңтардағы № 23/267 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2019 жылғы 19 шілдедегі № 32/322 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2019 жылғы 29 шілдеде № 3958 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Қарақия аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "2019 – 2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қарақия аудандық мәслихатының 2019 жылғы 8 қаңтардағы №23/267 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3778 болып тіркелген, 2019 жылғы 19 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесідей өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2019 – 2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 923 069,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 10 303 840,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 20 385,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 166 704,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 2 432 139,0 мың теңге;
2) шығындар – 12 977 658,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 152 353,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 196 950,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 44 596,7 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – 206 942,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін қолдану) – 206 942,2 мың теңге;
қарыздар түсімі – 196 950,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 44 596,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 54 588,9 мың теңге.";
2 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдардың бюджеттеріне 942 503,1 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Жетібай ауылына – 382 848,0 мың теңге;
Құрық ауылына – 300 944,0 мың теңге;
Мұнайшы ауылына – 196 067,0 мың теңге;
Сенек ауылына – 62 644,1 мың теңге.";
келесідей мазмұндағы 2-1 тармақпен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнения в решение Каракиянского районного маслихата от 8 января 2019 года № 23/267 "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 19 июля 2019 года № 32/322. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 29 июля 2019 года № 3958
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каракиянский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каракиянского районного маслихата от 8 января 2019 года №23/267 "О районном бюджете на 2019 – 2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3778, опубликовано 19 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019 – 2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 923 069,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 10 303 840,9 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 20 385,2 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 166 704,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 432 139,0 тысяч тенге;
2) затраты – 12 977 658,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 152 353,3 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 196 950,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44 596,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 206 942,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 206 942,2 тысяч тенге;
поступление займов – 196 950,0 тысяч тенге;
погашение займов – 44 596,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 54 588,9 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции следующего содержания:
"2. Учесть, что из районного бюджета на 2019 год в бюджеты сел выделена субвенция в сумме 942 503,1 тысяч тенге, в том числе:
села Жетыбай – 382 848,0 тысяч тенге;
села Курык – 300 944,0 тысяч тенге;
села Мунайшы – 196 067,0 тысяч тенге;
села Сенек – 62 644,1 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:

"2-1. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдардың бюджеттеріне 133 127,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Жетібай ауылына – 63 467,0 мың теңге;
Құрық ауылына – 46 846,0 мың теңге;
Мұнайшы ауылына – 17 353,0 мың теңге;
Сенек ауылына – 5 461,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қарақия аудандық мәслихатының экономика және бюджет мәселесі жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (комиссия төрағасы Е.Есенқосов).

"2-1. Учесть, что из районного бюджета на 2019 год в бюджеты сел выделены целевые текущие трансферты в сумме 133 127,0 тысяч тенге, в том числе:
села Жетыбай – 63 467,0 тысяч тенге;
села Курык – 46 846,0 тысяч тенге;
села Мунайшы – 17 353,0 тысяч тенге;
села Сенек – 5 461,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Каракиянского районного маслихата по вопросам экономики и бюджета (председатель комиссии Е. Есенкосов).

3. "Қарақия аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Р.Ибраева) осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Б. Дүсүпов
Қарақия аудандық мәслихаты хатшысының
өкілеттігін уақытша жүзеге асырушы Д. Сабытова
Қарақия аудандық мәслихатының

3. Государственному учреждению "Аппарат Каракиянского районного маслихата" (руководитель аппарата Р.Ибраева) после государственной регистрации настоящего решения в Департаменте юстиции Мангистауской области обеспечить его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и средствах массовой информации.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии Б. Дусупов
Временно осуществляющий полномочия
секретаря Каракиянского районного маслихата Д. Сабытова
Приложение
к решению Каракиянского районного маслихата

422 417,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
24 136,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
23 302,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
834,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
147 520,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
147 520,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
77 485,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
76 485,0
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
26 027,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 027,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
44 503,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 805,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
813,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 000,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
885,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
35 307,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 307,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
28 987,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 735,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 252,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
38 452,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 232,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 220,0
02
Қорғаныс
1 600,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1 600,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар

422 417,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
24 136,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
23 302,0
003
Капитальные расходы государственного органа
834,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
147 520,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
147 520,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
77 485,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
76 485,0
022
Капитальные расходы государственного органа
1 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
26 027,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
26 027,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
44 503,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
41 805,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
813,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 000,0
015
Капитальные расходы государственного органа
885,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
35 307,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
35 307,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
28 987,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
27 735,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 252,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
38 452,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
37 232,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 220,0
02
Оборона
1 600,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1 600,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности

1 600,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
7 000,0
04
Білім беру
4 398 237,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4 094 534,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 406,0
003
Жалпы білім беру
3 468 001,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
161 308,0
006
Балаларға қосымша білім беру
148 373,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
4 683,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
131 722,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
4 018,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
190,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
30 818,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
97 715,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
138 252,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
138 252,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
165 451,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
165 451,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
532 931,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5 203,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
5 203,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
527 628,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
90 731,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
419,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 939,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
154 082,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
196 509,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
2 605,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманның қызметтерін ұсыну

1 600,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7 000,0
04
Образование
4 398 237,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
4 094 534,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
47 406,0
003
Общеобразовательное обучение
3 468 001,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
161 308,0
006
Дополнительное образование для детей
148 373,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
4 683,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
131 722,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
4 018,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
190,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
30 818,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
97 715,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
138 252,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
138 252,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
165 451,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
165 451,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
532 931,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
5 203,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
5 203,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
527 628,0
004
Программа занятости
90 731,0
007
Оказание жилищной помощи
419,0
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 939,0
010
Государственная адресная социальная помощь
154 082,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
196 509,0
014
Оказание соцальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2 605,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида