2020 - 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 37/383 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2020 жылғы 8 қаңтарда № 4097 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы №32/395 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №4068 болып тіркелген) сәйкес, Қарақия аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 698 226,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 10 893 870,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 55 714,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 97 267,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 3 651 375,0 мың теңге;
2) шығындар – 17 448 874,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 213 501,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 278 355,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 64 854,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 964 148,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану ) – 2 964 148,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 2 884 763,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 64 854,0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 144 239,3 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 27.11.2020 № 45/449 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 1 075 984,2 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Болашақ ауылдық округіне – 56 357,7 мың теңге;
Бостан ауылдық округіне – 66 953,2 мың теңге;
Жетібай ауылына – 350 856,8 мың теңге;
Құланды ауылдық округіне – 79 406,0 мың теңге;
Құрық ауылына – 260 814,0 мың теңге;
Мұнайшы ауылына – 164 412,2 мың теңге;
Сенек ауылына – 97 184,3 мың теңге.
Ескерту. 2 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 11.09.2020 № 43/429 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О районном бюджете на 2020 - 2022 годы
Решение Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 25 декабря 2019 года № 37/383. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 8 января 2020 года № 4097.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2019 года №32/395 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №4068), Каракиянский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 698 226,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 10 893 870,2 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 55 714,6 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 97 267,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 651 375,0 тысяч тенге;
2) затраты – 17 448 874,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 213 501,0 тысяча тенге:
бюджетные кредиты – 278 355,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 64 854,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 964 148,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 964 148,3 тысяч тенге:
поступление займов – 2 884 763,0 тысячи тенге;
погашение займов – 64 854,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 144 239,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 27.11.2020 № 45/449 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть, что из районного бюджета на 2020 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 1 075 984,2 тысячи тенге, в том числе:
сельского округа Болашак – 56 357,7 тысяч тенге;
сельского округа Бостан – 66 953,2 тысячи тенге;
села Жетыбай – 350 856,8 тысяч тенге;
сельского округа Куланды – 79 406,0 тысяч тенге;
села Курык – 260 814,0 тысяч тенге;
села Мунайшы – 164 412,2 тысяч тенге;
села Сенек – 97 184,3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 11.09.2020 № 43/429 (вводится в действие с 01.01.2020).

3. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер келесідей көлемдерде қарастырылғаны ескерілсін:
101 071,0 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
13 117,0 мың теңге – Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
6 064,0 мың теңге – мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге;
18 811,0 мың теңге – мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
1 505,0 мың теңге – мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
790 244,0 мың теңге – мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
300 730,0 мың теңге – мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
23 000,0 мың теңге – мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
102 617,0 мың теңге - көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
4. Аудандық бюджетте жергілікті бюджеттік инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға 2020 жылға арналған республикалық бюджеттен 98 048,0 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттерінің қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік саланың мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 278 355,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
6. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке 3 949 814,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлар қарастырылғаны ескерілсін.
7. Аудан әкімдігінің резерві 15 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

3. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих объемах:
101 017,0 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
13 117,0 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
6 064,0 тысяч тенге – на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
18 811,0 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
1 505,0 тысяч тенге – на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
790 244,0 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования;
300 730,0 тысяч тенге – на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;
23 000,0 тысяч тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
102 617,0 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры.
4. Учесть, что в районном бюджете предусматриваются на реализацию местных бюджетных инвестиционных проектов целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на 2020 год в сумме 98 048,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусматриваются бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 278 355,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 3 949 814,0 тысяч тенге.
7. Утвердить резерв акимата района в сумме 15 000,0 тысяч тенге.

Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 11.09.2020 № 43/429 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес аудандық бюджеттің атқарылу процесінде секвестрлеуге жатпайтын 2020 жылға арналған аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
9. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қарақия аудандық мәслихатының экономика және бюджет мәселесі жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (комиссия төрағасы Е.Есенқосов).

Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 11.09.2020 № 43/429 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Утвердить перечень бюджетных программ на 2020 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета согласно приложению 4 к настоящему решению.
9. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Каракиянского районного маслихата по вопросам экономики и бюджета (председатель комиссии Е.Есенкосов).

10. "Қарақия аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Р.Ибраева) осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
11. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Ж.Төлеғожаев
Қарақия аудандық мәслихатының хатшысы А.Мееров
Қарақия аудандық мәслихатының

10. Государственному учреждению "Аппарат Каракиянского районного маслихата" (руководитель аппарата Р.Ибраева) после государственной регистрации настоящего решения в Департаменте юстиции Мангистауской области обеспечить его официальное опубликование в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и средствах массовой информации.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Ж.Тулегожаев
Секретарь Каракиянского районного маслихата А.Мееров
Приложение 1
к решению Каракиянского районного

2 500,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 500,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 500,0
04
Білім беру
5 620 908,5
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5 081 655,5
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 265,0
003
Жалпы білім беру
4 603 393,8
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
94 038,0
006
Балаларға қосымша білім беру
215 012,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
1 277,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
51 023,0
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 729,5
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
6 026,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
626,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
33 378,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
18 887,2
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
342 546,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
342 546,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
196 707,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
196 707,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
663 519,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 185,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
2 185,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
655 684,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
86 405,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24 340,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 852,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
282 934,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек

2 500,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 500,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 500,0
04
Образование
5 620 908,5
464
Отдел образования района (города областного значения)
5 081 655,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
48 265,0
003
Общеобразовательное обучение
4 603 393,8
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
94 038,0
006
Дополнительное образование для детей
215 012,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
1 277,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
51 023,0
012
Капитальные расходы государственного органа
9 729,5
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
6 026,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
626,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
33 378,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
18 887,2
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
342 546,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
342 546,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
196 707,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
196 707,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
663 519,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 185,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
2 185,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
655 684,0
004
Программа занятости
86 405,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24 340,0
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 852,0
010
Государственная адресная социальная помощь
282 934,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

178 811,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманның қызметтерін ұсыну
32 142,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
556,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
34 444,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
12 200,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 650,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 650,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 594 461,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
348 605,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
22 400,0
015
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
172 399,0
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
15 636,0
041
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу және абаттандыру
54 800,0
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
83 370,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
3 245 856,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 272 000,0
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
543 541,0
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
577 530,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
852 785,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
307 104,3
470
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі
69 042,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік оптимизімін қалыптастыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 298,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
30 744,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
238 062,3
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 728,9
004
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi

178 811,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
32 142,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
556,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
34 444,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
12 200,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 650,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 650,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 594 461,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
348 605,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
22 400,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах
172 399,0
028
Развитие коммунального хозяйства
15 636,0
041
Ремонт и благоустройство объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
54 800,0
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
83 370,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
3 245 856,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 272 000,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
543 541,0
005
Развитие коммунального хозяйства
577 530,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
852 785,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
307 104,3
470
Отдел внутренней политики и развития языков района (города областного значения)
69 042,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирование социального оптимизма граждан, развития языков
38 298,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
30 744,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
238 062,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, физической культуры и спорта
28 728,9
004
Функционирование районных (городских) библиотек