Мәслихаттың 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 220 "Арқалық қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2019 жылғы 18 ақпандағы № 233 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 19 ақпанда № 8263 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106-бабына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Арқалық қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 220 шешіміне (2019 жылғы 3 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8186 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6554068,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1834618,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 11320,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 37707,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 4670423,3 мың тенге, оның ішінде субвенциялардың көлемі – 2318311,0 мың теңге;
2) шығындар – 6625404,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -26178,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 11362,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 37540,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -45158,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 45158,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 11362,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 37540,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 71336,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2019 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 680633,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 4100,0 мың теңге сомасында;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын және ұлттық біліктілік тестінен өткен мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге 32610,0 мың теңге сомасында;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге 234361,0 мың теңге сомасында;

О внесении изменений в решение маслихата от 21 декабря 2018 года № 220 "О бюджете города Аркалыка на 2019-2021 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 18 февраля 2019 года № 233. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 19 февраля 2019 года № 8263. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Аркалыка на 2019-2021 годы" от 21 декабря 2018 года № 220 (опубликовано 3 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8186) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 6554068,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1834618,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 11320,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 37707,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4670423,3 тысячи тенге, из них объем субвенций – 2318311,0 тысяч тенге;
2) затраты – 6625404,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -26178,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 11362,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 37540,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 45158,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 45158,0 тысяч тенге:
поступление займов – 11362,0 тысячи тенге;
погашение займов – 37540,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 71336,0 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в бюджете города на 2019 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 680633,0 тысячи тенге, в том числе:
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам в сумме 4100,0 тысяч тенге;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования в сумме 32610,0 тысяч тенге;
на доплату учителям организаций образования, реализующих учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования в сумме 234361,0 тысяча тенге;

мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерлерін ұлғайтуға 2466,0 мың теңге сомасында;
мектептердің педагог-психологтарына педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге 3034,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 18000,0 мың теңге сомасында;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге 8590,0 мың теңге сомасында;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға 7612,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға 10058,0 мың теңге сомасында;
еңбек нарығын дамытуға 39581,0 мың теңге сомасында;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға 127756,0 мың теңге сомасында;
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 192465,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2019 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 1103150,4 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектептердің ағымдағы жөндеуіне 12155,0 мың теңге сомасында;
сандық білім беру инфрақұрылымын құруға 12162,0 мың теңге сомасында;
бірінші сыныпқа электрондық кезекті енгізуге 8434,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласының 150 орынға арналған "Балдырған А" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің мемлекеттік-жекешелік әріптестік есебінен мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 45736,0 мың теңге сомасында;
2017–2021 жылдарға арналған нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың бағдарламасы шеңберінде тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығындарды өтеуге 798,0 мың теңге сомасында;
2017–2021 жылдарға арналған нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың бағдарламасы шеңберінде мобильді орталықтардағы оқуды қосқанда еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 24102,5 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласының көшелері мен автожолдарын орташа жөндеуге 134716,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласының көшелерін және автожолдарындағы су өткізу құбырларын ағымдағы жөндеуге 137101,0 мың теңге сомасында;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға 127756,0 мың теңге сомасында;

на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ в сумме 2466,0 тысяч тенге;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ в сумме 3034,0 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 18000,0 тысяч тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения в сумме 8590,0 тысяч тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях в сумме 7612,0 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан в сумме 10058,0 тысяч тенге;
на развитие рынка труда в сумме 39581,0 тысяча тенге;
на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры в сумме 127756,0 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы в сумме 192465,0 тысяч тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в бюджете города на 2019 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 1103150,4 тысяч тенге, в том числе:
на текущий ремонт школ в сумме 12155,0 тысяч тенге;
на создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 12162,0 тысяч тенге;
на внедрение электронной очереди в первый класс в сумме 8434,0 тысячи тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования за счет государственного-частного партнерства города Аркалыка товарищество с ограниченной ответственностью "Балдырган А" на 150 мест в сумме 45736,0 тысяч тенге;
на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 798,0 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 24102,5 тысяч тенге;
на средний ремонт улиц и автодорог города Аркалыка в сумме 134716,0 тысяч тенге;
на текущий ремонт улиц и водопропускных труб автодорог города Аркалыка в сумме 137101,0 тысяча тенге;
на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры в сумме 127756,0 тысяч тенге;

инсинераторларды пайдалана отырып, биологиялық қалдықтарды кәдеге жаратуға 4674,0 мың теңге сомасында;
"Арқалық қаласы әкімдігі білім бөлімінің № 2 жалпы орта білім беретін мектебі" мемлекеттік мекемесінің ғимаратын күрделі жөндеуге 173000,0 мың теңге сомасында;
"Рухани жаңғыру" бағдарламасының "Алтын адам" ішкі жобасын іске асыру шеңберінде өңірлік материалдар негізінде 5-7 сыныптар үшін өлкетану бойынша оқу құралын шығару және оларды мектептерге енгізу үшін 717,4 мың теңге сомасында;
2017–2021 жылдарға арналған нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың бағдарламасы шеңберінде жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктерімен халықты жұмыспен қамту саласындағы көрсетілетін қызметтердің аутсорсингіне 1072,5 мың теңге сомасында;
Қостанай облысы Арқалық қаласы әкімдігінің "Арқалық жылу - энергетикалық компаниясы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны үшін мазутқа 400000,0 мың теңге сомасында;
балалар ойын алаңдарын орнатуға 9700,0 мың теңге сомасында;
мүйiздi iрi қара малының нодулярлы дерматитіне қарсы эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 3526,0 мың теңге сомасында;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге 1300,0 мың теңге сомасында;
қызметтік автокөлікті 1 бірліктен сатып алуға 6200,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттерінің көлемі 127115,9 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, соның ішінде:
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысының полиция департаменті Арқалық қаласының полиция басқармасы" мемлекеттік мекемесінің Жедел басқару орталығына гаражды реконструкциялауға 1489,0 мың теңге сомасында;

на утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 4674,0 тысячи тенге;
на капитальный ремонт здания государственного учреждения "Средняя общеобразовательная школа № 2 отдела образования акимата города Аркалыка" в сумме 173000,0 тысяч тенге;
для издания учебного пособия по краеведению для 5-7 классов на основе региональных материалов и их внедрения в школы в рамках реализации подпроекта "Алтын адам" программы "Рухани жаңғыру" в сумме 717,4 тысячи тенге;
на аутсорсинг услуг в сфере занятости населения частным агентствам занятости в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 1072,5 тысячи тенге;
на мазут для государственного коммунального предприятия "Аркалыкская теплоэнергетическая компания" акимата города Аркалыка Костанайской области в сумме 400000,0 тысяч тенге;
на установку детских игровых площадок в сумме 9700,0 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий против нодулярного дерматита крупного рогатого скота в сумме 3526,0 тысяч тенге;
на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 1300,0 тысяч тенге;
на приобретение по 1 единице служебного автотранспорта в сумме 6200,0 тысяч тенге.";
пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в бюджете города на 2019 год предусмотрен объем целевых трансфертов из областного бюджета на развитие в сумме 127115,9 тысяч тенге, в том числе:
на реконструкцию гаража под Центр оперативного управления государственного учреждения "Управление полиции города Аркалыка Департамента полиции Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" в сумме 1489,0 тысяч тенге;

Қостанай облысы Арқалық қаласындағы қуаттылығы 2,5 мегаватт болатын № 2 станциясындағы турбоагрегатын ауыстыру бөлігінде Арқалық жылу электр орталығын реконструкциялауға 100000,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласы Восточный ауылында су құбырлары желілерінің құрылысына 1000,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласы Дачный кентінде су құбырлары жүйесін реконструкциялауға 1000,0 мың теңге сомасында;
Қостанай облысы Арқалық қаласында Арқалық жылу электр орталығының № 1 станциясының АР-4-35/3 құбыр агрегатының бу құбырын ауыстыруға 23626,9 мың теңге сомасында.";

на реконструкцию Аркалыкской теплоэлектроцентрали в части замены турбоагрегата станции № 2 мощностью 2,5 мегаватт в городе Аркалык Костанайской области в сумме 100000,0 тысяч тенге;
на строительство водопроводных сетей в селе Восточное города Аркалыка в сумме 1000,0 тысяч тенге;
на реконструкцию водопроводных сетей поселка Дачный города Аркалыка в сумме 1000,0 тысяч тенге;
на замену паропровода на турбоагрегат АР-4-35/3 станции № 1 Аркалыкской теплоэлектроцентрали в городе Аркалык Костанайской области в сумме 23626,9 тысяч тенге.";

3763,0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
41526,0
6
Жер қатынастары
12214,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
12214,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10983,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1231,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
4993,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
4993,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
4993,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
14843,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
14843,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
14843,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14843,0
12
Көлiк және коммуникация
563452,0
1
Автомобиль көлiгi
563452,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
563452,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
173224,0
025
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
255512,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
134716,0
13
Басқалар
88951,0
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
10977,0
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
10977,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10977,0
9
Басқалар
77974,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1745,0
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
1745,0
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
3000,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
3000,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
1800,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу

3763,0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
41526,0
6
Земельные отношения
12214,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
12214,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
10983,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1231,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
4993,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
4993,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
4993,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
14843,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
14843,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
14843,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
14843,0
12
Транспорт и коммуникации
563452,0
1
Автомобильный транспорт
563452,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
563452,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
173224,0
025
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
255512,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
134716,0
13
Прочие
88951,0
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
10977,0
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
10977,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
10977,0
9
Прочие
77974,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1745,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
1745,0
452
Отдел финансов района (города областного значения)
3000,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
3000,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
1800,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов