Қарасу ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 361 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 30 желтоқсанда № 8853 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарасу ауданының 2020 -2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 379 003,2 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 191 461,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 6 351,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 8 372,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 5 172 819,2 мың теңге;
2) шығындар – 8 098 080,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 161 800,2 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 184 775,2 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 22 975,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 51 699,1 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 51 699,1 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 932 577,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 932 577,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 23.11.2020 № 445 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 2 139 428,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) 2020 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 242 290,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Айдарлы ауылдық округі 8541,0 мың теңге;
Жалғыскан ауылы 10211,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі 8543,0 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 62262,0 мың теңге;
Ильичев ауылдық округі 12718,0 мың теңге;
Қарасу ауылдық округі 69708,0 мың теңге;
Қарамырза ауылдық округі 10481,0 мың теңге;
Қойбағар ауылдық округі 10547,0 мың теңге;
Люблин ауылдық округі 7600,0 мың теңге;
Новопавлов ауылы 12335,0 мың теңге;
Ушаков ауылдық округі 12480,0 мың теңге;
Шолақашы ауылдық округі 4238,0 мың теңге;

О районном бюджете Карасуского района на 2020-2022 годы
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 27 декабря 2019 года № 361. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2019 года № 8853. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Карасуского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 379 003,2 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 191 461,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 6 351,0 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 8 372,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 5 172 819,2 тысяч тенге;
2) затраты – 8 098 080,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 161 800,2 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 184 775,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22 975,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 51 699,1 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 51 699,1 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 932 577,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 932 577,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 23.11.2020 № 445 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть, что в бюджете района на 2020 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 2 139 428,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенции передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел, сельского округа:
1) Бюджетные субвенции передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, сельского округа на 2020 год в сумме 242 290,0 тысяч тенге, в том числе:
Айдарлинский сельский округ 8541,0 тысяча тенге;
село Жалгыскан 10211,0 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ 8543,0 тысячи тенге;
Октябрьский сельский округ 62262,0 тысячи тенге;
Ильичевский сельский округ 12718,0 тысяч тенге;
Карасуский сельский округ 69708,0 тысяч тенге;
Карамырзинский сельский округ 10481,0 тысяча тенге;
Койбагарский сельский округ 10547,0 тысяч тенге;
Люблинский сельский округ 7600,0 тысяч тенге;
село Новопавловка 12335,0 тысяч тенге;
Ушаковский сельский округ 12480,0 тысяч тенге;
Челгашинский сельский округ 4238,0 тысяч тенге;

Черняев ауылдық округі 12626,0 мың теңге;
2) 2021 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 249 819,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Айдарлы ауылдық округі 8345,0 мың теңге;
Жалғыскан ауылы 10352,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі 8349,0 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 68826,0 мың теңге;
Ильичев ауылдық округі 12851,0 мың теңге;
Қарасу ауылдық округі 70210,0 мың теңге;
Қарамырза ауылдық округі 10432,0 мың теңге;
Қойбағар ауылдық округі 10482,0 мың теңге;
Люблин ауылдық округі 7603,0 мың теңге;
Новопавлов ауылы 12371,0 мың теңге;
Ушаков ауылдық округі 12534,0 мың теңге;
Шолақашы ауылдық округі 4293,0 мың теңге;
Черняев ауылдық округі 13171,0 мың теңге;
3) 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 244 810,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Айдарлы ауылдық округі 8314,0 мың теңге;
Жалғыскан ауылы 10464,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі 8309,0 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 63577,0 мың теңге;
Ильичев ауылдық округі 12952,0 мың теңге;
Қарасу ауылдық округі 70563,0 мың теңге;
Қарамырза ауылдық округі 10435,0 мың теңге;
Қойбағар ауылдық округі 10503,0 мың теңге;
Люблин ауылдық округі 7600,0 мың теңге;
Новопавлов ауылы 12413,0 мың теңге;
Ушаков ауылдық округі 12603,0 мың теңге;
Шолақашы ауылдық округі 4103,0 мың теңге;
Черняев ауылдық округі 12974,0 мың теңге.
4. Қарасу ауданының жергілікті атқарушы органының 2020 жылға резерві 7 449,0 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
шұғыл шығындарға 7 449,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 23.11.2020 № 445 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестерлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
5-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте 2019 жылы облыстық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерін пайдалану (толық пайдалану) 2 999,0 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 18.03.2020 № 390 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5-2. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте 2019 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару 22 729,0 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:

Черняевский сельский округ 12626,0 тысяч тенге;
2) Бюджетные субвенции передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, сельского округа на 2021 год в сумме 249 819,0 тысяч тенге, в том числе:
Айдарлинский сельский округ 8345,0 тысяч тенге;
село Жалгыскан 10352,0 тысячи тенге;
Жамбылский сельский округ 8349,0 тысяч тенге;
Октябрьский сельский округ 68826,0 тысяч тенге;
Ильичевский сельский округ 12851,0 тысяча тенге;
Карасуский сельский округ 70210,0 тысяч тенге;
Карамырзинский сельский округ 10432,0 тысячи тенге;
Койбагарский сельский округ 10482,0 тысячи тенге;
Люблинский сельский округ 7603,0 тысячи тенге;
село Новопавловка 12371,0 тысяча тенге;
Ушаковский сельский округ 12534,0 тысячи тенге;
Челгашинский сельский округ 4293,0 тысячи тенге;
Черняевский сельский округ 13171,0 тысяча тенге;
3) Бюджетные субвенции передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, сельского округа на 2022 год в сумме 244 810,0 тысяч тенге, в том числе:
Айдарлинский сельский округ 8314,0 тысяч тенге;
село Жалгыскан 10464,0 тысячи тенге;
Жамбылский сельский округ 8309,0 тысяч тенге;
Октябрьский сельский округ 63577,0 тысяч тенге;
Ильичевский сельский округ 12952,0 тысячи тенге;
Карасуский сельский округ 70563,0 тысячи тенге;
Карамырзинский сельский округ 10435,0 тысяч тенге;
Койбагарский сельский округ 10503,0 тысячи тенге;
Люблинский сельский округ 7600,0 тысяч тенге;
село Новопавловка 12413,0 тысяч тенге;
Ушаковский сельский округ 12603,0 тысячи тенге;
Челгашинский сельский округ 4103,0 тысячи тенге;
Черняевский сельский округ 12974,0 тысячи тенге;
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Карасуского района на 2020 год в сумме 7 449,0 тысяч тенге, в том числе:
на неотложные затраты в сумме 7 449,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 23.11.2020 № 445 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год согласно приложению 4 к настоящему решению.
5-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год использование (доиспользование) неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных из областного бюджета в 2019 году в сумме 2 999,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 18.03.2020 № 390 (вводится в действие с 01.01.2020).
5-2. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год возврат неиспользованных (недоиспользованных) в 2019 году целевых трансфертов в сумме 22 729,0 тысяч тенге, в том числе:

Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 22 207,0 мың теңге, республикалық бюджеттен 170,3 мың теңге, облыстық бюджеттен 351,7 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 5-2-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 18.03.2020 № 390 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5-3. Аудандық бюджетте Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін облыстық бюджеттен бөлінген кредиттер сомасы 1 862 786,0 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. Шешім 5-3-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 09.06.2020 № 408 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 23.11.2020 № 445 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5-4. Аудандық бюджетте салықтық жүктеменің төмендеуіне байланысты шағын және орта бизнес субъектілері үшін шығындарды өтеу 200 000,0 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен 100 000,0 мың теңге;
облыстық бюджеттен қаражат есебінен 100 000,0 мың теңге.

из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 22 207,0 тысяч тенге, из республиканского бюджета 170,3 тысяч тенге, областного бюджета в сумме 351,7 тысяча тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-2 в соответствии с решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 18.03.2020 № 390 (вводится в действие с 01.01.2020).
5-3. Предусмотреть в районном бюджете сумму кредитов, выделяемых из областного бюджета для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости в сумме 1 862 786,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-3 в соответствии с решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 09.06.2020 № 408 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 23.11.2020 № 445 (вводится в действие с 01.01.2020.
5-4. Предусмотреть в районном бюджете компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса в сумме 200 000,0 тысяч тенге, в том числе:
за счет трансфертов из республиканского бюджета 100 000,0 тысяч тенге;
за счет средств из областного бюджета 100 000,0 тысяч тенге.

Ескерту. Шешім 5-4-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 09.06.2020 № 408 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 23.11.2020 № 445 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы А. Ускумбаева
Қарасу аудандық мәслихатының хатшысы С. Казиев
Мәслихаттың

Сноска. Решение дополнено пунктом 5-4 в соответствии с решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 09.06.2020 № 408 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 23.11.2020 № 445 (вводится в действие с 01.01.2020).
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии А. Ускумбаева
Секретарь Карасуского районного маслихата С. Казиев
Приложение 1
к решению маслихата

7625,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
7625,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
38102,6
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
16058,1
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7058,1
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
9000,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
22044,5
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12797,5
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
9247,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
59448,3
1
Ауыл шаруашылығы
31840,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
29308,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29308,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
2532,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2532,0
6
Жер қатынастары
16318,9
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
16318,9
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16318,9
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
11289,4
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
11289,4
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
11289,4
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
16890,8
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
16890,8
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
16890,8
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
11490,8
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5400,0
12
Көлiк және коммуникация
706358,1
1
Автомобиль көлiгi
706358,1
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

7625,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
7625,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
38102,6
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
16058,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
7058,1
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
9000,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
22044,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
12797,5
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
9247,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
59448,3
1
Сельское хозяйство
31840,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
29308,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
29308,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
2532,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
2532,0
6
Земельные отношения
16318,9
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
16318,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
16318,9
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
11289,4
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
11289,4
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
11289,4
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
16890,8
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
16890,8
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
16890,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
11490,8
015
Капитальные расходы государственного органа
5400,0
12
Транспорт и коммуникации
706358,1
1
Автомобильный транспорт
706358,1
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)