Мәслихаттың 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 336 "Қостанай ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2019 жылғы 3 желтоқсандағы № 453 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 4 желтоқсанда № 8805 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына сәйкес Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай аудандық мәслихатының "Қостанай ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 336 шешіміне (2019 жылғы 11 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8230 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 3-тармағында "ауыл," сөздері алынып тасталсын;
көрсетілген шешімнің 13-тармағында "кент," сөзі алынып тасталсын;
көрсетілген шешімнің 14-тармағында "кент," сөзі алынып тасталсын;
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 10577734,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 3243640,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 36526,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 1122518,7 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 6175049,9 мың теңге;
2) шығындар - 10139564,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 65366,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 109176,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 43810,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 372804,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - - 372804,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 109176,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағының 8), 9), 16) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"8) еңбек нарығын дамытуға 58433,5 мың теңге сомасында, оның ішінде жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар тәжірибесіне 30138,0 мың теңге сомасында, адамдарға, Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын азаматтарға және қоныс аударуға көмек көрсететін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге 8853,0 мың теңге сомасында, жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін мемлекеттік гранттар беруге 19442,5 мың теңге сомасында;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 26 декабря 2018 года № 336 "О районном бюджете Костанайского района на 2019-2021 годы"
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 3 декабря 2019 года № 453. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 4 декабря 2019 года № 8805. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Костанайского районного маслихата "О районном бюджете Костанайского района на 2019-2021 годы" от 26 декабря 2018 года № 336 (опубликовано 11 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8230) следующие изменения и дополнения:
в пункте 3 указанного решения слова "села," исключить;
в пункте 13 указанного решения слово "поселка," исключить;
в пункте 14 указанного решения слово "поселком," исключить;
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Костанайского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы - 10577734,6 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 3243640,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 36526,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 1122518,7 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 6175049,9 тысячи тенге;
2) затраты - 10139564,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 65366,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 109176,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 43810,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 372804,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - - 372804,4 тысячи тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрено поступление бюджетных кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 109176,0 тысяч тенге.";
подпункты 8), 9), 16) пункта 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"8) развитие рынка труда в сумме 58433,5 тысячи тенге, в том числе на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику в сумме 30138,0 тысяч тенге, на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан, и работодателям, оказывающим содействие в переселении, в сумме 8853,0 тысячи тенге, на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей в сумме 19442,5 тысячи тенге;

9) халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге 7980,0 мың теңге сомасында;";
"16) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан еңбек нарығын дамытуға 83823,0 мың теңге сомасында, оның ішінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін мемлекеттік гранттар беруге 25250,0 мың теңге сомасында, қысқа мерзімді кәсіби оқытумен қосымша қамтуды қамтамасыз етуге 58573,0 мың теңге сомасында;";
көрсетілген шешімнің 7-тармағының 8), 9), 11), 15), 21) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"8) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін орташа жөндеуге 678622,3 мың теңге сомасында;
9) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға 166351,2 мың теңге сомасында;";
"11) "Үкіметтік және ресми делегациялардың қорғалатын тұлғалары үшін қонақжай кешені" объектісін ағымдағы қамтамасыз етуге 55747,3 мың теңге сомасында;";
"15) ірі қара малдың нодулярлық дерматитіне эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 6498,0 мың теңге сомасында;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге 7809,0 мың теңге сомасында;";
"21) білім беру бөлімдерінің рейтингтік бағалау нәтижелері бойынша ынталандыруға 1500,0 мың теңге сомасында;";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы мынадай мазмұндағы 22), 23), 24), 25), 26), 27) тармақшалармен толықтырылсын:
"22) Қостанай ауданы Заречное ауылының "Северный" шағын ауданындағы тұрғын үйлерді жылыту үшін берешекті өтеуге 4073,1 мың теңге сомасында;
23) Қостанай ауданы Заречное ауылының "Северный" шағын ауданындағы тұрғын үйлердің жылу энергиясына ақы төлеуге 5776,9 мың теңге сомасында;
24) оқушылар санының ұлғаюына байланысты мұғалімдер еңбегіне ақы төлеу қорын ұлғайтуға 44034,0 мың теңге сомасында;
25) мүмкіндіктері шектеулі балалармен үйде жұмыс істеу үшін төлемдерді өтеуге 3060,0 мың теңге сомасында;
26) білім беру объектілерінің коммуналдық қызметтеріне ақы төлеуге 57000,0 мың теңге сомасында;
27) бюджеттің кіріс бөлігінің күтілуін орындамауға байланысты аудандар кірістерінің шығындарын өтеуге 111000,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 8-тармағының 3) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"3) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 107161,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 9-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ауданның жергілікті атқарушы органдарының бюджеттеріне берілген 1379690,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттерді өтеу көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 11-тармағы алынып тасталсын;

9) внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения в сумме 7980,0 тысяч тенге;";
"16) развитие рынка труда из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 83823,0 тысяч тенге, в том числе на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей в сумме 25250,0 тысяч тенге, на обеспечение дополнительного охвата краткосрочным профессиональным обучением в сумме 58573,0 тысячи тенге;";
подпункты 8), 9), 11), 15), 21) пункта 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"8) средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов в сумме 678622,3 тысячи тенге;
9) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры в сумме 166351,2 тысячи тенге;";
"11) текущее содержание объекта "Гостиничный комплекс для охраняемых лиц, правительственных и официальных делегаций" в сумме 55747,3 тысячи тенге;";
"15) проведение противоэпизоотических мероприятий против нодулярного дерматита крупного рогатого скота в сумме 6498,0 тысяч тенге;
проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 7809,0 тысяч тенге;";
"21) поощрение по результатам рейтинговой оценки отделов образования в сумме 1500,0 тысяч тенге;";
пункт 7 указанного решения дополнить подпунктами 22), 23), 24), 25), 26), 27) следующего содержания:
"22) погашение задолженности за отопление жилых домов в микрорайоне "Северный" села Заречное Костанайского района в сумме 4073,1 тысячи тенге;
23) оплату тепловой энергии жилых домов в микрорайоне "Северный" села Заречное Костанайского района в сумме 5776,9 тысячи тенге;
24) увеличение фонда оплаты труда учителей, в связи с увеличением числа учащихся в сумме 44034,0 тысячи тенге;
25) возмещение выплат за работу с детьми с ограниченными возможностями на дому в сумме 3060,0 тысяч тенге;
26) оплату коммунальных услуг объектов образования в сумме 57000,0 тысяч тенге;
27) компенсацию потерь доходов района в связи с ожидаемым не выполнением доходной части бюджета в сумме 111000,0 тысяч тенге.";
подпункт 3) пункта 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"3) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в сумме 107161,0 тысяча тенге.";
пункт 9 указанного решения изложить в новой редакции:
"9. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета бюджетам местных исполнительных органов района, в сумме 1379690,0 тысяч тенге.";
пункт 11 указанного решения исключить;