Мәслихаттың 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 238 "Науырзым ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 2019 жылғы 25 шілдедегі № 298 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 29 шілдеде № 8607 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106 және 109-баптарына сәйкес Науырзым аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Науырзым ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 238 шешіміне (2018 жылғы 28 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8183 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Науырзым ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2651235,7 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 234689,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5749,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 715,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2410082,7 мың теңге;
2) шығындар – 2664103,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 14384,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 18938,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 4554,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -27251,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 27251,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 18938,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4554,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 12867,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
2019 жылға бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға 98351,0 мың теңге сомасында;
2019 жылға мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге 20173,0 мың теңге сомасында;
2019 жылға арналған азаматтық қызметшілердің, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға 240668,0 мың теңге сомасында;

О внесении изменений и дополнения в решение маслихата от 21 декабря 2018 года № 238 "О районном бюджете Наурзумского района на 2019-2021 годы"
Решение маслихата Наурзумского района Костанайской области от 25 июля 2019 года № 298. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 29 июля 2019 года № 8607. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьями 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Наурзумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Наурзумского района на 2019-2021 годы" от 21 декабря 2018 года № 238 (опубликовано 28 декабря 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8183) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Наурзумского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 2651235,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 234689,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5749,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 715,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2410082,7 тысяч тенге;
2) затраты – 2664103,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14384,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 18938,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4554,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -27251,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 27251,9 тысяч тенге:
поступление займов – 18938,0 тысяч тенге;
погашение займов – 4554,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 12867,9 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования на 2019 год в сумме 98351,0 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих на 2019 год в сумме 20173,0 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий на 2019 год в сумме 240668,0 тысяч тенге;

Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2019 жылға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 1993,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлемақысын төлеуге 70451,0 мың теңге сомасында;
халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге 4230,0 мың теңге сомасында;
көлік инфрақұрылымының басым жобаларына 295641,0 мың теңге сомасында;
төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін арттыру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығасыларды өтеуге 7000,0 мың теңге сомасында;
нысаналы трансферттерді қайтару мынадай көлемде:
республикалық бюджетке 0,7 мың теңге сомасында;
облыстық бюджетке 0,2 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
"4-1. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан қаражаттар қарастырылғаны ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлемақысын төлеуге 50175,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы алып тасталсын;
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте еңбек нарығын дамытуға республикалық бюджеттен 30 797,0 мың теңге сомасында қаражат жұмсау көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
жалақы мен жастар тәжірбиесін ішінара субсидиялауға 17371,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған адамдарға, өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын азаматтарға және қоныс аударуға көмек көрсететін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге 9891,0 мың теңге сомасында;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарды ұсынуға 3535,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 6-1-тармақпен толықтырылсын:
"6-1. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте еңбек нарығын дамытуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан қаражаттар, оның ішінде ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін:
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарды ұсынуға 3030,0 мың теңге сомасында;
қысқа мерзімді кәсіби оқытуды қамтамасыз ету үшін қосымша қамтуға 9068,0 мың тенге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
сандық білім беру инфрақұрылымын құруға 3366,0 мың теңге сомасында;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" Мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде мобильді орталықтардағы оқуды қоса алғанда, еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 6952,0 мың теңге сомасында;

на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2019 год в сумме 1993,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 70451,0 тысяч тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения в сумме 4230,0 тысяч тенге;
на приоритетные проекты транспортной инфраструктуры в сумме 295641,0 тысяч тенге;
на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы в сумме 7000,0 тысяч тенге;
возврат целевых трансфертов в следующих объемах:
в республиканский бюджет в сумме 0,7 тысяч тенге;
в областной бюджет в сумме 0,2 тысяч тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрено поступление средств из Национального фонда Республики Казахстан:
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 50175,0 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения исключить;
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрено использование средств из республиканского бюджета на развитие рынка труда в сумме 30797,0 тысяч тенге, в том числе:
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику в сумме 17371,0 тысяч тенге;
на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям оказывающим содействие в переселении в сумме 9891,0 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идеи в сумме 3535,0 тысяч тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрено поступление средств из Национального фонда Республики Казахстан на развитие рынка труда, в том числе целевых текущих трансфертов:
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес - идеи в сумме 3030,0 тысяч тенге;
на обеспечение дополнительного охвата краткосрочным профессиональным обучением в сумме 9068,0 тысяч тенге.";
пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 3366,0 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек" на сумму 6952,0 тысяч тенге;

көлік инфрақұрылымының басым жобаларына 118256,0 мың теңге сомасында;
1 сыныпқа электрондық кезекті енгізуге 2240,0 мың теңге сомасында;
инсинераторларды пайдалана отырып, биологиялық қалдықтарды кәдеге жаратуға 3168,0 мың теңге сомасында;
атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету 176,0 мың теңге сомасында;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" Мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жұмыспен қамтудың жеке агенттіктеріне халықты жұмыспен қамту саласындағы қызметтердің аутсорсингіне 795,0 мың теңге сомасында;
ірі қара малдың нодулярлық дерматитіне эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге 3538,0 мың теңге сомасында;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізуге 4565,3 мың теңге сомасында;
"Рухани жаңғыру" бағдарламасының "Алтын адам" кіші жобасын іске асыру аясында өңірлік материалдар негізінде 5-7 сыныптарға арналған Өлкетану бойынша оқу құралын шығару және оларды мектептерге енгізуге 129,9 мың теңге сомасында;
қоғамдық жұмыстарға тартылған қызметкерлердің еңбек ақысының мөлшерін ең төменгі жалақының 1,5 еселік мөлшеріне дейін ұлғайтуға 4953,5 мың теңге сомасында;
бұқаралық ақпарат құралдарында ақпараттық-үгіт материалдарын орналастыру жөніндегі қызметтерге 5000,0 мың теңге сомасында;

на приоритетные проекты транспортной инфраструктуры в сумме 118256,0 тысяч тенге;
на внедрение электронной очереди в 1 класс в сумме 2240,0 тысяч тенге;
на утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 3168,0 тысяч тенге;
для обеспечения физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками в сумме 176,0 тысяч тенге;
на аутсорсинг услуг в сфере занятости населения частным агентствам занятости в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек" в сумме 795,0 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий против нодулярного дерматита крупного рогатого скота в сумме 3538,0 тысяч тенге;
на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 4565,3 тысяч тенге;
для издания учебного пособия по краеведению для 5-7 классов на основе региональных материалов и их внедрения в школы в рамках реализации подпроекта "Алтын адам" программы "Рухани жаңғыру" в сумме 129,9 тысяч тенге;
на увеличение размера заработной платы работников, привлеченных на общественные работы до 1,5 кратного размера минимальной заработной платы в сумме 4953,5 тысяч тенге;
на услуги по размещению информационно-агитационных материалов в средствах массовой информации в сумме 5000,0 тысяч тенге;