Ақсу қаласы мен Ақсу қаласының ауылдық округтерінің жерлерін аймақтарға бөлу жобасын (схемасын) бекіту және жер салығының мөлшерлемелерін арттыру туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2019 жылғы 26 қарашадағы № 373/52 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 29 қарашада № 6644 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 8-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқада міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Кодексінің 510-бабы 1-тармағына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 46-бабы 2-тармағы 4-тармақшасына сәйкес, Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес Ақсу қаласы мен Ақсу қаласының ауылдық округтерінің жерлерін аймақтарға бөлу жобалары (схемалары) бекітілсін.
2. Осы шешімнің 3, 4-қосымшаларына сәйкес, Ақсу қаласы және Ақсу қаласының ауылдық округтерінің жерлерін аймақтарға бөлу жобалары (схемалары) негізінде жер салығының базалық мөлшерлемелеріне жер салығы мөлшерлемелері ұлғайтылсын.
3. Ақсу қалалық мәслихатының 2014 жылғы 30 сәуірдегі "Ақсу қаласы және Ақсу қаласының селолық округтері жерлеріне салық салу мақсатында жерлерді аймаққа бөлу сызбаларын және жер салығының базалық ставкаларына түзету коэффициенттерін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3851 болып тіркелген, 2014 жылғы 16 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) № 226/31 шешімінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақсу қалалық мәслихаттың экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім, 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 2-тармақты қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 29.08.2024 № 145/23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Сессия төрағасы      А. Горохов
Аксу қалалық
маслихатының хатшысы М. Омарғалиев
Ақсу қалалық мәслихатының
2019 жылғы 26 қарашадағы
№ 373/52 шешіміне
1-қосымша
Ақсу қаласының жерлерін аймақтарға бөлу жобасы (схемасы)
Ақсу қалалық мәслихатының
2019 жылғы 26 қарашадағы
№ 373/52 шешіміне
2-қосымша
Ақсу қаласының ауылдық округтерінің жерлерін аймақтарға бөлу жобасы (схемасы)
Ақсу қалалық мәслихатының
2019 жылғы 26 қарашадағы
№ 373/52 шешіміне
3-қосымша
Ақсу қаласы жерлеріне жер салығының базалық ставкаларын арттыру пайызы

Об утверждении проекта (схемы) зонирования земель и о повышении ставок земельного налога города Аксу и сельских округов города Аксу
Решение маслихата города Аксу Павлодарской области от 26 ноября 2019 года № 373/52. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 29 ноября 2019 года № 6644.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, пунктом 1 статьи 510 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), подпунктом 4 пункта 2 статьи 46 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить проекты (схемы) зонирования земель города Аксу и сельских округов города Аксу, согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Повысить ставки земельного налога к базовым ставкам земельного налога на основании проектов (схем) зонирования земель города Аксу и сельских округов города Аксу согласно приложениям 3, 4 к настоящему решению.
3. Признать утратившим силу решение Аксуского городского маслихата от 30 апреля 2014 года № 226/31 "Об утверждении схем зонирования земель города Аксу и сельских округов города Аксу для целей налогообложения и поправочных коэффициентов к базовым ставкам земельного налога" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3851, опубликованное 16 июня 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет").
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Аксуского городского маслихата по экономике и бюджету.
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением пункта 2, который вводится в действие с 1 января 2025 года.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 29.08.2024 № 145/23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Председатель сессии      А. Горохов
Секретарь Аксуского
городского маслихата М. Омаргалиев
Приложение 1
к решению Аксуского
городского маслихата
от 26 ноября 2019 года № 373/52
Проект (схема) зонирования земель города Аксу
Приложение 2
к решению Аксуского
городского маслихата
от 26 ноября 2019 года № 373/52
Проект (схема) зонирования земель сельских округов города Аксу
Приложение 3
к решению Аксуского
городского маслихата
от 26 ноября 2019 года № 373/52
Процент повышения базовых ставок земельного налога города Аксу