Екібастұз қалалық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы "2019 - 2021 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" № 322/37 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2019 жылғы 7 қарашадағы № 384/49 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 12 қарашада № 6600 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабы 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Екібастұз қалалық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы "2019 - 2021 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" № 322/37 шешіміне (Нормативтік құқықты актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6195 болып тіркелген, 2019 жылғы 04 қаңтарда "Отарқа" және "Голос Экибастуза" газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақта:
1) тармақшада:
"28 285 327" деген сандар "29 654 857" деген сандарымен ауыстырылсын;
"14 427 425" деген сандар "14 736 116" деген сандарымен ауыстырылсын;
"147 406" деген сандар "167 647" деген сандарымен ауыстырылсын;
"1 753 660" деген сандар "1 416 376" деген сандарымен ауыстырылсын;
"11 956 836" деген сандар "13 334 718" деген сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада "28 195 711" деген сандар "29 506 728" деген сандарымен ауыстырылсын;
3) тармақшада:
"41 843" деген сандар "39 805" деген сандарымен ауыстырылсын;
"306 848" деген сандар "304 810" деген сандарымен ауыстырылсын;
4) тармақшада:
"-49 210" дегенсандар "9 303" деген сандарымен ауыстырылсын;
"нөлге тең" деген сөздер "30 000" деген сандарымен ауыстырылсын;
"49 210" деген сандар "20 697" деген сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшада "96 983" деген сандар "99 021" деген сандарымен ауыстырылсын;
6) тармақшада "-96 983" деген сандар "-99 021" деген сандарымен ауыстырылсын;
5-1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5-1. 2019 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде поселкелер бюджеттеріне жалпы 10 301 мың теңге сомада нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын, соның ішінде:
Солнечный поселкесі:
1 500 мың теңге - жазғы кезде көше-жол желілерін ұстауға;
Шідерті поселкесі:
440 мың теңге - № 11 "Қарлығаш" бөбекжай-бақшасының көлеңке қалқаларын ағымдағы жөндеуге;
8 000 мың теңге - мәдениет нысандарының материалды-техникалық базасын нығайтуға;
361 мың теңге - коммуналдық меншікке мүлік сатып алуға.";
8-тармақта "111 723" деген сандар "65 168" деген сандарымен ауыстырылсын;

О внесении изменений в решение Экибастузского городского маслихата от 25 декабря 2018 года № 322/37 "Об Экибастузском городском бюджете на 2019 - 2021 годы"
Решение маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 7 ноября 2019 года № 384/49. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 12 ноября 2019 года № 6600
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Экибастузского городского маслихата от 25 декабря 2018 года № 322/37 "Об Экибастузском городском бюджете на 2019 - 2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6195, опубликовано 04 января 2019 года в газетах "Отарқа" и "Голос Экибастуза") следующие изменения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "28 285 327" заменить цифрами "29 654 857";
цифры "14 427 425" заменить цифрами "14 736 116";
цифры "147 406" заменить цифрами "167 647";
цифры "1 753 660" заменить цифрами "1 416 376";
цифры "11 956 836" заменить цифрами "13 334 718";
в подпункте 2) цифры "28 195 711" заменить цифрами "29 506 728";
в подпункте 3):
цифры "41 843" заменить цифрами "39 805";
цифры "306 848" заменить цифрами "304 810";
в подпункте 4):
цифры "-49 210" заменить цифрами "9 303";
слова "равно нулю" заменить цифрами "30 000";
цифры "49 210" заменить цифрами "20 697";
в подпункте 5) цифры "96 983" заменить цифрами "99 021";
в подпункте 6) цифры "-96 983" заменить цифрами "-99 021";
пункт 5-1 изложить в новой редакции:
"5-1. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2019 год целевые текущие трансферты бюджетам поселков в общей сумме 10 301 тысяча тенге, в том числе:
поселок Солнечный:
1 500 тысяч тенге - на содержание улично-дорожной сети в летний период;
поселок Шидерты:
440 тысяч тенге - на текущий ремонт теневых навесов ясли-сада № 11 "Карлыгаш";
8 000 тысяч тенге - на укрепление материально-технической базы объектов культуры;
361 тысяча тенге - на приобретение имущества в коммунальную собственность.";
в пункте 8 цифры "111 723" заменить цифрами "65 168";

61 233
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған "Еңбек" Мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға, соның ішінде:
57 973
- қысқа мерзімді кәсіби оқыту
14 820
- оралмандар мен көшіп келгендерге көшуге субсидия беру
43 153
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
214 263
бруцеллез ауруына шалдыққан, санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының құнын өтеуге
3 204
футболдан спорт жарыстарына дайындалуға және қатысуға
120 000
көлік инфрақұрылымының басымдықты жобаларын қаржыландыру
855 977
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарына және елді мекендердің
көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге
145 511
1.2.
Облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
943 435
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
100 938
бастауыш, негізгі орта және жалпы білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға
55 329
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
509 125
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайғастыруға
154 076
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін реконструкциялау және (немесе) салуға
18 354
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
75 613
заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайтуға
30 000
2.
Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер барлығы:
10 386 487
2.1.
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер:
5 551 958
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты
орналастыруға, соның ішінде:
58 898
- мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру (жартылай стационар жағдайында)
55 191
- тұрмыстық зорлық-зомбылық құрбандарына арнайы әлеуметтік қызметтер көрсетуге
3 707
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған "Еңбек" Мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға, соның ішінде:
267 411
- жалақыны ішінара субсидиялауға
29 528
-жастар тәжірибесіне
48 608
- оралмандар мен көшіп келгендерге көшуге субсидия беру
63 909
- жаңа бизнес идеяларды іске асыруға гранттар (соның ішінде толық емес және көпбалалы отбасылар, мүгедектер, сондай-ақ көпбалалы, аз қамтылған мүгедек балаларды тәрбиелейтін үшін, "Жастар жылы" шеңберінде бизнес-идеяларды іске асыруға гранттар)
55 550
- тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеуге және коммуналдық қызметтерді төлеуге субсидия беру
64 134
- жұмыс берушілерге субсидиялар
5 682
мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар Жоспарын іске асыруға, соның ішінде:

61 233
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы "Еңбек", в том числе:
57 973
- краткосрочное профессиональное обучение
14 820
- предоставление субсидий на переезд оралманов и переселенцев
43 153
на выплату государственной адресной социальной помощи
214 263
на возмещение стоимости сельскохозяйственных животных, больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой
3 204
на подготовку и участие в спортивных соревнованиях по футболу
120 000
финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
855 977
на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
145 511
1.2.
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
943 435
на развитие системы водоснабжения и водоотведения
100 938
на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего образования
55 329
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
509 125
на развитие и (или) обустройство инженерно- коммуникационной инфраструктуры
154 076
на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
18 354
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
75 613
на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
30 000
2.
Всего целевых трансфертов из республиканского бюджета:
10 386 487
2.1.
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
5 551 958
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях, в том числе:
58 898
- размещение государственного социального заказа (в условиях полустационара)
55 191
- на оказание специальных социальных услуг жертвам бытового насилия
3 707
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы "Еңбек", в том числе:
267 411
- на частичное субсидирование заработной платы
29 528
- на молодежную практику
48 608
- предоставление субсидий на переезд оралманов и переселенцев
63 909
- гранты на реализацию новых бизнес идей (в том числе гранты на реализацию бизнес-идей в рамках "Года молодежи", для неполных и многодетных семей, инвалидов, а также многодетных, малообеспеченных семей, воспитывающих детей-инвалидов)
55 550
- субсидии на возмещение расходов по найму (аренде) жилья и оплату коммунальных услуг
64 134
- субсидии работодателям
5 682
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов, в том числе:

27 920
- мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын арттыру
22 575
- ым тілі маманының көрсетілетін қызметтері
5 345
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
7 726
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
221 556
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға
10 274
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
774 291
көлік инфрақұрылымының басымдықты жобаларын қаржыландыру
2 369 748
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
1 519 820
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының
жалақысын көтеруге
43 514
аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға
250 800
2.2.
Республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
4 334 529
- сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
403 750
- бастауыш, негізгі орта және жалпы білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға
497 929
- инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайғастыруға
1 290 225
- коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін реконструкциялау және (немесе) салуға
572 671
- ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
889 436
- моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
680 518
2.3.
Республикалық бюджеттен төмен ақы төленетін қызметкерлердің салық жүктемесін төмендетуге байланысты, олардың жалақысы мөлшерін көтеру үшін шығындарды өтеуге арналған трансферттер:
500 000
автомобиль жолдарының жұмыс iстеуiн қамтамасыз етуге
500 000
3.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттер барлығы:
302 308
3.1.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер:
302 308
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған "Еңбек" Мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға, соның ішінде:
81 395
- қысқа мерзімді кәсіби оқыту
63 720
- толық емес және көпбалалы отбасылар, мүгедектер, сондай-ақ көпбалалы, аз қамтылған мүгедек балаларды тәрбиелейтін үшін, "Жастар жылы" шеңберінде бизнес-идеяларды іске асыруға гранттар
17 675
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
220 913
Екібастұз қалалық
мәслихатының 2019 жылғы 07
қарашадағы № 384/49 шешіміне
3-қосымша
Екібастұз қалалық
мәслихатының 2018
жылғы 25 желтоқсандағы
№ 322/37 шешіміне
8-қосымша
2019 жылға арналған бюджеттік кредиттердің сомаларын
бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне үлестіру
Р/с №
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің атауы/ бюджеттік кредиттердің мақсаты
Сомасы(мың теңге)
1
2
3
Барлығы:

27 920
- увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
22 575
- оказание услуг специалиста жестового языка
5 345
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
7 726
на выплату государственной адресной социальной помощи
221 556
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
10 274
на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования
774 291
финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
2 369 748
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1 519 820
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
43 514
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей
250 800
2.2.
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
4 334 529
- на развитие системы водоснабжения и водоотведения
403 750
- на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего образования
497 929
- на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 290 225
- на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
572 671
- на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
889 436
- на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
680 518
2.3.
Трансферты на компенсацию потерь, в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы из республиканского бюджета:
500 000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог
500 000
3.
Всего целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан:
302 308
3.1.
Целевые текущие трансферты из Национального фонда Республики Казахстан:
302 308
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы "Еңбек", в том числе:
81 395
- краткосрочное профессиональное обучение
63 720
- гранты на реализацию бизнес-идей в рамках "Года молодежи", для неполных и многодетных семей, инвалидов, а также многодетных, малообеспеченных семей, воспитывающих детей-инвалидов
17 675
на выплату государственной адресной социальной помощи
220 913
Приложение 3
к решению Экибастузского
городского маслихата
от 07 ноября 2019 года № 384/49
Приложение 8
к решению Экибастузского
городского маслихата от 25
декабря 2018 года № 322/37
Распределение сумм бюджетных кредитов по
администраторам бюджетных программ на 2019 год
№ п/п
Наименование администраторов бюджетных программ/назначение бюджетных кредитов
Сумма (тысяч тенге)
1
2
3
Всего:

304 810
1
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
35 837
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
35 837
2
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмі
268 973
жылумен, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылысына
268 973

304 810
1
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
35 837
для реализации мер социальной поддержки специалистов
35 837
2
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
268 973
на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
268 973