2020 - 2022 жылдарға арналған Ақтоғай аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 276/59 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 26 желтоқсанда № 6683 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабының 4-тармағына сәйкес, Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020 - 2022 жылдарға арналған Ақтоғай аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 6410967 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 520825 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 47934 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 5010 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 5837198 мың теңге;
2) шығындар - 7371590 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 57753 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 87483 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 29730 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 1018376 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1018376 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 30.11.2020 № 332/70 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2020 жылға арналған аудан бюджетінде облыс бюджетінен берілетін субвенциялардың көлемі 3529807 мың теңге сомада көзделсін.
3. 2020 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округі бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 348723 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтоғай - 183204 мың теңге;
Ақжол - 30341 мың теңге;
Жалаулы - 25271 мың теңге;
Жолболды - 21808 мың теңге;
Қараоба - 30301 мың теңге;
Қожамжар - 25365 мың теңге;
Мүткенов - 32433 мың теңге.
4. 2021 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округі бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 271298 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтоғай - 85756 мың теңге;
Ақжол - 29271 мың теңге;
Жалаулы - 30285 мың теңге;
Жолболды - 30919 мың теңге;
Қараоба - 31248 мың теңге;
Қожамжар - 27022 мың теңге;
Мүткенов - 36797 мың теңге.

Об Актогайском районном бюджете на 2020 - 2022 годы
Решение маслихата Актогайского района Павлодарской области от 24 декабря 2019 года № 276/59. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 26 декабря 2019 года № 6683.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Актогайский районный бюджет на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 6410967 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 520825 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 47934 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 5010 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 5837198 тысяч тенге;
2) затраты –7371590 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 57753 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 87483 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 29730 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета -- 1018376 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1018376 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Актогайского района Павлодарской области от 30.11.2020 № 332/70 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объем субвенций передаваемых из областного бюджета в общей сумме 3529807 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 348723 тысяч тенге, в том числе:
Актогайский - 183204 тысяч тенге;
Акжол - 30341 тысяча тенге;
Жалаулинский - 25271 тысяча тенге;
Жолболдинский - 21808 тысяч тенге;
Караобинский - 30301 тысяча тенге;
Кожамжарский - 25365 тысяч тенге;
Муткеновский – 32433 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 271298 тысяч тенге, в том числе:
Актогайский - 85756 тысяч тенге;
Акжол - 29271 тысяча тенге;
Жалаулинский - 30285 тысяч тенге;
Жолболдинский - 30919 тысяч тенге;
Караобинский - 31248 тысяч тенге;
Кожамжарский - 27022 тысяч тенге;
Муткеновский – 36797 тысяч тенге.

5. 2022 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округі бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 285623 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтоғай - 94397 мың теңге;
Ақжол - 29438 мың теңге;
Жалаулы - 33972 мың теңге;
Жолболды - 30395 мың теңге;
Қараоба - 31483 мың теңге;
Қожамжар - 28098 мың теңге;
Мүткенов - 37840 мың теңге.
6. 2020 жылға арналған Ақтоғай аудандық бюджетін атқару үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Аудандық бюджетте 2020 жылға арналған ауылдық округтерінің бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер келесі мөлшерде ескерілсін:
153741 мың теңге - "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру;
6978 мың теңге - ағымдағы және күрделі сипаттағы шығындарға;
14266 мың теңге - елді мекендерді абаттандыруға;
18675 мың теңге – ауыл ішіндегі автомобиль жолдарына жөндеу жүргізуге;
10683 мың теңге - мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтарының еңбекақысын ұлғайтуға.
8. Көрсетілген нысаналы трансферттердің сомаларын ауылдық округтер бюджеттеріне бөлу Ақтоғай ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
9. Ақтоғай ауданының жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 21335 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 28.04.2020 № 305/62 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер көзделсін.
11. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақтоғай аудандық мәслихатының бюджеттік саясат және аумақтың экономикалық дамуы жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
12. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақтоғай аудандық
мәслихатының сессия төрағасы Ш. Садвакасов
Ақтоғай аудандық
мәслихатының хатшысы Ж. Ташенев
Павлодар облысы Ақтоғай
аудандық мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 276/59 шешіміне
1-қосымша
2020 жылға арналған Ақтоғай аудандық
бюджеті (өзгерістермен)

5. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 285623 тысяч тенге, в том числе:
Актогайский - 94397 тысяч тенге;
Акжол - 29438 тысяч тенге;
Жалаулинский - 33972 тысяч тенге;
Жолболдинский - 30395 тысяч тенге;
Караобинский - 31483 тысяч тенге;
Кожамжарский - 28098 тысяч тенге;
Муткеновский – 37840 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения Актогайского районного бюджета на 2020 год согласно приложению 4.
7. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2020 год бюджетам сельских округов в следующих размерах:
153741 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
6978 тысяч тенге - на расходы текущего и капитального характера;
14266 тысяч тенге - на благоустройство населенных пунктов;
18675 тысяч тенге - на проведение ремонта внутрипоселковых автомобильных дорог;
10683 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования.
8. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Актогайского района.
9. Утвердить на 2020 год резерв местного исполнительного органа Актогайского района в сумме 21335 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения маслихата Актогайского района Павлодарской области от 28.04.2020 № 305/62 (вводится в действие с 01.01.2020).
10. Специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
11. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Актогайского районного маслихата по бюджетной политике и экономического развития региона.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Актогайского районного маслихата Ш. Садвакасов
Секретарь Актогайского
районного маслихата Ж. Ташенев
Приложение 1
к решению Актогайского
районного маслихата
Павлодарской области от 24
декабря 2019 года № 276/59
Актогайский районный бюджет на 2020 год
(с изменениями)

022
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
26819
9
Білім беру саласындағы өзге де қызметтер
139886
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
139886
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53479
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу- әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
27795
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
2635
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1746
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
9674
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
44557
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
177274
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
25238
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдаларламалар бөлімі
21218
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
21218
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4020
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
4020
2
Әлеуметтік көмек
119522
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдаларламалар бөлімі
119522
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
40432
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4455
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
42828
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
722
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
6449
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
24636
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
32514
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыс-пен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
32514
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29709
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

022
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
26819
9
Прочие услуги в области образования
139886
464
Отдел образования района (города областного значения)
139886
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
53479
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
27795
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных меро-приятий и конкурсов районного (городского) масштаба
2635
012
Капитальные расходы государственного органа
1746
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
9674
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
44557
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
177274
1
Социальное обеспечение
25238
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
21218
005
Государственная адресная социальная помощь
21218
464
Отдел образования района (города областного значения)
4020
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
4020
2
Социальная помощь
119522
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
119522
002
Программа занятости
40432
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4455
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
42828
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
722
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и представление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
6449
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
24636
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
32514
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
32514
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29709
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат