"Жұмыссыз ретінде тіркелгендігі туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2019 жылғы 8 сәуірдегі № 2/208 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2019 жылғы 12 сәуірде № 1541 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 20 қазандағы № 4/438 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 20.10.2020 № 4/438 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16 бабына сәйкес, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жұмыссыз ретінде тіркелгендігі туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Алматы қаласы Әлеуметтік әл-ауқат басқармасы осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, кейіннен ресми мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және Алматы қаласы әкімдігінің ресми интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары Е. Әукеновке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі Б. Байбек
Алматы қаласы әкімдігінің
2019 жылғы 8 сәуірдегі
№ 2/208 қаулысына
қосымша
"Жұмыссыз ретінде тіркелгендігі туралы анықтама беру" мемлекеттік
қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Жұмыссыз ретінде тіркелгендігі туралы анықтама беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Жұмыссыз ретінде тіркелгендігі туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде "Алматы қаласы әкімдігінің Халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1 тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 08.09.2017 № 3/487 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: стандарттың 1-қосымшасына сәйкес, жұмыссыз ретінде тіркеу туралы қағаз түріндегі анықтама не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.

Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача справки о регистрации в качестве безработного"
Постановление акимата города Алматы от 8 апреля 2019 года № 2/208. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 12 апреля 2019 года № 1541. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 20 октября 2020 года № 4/438
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 20.10.2020 № 4/438 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить регламент государственной услуги "Выдача справки о регистрации в качестве безработного" согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Управлению социального благосостояния города Алматы обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции с последующим опубликованием в официальных периодических печатных изданиях, а также в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и на официальном интернет-ресурсе акимата города Алматы.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы Е. Аукенова.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы Б. Байбек
Приложение
к постановлению акимата
города Алматы от
8 апреля 2019 года № 2/208
Регламент государственной услуги "Выдача справки
о регистрации в качестве безработного"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справки о регистрации в качестве безработного" (далее – государственная услуга) оказывается коммунальным государственным учреждением "Центр занятости населения акимата города Алматы" (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Выдача справки о регистрации в качестве безработного", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее – Стандарт).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 09.08.2019 года № 3/487 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: справка о регистрации в качестве безработного в бумажном виде, согласно приложению 1 к стандарту либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушыдан өтінішті, сондай-ақ Стандарттың 9-тармағында көзделген қажетті құжаттарды алу негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушы өтініш пен қажетті құжаттарды берген сәттен бастап 10 (он) минут ішінде алған құжаттарды тіркейді және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қоюға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 5 (бес) минут ішінде құжаттармен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің маманына береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің маманы 5 (бес) минут ішінде жеке деректерді салыстырады және мәліметтер алады;
4) көрсетілетін қызметті берушінің маманы 10 (он) минут ішінде жұмыссыз ретінде тіркелгендігі туралы анықтаманы ресімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға береді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 20 (он) минут ішінде анықтамаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманына шығыс хат-хабарлар журналына тіркеу үшін береді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 10 (он) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға дайын анықтаманы береді.
6. Келесі рәсімді (іс-әрекетті) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің (іс-әрекеттің) нәтижесі:
1) құжаттарды қабылдау және тіркеу;
2) құжаттармен танысу;
3) жеке деректерді салыстыру;
4) тіркеу туралы анықтаманы рәсімдеу;
5) анықтамаға қол қою;
6) көрсетілетін қызметті алушыға дайын анықтаманы беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің
сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) кеңсе маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің маманы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушы өтініш пен қажетті құжаттарды берген сәттен бастап 10 (он) минут ішінде алған құжаттарды тіркейді және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштамаға қоюға береді;

2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение от услугополучателя заявления, а также необходимых документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) специалист канцелярии услугодателя в течение 10 (десяти) минут с момента подачи услугополучателем заявления и необходимых документов регистрирует полученные документы и передает их на резолюцию руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течение 5 (пяти) минут ознакамливается с документами и отписывает специалисту услугодателя;
3) специалист услугодателя в течение 5 (пяти) минут проводит сверку персональных данных и получает сведения;
4) специалист услугодателя в течение 10 (десяти) минут оформляет справку о регистрации в качестве безработного и передает на подпись руководителю услугодателя;
5) руководитель услугодателя в течение 20 (двадцати) минут подписывает справку и передает специалисту канцелярии услугодателя для регистрации в журнале исходящей корреспонденции;
6) специалист канцелярии услугодателя выдает готовую справку услугополучателю в течение 10 (десяти) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов;
2) ознакомление с документами;
3) сверка персональных данных;
4) оформление справки о регистрации;
5) подписание справки;
6) выдача готовой справки услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии;
2) руководитель услугодателя;
3) специалист услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) специалист канцелярии услугодателя в течение 10 (десяти) минут с момента подачи услугополучателем заявления и необходимых документов регистрирует полученные документы и передает их на резолюцию руководителю услугодателя;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 5 (бес) минут ішінде құжаттармен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің маманына береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің маманы 5 (бес) минут ішінде жеке деректерді салыстырады және мәліметтер алады;
4) көрсетілетін қызметті берушінің маманы 10 (он) минут ішінде жұмыссыз ретінде тіркелгендігі туралы анықтаманы ресімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға береді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 20 (жиырма) минут ішінде анықтамаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманына шығыс хат-хабарлар журналына тіркеу үшін береді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 10 (он) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға дайын анықтаманы береді.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен" және (немесе)
өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ
мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану
тәртібінің сипаттамасы
9. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамымен және оның аумақтық бөлімшелерімен, порталмен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен мемлекеттік қызметті көрсету процесінде өзара іс-қимыл жасау қарастырылмаған.
Рәсімдердің (іс-әрекеттердің) реттілігінің, көрсетілетін қызметті беруші маманының мемлекеттік қызмет көрсету процесінде өзара іс-қимылының толық сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесінің анықтамалығында осы регламенттің қосымшасына сәйкес көрсетілген.
"Жұмыссыз ретінде
тіркелгендігі
туралы анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілері:

2) руководитель услугодателя в течение 5 (пяти) минут ознакамливается с документами и отписывает специалисту услугодателя;
3) специалист услугодателя в течение 5 (пяти) минут проводит сверку персональных данных и получает сведения;
4) специалист услугодателя в течение 10 (десяти) минут оформляет справку о регистрации в качестве безработного и передает на подпись руководителю услугодателя;
5) руководитель услугодателя в течение 20 (двадцати) минут подписывает справку и передает специалисту канцелярии услугодателя для регистрации в журнале исходящей корреспонденции;
6) специалист канцелярии услугодателя выдает готовую справку услугополучателю в течение 10 (десяти) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство
для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования
информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Взаимодействие с некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и его территориальными подразделениями, порталом и (или) иными услугодателями в процессе оказания государственной услуги не предусмотрено.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий специалистов услугодателя в процессе оказания государственной услуг отражен в справочнике бизнес-процесса оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
Приложение
к регламенту
государственной услуги
"Выдача справки о регистрации
в качестве безработного"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения: