VI сайланған Алматы қаласы мәслихаты кезектен тыс XXХVIII сессиясының "Алматы қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 297 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
VI сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХLVI сессиясының 2019 жылғы 23 сәуірдегі № 337 шешiмi. Алматы қаласы Әдiлет департаментінде 2019 жылғы 23 сәуірде № 1548 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6, 7-баптарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің "2019 – 2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 7 желтоқсандағы № 808 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы 2019 жылғы 17 сәуірдегі № 203 қаулысына сәйкес, VI сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. VI сайланған Алматы қаласы мәслихатының 2018 жылғы 13 желтоқсандағы XXХVIII сессиясының "Алматы қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 297 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 1520 рет санымен тіркелген, 2018 жылғы 15 желтоқсандағы "Алматы ақшамы" газетінің № 144-146 (5653) санында және 2018 жылғы 15 желтоқсандағы "Вечерний Алматы" газетінің № 151-152 (13472-13473) санында жарияланған), келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. Алматы қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 541 291 762 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 420 035 100 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 451 559 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 154 700 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 111 650 403 мың теңге;
2) шығындар – 538 772 995,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік несие беру – 5 098 199 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 19 190 789 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 20 857 394 мың теңге;
5) бюджеттік дефицит – -21 770 221,8 мың теңге;
6) бюджет дефицитін қаржыландыру – 21 770 221,8 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"6. Қала бюджетінде жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерді қаржыландыру 6 693 501 мың теңге сомасында бекітілсін.";
7-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:

О внесении изменений в решение внеочередной XXХVIII-й сессии маслихата города Алматы VI-го созыва от 13 декабря 2018 года № 297 "О бюджете города Алматы на 2019-2021 годы"
Решение ХLVI сессии маслихата города Алматы VI созыва от 23 апреля 2019 года № 337. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 23 апреля 2019 года № 1548. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 6, 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2019 года № 203 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2018 года № 808 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2019 – 2021 годы" маслихат города Алматы VI-го созыва РЕШИЛ:
1. Внести в решение внеочередной XXХVIII-й сессии маслихата города Алматы VI-го созыва от 13 декабря 2018 года № 297 "О бюджете города Алматы на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1520, опубликовано 15 декабря 2018 года в газете "Алматы ақшамы" № 144-146 (5653) и 15 декабря 2018 года в газете "Вечерний Алматы" № 151-152 (13472-13473)) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Алматы на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 541 291 762 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 420 035 100 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2 451 559 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 7 154 700 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 111 650 403 тысячи тенге;
2) затраты – 538 772 995,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 098 199 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 19 190 789 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 20 857 394 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета – -21 770 221,8 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 21 770 221,8 тысяча тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить в бюджете города расходы на государственные услуги общего характера в сумме 6 693 501 тысяча тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:

"7. Қорғаныс шығындары 3 863 712 мың теңге сомасында бекітілсін.";
8-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"8. Қоғамдық тәртіпті, қауіпсіздікті, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметті қамтамасыз ету бойынша шығындар 16 354 860 мың теңге сомасында бекітілсін.";
9-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"9. Білім беру шығындары 134 687 613 мың теңге сомасында бекітілсін.";
10-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"10. Денсаулық сақтау шығындары 11 157 184 мың теңге сомасында бекітілсін.";
11-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"11. Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету шығындары 23 243 222 мың теңге сомасында бекітілсін.";
12-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"12. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық шығындары 86 811 168 мың теңге сомасында бекітілсін.";
13-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"13. Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік щығындары 21 080 502 мың теңге сомасында бекітілсін.";
14-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"14. Отын-энергетика кешенiне және жер қойнауын пайдалану шығындары 6 888 521 мың теңге сомасында бекітілсін.";
15-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"15. Ауыл шаруашылығы, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аймақтардың, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары шығындары 12 756 763 мың теңге сомасында бекітілсін.";
16-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"16. Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметтеріне шығындар 2 166 235 мың теңге сомасында бекітілсін.";
17-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"17. Көлік және коммуникация шығындары 80 848 028 мың теңге сомасында бекітілсін.";
18-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"18. Басқа да шығындар 33 562 290 мың теңге сомасында бекітілсін.".
2. Аталған шешімге 1-қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Алматы қаласы Мәслихатының аппараты осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, оны кейіннен ресми мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде және ресми интернет-ресурста жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының экономика және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы С.А. Козловқа және Алматы қаласы әкімінің орынбасары Ә.А. Жүнісоваға (келісім бойынша) жүктелсін.
5. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
VI сайланған Алматы қаласы
мәслихатының XLVI сессиясының төрағасы
Қ. Сәрсенбай
VI сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы
Қ. Қазанбаев
VI сайланған Алматы қаласы
мәслихатының XLVI
сессиясының 2019 жылғы
23 ақпандағы № 337
шешіміне 1 қосымша
VI сайланған Алматы қаласы
мәслихатының кезектен
тыс XXXVIII сессиясының
2018 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 297 шешіміне 1 қосымша
Алматы қаласының 2019 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Атауы
Iшкi сыныбы
Специфика
1
2
3
I. Кірістер

"7. Утвердить расходы на оборону в размере 3 863 712 тысячи тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить расходы по обеспечению общественного порядка, безопасности, правовой, судебной, уголовно-исполнительной деятельности в сумме 16 354 860 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить расходы на образование в сумме 134 687 613 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить расходы на здравоохранение в сумме 11 157 184 тысячи тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить расходы на социальную помощь и социальное обеспечение в сумме 23 243 222 тысячи тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить расходы на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 86 811 168 тысяч тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить расходы на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 21 080 502 тысячи тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Утвердить расходы на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 6 888 521 тысяча тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Утвердить расходы на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 12 756 763 тысячи тенге.";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Утвердить расходы на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 2 166 235 тысяч тенге.";
пункт 17 изложить в новой редакции:
"17. Утвердить расходы на транспорт и коммуникации в сумме 80 848 028 тысяч тенге.";
пункт 18 изложить в новой редакции:
"18. Утвердить расходы на прочие расходы в сумме 33 562 290 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Аппарату Маслихата города Алматы обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции с последующим опубликованием в официальных периодических печатных изданиях, а также в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и на интернет-ресурсе.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по экономике и бюджету маслихата города Алматы Козлова С.А. и заместителя акима города Алматы Жунусову А.А. (по согласованию).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель XLVI-й сессии
маслихата города Алматы VI-го созыва
К. Сарсенбай
Секретарь маслихата
города Алматы VI-го созыва
К. Казанбаев
Приложение 1 к решению
XLVI-й сессии маслихата города
Алматы VI-го созыва
от 23 апреля 2019 года № 337
Приложение 1
к решению внеочередной
XXXVIII-й сессии маслихата
города Алматы VI-го созыва
от 13 декабря 2018 года № 297
Бюджет города Алматы на 2019 год
Категория
Сумма, тыс.тенге
Класс
Наименование
Подкласс
Специфика
1
2
3
I. Доходы

7 526 001
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
3 929 211
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
598 595
323
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың спорт басқармасы
2 438 236
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
2 052 167
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
386 069
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
336 256
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
336 256
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
15 044 295
018
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
21 156
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
15 023 139
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
2 928
006
Кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау
2 928
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
244 459
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
244 459
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
3 756 065
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
3 756 065
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
7 220 295
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
350 448
006
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
1 320 066
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
2 763 052
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
404 211
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
337 412
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
156 540
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
281 924
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер

7 526 001
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
3 929 211
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
598 595
323
Управление спорта города республиканского значения, столицы
2 438 236
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
2 052 167
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
386 069
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
336 256
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
336 256
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
15 044 295
018
Организация профессионального обучения
21 156
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
15 023 139
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
2 928
006
Повышение квалификации и переподготовка кадров
2 928
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
244 459
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
244 459
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
3 756 065
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
3 756 065
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
7 220 295
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
350 448
006
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования города республиканского значения, столицы
1 320 066
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
2 763 052
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
404 211
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
337 412
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
156 540
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
281 924
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

194 632
039
Әлеуметтік әл-ауқат объектілерін салу және реконструкциялау
194 632
327
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік әл-ауқат басқармасы
3 532 615
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
627 590
006
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
619 661
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 387 301
021
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
273 062
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
623 501
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
1 500
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
473 588
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
473 588
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
4 025 007
017
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
4 025 007
327
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік әл-ауқат басқармасы
11 089 070
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
3 993 910
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
133 427
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
2 736 286
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
2 084 077
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
1 381 683
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
169 602
018
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
216 823
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету

194 632
039
Строительство и реконструкция объектов социального благосостояния
194 632
327
Управление социального благосостояния города республиканского значения, столицы
3 532 615
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
627 590
006
Государственная адресная социальная помощь
619 661
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 387 301
021
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
273 062
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
623 501
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
1 500
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
473 588
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
473 588
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
4 025 007
017
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
4 025 007
327
Управление социального благосостояния города республиканского значения, столицы
11 089 070
003
Программа занятости
3 993 910
007
Оказание жилищной помощи
133 427
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
2 736 286
009
Социальная поддержка инвалидов
2 084 077
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 381 683
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
169 602
018
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
216 823
030
Обеспечение деятельности центров занятости

373 262
325
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму басқармасы
28 113
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28 113
327
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік әл-ауқат басқармасы
2 873 563
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету, еңбек және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 070 461
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
27 533
019
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
834 297
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
34 510
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
89 109
045
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
510 054
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
185 115
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
122 484
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
86 811 168
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
18 737 933
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
11 508 482
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6 160 251
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 069 200
316
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
2 081 204
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 081 204
321
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тұрғын үй және тұрғын саясаты басқармасы
745 555
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй және техникалық құрылғыларды қауіпсіз пайдалануды қамтамасыз ету мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
532 030
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 525
009
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
200 000
327
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік әл-ауқат басқармасы
136 072
031
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шеңберінде қалалардың объектілерін жөндеу
136 072
351
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
5 678 784
010
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру

373 262
325
Управление общественного развития города республиканского значения, столицы
28 113
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
28 113
327
Управление социального благосостояния города республиканского значения, столицы
2 873 563
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости, труда и миграции
1 070 461
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
27 533
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
834 297
026
Капитальные расходы государственного органа
34 510
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
89 109
045
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
510 054
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
185 115
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
122 484
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
86 811 168
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
18 737 933
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
11 508 482
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6 160 251
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 069 200
316
Управление энергоэффективности и инфраструктурного развития города республиканского значения, столицы
2 081 204
008
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 081 204
321
Управление жилищной политики города республиканского значения, столицы
745 555
001
Услуги по реализации государственной политики по вопросам жилья, обеспечения безопасной эксплуатации опасных технических устройств на местном уровне
532 030
007
Капитальные расходы государственного органа
13 525
009
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
200 000
327
Управление социального благосостояния города республиканского значения, столицы
136 072
031
Ремонт объектов городов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
136 072
351
Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
5 678 784
010
Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества

2 401
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
207 814
016
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
43 286
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
19 600
022
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
159 073
043
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
4 490
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
490 914
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
319 196
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
3 455 926
315
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жасыл экономика басқармасы
560 565
009
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
560 565
315
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жасыл экономика басқармасы
7 271 343
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау және жасыл экономиканы дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
190 944
004
Қоршаған ортаны сауықтыру бойынша іс-шаралар
1 040 310
005
Экожүйе объектілерін дамыту
3 663 483
006
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды күтіп-ұстау және қорғау
450 391
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 215
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 912 000
351
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
209 155
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
209 155
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
2 166 235
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
246 244
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
245 923
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
321
319
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жоспарлау және урбанистика басқармасы
1 580 395
001
Жергілікті деңгейде сәулет және құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
431 177
002
Елді мекендердегі құрылыстардың бас жоспарын әзірлеу
1 149 218
324
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қала құрылысын бақылау басқармасы

2 401
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
207 814
016
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
43 286
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных животных
19 600
022
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
159 073
043
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
4 490
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
490 914
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
319 196
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
3 455 926
315
Управление зеленой экономики города республиканского значения, столицы
560 565
009
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
560 565
315
Управление зеленой экономики города республиканского значения, столицы
7 271 343
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды и развития зеленой экономики на местном уровне
190 944
004
Мероприятия по оздоровлению окружающей среды
1 040 310
005
Развитие объектов экосистемы
3 663 483
006
Содержание и защита особо охраняемых природных территорий
450 391
012
Капитальные расходы государственного органа
14 215
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 912 000
351
Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
209 155
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории города республиканского значения, столицы
209 155
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
2 166 235
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
246 244
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
245 923
003
Капитальные расходы государственного органа
321
319
Управление городского планирования и урбанистики города республиканского значения, столицы
1 580 395
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры и градостроительства на местном уровне
431 177
002
Разработка генеральных планов застройки населенных пунктов
1 149 218
324
Управление градостроительного контроля города республиканского значения, столицы

339 596
001
Жергілікті мемлекеттік қала құрылысы және жерді бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
337 981
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 615
12
Көлiк және коммуникация
69 896 975
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
31 811 623
007
Көлік инфрақұрылымын дамыту
21 938 292
016
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
9 873 331
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
38 085 352
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
284 596
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12 094
008
Метрополитендегі жолаушылар тасымалын субсидиялау
4 103 783
009
Әлеуметтiк маңызы бар iшкi қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
32 776 634
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
908 245
13
Басқалар
23 655 949
316
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
1 032 410
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
1 032 410
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
4 424
020
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
4 424
316
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
91 557
020
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
91 557
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
6 642 649
005
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
293 128
017
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
5 957 168
018
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
291 000
027
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
101 353
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
1 000 001
031
Әкімшілік ғимараттар кешенін салу
1 000 001
315
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жасыл экономика басқармасы

339 596
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере градостроительного и земельного контроля
337 981
003
Капитальные расходы государственного органа
1 615
12
Транспорт и коммуникации
69 896 975
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
31 811 623
007
Развитие транспортной инфраструктуры
21 938 292
016
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
9 873 331
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
38 085 352
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере пассажирского транспорта и автомобильных дорог на местном уровне
284 596
003
Капитальные расходы государственного органа
12 094
008
Субсидирование пассажирских перевозок метрополитеном
4 103 783
009
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым внутренним сообщениям
32 776 634
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
908 245
13
Прочие
23 655 949
316
Управление энергоэффективности и инфраструктурного развития города республиканского значения, столицы
1 032 410
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
1 032 410
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
4 424
020
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
4 424
316
Управление энергоэффективности и инфраструктурного развития города республиканского значения, столицы
91 557
020
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
91 557
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
6 642 649
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
293 128
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
5 957 168
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
291 000
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
101 353
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
1 000 001
031
Строительство комплекса административных зданий
1 000 001
315
Управление зеленой экономики города республиканского значения, столицы

1 777 656
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 777 656
316
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
2 180 786
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 180 786
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
2 219 968
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 219 968
320
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың стратегия және бюджет басқармасы
7 300 000
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
300 000
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
7 000 000
323
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың спорт басқармасы
202 556
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
202 556
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
606 423
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп, инвестициялар және ауыл шаруашылық, ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
437 098
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
169 325
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
597 519
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
597 519
14
Борышқа қызмет көрсету
46 226
320
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың стратегия және бюджет басқармасы
46 226
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
42 165
Қарыздар бойынша сыйақылар, өзге де төлемдерді төлеу
42 165
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
4 061
15
Трансферттер
119 470 564,8
320
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың стратегия және бюджет басқармасы
119 470 564,8
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
83 696,8
007
Бюджеттік алып коюлар
115 389 732
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
3 997 136
III. Таза бюджеттік кредит беру
5 098 199
Бюджеттік кредиттері

1 777 656
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 777 656
316
Управление энергоэффективности и инфраструктурного развития города республиканского значения, столицы
2 180 786
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 180 786
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
2 219 968
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 219 968
320
Управление стратегии и бюджета города республиканского значения, столицы
7 300 000
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
300 000
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
7 000 000
323
Управление спорта города республиканского значения, столицы
202 556
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
202 556
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
606 423
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности, инвестиций и сельского хозяйства, ветеринарии
437 098
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
169 325
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
597 519
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
597 519
14
Обслуживание долга
46 226
320
Управление стратегии и бюджета города республиканского значения, столицы
46 226
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
42 165
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
4 061
15
Трансферты
119 470 564,8
320
Управление стратегии и бюджета города республиканского значения, столицы
119 470 564,8
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
83 696,8
007
Бюджетные изъятия
115 389 732
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
3 997 136
III. Чистое бюджетное кредитование
5 098 199
Бюджетные кредиты