Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әкімшілік-аумақтық құрылысының кейбір мәселелері туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2019 жылғы 21 маусымдағы № 172 және Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 21 маусымдағы № 34/6 бірлескен қаулысы мен шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 28 маусымда № 5461 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 11-бабы 3) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, 7-бабының 4-тармағына және 27-бабының 2-тармағына сәйкес, Мағжан Жұмабаев ауданының жергілікті өкілді және атқарушы органдарының пікірін ескере отырып, Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Александров, Золотонив, Писарев, Қарағанды ауылдық округтері таратылсын.
2. Возвышен ауылдық округінің шекарасы, оның құрамына таратылатын Александров ауылдық округінің жалпы ауданы 29003 гектар аумағын, соның ішінде Александров ауылы мен Алуа ауылын қоса отырып, осы бірлескен қаулы мен шешімнің 1-қосымшасына сәйкес өзгертілсін.
Жалпы ауданы 61604 гектар Возвышен ауылдық округінің шекарасы белгіленсін.
3. Молодогвардейское ауылдық округінің шекарасы, оның құрамына таратылатын Золотонив ауылдық округінің жалпы ауданы 36000 гектар аумағын, соның ішінде Золотонив ауылын қоса отырып, осы бірлескен қаулы мен шешімнің 2-қосымшасына сәйкес өзгертілсін.
Жалпы ауданы 66360 гектар Молодогвардейское ауылдық округінің шекарасы белгіленсін.
4. Бастомар ауылдық округінің шекарасы, оның құрамына таратылатын Писарев ауылдық округінің жалпы ауданы 29643 гектар аумағын, соның ішінде Писарев ауылы мен Веселовка ауылын қоса отырып, осы бірлескен қаулы мен шешімнің 3-қосымшасына сәйкес өзгертілсін.
Жалпы ауданы 53319 гектар Бастомар ауылдық округінің шекарасы белгіленсін.
5. Ноғайбай би ауылдық округінің шекарасы, оның құрамына таратылатын Қарағанды ауылдық округінің жалпы ауданы 29857 гектар аумағын, соның ішінде Қарағанды ауылын қоса отырып, осы бірлескен қаулы мен шешімнің 4-қосымшасына сәйкес өзгертілсін.
Жалпы ауданы 56434 гектар Ноғайбай би ауылдық округінің шекарасы белгіленсін.
6. Солтүстік Қазақстан облысының облыстық және аудандық атқарушы органдары ауданның және облыстың әкімшілік-аумақтық бірлігінің есептік деректеріне тиісті өзгерістер енгізсін.

О некоторых вопросах административно-территориального устройства района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Совместное постановление акимата Северо-Казахстанской области от 21 июня 2019 года № 172 и решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 21 июня 2019 года № 34/6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 28 июня 2019 года № 5461
В соответствии с подпунктом 3) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", подпунктом 4) пункта 1 статьи 6, пунктом 4 статьи 7, пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с учетом мнения местных представительных и исполнительных органов района Магжана Жумабаева, акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Упразднить Александровский, Золотонивский, Писаревский, Карагандинский сельские округа.
2. Изменить границы Возвышенского сельского округа, включив в его состав территорию упраздняемого Александровского сельского округа общей площадью 29003 гектаров, в том числе село Александровка и село Алуа, согласно приложению 1 к настоящему совместному постановлению акимата и решению маслихата.
Установить границы Возвышенского сельского округа общей площадью 61604 гектара.
3. Изменить границы Молодогвардейского сельского округа, включив в его состав территорию упраздняемого Золотонивского сельского округа общей площадью 36000 гектар, в том числе село Золотая нива, согласно приложения 2 к настоящему совместному постановлению акимата и решению маслихата.
Установить границы Молодогвардейского сельского округа общей площадью 66360 гектара.
4. Изменить границы Бастомарского сельского округа, включив в его состав территорию упраздняемого Писаревского сельского округа общей площадью 29643 гектара, в том числе село Писаревка и село Веселовка, согласно приложению 3 к настоящему совместному постановлению акимата и решению маслихата.
Установить границы Бастомарского сельского округа общей площадью 53319 гектар.
5. Изменить границы сельского округа Ноғайбай би, включив в его состав территорию упраздняемого Карагандинского сельского округа общей площадью 29857 гектара, в том числе село Караганды, согласно приложению 4 к настоящему совместному постановлению акимата и решению маслихата.
Установить границы сельского округа Ноғайбай би общей площадью 56434 гектара.
6. Областному и районным исполнительным органам Северо-Казахстанской области внести соответствующие изменения в учетные данные административно-территориальных единиц района и области.

7. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің аппараты" және "Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихат аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемелері Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бірлескен әкімдік қаулысы мен мәслихат шешімін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен әкімдік қаулысы мен мәслихат шешімін мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тіліндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актілерiнiң эталондық бақылау банкiне қосу үшін жіберуді ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актілерiнiң эталондық бақылау банкiне қосу үшін жіберуді;
3) осы бірлескен әкімдік қаулысы мен мәслихат шешімін ресми жариялағаннан кейін Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің және Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының интернет-ресурстарында орналастыруды қамтамасыз етсін.
8. Осы бірлескен әкімдік қаулысы мен мәслихат шешімінің орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін мәселелер жөніндегі орынбасарына және облыстық мәслихат аппаратының басшысына жүктелсін.
9. Осы бірлескен қаулы мен шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімінің міндетін атқарушы
М. Тасмағанбетов
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихаты сессиясының
төрағасы
А. Сапаров
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы
В. Бубенко
Бірлескен Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2019 жылғы 21 маусымдағы № 172 қаулысына және Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2019 жылғы 21 маусымдағы № 34/6 шешіміне 1 қосымша
Возвышен ауылдық округі шекараларының схемалық картасы (масштаб 1: 250000)
Возвышен ауылдық округінің ауданы 61604 гектар,
оның ішінде Александров ауылдық округінің жерлері 29003 гектар
Бірлескен Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2019 жылғы 21 маусымдағы № 172 қаулысына және Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2019 жылғы 21 маусымдағы № 34/6 шешіміне 2 қосымша
Молодогвардейское ауылдық округі шекараларының схемалық картасы (масштаб 1: 250000)
Молодогвардейское ауылдық округінің ауданы 66360 гектар,
оның ішінде Золотонив ауылдық округінің жерлері 36000 гектар

7. Коммунальным государственным учреждениям "Аппарат акима Северо-Казахстанской области" и "Аппарат Северо-Казахстанского областного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного постановления акимата и решения маслихата в республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего совместного постановления акимата и решения маслихата на интернет-ресурсе акимата Северо-Казахстанской области и Северо-Казахстанского областного маслихата после его официального опубликования.
8. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата и решения маслихата возложить на заместителя акима Северо-Казахстанской области по курируемым вопросам и руководителя аппарата областного маслихата.
9. Настоящее совместное постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима
Северо-Казахстанской области
М. Тасмаганбетов
Председатель сессии
Северо-Казахстанского
областного маслихата
А. Сапаров
Секретарь
Северо-Казахстанского
областного маслихата
В. Бубенко
Приложение 1 к совместному постановлению акимата Северо-Казахстанской области № 172 от 21 июня 2019 года и решению маслихата Северо-Казахстанской области № 34/6 от 21 июня 2019 года
Схематическая карта границ Возвышенского сельского округа (масщтаб 1: 250000)
площадь Возвышенского сельского округа 61604 гектара,
в том числе земли Александровского сельского округа 29003 гектара
Приложение 2 к совместному постановлению акимата Северо-Казахстанской области № 172 от 21 июня 2019 года и решению маслихата Северо-Казахстанской области № 34/6 от 21 июня 2019 года
Схематическая карта границ Молодогвардейского сельского округа (масштаб 1: 250000)
площадь Молодогвардейского сельского округа 66360 гектар,
в том числе земли Золотонивского сельского округа 36000 гектар

Бірлескен Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2019 жылғы 21 маусымдағы № 172 қаулысына және Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2019 жылғы 21 маусымдағы № 34/6 шешіміне 3 қосымша
Бастомар ауылдық округі шакараларының схемалық картасы (масштаб 1: 250000)
Бастомар ауылдық округінің ауданы 53319 гектар,
оның ішінде Писарев ауылдық округінің жерлері 29643 гектар
Бірлескен Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2019 жылғы 21 маусымдағы № 172 қаулысына және Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2019 жылғы 21 маусымдағы № 34/6 шешіміне 4 қосымша
Ноғайбай би ауылдық округі шекараларының схемалық картасы (масштаб 1: 250000)
Ноғайбай би ауылдық округінің ауданы 56434 гектар,
оның ішінде Қарағанды ауылдық округінің жерлері 29857 гектар

Приложение 3 к совместному постановлению акимата Северо-Казахстанской области № 172 от 21 июня 2019 года и решению маслихата Северо-Казахстанской области № 34/6 от 21 июня 2019 года
Схематическая карта границ Бастомарского сельского округа (масштаб 1: 250000)
площадь Бастомарского сельского округа 53319 гектар,
в том числе земли Писаревскогоо сельского округа 29643 гектара.
Приложение 4 к совместному постановлению акимата Северо-Казахстанской области № 172 от 21 июня 2019 года и решению маслихата Северо-Казахстанской области № 34/6 от 21 июня 2019 года
Схематическая карта границ сельского округа Ноғайбай би (масштаб 1: 250000)
площадь сельского округа Ноғайбай би 56434 гектара,
в том числе земли Карагандинского сельского округа 29857 гектар