Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 27/1 "2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 22 тамыздағы № 36/3 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 28 тамызда № 5550 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 8-бабы 2-тармағына, 106, 108 және 111-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, 7-бабы 4-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының "2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетін бекіту туралы" 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 27/1 шешіміне (2018 жылғы 26 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланды, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5088 болып тіркелді) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2019-2021 жылдарға, оның ішінде 2019 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 196 990 879,1 мың теңге:
салықтық түсімдер – 16 481 924 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 523 077,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 857 мың тенге;
трансферттер түсімі – 178 980 020,3 мың теңге;
2) шығындар – 194 922 383,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -1 171 011,1 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 12 287 300,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 458 311,3 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 455 007 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 1 455 007 мың теңге;

О внесении изменений в решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2018 года № 27/1 "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы"
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 22 августа 2019 года № 36/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 28 августа 2019 года № 5550
В соответствии с пунктом 2 статьи 8, статьями 106, 108 и 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6, пунктом 4 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы" от 13 декабря 2018 года № 27/1 (опубликовано 26 декабря 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5088) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 196 990 879,1 тысячи тенге:
налоговые поступления – 16 481 924 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 1 523 077,8 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 857 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 178 980 020,3 тысячи тенге;
2) затраты – 194 922 383,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -1 171 011,1 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 12 287 300,2 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 458 311,3 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 455 007 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 1 455 007 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 784 499,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -1 784 499,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 10 724 293,9 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 12 830 867 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 322 073,2 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 5-қосымшалар осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихатының 2019 жылғы
22 тамыздағы № 36/3 шешіміне 1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихатының 2018 жылғы
13 желтоқсандағы № 27/1 шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған Солтүстiк Қазақстан облыстық бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3
4
5

5) дефицит (профицит) бюджета – 1 784 499,9 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -1 784 499,9 тысячи тенге:
поступление займов – 10 724 293,9 тысячи тенге;
погашение займов – 12 830 867 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 322 073,2 тысячи тенге.";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Приложение 1 к решению
Северо-Казахстанского областного
маслихата от 22 августа 2019 года № 36/3
Приложение 1 к решению
Северо-Казахстанского областного
маслихата от 13 декабря 2018 года № 27/1
Северо-Казахстанский областной бюджет на 2019 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5

5 445 151
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
6 195
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
428 017
04
Бiлiм беру
24 049 687,6
120
Облыс әкімінің аппараты
2 487,7
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
2 487,7
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
220 973
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
127 042
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
48 804
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
45 127
261
Облыстың білім басқармасы
19 404 843
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
133 518
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
1 728 735
004
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
23 374
005
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
90 848
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
962 915
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
38 775
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
45 188
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 900
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
4 481 450,6
029
Әдістемелік жұмыс
42 284
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
676 457,4
053
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
31 724
055
Балаларға қосымша білім беру
340 216
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
64 242
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
839 845
073
Мектепке дейінгі білім беру нысандарын күрделі жөндеуге аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
208 505
075
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мектеп білім беру нысандарын күрделі жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 039 041
078
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

5 445 151
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
6 195
006
Капитальные расходы государственного органа
428 017
04
Образование
24 049 687,6
120
Аппарат акима области
2 487,7
019
Обучение участников избирательного процесса
2 487,7
253
Управление здравоохранения области
220 973
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
127 042
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
48 804
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
45 127
261
Управление образования области
19 404 843
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
133 518
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
1 728 735
004
Информатизация системы образования в областных государственных учреждениях образования
23 374
005
Приобретение и доставка учебников,
учебно-методических комплексов для областных государственных учреждений образования
90 848
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
962 915
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
38 775
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
45 188
013
Капитальные расходы государственного органа
8 900
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
4 481 450,6
029
Методическая работа
42 284
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
676 457,4
053
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
31 724
055
Дополнительное образование для детей
340 216
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
64 242
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
839 845
073
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный ремонт объектов дошкольного образования
208 505
075
Целевые текущие трансферты бюджетам районным (городов областного значения) бюджетам на капитальный ремонт объектов школьного образования
4 039 041
078
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования

552 697
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
248 000
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
61 910
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 628 285,6
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
54 675
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
243 389
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
39 072
037
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 304 883
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
3 530,4
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
316 073
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 888
049
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 039 914
056
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
118 507
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
37 807
261
Облыстың білім басқармасы
653 618
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
615 813
037
Әлеуметтік сауықтандыру
37 805
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
28 114
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

552 697
003
Социальная поддержка инвалидов
248 000
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
61 910
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 628 285,6
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
54 675
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
243 389
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
39 072
037
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
2 304 883
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
3 530,4
045
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
316 073
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
3 888
049
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на выплату государственной адресной социальной помощи
2 039 914
056
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
118 507
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
37 807
261
Управление образования области
653 618
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
615 813
037
Социальная реабилитация
37 805
263
Управление внутренней политики области
28 114
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан

28 114
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
8 297
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8 297
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 343,8
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
1 343,8
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
57 359
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
57 359
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
19 294 944,5
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
50 142
047
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
50 142
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
104 167,3
043
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
104 167,3
261
Облыстың білім басқармасы
47 900
064
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
47 900
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
52 612
016
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
52 612
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
8 973 547,3
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 220,4
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
276
010
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
863 505,8
030
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 689 751,3
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
2 477 271,7
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

28 114
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
8 297
045
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
8 297
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 343,8
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1 343,8
298
Управление государственной инспекции труда области
57 359
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
57 359
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
19 294 944,5
253
Управление здравоохранения области
50 142
047
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
50 142
256
Управление координации занятости и социальных программ области
104 167,3
043
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
104 167,3
261
Управление образования области
47 900
064
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
47 900
273
Управление культуры, архивов и документации области
52 612
016
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
52 612
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
8 973 547,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
68 220,4
005
Капитальные расходы государственного органа
276
010
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения
863 505,8
030
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2 689 751,3
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
2 477 271,7
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов

7 003 271
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
70 151
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
2 030
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
4 947 456
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
8 002 491
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
129 151
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
8 350 785
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
131 735
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
3 132 246
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
6 266 065
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 710 134
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
47 814,7
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
3 000
719
Облыстың ветеринария басқармасы
206 624
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 728
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 186
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
20 765,6
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
107 944,4
729
Облыстың жер инспекциясы басқармасы
51 638
001
Жергілікті деңгейде жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

7 003 271
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
70 151
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
2 030
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
4 947 456
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
8 002 491
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
129 151
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
8 350 785
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
131 735
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
3 132 246
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
6 266 065
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 710 134
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
47 814,7
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
3 000
719
Управление ветеринарии области
206 624
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
75 728
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 186
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
20 765,6
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
107 944,4
729
Управление земельной инспекции области
51 638
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере контроля за использованием и охраной земель

51 638
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
923 099,8
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
877 075,8
001
Жергілікті деңгейде құрлыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
92 146
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 400
004
Қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
40 000
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
95 000
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
546 529,8
129
Түркістан облысы Арыс қаласындағы төтенше жағдайлардың салдарын жою бойынша ағымдағы іс-шаралар өткізу
100 000
728
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау басқармасы
46 024
001
Жергілікті деңгейде сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 024
003
Мемлекеттік органдар күрделі шығыстары
3 000
12
Көлiк және коммуникация
20 443 741,3
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
20 443 741,3
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 519
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 125 650
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 055 943
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
750 000
025
Облыстық автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 539 984,3
027
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
5 675 880
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
8 686 297
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 319 295,9
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
220 172,1
13
Басқалар
14 813 372,6
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
60 654
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
60 654
257
Облыстың қаржы басқармасы
8 816 049,3
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
50 165,3
059
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8 362 806
065
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

51 638
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
923 099,8
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
877 075,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
92 146
003
Капитальные расходы государственного органа
3 400
004
Разработка комплексных схем градостроительного развития и генеральных планов населенных пунктов
40 000
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
95 000
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
546 529,8
129
Проведение текущих мероприятий по ликвидации последствий чрезвычайной ситуации в городе Арысь Туркестанской области
100 000
728
Управление государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования области
46 024
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектурно-строительного контроля и лицензирования на местном уровне
43 024
003
Капитальные расходы государственного органа
3 000
12
Транспорт и коммуникации
20 443 741,3
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
20 443 741,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
70 519
002
Развитие транспортной инфраструктуры
1 125 650
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1 055 943
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
750 000
025
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов
1 539 984,3
027
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
5 675 880
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
8 686 297
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1 319 295,9
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
220 172,1
13
Прочие
14 813 372,6
253
Управление здравоохранения области
60 654
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
60 654
257
Управление финансов области
8 816 049,3
012
Резерв местного исполнительного органа области
50 165,3
059
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
8 362 806
065
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих

403 078
261
Облыстың білім басқармасы
513 160
076
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
298 540
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
214 620
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
743 195
052
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
743 195
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 469 896
024
"Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
451 607
035
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
294 164
052
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi
333 169
059
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
284 414
084
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
106 542
280
Облыстың индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
61 696
001
Жергілікті деңгейде индустриялық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 595
005
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
6 101
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 067 510
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 067 510
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
778 548,3
092
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
778 548,3
289
Облыстың кәсіпкерлік және туризм басқармасы

403 078
261
Управление образования области
513 160
076
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
298 540
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
214 620
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
743 195
052
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
743 195
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 469 896
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2020"
451 607
035
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года
294 164
052
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2020"
333 169
059
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
284 414
084
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
106 542
280
Управление индустриально-инновационного развития области
61 696
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития индустриально-инновационной деятельности
55 595
005
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
6 101
285
Управление физической культуры и спорта области
1 067 510
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 067 510
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
778 548,3
092
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
778 548,3
289
Управление предпринимательства и туризма области

1 191 464
005
"Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
16 000
006
"Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
902 024
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
6 437
015
"Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
210 000
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
36 003
082
"Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
21 000
727
Облыстың экономика басқармасы
111 200
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
111 200
14
Борышқа қызмет көрсету
366 222,3
257
Облыстың қаржы басқармасы
366 222,3
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
35 085,6
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
331 136,7
15
Трансферттер
41 020 992,3
257
Облыстың қаржы басқармасы
41 020 992,3
007
Субвенциялар
37 326 517
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
537 743,3
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
3 156 456
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
276
3) Таза бюджеттік кредиттеу
-1 171 011,1
Бюджеттік кредиттер
12 287 300,2
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
100 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
100 000
146
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерін бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру үшін кредиттеу
100 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 202 291,2

1 191 464
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2020"
16 000
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2020"
902 024
008
Поддержка предпринимательской деятельности
6 437
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2020"
210 000
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
36 003
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2020"
21 000
727
Управление экономики области
111 200
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
111 200
14
Обслуживание долга
366 222,3
257
Управление финансов области
366 222,3
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
35 085,6
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
331 136,7
15
Трансферты
41 020 992,3
257
Управление финансов области
41 020 992,3
007
Субвенции
37 326 517
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
537 743,3
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
3 156 456
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
276
3) Чистое бюджетное кредитование
-1 171 011,1
Бюджетные кредиты
12 287 300,2
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
100 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
100 000
146
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для предоставления жилищных сертификатов как социальная поддержка в виде бюджетного кредита
100 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 202 291,2