2020-2022 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 31 желтоқсанда № 5778 болып тіркелді.
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мəслихатының 19.03.2020 № 1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімінің 9-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Петропавл қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 48 310 181,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 14 640 745 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 105 800 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 666 574,6 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31 897 061,8 мың теңге;
2) шығындар – 56 932 737,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу– 444 024 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 3 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу– 447 024 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8 178 532,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 8 178 532,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 12 788 733,4 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 881 260 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 271 058,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мəслихатының 20.10.2020 № 1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 23.11.2020 № 1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2020 жылға арналған қала бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптасады деп анықталсын:
1) облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салықтан;
2) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салықтан;

Об утверждении бюджета города Петропавловска на 2020-2022 годы
Решение Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2019 года № 1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области от 31 декабря 2019 года № 5778.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Петропавловска на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 48 310 181,4 тысячи тенге:
налоговые поступления – 14 640 745 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 105 800 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 666 574,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 31 897 061,8 тысяч тенге;
2) затраты – 56 932 737,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 444 024 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 3 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 447 024 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -8 178 532,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 178 532,3 тысяч тенге:
поступление займов – 12 788 733,4 тысяч тенге;
погашение займов – 6 881 260 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 271 058,9 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 20.10.2020 № 1 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 23.11.2020 № 1 (вводится в действие 01.01.2020).
2. Установить, что доходы городского бюджета на 2020 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
2) налогов на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, сельского округа;

3) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың аумағындағы жер учаскелеріне жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығынан;
4) мыналардан:
тұрғылықты жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығын қоспағанда, көлік құралдары салығынан;
5) тіркелген салықтан;
6) мыналарға акциздерден:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өніміне;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына;
7) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
8) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымнан;
9) қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
10) сыртқы (көрнекі) жарнаманы облыстық маңызы бар қаладағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте, облыстық маңызы бар қаланың аумағы арқылы өтетін жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде орналастырғаны үшін төлемақыдан;
11) республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баждан.
3. Қала бюджеті келесі салықтық емес түсімдерден қалыптасады деп анықталсын:
аудандық маңызы бар қала, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, облыстық маңызы бар қаланың коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, облыстық маңызы бар қаланың коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерден.
4. Қала бюджеті негізгі капиталды сатудан түсетін келесі түсімдерден қалыптасады деп анықталсын:
облыстық маңызы бар қала бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақшадан;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерден;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақыдан.
5. 2020 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттердің түсуі есепке алынсын, соның ішінде:
1) орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге;
2) мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтарының еңбекақысын ұлғайтуға;
3) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақыға;
4) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтарының еңбекақысын ұлғайтуға;
5) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақыға;

3) земельного налога, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц на земельные участки, находящиеся на территории города районного значения;
4) налога на транспортные средства, за исключением налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города районного значения;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города районного значения;
5) фиксированного налога;
6) акцизов:
на алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан;
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
7) платы за пользование земельными участками;
8) лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
9) платы за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
10) платы за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе областного значения, в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, проходящих через территорию города областного значения;
11) государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы городского бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от аренды имущества коммунальной собственности города областного значения, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности города областного значения, находящегося в управлении акимов города районного значения, сельского округа.
4. Установить, что доходы городского бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
денег от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета города областного значения;
поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
платы за продажу права аренды земельных участков.
5. Учесть в городском бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
2) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования;
3) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;
4) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
5) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;

6) ақпараттық жұмысқа;
7) жалақыны ішінара субсидиялауға;
8) көшуге субсидия беруге;
9) жастар тәжірибесіне;
10) тұрғын үйді жалға алуға (жалдауға) және коммуналдық шығындарды өтеуге;
11) қоныс аударушыларға жаңа бизнес-идеяларіске асыру үшін гранттарға;
12) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
13) кепілді әлеуметтік пакетке;
14) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс бес жылдығына арналған мерекелік іс-шараларды өткізуге;
15) мемлекеттік әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін қызметкерлердің жалақысына қосымша ақы белгілеуге;
16) мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
17) ымдау тілі маманының қызметтерін көрсетуге;
18) техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдар тізбесін кеңейтуге;
19) "Spina bifida" диагнозымен мүгедек балаларды бір рет пайдаланатын катетарлармен қамтамасыз етуге;
20) "Береке" шағын ауданында сыртқы инженерлік желілері бар және аумақты абаттандырумен 128 пәтерлі №1 тұрғын үй құрылысына;
21) "Береке" шағын ауданында сыртқы инженерлік желілері бар және аумақты абаттандырумен 128 пәтерлі №2 тұрғын үй құрылысына;
22) Солнечный-2 кенті инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға, 2-і кезек, электрмен жабдықтауға;
23) "Береке-2" шағын ауданының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамытуға және жайластыруға 2Ду 800 миллиметр (резервтеуші бөгет салу ТМ-1 (ТК-1-10) арасында және ТМ-3 (УН-3-12а);
24) "Жас Өркен" шағын ауданында Жабаев-Парфирьев-Парковая-Крылов көшелері шекарасындағы жапсарлас шағын орталықтары бар № 1 көп пәтерлер тұрғын үйге; № 2; № 3 - 64 пәтерлі тұрғын үйлерге инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылым салуға және аумақты абаттандыруға;
25) Солнечный-2 кенті инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға, 2-і кезек, сумен жабдықтау желілері және автомобиль жолдары;
26) "Береке – 2" шағын ауданы мекенжайы бойынша кварталішілік инженерлік желілерді жобалауға, аумақты абаттандыруға;
27) "Жас Өркен" шағын ауданының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамытуға және жайластыруға, 2-і кезек, телефондандыру;
28) "Южный" шағын ауданының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын, сумен жабдықтау желілерін және автомобиль жолдарын дамыту және жайластыру;
29) "Жас Өркен" шағын ауданында шағын орталықтарымен 9 қабатты 332 пәтерлік тұрғын үйдің құрылысына, түзету (сыртқы электр желілерінсіз);
30) Потанин көшесі, Театральная көшесінен Малышев көшесіне дейін мекенжайы бойынша көше жарығын қайта жаңартуға;

6) информационную работу;
7) частичное субсидирование заработной платы;
8) предоставление субсидий на переезд;
9) молодежную практику;
10) аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат;
11) гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей;
12) выплату государственной адресной социальной помощи;
13) гарантированный социальный пакет;
14) проведение праздничных мероприятий, посвященных семидесятипятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
15) установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
16) увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
17) оказание услуг специалиста жестового языка;
18) расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
19) обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом "Spina bifida";
20) строительство 128-ми квартирного жилого дома №1 с внешними инженерными сетями и благоустройством территории в микрорайоне "Береке";
21) строительство 128-ми квартирного жилого дома №2 с внешними инженерными сетями и благоустройством территории в микрорайоне "Береке";
22) развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры поселка Солнечный-2, 2-ая очередь, электроснабжение;
23) развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры микрорайона "Береке-2" (строительство резервирующей перемычки 2Ду 800 мм) между ТМ-1 (ТК-1-10) и ТМ-3 (УН-3-12а);
24) строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство территории к многоквартирному жилому дому № 1; 64-х квартирным жилым домам №2; №3 с встроенными мини-центрами в границах улиц Жабаева - Парфирьева - Парковая - Крылова в микрорайоне "Жас – Оркен";
25) развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры поселка Солнечный-2, 2-ая очередь, сети водоснабжения и автомобильные дороги;
26) проектирование внутриквартальных инженерных сетей микрорайона "Береке – 2", благоустройство территории;
27) развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры микрорайона "Жас Оркен", 2-ая очередь, телефонизация;
28) развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры микрорайона "Южный", сети водоснабжения и автомобильные дороги;
29) строительство 9-этажного 332-х квартирного жилого дома с встроенными миницентрами в микрорайоне "Жас Оркен", корректировка (без наружных электрических сетей);
30) реконструкцию уличного освещения по адресу улица Потанина от улицы Театральная до улицы Малышева;

31) КСС-3-тен өздігінен ағатын коллекторды сөндіру камерасына дейін диаметрі 500 миллиметр қысымды коллекторды қайта жаңарту;
32) Есіл өзенінің дюкер өткелінен кәріздік тазарту құрылыстарына дейін диаметрі 1000 миллиметр Солтүстік қысымды коллекторды қайта жаңарту;
33) мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінде ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық жалақыға қосымша ақы белгілеуге.
6. 2020 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер мен кредиттердің түсуі есепке алынсын, соның ішінде:
1) мүлікті коммуналдық меншікке сатып алуға;
2) білім берудің жаңартылған мазмұны жағдайындағы жұмысы үшін бастауыш, негізгі және жалпы орта білім берудің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге;
3) мектеп педагог-психологтарының лауазымдық жалақыларының мөлшерін ұлғайтуға;
4) ағылшын тілінде жаратылыстану- математикалық ғылым пәндерін оқыту үшін қосымша ақы;
5) магистр дәрежесі бар мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
6) жас мұғалімдерге тәлімгерлігі үшін қосымша ақы төлеу;
7) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
8) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру қызметкерлеріне дәптерлер мен жазба жұмыстарын тексергені үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға;
9) педагог қызметкерлердің 42 күнтізбелік күнге ұзақтығы 56 күнге дейін жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын ұлғайтуға;
10) мектептерінің материалдық-техникалық базасын нығайту;
11) терроризмге қарсы қауіпсіздік (білім беру объектілерін бейнебақылау жүйелерімен қамтамасыз ету);
12) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлерінің 42 күнтізбелік күнге ұзақтығы 56 күнге дейін жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын ұлғайтуға;
13) оқулықтар сатып алу және жеткізу;
14) білім беру объектілерін күрделі және ағымдағы жөндеу;
15) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс бес жылдығына арналған мерекелік іс-шараларды өткізуге;
16) әлеуметтік қолдауға тұрғындық сертификаттар ұсыну үшін бюджеттік несиелер;
17) 2-ші Первомайская көшесіндегі 93-пәтерлі № 1 тұрғын үй құрылысы;
18) 2-ші Первомайская көшесіндегі 93-пәтерлі № 2 тұрғын үй құрылысы;
19) Жамбыл-Крылов-Горький-Б. Петров көшелері бойынша көп қабатты қала құрылысы тұрғын үй кешенін салу (сыртқы инженерлік желілері жоқ 12 қабатты тұрғын үй), 1 кезек;
20) Жуков көшесіндегі 78 пәтерлі № 1 тұрғын үй құрылысы;

31) реконструкцию напорного коллектора диаметром 500 миллиметров от КНС-3 до камеры гашения самотечного коллектора;
32) реконструкцию Северного напорного коллектора диаметром 1000 миллиметров от дюкерного перехода реки Ишим до канализационных очистных сооружений;
33) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений.
6. Учесть в городском бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов и кредитов из областного бюджета, в том числе на:
1) приобретение имущества в коммунальную собственность;
2) доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновленного содержания образования;
3) увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ;
4) доплату за преподавание на английском языке предметов естественно-математических наук;
5) доплату учителям со степенью магистра;
6) доплату учителям, за наставничество молодым учителям;
7) увеличение размера доплаты за классное руководство работникам организаций начального, основного и общего среднего образования;
8) увеличение размера доплаты за проверку тетрадей и письменных работ работникам начального, основного и общего среднего образования;
9) увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дня педагогических работников до 56 дней организаций среднего образования;
10) укрепление материально-технической базы школ;
11) антитеррористическую безопасность (обеспечение системами видеонаблюдения объектов образования);
12) на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней организаций дошкольного образования;
13) приобретение и доставку учебников;
14) капитальный и текущий ремонт объектов образования;
15) на проведение праздничных мероприятий, посвященных семидесятипятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
16) бюджетные кредиты для предоставления жилищных сертификатов как социальную поддержку;
17) строительство 93-х квартирного жилого дома №1 по улице 2 -ая Первомайская;
18) строительство 93-х квартирного жилого дома №2 по улице 2 -ая Первомайская;
19) строительство многоэтажного градостроительного жилого комплекса по улицам Жамбыла-Крылова-Горького-Б.Петрова (12-ти этажный жилой дом без наружных инженерных сетей), 1-ая очередь;
20) строительство 78-ми квартирного жилого дома №1 по улице Жукова;

21) "Береке" шағын ауданында 75 пәтерлі № 1 тұрғын үй құрылысы;
22) жаңа тұрғын үй құрылысы салынатын жерлерде тұрғын үйлердің құрылысы бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу;
23) "Береке-2" шағын ауданында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және жайластыру (ТМ-1 (ТК-1-10) және ТМ-3 (УН-3-12а арасында 2ДУ 800 миллиметр резервтеуші бөгет салу));
24) Чкалов-Ш. Уәлиханов-Ғ. Мүсірепов-Н. Назарбаев көшелері шекарасында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу (жылумен жабдықтау, кәріз, телефондандыру желілері);
25) Промышленная-Жуков көшелері бойынша ТП-405-тен ТП-5-17-ге дейін 2Ду 1000 миллиметр жылу магистралінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу;
26) Ш. Уәлиханов көшесі-Чкалов көшесі мекен-жайы бойынша 900 оқушыға арналған жалпы орта білім беретін мектеп салу (сыртқы инженерлік желілер және аумақты абаттандыру);
27) мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру;
28) азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету;
29) сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі;
30) көшелердi жарықтандыру;
31) ғимараттардың қасбеттерін жарықтандыру;
32) Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің саябағын қайта жаңарту;
33) Потанин көшесі мекенжайы бойынша Театральная көшесінен Малышев көшесіне дейін көше жарығын қайта жаңарту;
34) "Береке" шағын ауданындағы саябақты абаттандыру;
35) Брусиловский көшесі бойындағы саябақты абаттандыру;
36) Хименко-Жәлел Қизатов атындагы көшесі бойындағы саябақты абаттандыру;
37) "Жас Өркен" шағын ауданындағы 500 орындық театр аумағын абаттандыру;
38) қаланы абаттандыру;
39) қаланы көгалдандыру;
40) ғимараттардың қасбеттерін сырлау;
41) Потанин көшесінің Театральная көшесінен Малышев көшесіне дейін көше жарығын қайта жаңарту;
42) Есіл өзенінің дюкер өткелінен кәріздік тазарту құрылыстары дейін Солтүстік қысымды кәріз коллекторын 1000 миллиметр қайта жаңарту;
43) КСС-3-тен өздігінен ағатын коллекторды сөндіру камерасынан дейін диаметрі 500 миллиметр арынды коллекторды қайта жаңарту;
44) Алматинская көшесі бойынша Жұмабаев көшесінен Гоголь көшесіне дейінгі 500 миллметр диаметрмен суағарды қайта жаңарту;
45) Жұмабаев көшесі бойынша Попов көшесінен Ульянов көшесіне дейінгі 800 миллиметр диаметрмен суағарды қайта жаңарту;
46) Уәлиханов көшесінен Я. Гашек даңғылына дейінгі Шухов көшесіндегі 500 миллиметр диаметрмен суағарды қайта жаңарту;
47) Жуков көшесіндегі Промышленная көшесінен солтүстік торларға дейінгі кәріз коллекторын қайта жаңартуға жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу;

21) строительство 75-ти квартирного жилого дома №1 в микрорайоне "Береке";
22) разработку проектно-сметной документации по строительству жилых домов в местах новой жилищной застройки;
23) развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в микрорайоне "Береке-2" (строительство резервирующей перемычки 2ДУ 800 миллиметров между ТМ-1 (ТК-1-10) и ТМ-3 (УН-3-12а);
24) разработку проектно-сметной документации на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в границах улиц Чкалова-Ш.Уалиханова-Г.Мусрепова-Н.Назарбаева (сети теплоснабжения, канализации, телефонизации);
25) разработку проектно-сметной документации на строительство тепломагистрали 2Ду 1000 миллиметров по улицам Промышленная-Жукова от ТП-405 до ТП-5-17;
26) строительство средней общеобразовательной школы на 900 учащихся по адресу улицы Ш. Уалиханова-Чкалова (внешние инженерные сети и благоустройство территории);
27) изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества;
28) обеспечение жильем отдельных категорий граждан;
29) функционирование системы водоснабжения и водоотведения;
30) освещение улиц;
31) подсветку фасадов зданий;
32) реконструкцию Парка Первого Президента Республики Казахстан;
33) реконструкцию уличного освещения по адресу улица Потанина от улицы Театральная до улицы Малышева;
34) благоустройство сквера в микрорайоне "Береке";
35) благоустройство сквера по улице Брусиловского;
36) благоустройство сквера по улицам Хименко - Жалела Кизатова;
37) благоустройство территории театра на 500 мест в микрорайоне "Жас Оркен";
38) благоустройство города;
39) озеленение города;
40) покраску фасадов зданий;
41) Реконструкция уличного освещения улицы Потанина от улицы Театральная до улицы Малышева;
42) реконструкцию Северного напорного канализационного коллектора диаметром 1000 миллиметров от дюкерного перехода реки Ишим до канализационных очистных сооружений;
43) реконструкцию напорного коллектора диаметром 500 миллиметров от КНС-3 до камеры гашения самотечного коллектора;
44) реконструкцию водовода диаметром 500 миллиметров по улице Алматинская от улицы Жумабаева до улицы Гоголя;
45) реконструкцию водовода диаметром 800 миллиметров по улице Жумабаева от улицы Попова до улицы Ульянова;
46) реконструкцию водовода диаметром 500 миллиметров по улице Шухова от улицы Уалиханова до проезда Я.Гашека;
47) разработку проектно-сметной документации на реконструкцию канализационного коллектора по улице Жукова от улицы Промышленной до Северных решеток;

48) Вокзал маңы алаңын қайта жаңартуға жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу;
49) Вокзал маңы алаңын қайта жаңарту;
50) Нефтепроводная, 1 көшесіндегі ғимаратты қайта құру;
51) Парковая, 57 "В" көшесі бойынша ғимаратты қайта құру;
52) 5 Сенная өтпе жолы, 59 бойынша ғимаратты қайта құру;
53) жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу;
54) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу;
55) қаланың Мемлекеттік қала құрылысы кадастрын жүргізу үшін елді мекендерді дамытудың кезекші жоспарларының ақпараттық ресурстарын әзірлеу;
56) "Жас Өркен" және "Шығыс" шағын аудандарын жоспарлаудың егжей-тегжейлі жоспарларын жасау;
57) тротуарларды ағымдағы жөндеу және орнату;
58) аулаішілік аумақтарды жөндеу;
59) қиыршық тас жамылғысын орнату;
60) қалалық тасымалдарды субсидиялау;
61) Набережная көшесі, 27а мекенжайы бойынша орналасқан тау шаңғысы орталығына сумен жабдықтаудың сыртқы желілерін салу;
62) Панфилов көшесі, Яков Степанович атындағы көшесінен Побелянский көшесінен Караванная көшесіне дейін мекенжайы бойынша ашық нөсер канализациясын қайта жаңарту;
63) Украинская көшесі, Яков Степанович атындағы көшеден Побелянский көшесінен Караванная көшесіне дейін мекенжайы бойынша ашық нөсер канализациясын қайта жаңарту.
7. 2020 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарында 6 614 290 мың теңге көлемінде субвенция есепке алынсын.
8. 2020 жылға арналған қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 448 633,5 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мəслихатының 20.10.2020 № 1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 23.11.2020 № 1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8-1. 2020 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен қала бюджетінің шығыстарын 3-1-қосымшаға сәйкес көзделсін.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мəслихатының 19.03.2020 № 1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Петропавл қалалық
мәслихат сессиясының
төрағасы
Т.Токмухамбетов
Петропавл қалалық
мәслихат хатшысы
А.Бердагулов
Қалалық мәслихаттың
2019 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 1 шешiмiне 1-қосымша
2020 жылға арналған Петропавл қаласының бюджеті

48) разработку проектно-сметной документации на реконструкцию Привокзальной площади;
49) реконструкцию Привокзальной площади;
50) реконструкцию здания по улице Нефтепроводная, 1;
51) реконструкцию зданий по улице Парковая, 57 "В";
52) реконструкцию здания по проезду 5 Сенной, 59;
53) проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных;
54) проведение противоэпизоотических мероприятий;
55) разработку информационных ресурсов дежурных планов развития населенных пунктов для ведения Государственного градостроительного кадастра города;
56) разработку планов детальной планировки микрорайонов "Жас Өркен" и "Шығыс";
57) текущий ремонт и устройство тротуаров;
58) ремонт внутридворовых территорий;
59) устройство щебеночного покрытия;
60) субсидирование городских перевозок;
61) строительство внешних сетей водоснабжения к горнолыжному центру, расположенному по адресу улица Набережная, 27а;
62) реконструкцию открытой ливневой канализации по адресу улица Панфилова, от улицы имени Якова Степановича Побелянского до улицы Караванная;
63) реконструкцию открытой ливневой канализации по адресу улица Украинская, от улицы имени Якова Степановича Побелянского до улицы Караванная.
7. Учесть в расходах городского бюджета на 2020 год субвенцию в объеме 6 614 290 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2020 год в сумме 448 633,5тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 20.10.2020 № 1 (вводится в действие 01.01.2020); в редакции решения Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 23.11.2020 № 1 (вводится в действие 01.01.2020).
8-1. Предусмотреть расходы городского бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2020 года, согласно приложению 3-1.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 19.03.2020 № 1 (вводится в действие с 01.01.2020).
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Петропавловского городского
маслихата
Т.Токмухамбетов
Секретарь Петропавловского
городского маслихата
А.Бердагулов
Приложение 1
к решению городского
маслихата от 23 декабря
2019 года № 1
Бюджет города Петропавловска на 2020 год

38 016,5
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
9 800
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2 974
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
138 000
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
27 977
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 977
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
1 000
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
40 877
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, ауыл шаруашылығы мен ветеринарияны дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 877
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
110 893
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
110 893
02
Қорғаныс
48 875,9
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
48 875,9
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
48 875,9
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
118 094,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
118 094,6
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
118 094,6
04
Бiлiм беру
14 819 460,4
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
14 645 994,9
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 416
003
Жалпы білім беру
10 103 075,1
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
331 175
006
Балаларға қосымша білім беру
352 752
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
3 307 446
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
74 485,5
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 231,1
023
Әдістемелік жұмыс

38 016,5
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
9 800
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2 974
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
138 000
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
27 977
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
26 977
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
1 000
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
40 877
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
40 877
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
110 893
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
110 893
02
Оборона
48 875,9
122
Аппарат акима района (города областного значения)
48 875,9
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
48 875,9
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
118 094,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
118 094,6
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
118 094,6
04
Образование
14 819 460,4
464
Отдел образования района (города областного значения)
14 645 994,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
63 416
003
Общеобразовательное обучение
10 103 075,1
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
331 175
006
Дополнительное образование для детей
352 752
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
3 307 446
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
74 485,5
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 231,1
023
Методическая работа

62 596
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
88 897,4
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
260 920,8
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
173 465,5
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
173 465,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 529 538,2
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
41 141,6
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
37 659
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
3 482,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 487 196,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
115 911,4
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
655 451,9
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
630 529,8
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 937,4
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
298 469,2
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 196
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 060
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
81 870
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
155 291,2
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
87 382
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 017,2
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
49 366,1
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
229 514,4
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 720
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
159 480
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 200
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу

62 596
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
88 897,4
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
260 920,8
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
173 465,5
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
173 465,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 529 538,2
464
Отдел образования района (города областного значения)
41 141,6
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
37 659
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
3 482,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 487 196,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
115 911,4
002
Программа занятости
655 451,9
005
Государственная адресная социальная помощь
630 529,8
006
Оказание жилищной помощи
5 937,4
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
298 469,2
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 196
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 060
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
81 870
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
155 291,2
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
87 382
021
Капитальные расходы государственного органа
4 017,2
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
49 366,1
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
229 514,4
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 720
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
159 480
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 200
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)

1 200
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
30 684 141,9
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
17 788 258
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
12 568 763,3
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
5 219 494,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12 784 888,7
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
1 774 524
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
45 300
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
2 000 000
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
920 331
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
1 137 891,1
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
960 000
017
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
20 000
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
2 455 744,5
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
75 000
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
182 709,3
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
730 294,5
041
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу және абаттандыру
727 779,7
048
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
1 755 314,6
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
24 168,2
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 168,2
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
20 593
024
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
20 593
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
66 234
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
66 234
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
494 421,1
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
160 708
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
160 708
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі

1 200
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
30 684 141,9
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
17 788 258
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
12 568 763,3
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
5 219 494,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12 784 888,7
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
1 774 524
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
45 300
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
2 000 000
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
920 331
015
Освещение улиц в населенных пунктах
1 137 891,1
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
960 000
017
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
20 000
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
2 455 744,5
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
75 000
028
Развитие коммунального хозяйства
182 709,3
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
730 294,5
041
Ремонт и благоустройство объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
727 779,7
048
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
1 755 314,6
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
24 168,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
24 168,2
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
20 593
024
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
20 593
464
Отдел образования района (города областного значения)
66 234
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
66 234
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
494 421,1
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
160 708
003
Поддержка культурно-досуговой работы
160 708
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)