Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 27-1 "2019-2021 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2019 жылғы 29 шілдедегі № 32-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 30 шілдеде № 5506 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабының 1, 5-тармақтарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2019-2021 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 27-1 шешіміне (2019 жылғы 10 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық ақтілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5119 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда баяндалсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4778714,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 550213 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 12149 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 33300,1 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4183052,5 мың теңге;
2) шығындар – 4785215,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 24897 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 37875 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12978 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 31398,3 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2018 года № 27-1 "Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2019-2021 годы"
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 29 июля 2019 года № 32-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 30 июля 2019 года № 5506
В соответствии с пунктами 1, 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат Аккайынского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2019-2021 годы" от 24 декабря 2018 года № 27-1 (опубликовано 10 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5119) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккайынского района на 2019 - 2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 4778714,6 тысяч тенге:
налоговые поступления - 550213 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12149 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 33300,1 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4183052,5 тысяч тенге;
2) затраты – 4785215,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 24897 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 37875 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12978 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 31398,3 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 31398,3 мың теңге:
қарыздар түсімі - 37875 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 12978 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6501,3 мың теңге.";
11-тармақ мынадай редакцияда баяндалсын:
"11. 2019 жылына арналған аудан жергілікті атқарушы органның резерві 15 мың теңге сомада бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 6-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 31398,3 тысяч тенге:
поступление займов - 37875 тысяч тенге;
погашение займов – 12978 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6501,3 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 15 тысяч тенге.";
приложения 1, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

2. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2019 жылғы 29 шілдедегі № 32-1 шешіміне 1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 27-1 шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған Аққайың ауданының бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы, мың теңге
1) Кірістер
4778714,6
1
Салықтық түсімдер

2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Приложение 1 к решению маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 29 июля 2019 года № 32-1
Приложение 1 к решению маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2018 года № 27-1
Бюджет Аккайынского района на 2019 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1) Доходы
4778714,6
1
Налоговые поступления

13006
12
Көлiк және коммуникация
97808,1
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
96633,1
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
96633,1
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
1 175
13
Басқалар
29073
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
9478
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9478
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
4655
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
4655
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11145
043
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
11145
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
3795
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
15
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
839
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2941
14
Борышқа қызмет көрсету
15
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
15
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
15
15
Трансферттер
140536,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
140536,4
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
5,4
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
113187
038
Субвенциялар
22218
051
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
5126
3) Таза бюджеттік кредиттеу
24897
Бюджеттік кредиттер
37875
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
37875

13006
12
Транспорт и коммуникации
97808,1
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
96633,1
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
96633,1
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
1 175
13
Прочие
29073
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
9478
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
9478
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
4655
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
4655
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11145
043
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
11145
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3795
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
15
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
839
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
2941
14
Обслуживание долга
15
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
15
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
15
15
Трансферты
140536,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
140536,4
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
5,4
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
113187
038
Субвенции
22218
051
Трансферты органам местного самоуправления
5126
3) Чистое бюджетное кредитование
24897
Бюджетные кредиты
37875
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
37875