Айыртау аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 6-26-1 "2019-2021 жылдарға арналған Айыртау аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2019 жылғы 20 наурыздағы № 6-29-3 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 28 наурызда № 5268 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Айыртау аудандық мәслихатының "2019-2021 жылдарға арналған Айыртау аудандық бюджетін бекіту туралы" 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 6-26-1 шешіміне (2019 жылғы 11 қантарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5118 болып тіркелді) келесі өзгерістер енгізілсін:

О внесении изменений в решение Айыртауского районного маслихата от 25 декабря 2018 года № 6-26-1 "Об утверждении бюджета Айыртауского района на 2019-2021 годы"
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 20 марта 2019 года № 6-29-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 28 марта 2019 года № 5268
В соответствии со статьей 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Айыртауского районного маслихата "Об утверждении бюджета Айыртауского района на 2019-2021 годы" от 25 декабря 2018 года № 6-26-1 (опубликовано 11 января 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5118) следующие изменения:

көрсетілген шешімнің 1, 12 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау аудандық
мәслихатының
XXIX сессиясының төрайымы
Б.Жандосова
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау аудандық
мәслихатының хатшысы
Б.Жанахметов
Айыртау аудандық мәслихатының 2019 жылғы __ наурыздағы № ___ шешіміне 1 қосымша

приложения 1, 12 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель ХХIХ сессии
Айыртауского районного
маслихата
Северо-Казахстанской области
Б.Жандосова
Секретарь Айыртауского
районного маслихата
Северо-Казахстанской области
Б.Жанахметов
Приложение 1 к решению Айыртауского районного маслихата от __ марта 2019 года № ___

3 745,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
39 142,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 276,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
26 866,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
36 234,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 481,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2 048,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
600,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 105,0
02
Қорғаныс
13 306,9
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
13 306,9
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегііс-шаралар
11 272,9
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 659,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
375,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздіқ, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 400,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғынүй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 400,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 400,0
04
Бiлiм беру
4 315 491,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4 272 003,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 529,0
003
Жалпы білім беру
3 395 580,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
57 582,0
006
Балаларға қосымша білім беру
36 196,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
138 440,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
18 180,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер

3 745,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
39 142,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
12 276,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
26 866,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
36 234,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
30 481,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2 048,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
600,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
3 105,0
02
Оборона
13 306,9
122
Аппарат акима района (города областного значения)
13 306,9
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11 272,9
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 659,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
375,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3 400,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 400,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 400,0
04
Образование
4 315 491,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
4 272 003,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
15 529,0
003
Общеобразовательное обучение
3 395 580,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
57 582,0
006
Дополнительное образование для детей
36 196,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
138 440,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам(попечителям)на содержание ребенка-сироты(детей-сирот), и ребенка (детей),оставшегося без попечения родителей
18 180,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

165 888,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
112 675,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 267,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
57 592,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
41 459,0
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықыныңбасқа да тілдерін дамыту
607,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 750,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
28 060,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 569,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
8 000,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
7 491,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
15 209,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 979,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
630,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5 600,0
480
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) туризм бөлімі
9 944,0
001
Жергілікті деңгейде туризм саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 944,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
187 007,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
24 662,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
24 662,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
21 413,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 413,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
26 531,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 931,0
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
3 471,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
11 129,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
114 401,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

165 888,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
112 675,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
10 267,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
57 592,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
41 459,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
607,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 750,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
28 060,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
12 569,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
8 000,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
7 491,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
15 209,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
8 979,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
630,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5 600,0
480
Отдел туризма района (города областного значения)
9 944,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере туризма
9 944,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
187 007,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
24 662,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
24 662,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
21 413,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
21 413,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
26 531,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
11 931,0
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
3 471,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
11 129,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
114 401,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии

16 199,0
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
390,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
525,0
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
3 040,0
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
9 534,0
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
3 974,0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
80 739,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
12 801,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
12 801,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 801,0
12
Көлiк және коммуникация
1 480 248,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 480 248,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
82 000,0
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
1 398 248,0
13
Басқалар
37 700,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2 183,0
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
2 183,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
26 249,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
15 506,0
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
10 743,0
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
9 268,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 268,0
14
Борышқа қызмет көрсету
86,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
86,0
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
86,0
15
Трансферттер
353 234,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
353 234,9
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
32 306,9
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер

16 199,0
006
Организация санитарного убоя больных животных
390,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
525,0
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
3 040,0
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
9 534,0
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
3 974,0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
80 739,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
12 801,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
12 801,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
12 801,0
12
Транспорт и коммуникации
1 480 248,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 480 248,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
82 000,0
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
1 398 248,0
13
Прочие
37 700,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2 183,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
2 183,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
26 249,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
15 506,0
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
10 743,0
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
9 268,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
9 268,0
14
Обслуживание долга
86,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
86,0
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
86,0
15
Трансферты
353 234,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
353 234,9
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
32 306,9
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства