2020-2022 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 6-38-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 30 желтоқсанда № 5772 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімінің 17-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджетін осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 111 396,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 748 424,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 326,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 34 120,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 9 320 525,3 мың теңге;
2) шығындар – 10 760 053,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 594 342,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 639 834,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 45 492,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо –0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу –0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 242 999,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 242 999,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 127 521,4 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 45 492,0 мың тенге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 160 969,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мəслихатының 17.09.2020 № 6-45-4 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мəслихатының 12.11.2020 № 6-47-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мəслихатының 09.12.2020 № 6-48-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мəслихатының 09.12.2020 № 6-48-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
1) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында мемлекеттік кіріс органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығын қоспағанда, облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы;

Об утверждении бюджета Айыртауского района на 2020-2022 годы
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2019 года № 6-38-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 30 декабря 2019 года № 5772.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 17 настоящего решения.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Айыртауского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 111 396,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 748 424,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 326,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 34 120,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 320 525,3 тысяч тенге;
2) затраты – 10 760 053,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 594 342,5 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 639 834,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 45 492,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 242 999,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 242 999,1 тысяч тенге:
поступление займов – 1 127 521,4 тысяч тенге;
погашение займов – 45 492,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 160 969,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 17.09.2020 № 6-45-4 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 12.11.2020 № 6-47-1 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 09.12.2020 № 6-48-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2020 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом, за исключением индивидуального подоходного налога по доходам, подлежащими обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города районного значения, села, поселка расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;

2) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес бірыңғай жиынтық төлемді төлеген жеке тұлғалардан облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша алынатын жеке табыс салығы;
3) облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
4) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
5) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жер учаскелеріне жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығы;
6) бірыңғай жер салығы;
7) мыналардан:
тұрғылықты жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығын қоспағанда, көлік құралдары салығы;
8) тіркелген салық;
9) мыналарға:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген спирттің барлық түріне;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өніміне;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген құрамындағы этил спиртінің көлемі 0,5 пайыздан аспайтын сыраға;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі бұйымдарына;
Қазақстан Республикасының аумағында жасалған жеңіл автомобильдерге (мүгедектер үшін арнайы арналған қолмен басқарылатын немесе қолмен басқаруға бейімделген автомобильдерден басқа);
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
10) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
11) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
12) қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
13) коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін қоспағанда, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
14) көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
15) жылжымалы мүлік кепілін және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркегені үшін алым;
16) сыртқы (көрнекі) жарнаманы облыстық маңызы бар қаладағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте, облыстық маңызы бар қаланың аумағы арқылы өтетін жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде орналастырғаны үшін төлемақы;

2) индивидуальный подоходный налог с физических лиц, уплативших единый совокупный платеж в соответствии с законами Республики Казахстан, по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
3) социальный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
4) налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
5) земельный налог, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц на земельные участки, находящиеся на территории города районного значения, села, поселка;
6) единый земельный налог;
7) налог на транспортные средства, за исключением налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города районного значения, села, поселка;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города районного значения, села, поселка;
8) фиксированный налог;
9) акцизы на:
все виды спирта, произведенные на территории Республики Казахстан;
алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан;
пиво с объемным содержанием этилового спирта не более 0,5 процента, произведенное на территории Республики Казахстан;
табачные изделия, произведенные на территории Республики Казахстан;
легковые автомобили (кроме автомобилей с ручным управлением или адаптером ручного управления, специально предназначенных для инвалидов), произведенные на территории Республики Казахстан;
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
10) плата за пользование земельными участками;
11) лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
12) плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
13) сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию, за исключением юридических лиц, являющихся коммерческими организациями, их филиалов и представительств;
14) сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
15) сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
16) плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе областного значения, в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, проходящих через территорию города областного значения;

17) республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж.
3. Аудандық бюджеттің кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
1) коммуналдық меншіктен түсетін кірістер:
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне кірістер;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
2) аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
3) аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
4) аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері салатын айыппұлдарды қоспағанда, аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
5) аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
1) аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
2) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
3) жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.
5. Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның коммуналдық меншігіндегі мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, ауданның жергілікті атқарушы органының қарыздарын өтеуден түсетін түсімдер аудандық бюджеттің есебіне жатқызылады деп белгіленсін.
6. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке 2020 жылға берілетін бюджеттік субвенциялар 4 331 748,0 мың теңге сомасында көзделсін.

17) государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доходы от коммунальной собственности:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района (города областного значения);
дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности района (города областного значения);
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности района (города областного значения);
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного (города областного значения) бюджета;
другие доходы от коммунальной собственности района (города областного значения);
2) поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
3) поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
4) штрафы, пени, санкции, взыскания налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета, за исключением штрафов, налагаемых акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
5) другие неналоговые поступления в районный (города областного значения) бюджет.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи основного капитала:
1) деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
2) поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
3) плата за продажу права аренды земельных участков.
5. Установить, что в районный бюджет зачисляются поступления от погашения выданных из районного (города областного значения) бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района, займов местного исполнительного органа района.
6. Предусмотреть бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в районный бюджет на 2020 год в сумме 4 331 748,0 тысяч тенге.

7. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін, соның ішінде:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
3) еңбек нарығын дамытуға;
4) халықты әлеуметтік қорғау мемлекеттік ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге;
5) мектепке дейінгі білім беру мемлекеттік ұйымдары педагогтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
6) мектепке дейінгі білім беру мемлекеттік ұйымдары педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
7) орта білім беру мемлекеттік ұйымдары педагогтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
8) орта білім беру мемлекеттік ұйымдары педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
9) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақы белгілеуге;
10) Саумалкөл ауылының су құбыры желілерін дамыту және реконструкциялауға;
11) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
12) жұмыс күші артық өңірлерден қоныстанғандар үшін тұрғын үйді сатып алуға;
13) Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде инфрақұрылымды және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту есебінен жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге;
14) Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге.
Көрсетілген республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің "2020-2022 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджетін бекіту туралы" Айыртау аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мəслихатының 14.05.2020 № 6-42-3 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мəслихатының 19.06.2020 № 6-43-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2020 жылға арналған аудандық бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер ескерілсін.
Бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің "2020-2022 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджетін бекіту туралы" Айыртау аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.

7. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) выплату государственной адресной социальной помощи;
2) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
3) развитие рынка труда;
4) установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
5) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
6) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
7) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования;
8) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;
9) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
10) развитие и реконструкцию сетей водопровода села Саумалколь;
11) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл Ел бесігі";
12) приобретение жилья для переселенцев из трудоизбыточных регионов;
13) на обеспечение занятости за счет развития инфраструктуры и жилищно-коммунального хозяйства в рамках Дорожной карты занятости;
14) на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения Айыртауского районного маслихата "Об утверждении бюджета Айыртауского района на 2020-2022 годы".
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 14.05.2020 № 6-42-3 (вводится в действие с 01.01.2020); с изменением, внесенным решением Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 19.06.2020 № 6-43-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Учесть в районном бюджете на 2020 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
Распределение сумм бюджетных кредитов определяется постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения Айыртауского районного маслихата "Об утверждении бюджета Айыртауского района на 2020-2022 годы".

9. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер ескерілсін.
Көрсетілген облыстық бюджеттен нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің "2020-2022 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджетін бекіту туралы" Айыртау аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.
10. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылу үрдісінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
11. 2020-2022 жылдарға 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджетік субвенциялар көзделсін.
12. 2020-2022 жылдарға 8, 9, 10 қосымшаларға сәйкес аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
13. 2020 жылға Айыртау аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 26 079,4 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мəслихатының 14.04.2020 № 6-41-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мəслихатының 09.12.2020 № 6-48-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
13-1. 11- қосымшаға сәйкес 2020 жылғы 1 қаңтарда қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары мен республикалық бюджеттен берілген 2019 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару есебінен аудан бюджетінде шығыстар қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 13-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мəслихатының 24.02.2020 № 6-39-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13-2. 2020 жылға арналған облыстық бюджеттің ішкі қарыздар қаражатынан берілетін кредиттер есебінен шығындар ескерілсін.
Кредиттер сомасын бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің "2020-2022 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджетін бекіту туралы" Айыртау аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.
Ескерту. Шешім 13-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мəслихатының 14.04.2020 № 6-41-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. Бюджеттік сала жұмысшыларына төлемақыны толық мөлшерде төлеу қамтамасыз етілсін.
15. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласындағы мамандарына қалалық жағдайда осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың мөлшерлерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылары және тарифтік мөлшерлері көзделсін.

9. Учесть в районном бюджете на 2020 год целевые трансферты из областного бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения Айыртауского районного маслихата "Об утверждении бюджета Айыртауского района на 2020-2022 годы".
10. Установить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2020 год, согласно приложению 4.
11. Предусмотреть на 2020-2022 годы бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов согласно приложениям 5, 6, 7.
12. Предусмотреть на 2020-2022 годы год целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов согласно приложениям 8, 9, 10.
13. Утвердить резерв местного исполнительного органа Айыртауского района на 2020 год в сумме 26 079,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 14.04.2020 № 6-41-1 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 09.12.2020 № 6-48-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
13-1. Предусмотреть в бюджете района расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся по состоянию на 1 января 2020 года и возврата неиспользованных (недоиспользованных) в 2019 году целевых трансфертов из республиканского бюджета согласно приложения 11.
Сноска. Решение дополнено пунктом 13-1 в соответствии с решением Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 24.02.2020 № 6-39-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
13-2. Учесть в районном бюджете на 2020 год расходы за счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов.
Распределение сумм кредитов определяется постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения Айыртауского районного маслихата "Об утверждении бюджета Айыртауского района на 2020-2022 годы".
Сноска. Решение дополнено пунктом 13-2 в соответствии с решением Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 14.04.2020 № 6-41-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
14. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
15. Предусмотреть специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры и спорта являющихся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мəслихатының 24.02.2020 № 6-39-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. Алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мəслихатының 24.02.2020 № 6-39-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
17. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау аудандық мәслихаты
XXXVІII сессиясының төрағасы
С.Пономарев
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау аудандық
мәслихатының хатшысы
Б.Жанахметов
Айыртау аудандық
мәслихатының
2019 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 6-38-1 шешіміне
1 қосымша
2020 жылға арналған Айыртау ауданының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мəслихатының 17.09.2020 № 6-45-4 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мəслихатының 12.11.2020 № 6-47-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мəслихатының 09.12.2020 № 6-48-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Атауы
Сома, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3
4
5

Сноска. Пункт 15 в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 24.02.2020 № 6-39-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
16. Исключен решением Айыртауского районного маслихата СевероКазахстанской области от 24.02.2020 № 6-39-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель XXXVІII сессии
Айыртауского районного
маслихата
Северо-Казахстанской области
С.Пономарев
Секретарь Айыртауского
районного маслихата
Северо-Казахстанской области
Б.Жанахметов
Приложение 1
к решению Айыртауского
районного маслихата
от 25 декабря 2019 года № 6-38-1
Бюджет Айыртауского района на 2020 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 17.09.2020 № 6-45-4 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 17.09.2020 № 6-45-4 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 12.11.2020 № 6-47-1 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 09.12.2020 № 6-48-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5

458 445,6
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
56 008,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 741,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 425,6
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
286,3
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
681,1
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
12 874,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
0
482
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және туризм бөлімі
19 384,8
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 166,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
218,8
02
Қорғаныс
16 696,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16 696,5
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегііс-шаралар
11 641,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3 931,5
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 124,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздіқ, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
14 086,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғынүй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
14 086,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
14 086,0
04
Бiлiм беру
5 765 028,8
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5 695 179,8
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 393,3
003
Жалпы білім беру
4 989 406,3
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
66 922,3
006
Балаларға қосымша білім беру
59 828,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
229 777,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) жәнеата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауғақамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
14 664,2
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер

458 445,6
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
56 008,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
40 741,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 425,6
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
286,3
015
Капитальные расходы государственного органа
681,1
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
12 874,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
0
040
Развитие объектов государственных органов
0
482
Отдел предпринимательства и туризма района (города областного значения)
19 384,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и туризма
19 166,0
003
Капитальные расходы государственного органа
218,8
02
Оборона
16 696,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16 696,5
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11 641,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3 931,5
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 124,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
14 086,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
14 086,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
14 086,0
04
Образование
5 765 028,8
464
Отдел образования района (города областного значения)
5 695 179,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
16 393,3
003
Общеобразовательное обучение
4 989 406,3
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
66 922,3
006
Дополнительное образование для детей
59 828,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
229 777,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам(попечителям)на содержание ребенка-сироты(детей-сирот), и ребенка (детей),оставшегося без попечения родителей
14 664,2
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

416 867,1
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
701 156,3
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
377 668,0
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
377 668,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
433 732,2
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
50 888,1
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
1 692,6
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
381 151,5
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
110 018,9
024
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
110 018,9
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
237 613,9
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
32 507,1
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 294,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
589,5
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
2 186,6
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
20 437,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
0
008
Спорт объектілерін дамыту
0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
205 106,8
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 835,8
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
8 216,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
8 000,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
60 861,0
008
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықының басқа да тілдерін дамыту
219,0
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
95 195,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 780,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары

416 867,1
028
Развитие коммунального хозяйства
0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
701 156,3
464
Отдел образования района (города областного значения)
377 668,0
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
377 668,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
433 732,2
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
50 888,1
005
Развитие коммунального хозяйства
1 692,6
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
381 151,5
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
110 018,9
024
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
110 018,9
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
237 613,9
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
32 507,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
9 294,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
589,5
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
2 186,6
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
20 437,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
0
008
Развитие объектов спорта
0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
205 106,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
25 835,8
003
Капитальные расходы государственного органа
0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
8 216,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
8 000,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
60 861,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
219,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
95 195,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 780,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения

36 208,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 934,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
630,0
02
Қорғаныс
13 337,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
13 337,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегііс-шаралар
9 775,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 738,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
824,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздіқ, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
9 912,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 912,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
9 912,0
04
Бiлiм беру
4 031 650,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 978 668,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 811,0
003
Жалпы білім беру
3 443 749,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
23 618,0
006
Балаларға қосымша білім беру
46 501,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
192 889,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
17 286,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
596,0
023
Әдістемелік жұмыс
18 951,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық педагогикалық консультациялық көмек көрсету
19 312,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
197 955,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
52 982,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
52 982,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
361 979,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
312 894,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

36 208,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 934,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
630,0
02
Оборона
13 337,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
13 337,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9 775,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 738,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
824,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно -исполнительная деятельность
9 912,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 912,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
9 912,0
04
Образование
4 031 650,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 978 668,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
17 811,0
003
Общеобразовательное обучение
3 443 749,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
23 618,0
006
Дополнительное образование для детей
46 501,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
192 889,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам(попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей),оставшегося без попечения родителей
17 286,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
596,0
023
Методическая работа
18 951,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
19 312,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
197 955,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
52 982,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
52 982,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
361 979,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
312 894,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

49 936,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
17 524,0
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
7 912,0
032
Уақытша отбасына берілген шалғайдағы елді мекендерде тұратын мектеп жасындағы балаларды бағып-қағу
24 500,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
191 020,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
130 031,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 111,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
64 983,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
52 235,0
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықының басқа да тілдерін дамыту
702,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
31 716,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 429,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
8 820,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
8 467,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
18 579,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 124,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2 205,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5 250,0
480
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) туризм бөлімі
10 694,0
001
Жергілікті деңгейде туризм саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 694,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
122 889,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
40 828,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
40 828,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
24 417,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 417,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
15 136,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 136,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі

49 936,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
17 524,0
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
7 912,0
032
Содержание детей школьного возраста из отдаленных населенных пунктов, переданных временной семье
24 500,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
191 020,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
130 031,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
12 111,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
64 983,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
52 235,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
702,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
31 716,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
14 429,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
8 820,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
8 467,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
18 579,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
11 124,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2 205,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5 250,0
480
Отдел туризма района (города областного значения)
10 694,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере туризма
10 694,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
122 889,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
40 828,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
40 828,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
24 417,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
24 417,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
15 136,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
15 136,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)

10 222,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
10 222,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 457,5
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 855,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5 602,5
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
28 624,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
28 624,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
590,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
28 034,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
11 000,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
11 000,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
11 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
2 100,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
2 100,0
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
2 100,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
1 890,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 890,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 890,0
12
Көлiк және коммуникация
35 700,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
35 700,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
35 700,0
15
Трансферты
72 226,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
72 226,3
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
36289,1
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
35937,2
Барлығы:
169 219,8
Айыртау аудандық
мәслихатының
2019 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 6-38-1 шешіміне
12 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ішкі қарыздар қаражатынан облыстық бюджеттен кредиттерді бөлу
Ескерту. Шешім 12-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мəслихатының 14.04.2020 № 6-41-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мəслихатының 17.09.2020 № 6-45-4 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Функционалдық топ
Атауы
Сома, мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
1
2
3
4
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру

10 222,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
10 222,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 457,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
1 855,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
5 602,5
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
28 624,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
28 624,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
590,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
28 034,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
11 000,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
11 000,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
11 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
2 100,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
2 100,0
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
2 100,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
1 890,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 890,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
1 890,0
12
Транспорт и коммуникации
35 700,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
35 700,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
35 700,0
15
Трансферты
72 226,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
72 226,3
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
36289,1
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
35937,2
Всего
169 219,8
Приложение 12
к решению Айыртауского
районного маслихата
от 25 декабря 2019 года №6-38-1
Распределение кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов на 2020 год
Сноска. Решение дополнено приложением 12 в соответствии с решением Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 14.04.2020 № 6-41-1 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 17.09.2020 № 6-45-4 (вводится в действие с 01.01.2020).
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
1
2
3
4
06
Социальная помощь и социальное обеспечение

505 601,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
505 601,5
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің бюджеттеріне кредит беру
505 601,5
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру үшін
12 097,0
оның ішінде ауылдық округтар бойынша:
Лобанов ауылдық округі әкімінің аппараты
12 097,0
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру үшін
193 411,5
оның ішінде ауылдық округтар бойынша:
Арықбалык ауылдық округі әкімінің аппараты
62 297,0
Володар ауылдық округі әкімінің аппараты
72 179,1
Имантау ауылдық округі әкімінің аппараты
18 100,0
Лобанов ауылдық округі әкімінің аппараты
31 349,0
Сырымбет ауылдық округі әкімінің аппараты
9 486,4
аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
53 845,7
оның ішінде ауылдық округтар бойынша:
Имантау ауылдық округі әкімінің аппараты
11 401,6
Қамсақты ауылдық округі әкімінің аппараты
42 444,1
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге
246 247,3
оның ішінде ауылдық округтар бойынша:
Лобанов ауылдық округі әкімінің аппараты
51 941,7
Володар ауылдық округі әкімінің аппараты
5 381,8
Имантау ауылдық округі әкімінің аппараты
74 971,8
Сырымбет ауылдық округі әкімінің аппараты
113 952,0

505 601,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
505 601,5
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
505 601,5
на освещение улиц в населенных пунктов
12 097,0
в том числе по сельским округам:
Аппарат акима Лобановского сельского округа
12 097,0
на благоустройство и озеленение населенных пунктов
193 411,5
в том числе по сельским округам:
Аппарат акима Арыкбалыкского сельского округа
62 297,0
Аппарат акима Володарского сельского округа
72 179,1
Аппарат акима Имантауского сельского округа
18 100,0
Аппарат акима Лобановского сельского округа
31 349,0
Аппарат акима Сырымбетского сельского округа
9 486,4
на обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
53 845,7
в том числе по сельским округам:
Аппарат акима Имантауского сельского округа
11 401,6
Аппарат акима Камсактинского сельского округа
42 444,1
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
246 247,3
в том числе по сельским округам:
Аппарат акима Лобановского сельского округа
51 941,7
Аппарат акима Володарского сельского округа
5 381,8
Аппарат акима Имантауского сельского округа
74 971,8
Аппарат акима Сырымбетского сельского округа
113 952,0