2020-2022 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 51-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 27 желтоқсанда № 5756 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 17-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Ақжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 186 504 мың теңге:
салықтық түсімдер – 346 278,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19 463,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 429,7 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 809 332,5 мың теңге;
2) шығындар – 5 540 941,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 280 609,4 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 313 302,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 32 693 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -635 046,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 635 046,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 599 600,4 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 32 693 мың тенге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 68 139,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мəслихатының 18.08.2020 № 61-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 18.11.2020 № 64-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында мемлекеттік кіріс органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығын қоспағанда, облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы;
Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес бірыңғай жиынтық төлемді төлеген жеке тұлғалардан облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша алынатын жеке табыс салығы;
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жер учаскелеріне жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
мыналардан:
тұрғылықты жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығын қоспағанда, көлік құралдары салығы;
тіркелген салық;
мыналарға:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген спирттің барлық түріне;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өніміне;

Об утверждении бюджета Акжарского района на 2020-2022 годы
Решение Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2019 года № 51-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 27 декабря 2019 года № 5756.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 17 настоящего решения.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Акжарский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить Акжарский районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 186 504 тысяч тенге:
налоговые поступления – 346 278,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19 463,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 429,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 809 332,5 тысяч тенге;
2) затраты – 5 540 941,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 280 609,4 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 313 302,4 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 32 693 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -635 046,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 635 046,5 тысяч тенге:
поступление займов – 599 600,4 тысяч тенге;
погашение займов – 32 693 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 68139,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 18.08.2020 № 61-1 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения Акжарского районного маслихата СевероКазахстанской области от 18.11.2020 № 64-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2020 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуальный подоходный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом, за исключением индивидуального подоходного налога по доходам, подлежащими обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города районного значения, села, поселка расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;
индивидуальный подоходный налог с физических лиц, уплативших единый совокупный платеж в соответствии с законами Республики Казахстан, по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
социальный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
земельный налог, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц на земельные участки, находящиеся на территории города районного значения, села, поселка;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства, за исключением налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города районного значения, села, поселка;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города районного значения, села, поселка;
фиксированный налог;
акцизы на:
все виды спирта, произведенные на территории Республики Казахстан;
алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан;

Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген құрамындағы этил спиртінің көлемі 0,5 пайыздан аспайтын сыраға;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі бұйымдарына;
Қазақстан Республикасының аумағында жасалған жеңіл автомобильдерге (мүгедектер үшін арнайы арналған қолмен басқарылатын немесе қолмен басқаруға бейімделген автомобильдерден басқа);
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін қоспағанда, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымалы мүлік кепілін және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркегені үшін алым;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы облыстық маңызы бар қаладағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте, облыстық маңызы бар қаланың аумағы арқылы өтетін жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде орналастырғаны үшін төлемақы;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж.
3. Аудандық бюджеттің кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптасуы белгіленсін:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер:
аудан әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
ауданның коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер;
ауданның коммуналдық меншігіндегі заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне кірістер;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
ауданның коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері салатын айыппұлдарды қоспағанда, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
аудандық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.

пиво с объемным содержанием этилового спирта не более 0,5 процента, произведенное на территории Республики Казахстан;
табачные изделия, произведенные на территории Республики Казахстан;
легковые автомобили (кроме автомобилей с ручным управлением или адаптером ручного управления, специально предназначенных для инвалидов), произведенные на территории Республики Казахстан;
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию, за исключением юридических лиц, являющихся коммерческими организациями, их филиалов и представительств;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе областного значения, в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, проходящих через территорию города областного значения;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходы от коммунальной собственности:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района;
дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности района;
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности района;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного бюджета;
другие доходы от коммунальной собственности района;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
штрафы, пени, санкции налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета, за исключением штрафов, налагаемых акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
другие неналоговые поступления в районный бюджет.

4. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптасуы белгіленсін:
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.
5. Облыстық бюджеттен және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттерінен берілетін трансферттер аудандық бюджетке трансферттер түсімдері болып табылатын қалыптасуы белгіленсін.
6. Аудандық бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның коммуналдық меншігіндегі мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, ауданның жергілікті атқарушы органының қарыздарын өтеуден түсетін түсімдер аудандық бюджеттің есебіне жатқызылады.
7. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне 2020 жылға берілетін бюджеттік субвенциялар 2 981 053 мың теңге сомасында көзделсін.
8. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін.
Аталған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы әкімдігінің "2020-2022 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджет туралы" Ақжар аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.
9. 2020 жылға арналған аудандық бюджетінде республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер есепке алынсын.
Бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы әкімдігінің "2020-2022 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджет туралы" Ақжар аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.
9-1. Осы шешімге 4 қосымшаға сәйкес аудандық бюджет қаржылық жыл басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтарын және республикалық және облыстық бюджеттерден 2019 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) берілген нысаналы трансферттерді қайтару есебінен шығыстар көзделсін.
Аудандық бюджет қаржылық жыл басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтарын және республикалық және облыстық бюджеттерден 2019 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) берілген нысаналы трансферттерді қайтару есебінен шығыстарын бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы әкімдігінің "2020-2022 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджет туралы" Ақжар аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады";
Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мəслихатының 14.04.2020 № 55-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи основного капитала:
деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.
5. Установить, что поступлениями трансфертов в районный бюджет являются трансферты из областного бюджета и бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.
6. Установить, что в районный бюджет зачисляются поступления от погашения выданных из районного бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района, займов местного исполнительного органа района.
7. Предусмотреть бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в районный бюджет на 2020 год в сумме 2 981 053 тысяч тенге.
8. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Акжарского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения Акжарского районного маслихата "Об утверждении бюджета Акжарского района на 2020-2022 годы".
9. Учесть в районном бюджете на 2020 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
Распределение сумм бюджетных кредитов определяется постановлением акимата Акжарского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения Акжарского районного маслихата "Об утверждении бюджета Акжарского района на 2020-2022 годы".
9-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных (недоиспользованных) в 2019 году, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Распределение сумм свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных (недоиспользованных) в 2019 году определяется постановлением акимата Акжарского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения Акжарского районного маслихата "Об утверждении бюджета Акжарского района на 2020-2022 годы";
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 14.04.2020 № 55-1 (вводится в действие с 01.01.2020).

9-2. Осы шешімге 5 қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттің ішкі көздерінің қаражатынан берілетін кредиттер есебінен 2020 жылға арналған шығыстар түсімдері есепке алынсын.
Бюджеттен берілетін облыстық бюджеттің ішкі көздерінің қаражатынан берілетін кредиттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы әкімдігінің "2020-2022 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджет туралы" Ақжар аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.
Ескерту. Шешім 9-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мəслихатының 14.04.2020 № 55-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімдері есепке алынсын.
Аталған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы әкімдігінің "2020-2022 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджет туралы Ақжар аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.
11. 2020 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
12. 2020 жылдың аудандық бюджетінде 5 қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджетіне берілетін бюджетік субвенциялар көзделсін.
13. 2020 жылға Ақжар аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 6 913 мың теңге сомасында 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. 2020 жылға арналған бюджеттің инвестициялық жобаларына бөлінетін даму бюджеттік бағдарламалар 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
15. Бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақыны толық мөлшерде төлеу қамтамасыз етілсін.
16. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға жергілікті өкілді органдардың (мәслихаттардың) шешімі бойынша айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарлатылғаны көзделсін.
17. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақжар аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
А.Копеев
Ақжар аудандық
мәслихат хатшысы
А.Хоршат
Ақжар аудандық мәслихаттын
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 51-1 шешіміне
1 қосымша
Ақжар ауданының 2020 жылға арналған бюджеті

9-2. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление расходов за счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов, согласно приложению 5 к настоящему решению.
Распределение сумм бюджетных кредитов за счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов определяется постановлением акимата Акжарского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения Акжарского районного маслихата "Об утверждении бюджета Акжарского района на 2020-2022 годы
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-2 в соответствии с решением Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 14.04.2020 № 55-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
10. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Акжарского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения Акжарского районного маслихата "Об утверждении бюджета Акжарского района на 2020-2022 годы".
11. Установить, перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2020 год, согласно приложения 4.
12. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов согласно приложения 5.
13. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 6 913 тысяч тенге согласно приложения 6.
14. Утвердить перечень бюджетных программ развития с разделением на бюджетные инвестиционные проекты на 2020 год согласно приложения 7.
15. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
16. Предусмотреть специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, по решению местных представительных органов (маслихатов) повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Акжарского районного
маслихата
А.Копеев
Секретарь Акжарского
районного маслихата
А.Хоршат
Приложение 1
к решению Акжарского
районного маслихата
от 24 декабря 2019 года № 51-1
Акжарский районный бюджет на 2020 год

166199,7
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
166199,7
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
218180,2
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8213
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
50493
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
7802,2
023
Әдістемелік жұмыс
19042
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
17333
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
115297
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
323424,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
87461
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
87461
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
9889,3
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
9889,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
225894,3
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
126807,8
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
16643,4
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
898,5
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
9529
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
4924,6
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
35603
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22577,4
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
949,2
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
383,4
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7578
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1000972,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
50490
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу

166199,7
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
166199,7
464
Отдел образования района (города областного значения)
218180,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
8213
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
50493
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
7802,2
023
Методическая работа
19042
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
17333
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
115297
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
323424,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
87461
005
Государственная адресная социальная помощь
87461
464
Отдел образования района (города областного значения)
9889,3
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
9889,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
225894,3
002
Программа занятости
126807,8
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
16643,4
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
898,5
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
9529
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
4924,6
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
35603
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
22577,4
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
949,2
021
Капитальные расходы государственного органа
383,4
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
7578
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1000972,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
50490
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан

115
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12274
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12274
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
31429
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31429
02
Қорғаныс
8867
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8867
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5632
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1836
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1399
04
Бiлiм беру
2365519
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2214293
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
215124
003
Жалпы білім беру
1936370
006
Балаларға қосымша білім беру
62799
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
62516
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
62516
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
88710
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8363
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
28177
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
8276
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
426
023
Әдістемелік жұмыс
19582
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
16886
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
166843
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
7944
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек

115
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12274
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
12274
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
31429
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
31429
02
Оборона
8867
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8867
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5632
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1836
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1399
04
Образование
2365519
464
Отдел образования района (города областного значения)
2214293
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
215124
003
Общеобразовательное обучение
1936370
006
Дополнительное образование для детей
62799
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
62516
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
62516
464
Отдел образования района (города областного значения)
88710
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
8363
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
28177
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
8276
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителе
426
023
Методическая работа
19582
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
16886
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
166843
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
7944
005
Государственная адресная социальная помощь

18280
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10271
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
8009
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
95631
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
37694
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37694
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
18144
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8092
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
1488
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1064
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
5079
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
2421
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
11693
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10119
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
1574
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
28100
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
28100
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
13949
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
13949
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9729
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
4220
12
Көлiк және коммуникация
12761
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12761
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
12551
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
210
13
Басқалар
16924
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
9661
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

18280
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
10271
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
8009
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
95631
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
37694
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
37694
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
18144
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
8092
006
Организация санитарного убоя больных животных
1488
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1064
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
5079
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
2421
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
11693
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
10119
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
1574
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
28100
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
28100
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
13949
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
13949
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
9729
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
4220
12
Транспорт и коммуникации
12761
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12761
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
12551
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
210
13
Прочие
16924
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
9661
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства

22006
Ұялы
11660
Ақжар аудандық маслихаттың
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 51-1 шешіміне
6 қосымша
Жергілікті атқарушы органның резервіндегі жалпы соманы бөлу
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мəслихатының 19.06.2020 № 58-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 18.11.2020 № 64-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Функционалдық топ
Атауы
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Сомасы мың теңге
Бағдарлама
13
Басқалар

22006
Уялинский
11660
Приложение 6
к решению Акжарского
районного маслихата
от 24 декабря 2019 года № 51-1
Распределение общей суммы резерва местного исполнительного органа
Сноска. Приложение 6 в редакции решения Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 19.06.2020 № 58-1 (вводится в действие с 01.01.2020) ;в редакции решения Акжарского районного маслихата СевероКазахстанской области от 18.11.2020 № 64-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
Функциональная группа
Наименование
Сумма тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
13
Прочие

4430
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
5000
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
5000
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5000
13
Басқалар
9670,7
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
9670,7
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
9670,7
15
Трансферттер
19332,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
19332,1
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
545,9
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
18786,2
Ақжар аудандық маслихаттың
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 51-1 шешіміне
9 қосымша
Облыстық бюджеттің ішкі көздерінің қаражатынан берілетін кредиттер есебінен 2020 жылға арналған шығыстар
Ескерту. Шешім 9-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мəслихатының 14.04.2020 № 55-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мəслихатының 19.06.2020 № 58-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Функционалдық топ
Атауы
Сомасы, мың тенге
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
3) Таза бюджеттік кредиттеу
138457
Бюджеттік кредиттер
138457
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
138457
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
74904
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің бюджеттеріне кредит беру
74904
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
63553
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің бюджеттеріне кредит беру
63553

4430
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
5000
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
5000
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5000
13
Прочие
9670,7
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
9670,7
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
9670,7
15
Трансферты
19332,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
19332,1
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
545,9
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
18786,2
Приложение 9
к решению Акжарского
районного маслихата
от 24 декабря 2019 года № 51-1
Расходы за счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов на 2020 год
Сноска. Решение дополнено приложением 9 в соответствии с решением Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 14.04.2020 № 55-1 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 19.06.2020 № 58-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
3) Чистое бюджетное кредитование
138457
Бюджетные кредиты
138457
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
138457
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
74904
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
74904
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
63553
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
63553