Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 38-1 "2019-2021 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2019 жылғы 15 тамыздағы № 51-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 19 тамызда № 5541 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының "2019-2021 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджетін бекіту туралы" 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 38-1 шешіміне (2019 жылғы 15 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланды, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5141 болып тіркелді) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 708 374,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 029 320,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 39 983,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 91 179 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 547 891,9 мың теңге;
2) шығындар – 9 802 923,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 52 820 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 113 625 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 60 805 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – -9 113 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 9 113 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 138 255,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 138 255,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 113 625 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 60 805 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 85 435,9 мың теңге.";
9 -тармақ келесі мазмұндағы 28) тармақшамен толықтырылсын:
"28) Возвышенка, Ковыльное, Шөптікөл, Разгульное, Ломоносовка, Целинное, Новоишим ауылдарында 39 бір пәтерлі тұрғын үйлерді сатып алу.";
Келесі мазмұндағы 9-1-тармағымен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата района имени Габита Мусрепова от 27 декабря 2018 года № 38-1 "Об утверждении бюджета района имени Габита Мусрепова на 2019-2021 годы"
Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 15 августа 2019 года № 51-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 19 августа 2019 года № 5541
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района имени Габита Мусрепова "Об утверждении бюджета района имени Габита Мусрепова на 2019-2021 годы" от 27 декабря 2018 года № 38-1 (опубликовано 15 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5141) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 708 374,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 029 320,6 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 39 983,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 91 179 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 547 891,9 тысячи тенге;
2) затраты –9 802 923,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 52 820 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 113 625 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 60 805 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 9 113 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 9 113 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 138 255,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 138 255,9 тысяч тенге:
поступление займов – 113 625 тысяч тенге;
погашение займов – 60 805 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 85 435,9 тысяч тенге.";
пункт 9 дополнить подпунктом 28) следующего содержания:
"28) приобретение 39 одноквартирных жилых домов в селах Возвышенка, Ковыльное, Шоптыколь, Разгульное, Ломоносовка, Целинное, Новоишимское.";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:

"9-1. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер қарастырылсын, соның ішінде:
1) қысқа мерзімді кәсіптік оқытумен қосымша қамтуды қамтамасыз етуге;
2) жастарға, аз қамтылған және көп балалы отбасы мүшелеріне, еңбекке жарамды мүгедектерге бизнес-идеяларды іске асыруға арналған мемлекеттік гранттарды беруге;
3) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге.";
10-тармақ келесі мазмұндағы 22) тармақшамен толықтырылсын:
"22) Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің "Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының Чистопол Мәдениет үйінің шатырын күрделі жөндеу";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы мәслихатының
ессиясының төрағасы
____________ Д. Амангелдиев
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы мәслихатының хатшысы
_____________ Е. Әділбеков
Аудан мәслихатының
2019 жылғы __тамыздағы №___
шешіміне 1-қосымша
Аудан мәслихатының
2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 38-1
шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сома (мың теңге)

"9-1. Учесть в районном бюджете на 2019 год целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе на:
1) обеспечение дополнительного охвата краткосрочным профессиональным обучением;
2) предоставление государственных грантов на реализацию бизнес-идей для молодежи, членам малообеспеченных и многодетных семей, трудоспособным инвалидам;
3) выплату государственной адресной социальной помощи.";
пункт 10 дополнить подпунктом 22) следующего содержания:
"22) капитальный ремонт крыши Чистопольского Дома культуры государственного коммунального казенного предприятия "Дом культуры" коммунального государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области" акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии маслихата
района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
____________ Д. Амангельдиев
Секретарь маслихата района
имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
____________ Е. Адильбеков
Приложение 1 к решению районного маслихата от ____августа 2019 года № ___
Приложение 1 к решению районного маслихата от _27_декабря 2018 года № 38-1
Бюджет района имени Габита Мусрепова на 2019 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

3 500
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
42 000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
47 287,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 813,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 444
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
20 030
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 590
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
2 590
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 142 512,1
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
24 329
024
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
24 329
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 100
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
7 100
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
7 470
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
7 470
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
486 835,2
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
213 638,8
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
273 190,4
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1 234
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
1 234
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 613 059,9
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
36 629,8
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
2
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 576 428,1
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2 334
011
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
2 334
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

3 500
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
42 000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
47 287,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
25 813,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 444
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
20 030
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 590
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
2 590
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 142 512,1
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
24 329
024
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
24 329
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 100
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
7 100
464
Отдел образования района (города областного значения)
7 470
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
7 470
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
486 835,2
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
213 638,8
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
273 190,4
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1 234
014
Организация водоснабжения населенных пунктов
1 234
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 613 059,9
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
36 629,8
028
Развитие коммунального хозяйства
2
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 576 428,1
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2 334
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
2 334
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

5 855
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
2 000
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
75 429
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
12 271,6
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 581,6
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
690
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
18 655,2
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
18 655,2
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
10 379,7
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
10 379,7
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 379,7
12
Көлiк және коммуникация
596 733
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
591 233
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
80 629
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
510 604
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 500
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
5 500
13
Басқалар
65 599,8
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
12 166,8
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 166,8
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
15 290
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
15 290
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
38 143
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
14 744
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
14 449
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8 950
14
Борышқа қызмет көрсету
56

5 855
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
2 000
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
75 429
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
12 271,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
11 581,6
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
690
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
18 655,2
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
18 655,2
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10 379,7
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
10 379,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
10 379,7
12
Транспорт и коммуникации
596 733
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
591 233
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
80 629
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
510 604
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 500
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально-значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
5 500
13
Прочие
65 599,8
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
12 166,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
12 166,8
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
15 290
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
15 290
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
38 143
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
14 744
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
14 449
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
8 950
14
Обслуживание долга
56