Жамбыл ауданы мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 29/1 "2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2019 жылғы 23 қазандағы № 40/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 4 қарашада № 5637 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына және 111-бабының 1-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 26-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы маслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жамбыл ауданы мәслихатының "2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 29/1 шешіміне (2019 жылы 18 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5161 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджеті көрсетілген шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 273 788,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 421 144 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 989 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 2 990 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 843 665,4 мың теңге;
2) шығындар – 5 290 951,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 44 354 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 56 149 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 795 мың теңге;
4) қаржы активтерімен опреациялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -61 517 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 61 517 мың теңге:
қарыздар түсімі – 53 025 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 795 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 20 287 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2019 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының қоры 0 теңге сомасында бекітілсін.";
9-тармақтың 5) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение маслихата Жамбылского района от 27 декабря 2018 года № 29/1 "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы"
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 23 октября 2019 года № 40/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 4 ноября 2019 года № 5637
В соответствии со статьями 106, 109 и пунктом 1 статьи 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Жамбылского района "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы от 27 декабря 2018 года № 29/1" (опубликовано 18 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5161), следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 273 788,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 421 144 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 989 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 990 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 843 665,4 тысяч тенге;
2) затраты – 5 290 951,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 44 354 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 56 149 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 795 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 61 517 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 61 517 тысяч тенге:
поступление займов – 53 025 тысяч тенге;
погашение займов – 11 795 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 20 287 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 0 тенге.";
подпункт 5) пункта 9 изложить в новой редакции:

"5) ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 445 918,3 мың теңге;";
9-тармақтың 14) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"14) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулысымен бекітілген Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жұмыс күші артық өңірлерден қоныс аударушылар үшін тұрғын үйді сатып алуға – 238 163,2 мың теңге.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға – 56 149 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер ескерілсін, оның ішінде: республикалық бюджеттен – 53 025 мың теңге, жергілікті бюджеттен – 3 124 мың теңге.";

"5) 445 918,3 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы;";
подпункт 14) пункта 9 изложить в новой редакции:
"14) 238 163,2 тысяч тенге – на приобретение жилья для переселенцев из трудоизбыточных регионов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Енбек", утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 746.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть в районном бюджете на 2019 год бюджетные кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 56 149 тысяч тенге, в том числе: из республиканского бюджета – 53 025 тысяч тенге, из местного бюджета – 3 124 тысяч тенге.";

11-тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) мобильді орталықтарда оқуды қоса алғанда, еңбек нарығында талап етілген кәсіптер бойынша жұмысшы қадрларын қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 8 896,4 мың теңге;";
көрсетілген шешімнің 1, 5, 8, 10 және 11-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
В. Волков
Жамбыл ауданы
маслихатының хатшысы
Б. Мұсабаев

подпункт 2) пункта 11 изложить в новой редакции:
"2) 8 896,4 тысячи тенге – на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучения в мобильных центрах;";
приложения 1, 5, 8, 10 и 11 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель
сессии маслихата
Жамбылского района
В. Волков
Секретарь маслихата
Жамбылского района
Б. Мусабаев

195 607
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
10 442
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
10 442
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 668 966,4
003
Жалпы білім беру
2 612 251,4
006
Балаларға қосымша білім беру
56 715
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
47 304
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
47 304
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
217 010,7
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 270
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
12 651
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
48 155
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
363
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
9 003
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
379
023
Әдістемелік жұмыс
16 425
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
23 420
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
94 344,7
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
558 729,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
176 265
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
176 265
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
18 698
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
15 771
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
2 551
032
Уақытша отбасына берілген шалғайдағы елді мекендерде тұратын мектеп жасындағы балаларды бағып-қағу
376
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
363 766,2
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
181 145,2
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

195 607
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
10 442
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
10 442
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 668 966,4
003
Общеобразовательное обучение
2 612 251,4
006
Дополнительное образование для детей
56 715
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
47 304
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
47 304
464
Отдел образования района (города областного значения)
217 010,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
12 270
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
12 651
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
48 155
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
363
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
9 003
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
379
023
Методическая работа
16 425
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
23 420
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
94 344,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
558 729,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
176 265
005
Государственная адресная социальная помощь
176 265
464
Отдел образования района (города областного значения)
18 698
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
15 771
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
2 551
032
Содержание детей школьного возраста из отдаленных населенных пунктов, переданных временной семье
376
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
363 766,2
002
Программа занятости
181 145,2
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

3 384
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
750
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
61 209
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
11 001
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 801
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
200
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
14 001
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
14 001
12
Көлiк және коммуникация
213 768
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
6 095
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
6 095
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
207 673
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
204 411
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
3 262
13
Басқалар
27 960
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
9 729
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 705
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
24
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
9 577
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
9 577
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
8 654
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 655
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 999
14
Борышқа қызмет көрсету
14
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
14
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
14
15
Трансферттер
212 914,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
212 914,9

3 384
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
750
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
61 209
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
11 001
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
10 801
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
200
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
14 001
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
14 001
12
Транспорт и коммуникации
213 768
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
6 095
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
6 095
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
207 673
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
204 411
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
3 262
13
Прочие
27 960
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
9 729
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
9 705
004
Капитальные расходы государственного органа
24
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
9 577
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
9 577
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
8 654
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
5 655
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
2 999
14
Обслуживание долга
14
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
14
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
14
15
Трансферты
212 914,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
212 914,9