Жамбыл ауданы мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 29/1 "2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2019 жылғы 5 желтоқсандағы № 41/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 13 желтоқсанда № 5726 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына және 111-бабының 1-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 26-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы маслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жамбыл ауданы мәслихатының "2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 29/1 шешіміне (2019 жылы 18 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5161 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджеті көрсетілген шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 159 948,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 421 144 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 992 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 2 990 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 729 822,8 мың теңге;
2) шығындар – 5 177 111,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 44 354 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 56 149 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 795 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 61 517 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 61 517 мың теңге:
қарыздар түсімі – 53 025 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 795 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары 20 287 мың теңге.";
9-тармақтың 1), 2), 3), 4) және 5) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 127 101 мың теңге;

О внесении изменений и дополнения в решение маслихата Жамбылского района от 27 декабря 2018 года № 29/1 "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы"
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 5 декабря 2019 года № 41/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 13 декабря 2019 года № 5726
В соответствии со статьями 106, 109 и пунктом 1 статьи 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Жамбылского района "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы" от 27 декабря 2018 года № 29/1 (опубликовано 18 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5161), следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 159 948,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 421 144 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 992 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 990 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 729 822,8 тысяч тенге;
2) затраты – 5 177 111,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 44 354 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 56 149 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 795 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 61 517 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 61 517 тысяч тенге:
поступление займов – 53 025 тысяч тенге;
погашение займов – 11 795 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 20 287 тысяч тенге.";
подпункты 1), 2), 3), 4) и 5) пункта 9 изложить в новой редакции:
"1) 127 101 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;

2) халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге –11 947 мың теңге:
әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттарға еңбек ақы төлеуге –1 541 мың теңге;
ассистенттерге еңбек ақы төлеуге –10 406 мың теңге;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 5 510,7 мың теңге:
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын жақсартуға – 4 205,3 мың теңге;
техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар тізбесін кеңейтуге –1 305,4 мың теңге;
4) еңбек нарығын дамытуға –75 932 мың теңге;
5) ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты, азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 442 618,3 мың теңге;";
9-тармақтың 14) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"14) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулысымен бекітілген "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жұмыс күші артық өңірлерден қоныс аударушылар үшін тұрғын үйді сатып алуға –170 963,2 мың теңге.";
11-тармақ 8) тармақшамен мынадай мазмұнда толықтырылсын:
"8) жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін қоныс аударушыларға гранттар – 3 728,5 мың теңге:

2) 11 947 тысяч тенге – на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения:
1 541 тысяч тенге – на оплату труда консультантов по социальной работе;
10 406 тысяч тенге – на оплату труда ассистентов;
3) 5 510,7 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан:
4 205,3 тысяч тенге – на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
1 305,4 тысяч тенге – на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
4) 75 932 тысяч тенге – на развитие рынка труда;
5) 442 618,3 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы;";
подпункт 14) пункта 9 изложить в новой редакции:
"14) 170 963,2 тысяч тенге – на приобретение жилья для переселенцев из трудоизбыточных регионов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 746 "Об утверждении Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек".";
пункт 11 дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) 3 728,5 тысяч тенге – гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей:

нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасына қатысушыларға жүз айлық есептік көрсеткіштер – 1 262,5 мың теңге;
29 жасқа дейінгі жастарға және көпбалалы отбасыларға екі жүз айлық есептік көрсеткіштер –2 466 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 5, 10 және 11 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 және 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі
Жамбыл ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
В. Волков
Жамбыл ауданы мәслихаты
хатшысының уақытша
міндеттерін атқарушы
Р. Садыков

1 262,5 тысяч тенге – участникам программы продуктивной занятости и массового предпринимательства сто месячных расчетных показателей;
2 466 тысяч тенге – молодежи до 29 лет и многодетным семьям двести месячных расчетных показателей.";
приложения 1, 5, 10 и 11 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии маслихата
Жамбылского района
В. Волков
Временно исполняющий
обязанности секретаря
маслихата Жамбылского района Р. Садыков

195 454
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
10 442
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
10 442
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 673 509,4
003
Жалпы білім беру
2 617 634,4
006
Балаларға қосымша білім беру
55 875
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
47 519
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
47 519
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
215 247,7
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 384
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
12 651
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
48 154
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
363
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
9 003
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
379
023
Әдістемелік жұмыс
18 061
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
21 995
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
92 257,7
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
517 336,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
151 917
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
151 917
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
18 697
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
15 770
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
2 551
032
Уақытша отбасына берілген шалғайдағы елді мекендерде тұратын мектеп жасындағы балаларды бағып-қағу
376
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
346 722,6
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
171 307,9
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

195 454
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
10 442
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
10 442
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 673 509,4
003
Общеобразовательное обучение
2 617 634,4
006
Дополнительное образование для детей
55 875
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
47 519
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
47 519
464
Отдел образования района (города областного значения)
215 247,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
12 384
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
12 651
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
48 154
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
363
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
9 003
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
379
023
Методическая работа
18 061
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
21 995
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
92 257,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
517 336,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
151 917
005
Государственная адресная социальная помощь
151 917
464
Отдел образования района (города областного значения)
18 697
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
15 770
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
2 551
032
Содержание детей школьного возраста из отдаленных населенных пунктов, переданных временной семье
376
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
346 722,6
002
Программа занятости
171 307,9
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

3 384
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
750
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
61 031
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
11 021
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 821
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
200
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
12 849
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
12 849
12
Көлiк және коммуникация
211 408
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
6 469
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
6 469
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
204 939
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
201 677
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
3 262
13
Басқалар
27 809
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
9 582
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 558
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
24
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
9 494
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
9 494
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
8 733
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 734
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 999
14
Борышқа қызмет көрсету
17
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
17
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
17
15
Трансферттер
212 914,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
212 914,9

3 384
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
750
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
61 031
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
11 021
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
10 821
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
200
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
12 849
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
12 849
12
Транспорт и коммуникации
211 408
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
6 469
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
6 469
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
204 939
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
201 677
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
3 262
13
Прочие
27 809
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
9 582
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
9 558
004
Капитальные расходы государственного органа
24
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
9 494
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
9 494
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
8 733
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
5 734
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
2 999
14
Обслуживание долга
17
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
17
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
17
15
Трансферты
212 914,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
212 914,9