2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 42/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 30 желтоқсанда № 5769 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімінің 14 тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджеті көрсетілген шешімге тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 391 080,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 411 475,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 119 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 572 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 967 912,2 мың теңге;
2) шығындар – 6 491 740,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 725 945,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 741 277,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 15 332 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 826 605,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 826 605,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 741 277,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 15 332 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 100 659,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мəслихатының 24.08.2020 № 53/5 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 19.11.2020 № 55/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен құрастырылады деп белгіленсін:
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салыққа;
бірыңғай жер салығына;
тіркелген салыққа;
мыналарға:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген спирттің барлық түріне;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алькоголь өніміне;

Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2019 года № 42/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 30 декабря 2019 года № 5769.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 14 настоящего решения.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 391 080,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 411 475,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 119 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 572 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 967 912,2 тысяч тенге;
2) затраты – 6 491 740,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 725 945,5 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 741 277,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 15 332 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 826 605,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 826 605,4 тысяч тенге:
поступление займов – 741 277,5 тысяч тенге;
погашение займов – 15 332 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 100 659,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 24.08.2020 № 53/5 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата Жамбылского района СевероКазахстанской области от 19.11.2020 № 55/1 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2020 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налога на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей; единого земельного налога;
фиксированного налога;
акцизов на:
все виды спирта, произведенные на территории Республики Казахстан;
алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан;

Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген құрамындағы этил спиртінің көлемі 0,5 пайыздан аспайтын сыраға;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі бұйымдарына;
Қазақстан Республикасының аумағында жасалған жеңіл автомобильдерге (мүгедектер үшін арнайы арналған қолмен басқарылатын немесе қолмен басқаруға бейімделген автомобильдерден басқа);
бензин (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыға;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымына;
қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақыға;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымына;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымына;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуіндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде, ауылдағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте орналастырғаны үшін төлемақыны қоспағанда, сыртқы (көрнекі) жарнаманы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте орналастырғаны үшін төлемақыға;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік бажға.
3. Аудандық бюджет кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен құрастырылады деп белгіленсін:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістерден:
аудан әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдерінен;
ауданның коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтерден;
ауданның коммуналдық меншігіндегі заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне кірістерден;
ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерден;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылардан;
ауданның коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістерден;
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдерден;
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдерінен;
ауылдық округтердің әкімдері салатын айыппұлдарды, өсімпұлдарды, санкцияларды, өндіріп алуларды қоспағанда, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдардан, өсімпұлдардан, санкциялардан, өндіріп алулардан;
аудандық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.

пиво с объемным содержанием этилового спирта не более 0,5 процента, произведенное на территории Республики Казахстан;
табачные изделия, произведенные на территории Республики Казахстан;
легковые автомобили (кроме автомобилей с ручным управлением или адаптером ручного управления, специально предназначенных для инвалидов), произведенные на территории Республики Казахстан;
бензина (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
платы за пользование земельными участками;
лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
платы за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
сборы за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сборы за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
платы за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений, за исключением платы за размещение наружной (визуальной) рекламы на объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения, на открытом пространстве за пределами помещений в селе;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от коммунальной собственности:
поступлений части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района;
дивидендов на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности района;
доходов на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности района;
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов сельских округов;
вознаграждений по кредитам, выданным из районного бюджета;
других доходов от коммунальной собственности района;
поступлений от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступлений денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
штрафов, пеней, санкций, взысканий, налагаемых государственными учреждениями, финансируемые из районного бюджета, за исключением штрафов, пеней, санкций, взысканий, налагаемых акимами сельских округов;
других неналоговых поступлений в районный бюджет.

4. Аудандық бюджет түсімдері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен құрастырылады деп белгіленсін:
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақшалар;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақылар.
5. Аудандық бюджеттің кірістерін қалыптастыру:
аудандық бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның коммуналдық меншігінде тұрған мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, ауданның жергілікті атқарушы органының қарыздарын өтеуден түсетін түсімдер есебінен құрастырылады деп белгіленсін.
6. Аудандық бюджеттен 2020 жылға арналған ауылдық округ бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 380 449 мың теңге сомасында белгіленсін:
Архангелка ауылдық округіне – 26 881 мың теңге;
Благовещенка ауылдық округіне – 30 967 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне – 21 682 мың теңге;
Казанка ауылдық округіне - 21 562 мың теңге;
Қайранкөл ауылдық округіне – 21 055 мың теңге;
Кладбинка ауылдық округіне – 26 814 мың теңге;
Майбалық ауылдық округіне – 27 839 мың теңге;
Мирный ауылдық округіне – 15 796 мың теңге;
Озерный ауылдық округіне – 15 974 мың теңге;
Первомай ауылдық округіне – 17 961 мың теңге;
Преснов ауылдық округіне – 119 546 мың теңге;
Пресноредуть ауылдық округіне – 19 369 мың теңге;
Троицкий ауылдық округіне – 15 003 мың теңге.
7. 2020 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының қоры 18 283,1 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мəслихатының 20.04.2020 № 47/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 19.11.2020 № 55/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 42 194 мың теңге;
2) кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 37 056 мың теңге;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 6 728,2 мың теңге:
оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге – 4 283 мың теңге;
оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектердің техникалық көмекші (орын толтырушы) құралдарымен қамтамасыз етуге – 2 254,2 мың теңге;
оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының әлеуметтік қызметтерін ұсынуға – 191 мың теңге;

4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
денег от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
платы за продажу права аренды земельных участков.
5. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет:
поступления от погашения выданных из районного бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района, займов местного исполнительного органа.
6. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов на 2020 год в сумме 380 449 тысяч тенге:
Архангельскому сельскому округу – 26 881 тысяч тенге;
Благовещенскому сельскому округу – 30 967 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу – 21 682 тысяч тенге;
Казанскому сельскому округу – 21 562 тысяч тенге;
Кайранкольскому сельскому округу – 21 055 тысяч тенге;
Кладбинскому сельскому округу – 26 814 тысяч тенге;
Майбалыкскому сельскому округу – 27 839 тысяч тенге;
Мирному сельскому округу – 15 796 тысяч тенге;
Озерному сельскому округу – 15 974 тысяч тенге;
Первомайскому сельскому округу – 17 961 тысяч тенге;
Пресновскому сельскому округу – 119 546 тысяч тенге;
Пресноредутскому сельскому округу – 19 369 тысяч тенге;
Троицкому сельскому округу – 15 003 тысяч тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 18 283,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 20.04.2020 № 47/1 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата Жамбылского района СевероКазахстанской области от 19.11.2020 № 55/1 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Учесть в районном бюджете на 2020 год целевые трансферты из республиканского бюджета:
1) 42 194 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) 37 056 тысяч тенге – на гарантированный социальный пакет;
3) 6 728,2 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан:
4 283 тысяч тенге – на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
2 254,2 тысяч тенге – на обеспечение инвалидов техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
191 тысяч тенге – на предоставление социальных услуг специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;

4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулысымен бекітілген "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға – 134 181 мың теңге;
5) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге –19 680 мың теңге;
6) мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 470 804 мың теңге;
7) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 130 709 мың теңге;
8) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 42 596 мың теңге;
9) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 5 257 мың теңге;
10) мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 14 112 мың теңге;
11) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулысымен бекітілген "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жұмыс күші артық өңірлерден қоныс аударушылар үшін тұрғын үйді сатып алуға – 354 006,3 мың теңге;
12) Пресновка ауылында дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысына (сыртқы инженерлік желілерсіз) – 266 299 мың теңге;
13) Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерді төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге – 61 500 мың теңге;
14) спорт ұйымдары қызметкерлерінің еңбекақыларын ұлғайтуға – 2 288 мың теңге.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мəслихатының 30.06.2020 № 50/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.08.2020 № 53/5 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 19.11.2020 № 55/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін бюджеттік кредиттер 60 392 мың теңге сомасында ескерілсін.

4) 134 181 тысяч тенге – на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 746 "Об утверждении Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек";
5) 19 680 тысяч тенге – на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
6) 470 804 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования;
7) 130 709 тысяч тенге – на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;
8) 42 596 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
9) 5 257 тысяч тенге – на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
10) 14 112 тысяч тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
11) 354 006,3 тысяч тенге – на приобретение жилья для переселенцев из трудоизбыточных регионов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 746 "Об утверждении Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек";
12) 266 299 тысяч тенге – на строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в селе Пресновка (без наружных инженерных сетей);
13) 61 500 тысяч тенге – на возмещение платежей населению по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республики Казахстан;
14) 2 288 тысяч тенге – на увеличение заработной платы работников спортивных организаций.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 30.06.2020 № 50/1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 24.08.2020 № 53/5 (вводится в действие с 01.01.2020) в редакции решения маслихата Жамбылского района СевероКазахстанской области от 19.11.2020 № 55/1 (вводится в действие с 01.01.2020).
9. Учесть в районном бюджете на 2020 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, поселков, сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты для приобретения или строительства жилья в сумме 60 392 тысяч тенге.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 19.11.2020 № 55/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9-1. Аудандық бюджетте Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін ішкі қарыздар бойынша 680 885,5 мың теңге сомасында шығындар келесі мөлшерде есепке алынсын:
1) Благовещенка мектеп-бақшасы ғимаратының едендерін, терезе және есік блоктарын күрделі жөндеуге – 64 095 мың теңге;
2) Қайранкөл негізгі мектебі ғимаратының терезе блоктарын ауыстыру бойынша күрделі жөндеуге – 26 514 мың теңге;
3) Ғабит Мүсірепов атындағы жалпы білім беретін мектепті күрделі жөндеуге – 89 670 мың теңге;
4) Троицк ауылындағы сумен жабдықтаудың таратушы желілерін ағымдағы жөндеуге – 14 000 мың теңге;
5) Пресновка ауылындағы сумен жабдықтаудың таратушы желілерін ағымдағы жөндеуге – 10 433,4 мың теңге;
6) Пресновка ауылының көше жарығын ағымдағы жөндеуге – 91 280 мың теңге;
7) Пресновка ауылындағы орталық алаңды жайластыруға – 8 928,6 мың теңге;
8) Благовещенка ауылындағы саябақты абаттандыруға – 8 928,6 мың теңге;
9) Троицк ауылының спорттық-ойын алаңын жайластыруға – 10 974,9 мың теңге;
10) Қайранкөл ауылындағы бала бақшаны мәдени-демалыс орталығы етіп қайта құруға – 128 502,7 мың теңге;
11) Благовещенка ауылының кентішілік жолдарын орташа жөндеуге (Первомай, Белогуб, Молодежная, Сәбит Мұқанов және Ғабит мүсірепов атындағы көшелер" – 36 000 мың теңге;
12) KTGA-17 "Казанка ауылына кіреберіс" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге – 191 558,3 мың теңге.
Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мəслихатының 20.04.2020 № 47/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 24.08.2020 № 53/5 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер ескерілсін:
1) оқулықтар сатып алуға және жеткізуге – 20 195 мың теңге;
2) Преснов ауылында қатты тұрмыстық қалдықтар полигондары үшін жобалық-сметалық құжаттамаларды жасауға – 6 800 мың теңге;
3) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75-жылдығына арналған мерекелік іс-шараларды өткізуге – 7 093,4 мың теңге;
4) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мəслихатының 30.06.2020 № 50/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
5) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мəслихатының 30.06.2020 № 50/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;

Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 19.11.2020 № 55/1 (вводится в действие с 01.01.2020).
9-1. 9-1. Учесть в районном бюджете расходы за счет внутренних займов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости в сумме 680 885,5 тысяч тенге в следующих размерах:
1) 64 095 тысяч тенге – на капитальный ремонт полов, оконных и дверных блоков здания Благовещенской школы-сада;
2) 26 514 тысяч тенге – на капитальный ремонт по замене оконных блоков здания Кайранкольской основной школы;
3) 89 670 тысяч тенге – на капитальный ремонт общеобразовательной школы имени Г. Мусрепова;
4) 14 000 тысяч тенге – на текущий ремонт разводящих сетей водоснабжения в селе Троицкое;
5) 10 433,4 тысяч тенге – на текущий ремонт разводящих сетей водоснабжения в селе Пресновка;
6) 91 280 тысяч тенге – на текущий ремонт уличного освещения села Пресновка;
7) 8 928,6 тысяч тенге – на обустройство центральной площади в селе Пресновка;
8) 8 928,6 тысяч тенге – на благоустройство парка в селе Благовещенка;
9) 10 974,9 тысяч тенге – на обустройство спортивно-игровой площадки села Троицкое;
10) 128 502,7 тысяч тенге – на реконструкцию детского сада под культурно-досуговый центр в селе Кайранколь;
11) 36 000 тысяч тенге – на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Благовещенка (улицы: Первомайская, Белогуб, Молодежная, имени Сабита Муканова, и Габита Мусрепова);
12) 191 558,3 тысяч тенге – на средний ремонт автомобильной дороги районного значения KTGA-17 "Подъезд к с.Казанка".
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 20.04.2020 № 47/1 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 24.08.2020 № 53/5 (вводится в действие с 01.01.2020).
10. Учесть в районном бюджете на 2020 год целевые трансферты из областного бюджета:
1) 20 195 тысяч тенге – на приобретение и доставку учебников;
2) 6 800 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации для полигонов твердых бытовых отходов села Пресновка;
3) 7 093,4 тысяч тенге – на проведение праздничных мероприятий, посвященных 75-летию Победы в Великой Отечественной войне;
4) исключен решением маслихата Жамбылского района СевероКазахстанской области от 30.06.2020 № 50/1 (вводится в действие с 01.01.2020);
5) исключен решением маслихата Жамбылского района СевероКазахстанской области от 30.06.2020 № 50/1 (вводится в действие с 01.01.2020);

6) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мəслихатының 30.06.2020 № 50/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
7) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мəслихатының 20.04.2020 № 47/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
8) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 9 164,7 мың теңге;
9) мектепке дейінгі білім беру мекемелерінде педагогикалық қызметшілердің 42 күнтізбелік күнге жалғасатын жыл сайынғы төленетін еңбек демалыстарын 56 күнге дейін ұлғайтуға – 1 777 мың теңге;
10) жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге – 177 343 мың теңге;
11) мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық ақыларының мөлшерлерін ұлғайтуға – 11 779 мың теңге;
12) Жаратылыстану-математикалық бағыттағы пәндерді ағылшын тілінде өткізуге қосымша ақы төлеуге – 8 307 мың теңге;
13) магистр дәрежесі бойынша мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 5 097 мың теңге;
14) жас мұғалімдерге тәлімгер болған мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 8 585 мың теңге;
15) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру мекемелері қызметкерлеріне сыныптық басшылығы үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға – 7 368 мың теңге;
16) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру мекемелері қызметкерлерінің дәптерлер және жазбаша жұмыстарды тексергені үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға – 4 694 мың теңге;
17) орта білім беру мекемелерінің педагогикалық қызметшілердің 42 күнтізбелік күнге жалғасатын жыл сайынғы төленетін еңбек демалыстарын 56 күнге дейін ұлғайтуға – 1 075 мың теңге;
18) терроризмге қарсы қауіпсіздікке – білім беру объектілерін бейнебақылуа жүйесімен қамтамасыз ету – 3 859 мың теңге;
19) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мəслихатының 30.06.2020 № 50/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
20) ауданның мектептері үшін автокөлік сатып алуға – 22 736 мың теңге;
21) мектептердің материалдық-техникалық базаларын нығайтуға – 6 591,1 мың теңге;
22) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мəслихатының 30.06.2020 № 50/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
23) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулысымен бекітілген "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу – 6 258 мың теңге:

6) исключен решением маслихата Жамбылского района СевероКазахстанской области от 30.06.2020 № 50/1 (вводится в действие с 01.01.2020);
7) исключен решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 20.04.2020 № 47/1 (вводится в действие с 01.01.2020);
8) 9 164,7 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
9) 1 777 тысяч тенге – на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней организаций дошкольного образования;
10) 177 343 тысяч тенге – на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновленного содержания образования;
11) 11 779 тысяч тенге – на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ;
12) 8 307 тысяч тенге – на доплату за преподавание на английском языке предметов по естественно-математическим направлениям;
13) 5 097 тысяч тенге – на выплату доплаты учителям со степенью магистра;
14) 8 585 тысяч тенге – на выплату доплаты учителям, за наставничество молодым учителям;
15) 7 368 тысяч тенге – на увеличения размера доплаты за классное руководство работникам организаций начального, основного и общего среднего образования;
16) 4 694 тысяч тенге – на увеличения размера доплаты за проверку тетрадей и письменных работ работникам начального, основного и общего среднего образования;
17) 1 075 тысяч тенге – на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней организаций среднего образования;
18) 3 859 тысяч тенге – на антитеррористическую безопасность –Обеспечение системами видеонаблюдения объектов образования;
19) исключен решением маслихата Жамбылского района СевероКазахстанской области от 30.06.2020 № 50/1 (вводится в действие с 01.01.2020);
20) 22 736 тысяч тенге – на приобретение автотранспорта для школ района;
21) 6 591,2 тысяч тенге – на укрепление материально-технической базы школ;
22) исключен решением маслихата Жамбылского района СевероКазахстанской области от 30.06.2020 № 50/1 (вводится в действие с 01.01.2020);
23) 6 258 тысяч тенге – на ремонт объектов сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 746 "Об утверждении Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек":

Благовещенка ауылының Мәдениет үйі ғимаратын ағымдағы жөндеуге – 2 450 мың теңге;
Пресновка ауылының Мәдениет үйі ғимаратын ағымдағы жөндеуге – 3 808 мың теңге;
24) жергілікті маңызы бар автомобиль жолдарында жол белгілерін сатып алуға және орнатуға – 13 740 мың теңге;
25) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 19.11.2020 № 55/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
26) спорт ұйымдары қызметкерлерінің еңбекақыларын ұлғайтуға – 3 818 мың теңге;
27) білім беру объектілерін күрделі жөндеуге – 48 002,4 мың теңге, соның ішінде:
Баян жалпы білім беру мектебінің ғимаратын күрделі жөндеуге – 7 615,8 мың теңге;
Благовещенка жалпы білім беретін мектебінің ғимаратын күрделі жөндеуге – 40 386,6 мың теңге;
28) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 19.11.2020 № 55/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
29) контейнерлер сатып алуға – 3 818 мың теңге;
30) қашықтықтан оқыту үшін BillimMediaGroup білім беру порталының қызметтерін төлеуге.
31) Благовещенка ауылындағы көше жарығын ағымдағы жөндеуге – 104 900 мың теңге;
32) Троицк ауылында сумен жабдықтаудың таратушы желілерін ағымдағы жөндеуге – 10 122,1 мың теңге.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мəслихатының 20.04.2020 № 47/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.06.2020 № 50/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.08.2020 № 53/5 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 19.11.2020 № 55/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. 2020 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде 4-қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
12. 12. Бюджет қаражаты есебінен ауылдық елді мекендерінде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік ұйымдардағы денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек қарастырылсын
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 19.11.2020 № 55/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер бюджет қаражаты есебiнен қарастырылсын.

2 450 тысяч тенге – на текущий ремонт здания дома культуры села Благовещенка;
3 808 тысяч тенге – на текущий ремонт здания дома культуры села Пресновка;
24) 13 740 тысяч тенге – на приобретение и установку дорожных знаков на автомобильных дорогах местного значения;
25) исключен решением маслихата Жамбылского района СевероКазахстанской области от 19.11.2020 № 55/1 (вводится в действие с 01.01.2020);
26) 3 818 тысяч тенге – на увеличение заработной платы работников спортивных организаций;
27) 48 002,4 тысячи тенге – на капитальный ремонт объектов образования, в том числе:
7 615,8 тысяч тенге – на капитальный ремонт здания Баянской общеобразовательной школы;
40 386,6 тысяч тенге – на капитальный ремонт здания Благовещенской общеобразовательной школы;
28) исключен решением маслихата Жамбылского района СевероКазахстанской области от 19.11.2020 № 55/1 (вводится в действие с 01.01.2020);
29) 1 300 тысяч тенге – на приобретение контейнеров;
30) 760 тысяч тенге – на оплату услуг образовательного портала для BillimMediaGroup;
31) 104 900 тысяч тенге – на текущий ремонт уличного освещения в селе Благовещенка;
32) 10 122,1 тысячи тенге – на текущий ремонт разводящих сетей водоснабжения в селе Троицкое.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 20.04.2020 № 47/1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 30.06.2020 № 50/1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 24.08.2020 № 53/5 (вводится в действие с 01.01.2020); от 19.11.2020 № 55/1 (вводится в действие с 01.01.2020).
11. Утвердить, что в процессе исполнения местного бюджета на 2020 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 4.
12. Предусмотреть социальную помощь на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии проживающим и работающим в сельских населенных пунктах за счет бюджетных средств.
Сноска. Пункт 12 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 19.11.2020 № 55/1 (вводится в действие с 01.01.2020).
13. Предусмотреть специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

13-1. Аудандық бюджет шығыстары 2020 жылғы 1 қаңтарда қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2019 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) республикалық және облыстық бюджеттердің нысаналы трансферттерін қайтару есебінен осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 13-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мəслихатының 20.04.2020 № 47/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

13-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2020 года и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных (недоиспользованных) в 2019 году, согласно приложению 5 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 13-1 в соответствии с решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 20.04.2020 № 47/1 (вводится в действие с 01.01.2020).

39 807
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
127
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
7 871
023
Әдістемелік жұмыс
22 917
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
31 204
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
102 842,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
501 177,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
85 986
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
85 455
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
531
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
17 549
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
14 242
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
2 726
032
Уақытша отбасына берілген шалғайдағы елді мекендерде тұратын мектеп жасындағы балаларды бағып-қағу
581
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
397 642,9
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
157 260,9
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
2 448
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
23 186,4
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
785
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
96 814
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
49 389
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 588,4
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 319
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
16 252,2
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
571 231,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

39 807
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
127
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
7 871
023
Методическая работа
22 917
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
31 204
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
102 842,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
501 177,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
85 986
005
Государственная адресная социальная помощь
85 455
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
531
464
Отдел образования района (города областного значения)
17 549
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
14 242
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
2 726
032
Содержание детей школьного возраста из отдаленных населенных пунктов, переданных временной семье
581
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
397 642,9
002
Программа занятости
157 260,9
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
2 448
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
23 186,4
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
785
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
96 814
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
49 389
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49 588,4
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 319
021
Капитальные расходы государственного органа
600
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
16 252,2
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
571 231,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

61 500
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
61 500
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
6 545,1
024
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
6 545,1
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
503 186,6
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
354 006,3
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
5 000
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
6 800
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
17 480,3
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
15 000
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
104 900
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
193 814
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
67 909
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
67 909
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
200
036
Мәдениет объектілерін дамыту
200
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
7 347
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
5 595
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
1 752
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
900
021
Cпорт объектілерін дамыту
900
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
11 760
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
11 760
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
47 969
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
47 969
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
317
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
24 977
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

61 500
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
61 500
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
6 545,1
024
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек"
6 545,1
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
503 186,6
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
354 006,3
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
5 000
013
Развитие коммунального хозяйства
6 800
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
17 480,3
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
15 000
025
Освещение улиц в населенных пунктах
104 900
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
193 814
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
67 909
003
Поддержка культурно-досуговой работы
67 909
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
200
036
Развитие объектов культуры
200
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
7 347
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
5 595
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
1 752
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
900
021
Развитие объектов спорта
900
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
11 760
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
11 760
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
47 969
006
Функционирование районных (городских) библиотек
47 652
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
317
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
24 977
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан

2 624 658
006
Балаларға қосымша білім беру
70 360
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
51 389
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
51 389
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
129 118
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 118
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
10 700
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
21 609
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
470
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
9 922
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
426
023
Әдістемелік жұмыс
18 960
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
27 859
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
27 054
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
274 860
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
19 052
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
19 052
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
25 237
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
19 832
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
2 917
032
Уақытша отбасына берілген шалғайдағы елді мекендерде тұратын мектеп жасындағы балаларды бағып-қағу
2 488
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
227 361
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
52 048
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
2 837
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
21 295
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 402
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету

2 624 658
006
Дополнительное образование для детей
70 360
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
51 389
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
51 389
464
Отдел образования района (города областного значения)
129 118
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
12 118
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
10 700
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
21 609
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
470
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
9 922
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
426
023
Методическая работа
18 960
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
27 859
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
27 054
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
274 860
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
19 052
005
Государственная адресная социальная помощь
19 052
464
Отдел образования района (города областного значения)
25 237
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
19 832
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
2 917
032
Содержание детей школьного возраста из отдельных населенных пунктов, переданных временной семье
2 488
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
227 361
002
Программа занятости
52 048
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
2 837
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
21 295
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 402
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому

77 267
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
26 614
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 413
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
580
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
9 905
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 210
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3 210
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
173 636
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
60 149
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
60 149
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
24 268
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 353
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 706
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
6 209
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
40 278
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
39 676
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
602
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
12 584
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
12 584
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
12 299
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 738
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
561
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
24 058
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 275
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
9 783
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
88 035
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
25 123
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

77 267
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
26 614
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
35 413
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
580
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
9 905
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 210
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3 210
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
173 636
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
60 149
003
Поддержка культурно-досуговой работы
60 149
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
24 268
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
16 353
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 706
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
6 209
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
40 278
006
Функционирование районных (городских) библиотек
39 676
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
602
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
12 584
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
12 584
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
12 299
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
11 738
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
561
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
24 058
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
14 275
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
9 783
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
88 035
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
25 123
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства

119 646,1
Жамбыл ауданы мәслихатының
2019 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 42/1 шешіміне
7 қосымша
"Ауданның мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшелері бойынша 2020 жылға арналған аудандық бюджеттің нысаналы ағымдағы трансферттері сомаларын бөлу
Ескерту. Шешім 7-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мəслихатының 20.04.2020 № 47/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мəслихатының 24.08.2020 № 53/5 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 19.11.2020 № 55/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
мың теңге
Ауылдық округтің атауы
Сомасы (мың теңге)
оның ішінде:
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық айлықақысына қосымша ақы белгілеу
Екатериновка ауылындағы ауылдық клуб ғимаратын ұстау
ББС коды

119 646,1
Приложение 7
к решению маслихата
Жамбылского района
от 25 декабря 2020 года № 42/1
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из районного бюджета на 2020 год по администратору бюджетных программ "Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района"
Сноска. Решение дополнено приложением 7 в соответствии с решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 20.04.2020 № 47/1 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 24.08.2020 № 53/5 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 19.11.2020 № 55/1 (вводится в действие с 01.01.2020).
тыс. тенге
Наименование сельского округа
Сумма (тысяч тенге)
в том числе:
Установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
Содержание сельского клуба в селе Екатериновка
Код ЕБК