Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 41/2 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы" шешіміне өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2019 жылғы 29 наурыздағы № 47/4 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 3 сәуірде № 5286 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнің 106 және 109-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 41/2 шешіміне (2019 жылғы 9 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5116 болып тіркелді) келесі өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3460991 мың теңге:
салықтық түсімдер – 426452 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 34918,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 20200 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2979420,1 мың теңге;
2) шығындар – 3462344,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 6677 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 15150 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8473 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8030,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8030,2 мың теңге;
қарыздар түсімі – 15150 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8473 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1353,2 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 6-1-тармағымен толықтырылсын:
"6-1. 2019 жылға Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық бюджетте "Солтүстік Қазақстан облысы Мамлютка қаласы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін нысаналы ағымды трансферттер көлемі 4710 мың теңге сомада көзделсін.";

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 21 декабря 2018 года № 41/2 "Об утверждении районного бюджета на 2019-2021 годы"
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 29 марта 2019 года № 47/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 3 апреля 2019 года № 5286
В соответствии со статьями 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении районного бюджета на 2019-2021 годы" от 21 декабря 2018 года № 41/2 (опубликовано 9 января 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5116) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы –3460991 тысяча тенге:
налоговые поступления – 426452 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 34918,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20200 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 2979420,1 тысячи тенге;
2) затраты – 3462344,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6677 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 15150 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8473 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 8030,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8030,2 тысячи тенге;
поступления займов – 15150 тысяч тенге;
погашение займов – 8473 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1353,2 тысячи тенге.";
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Предусмотреть в бюджете Мамлютского района Северо-Казахстанской области на 2019 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета в бюджет коммунального государственного учреждения "Аппарат акима города Мамлютка Северо-Казахстанской области" в сумме 4710 тысяч тенге.";

8-тармақ келесі мазмұндағы 6), 7), 8) тармақшаларымен толықтырылсын:
"6) 70000 мың теңге – еңбекақы төлеу қоры;
7) 7769,1 мың теңге - Становое ауылындағы су құбырды тарату желілерін ағымдағы жөндеу;
8) 20000 мың теңге – "Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Мамлют мәдени орталығы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны материалдық-техникалық базасын нығайту және ғимараттың шатырын күрделі жөндеу.";

пункт 8 дополнить подпунктами 6), 7), 8) следующего содержания:
"6) 70000 тысяч тенге – фонд оплаты труда;
7) 7769,1 тысяч тенге – текущий ремонт разводящих сетей водопровода села Становое;
8) 20000 тысяч тенге – капитальный ремонт кровли здания и укрепление материально-технической базы государственного казенного коммунального предприятия "Мамлютский культурный центр" коммунального государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата Мамлютского района Северо-Казахстанской области".";

келесі мазмұндағы 13-1-тармағымен толықтырылсын:
"13-1. 2019 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары 10-қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалар бойынша шығыстарға 1353,2 мың теңге сомасында бағытталсын.";
14-тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
"14. Мамлют ауданының жергілікті атқарушы органының 2019 жылға арналған резерві 40 мың теңге сомасында бекітілсін.".
Көрсетілген шешімнің 1, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

дополнить пунктом 13-1 следующего содержания:
"13-1. Направить свободные остатки бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2019 года в сумме 1353,2 тысячи тенге на расходы по бюджетным программам, согласно приложению 10.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Утвердить резерв местного исполнительного органа Мамлютского района на 2019 год в сумме 40 тысяч тенге.".
Приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

28199,3
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19210,7
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14500,7
113
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
4710
02
Қорғаныс
17268,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17268,5
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6888,5
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
9380
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1000
04
Білім беру
2310325
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
95892
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
95892
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
5454
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
5454
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2071234
003
Жалпы білім беру
2010839
006
Балаларға қосымша білім беру
60395
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
26623
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
26623
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
111122
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10794
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
33577
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
8181
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
885
023
Әдістемелік жұмыс
21622
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
7723
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
28340
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
307513,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

28199,3
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
19210,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
14500,7
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
4710
02
Оборона
17268,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17268,5
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6888,5
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
9380
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1000
04
Образование
2310325
464
Отдел образования района (города областного значения)
95892
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
95892
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
5454
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
5454
464
Отдел образования района (города областного значения)
2071234
003
Общеобразовательное обучение
2010839
006
Дополнительное образование для детей
60395
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
26623
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
26623
464
Отдел образования района (города областного значения)
111122
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
10794
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
33577
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
8181
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
885
023
Методическая работа
21622
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
7723
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
28340
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
307513,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

7658
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткізу
522
007
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
4778
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
38396,8
006
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуi
37681,8
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
715
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
11548
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
11548
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
30536
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10536
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
20000
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
14545,3
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10513,3
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
4032
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
97053
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
20848
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20848
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
57382
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11533
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1000
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
5027
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
800
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
38622
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
400
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
10771
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10551
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
220
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
8052
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру

7658
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
522
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
4778
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
38396,8
006
Функционирование районных (городских) библиотек
37681,8
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
715
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
11548
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
11548
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
30536
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
10536
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
20000
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
14545,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
10513,3
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
4032
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
97053
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
20848
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
20848
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
57382
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
11533
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1000
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
5027
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
800
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
38622
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
400
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
10771
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
10551
007
Капитальные расходы государственного органа
220
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
8052
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов