Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 41/2 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы № 61/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 13 желтоқсанда № 5731 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнің 106 және 109-баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы" 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 41/2 шешіміне (2019 жылғы 9 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5116 болып тіркелді) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4408912,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 464645,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 46356,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 20200 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3877710,5 мың теңге;
2) шығындар – 4408765,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 6677,3 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 15150 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8472,7 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1500 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 1500 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8030,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8030,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 15150 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8472,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1353,2 мың теңге.";
7-тармақтың 1), 2), 3), 4) тармақшалары жаңа редакцияда баяндалсын:
"1) 61642 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) 7454 мың теңге - халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге, соның ішінде:
ассистенттердің еңбекақысын төлеуге – 6150 мың теңге,
әлеуметтік жұмыс бойынша консультанттардың еңбекақысын төлеуге – 1304 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 21 декабря 2018 года № 41/2 "Об утверждении районного бюджета на 2019-2021 годы"
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 12 декабря 2019 года № 61/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 13 декабря 2019 года № 5731
В соответствии со статьями 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении районного бюджета на 2019-2021 годы" от 21 декабря 2018 года № 41/2 (опубликовано 9 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5116) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы –4408912,6 тысяч тенге:
налоговые поступления – 464645,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 46356,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3877710,5 тысяч тенге;
2) затраты – 4408765,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6677,3 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 15150 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8472,7 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1500 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 1500 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 8030,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8030,5 тысяч тенге;
поступления займов – 15150 тысяч тенге;
погашение займов – 8472,7 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1353,2 тысячи тенге.";
подпункты 1), 2), 3), 4) пункта 7 изложить в новой редакции:
"1) 61642 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) 7454 тысяч тенге – на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения, в том числе:
на оплату труда ассистентов – 6150 тысяч тенге,
на оплату труда консультантов по социальной работе - 1304 тысяч тенге;

3) 7960,5 мың теңге - Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, соның ішінде:
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен (жөргектермен, несеп қабылдағыштармен, нәжіс қабылдағыштармен) қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 4378,1 мың теңге,
ымдау тілі маманының қызмет көрсету – 1147,5 мың теңге,
мүгедектерге берілетін техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдардың тізбесін кеңейту – 2434,9 мың теңге;
4) 89188,4 мың теңге - Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулысымен бекітілген нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға (бұдан әрі- нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы), соның ішінде:
ақпараттық жұмыс – 15 мың теңге,
жалақыны бөлшектеп субсидиялау – 3995 мың теңге,
көшуге субсидия беру – 10163,2 мың теңге,
жастар тәжірибесі – 5000 мың теңге,
тұрғын үйді жалдауға (жалға) беруге және коммуналдық шығындарды өтеуге – 15142,7 мың теңге,
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға қоныс аударушыларға гранттар – 17927,5 мың теңге;
жастарға, аз қамтылған және көпбалалы отбасы мүшелеріне, еңбекке жарамды мүгедектерге бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беру – 10100 мың теңге,
қысқа мерзімді кәсіптік оқытумен қосымша қамтуды қамтамасыз ету – 26845 мың теңге;";
7-тармақтың 6) тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
"6) 286707 мың теңге - бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;";
7-тармақтың 12), 13), 14) тармақшалары жаңа редакцияда баяндалсын:
"12) 115618,8 мың теңге – білім объектілерін күрделі жөндеуге;
13) 21770 мың теңге - мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге;
14) 104508 мың теңге – моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға - дамуға нысаналы трансферттер, соның ішінде:
Мамлют ауданының Мамлютка қаласында жылумен жабдықтау желілерінің құрылысы (1 кезек) – 45691 мың теңге,
Мамлют ауданының Мамлютка қаласында жылумен жабдықтау желілерінің құрылысы (2 кезек) – 58817 мың теңге;";
8-тармақтың 8) тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
"8) 18161 мың теңге – "Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Мамлют мәдени орталығы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны ғимаратының шатырын күрделі жөндеу және материалдық-техникалық базасын нығайту;";

3) 7960,5 тысячи тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан, в том числе:
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами (подгузниками, мочеприемниками и калоприемниками) – 4378,1 тысяча тенге,
оказание услуг специалиста жестового языка – 1147,5 тысяч тенге,
расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств, предоставляемых инвалидам – 2434,9 тысяч тенге;
4) 89188,4 тысячи тенге – на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 746 "Об утверждении Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек" (далее - Государственная программа развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек"), в том числе:
информационная работа – 15 тысяч тенге,
частичное субсидирование заработной платы – 3995 тысячи тенге,
предоставление субсидий на переезд – 10163,2 тысяч тенге,
молодежная практика – 5000 тысяч тенге,
на аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат– 15142,7 тысяч тенге,
гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей– 17927,5 тысяч тенге,
предоставление государственных грантов на реализацию бизнес-идей для молодежи, членам малообеспеченных и многодетных семей, трудоспособным инвалидам - 10100 тысяч тенге,
обеспечение дополнительного охвата краткосрочным профессиональным обучением – 26845 тысяч тенге;";
подпункт 6) пункта 7 изложить в новой редакции:
"6) 286707 тысяча тенге – на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования;";
подпункты 12), 13), 14) пункта 7 изложить в новой редакции:
"12) 115618,8 тысяч тенге – на капитальный ремонт объектов образования;
13) 21770 тысяча тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих;
14) 104508 тысяча тенге – целевые трансферты на развитие - на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах в том числе:
строительство сетей теплоснабжения в городе Мамлютка Мамлютского района (1 очередь) – 45691 тысяча тенге,
строительство сетей теплоснабжения в городе Мамлютка Мамлютского района (2 очередь) – 58817 тысяча тенге;";
подпункт 8) пункта 8 изложить в новой редакции:
"8) 18161 тысяч тенге – капитальный ремонт кровли здания и укрепление материально-технической базы государственного казенного коммунального предприятия "Мамлютский культурный центр" коммунального государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата Мамлютского района Северо-Казахстанской области";";

8-тармақтың 20) тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
"20) 14511,8 мың теңге - дамытуға нысаналы трансферттер - Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Бизнестің жол картасы – 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" 2018 жылғы 25 тамыздағы № 522 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы – 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;".

подпункт 20) пункта 8 изложить в новой редакции:
"20) 14511,8 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие - на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2018 года № 522 "Об утверждении Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020";".

Көрсетілген шешімнің 1, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледi.
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
А.Кошанов
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы
мәслихатының хатшысы
Р.Нурмуканова
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсаны № 61/2 шешіміне 1- қосымша

Приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель
сессии маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
А.Кошанов
Секретарь маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
Р.Нурмуканова
Приложение 1 к решению маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 12 декабря 2019 года № 61/2

032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
868,2
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
32491,7
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
861,7
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
750
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30577,3
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
302,7
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
33976,2
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18435,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3897,7
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
11643,1
02
Қорғаныс
16733,8
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16733,8
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6535,1
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
9204,9
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
993,8
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
327,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
327,5
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
327,5
04
Білім беру
2702521,2
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
113906,6
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
113906,6
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
6100,9
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
6100,9
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2332879,4
003
Жалпы білім беру
2279402
006
Балаларға қосымша білім беру
53477,4
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
30686,2
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру

032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
868,2
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
32491,7
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
861,7
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
750
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
30577,3
015
Капитальные расходы государственного органа
302,7
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
33976,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
18435,4
003
Капитальные расходы государственного органа
3897,7
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
11643,1
02
Оборона
16733,8
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16733,8
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6535,1
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
9204,9
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
993,8
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
327,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
327,5
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
327,5
04
Образование
2702521,2
464
Отдел образования района (города областного значения)
113906,6
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
113906,6
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
6100,9
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
6100,9
464
Отдел образования района (города областного значения)
2332879,4
003
Общеобразовательное обучение
2279402
006
Дополнительное образование для детей
53477,4
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
30686,2
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту