Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2020 – 2022 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 306 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 30 желтоқсанда № 5768 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімінің 14-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2020 - 2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9154939,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1111031,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17174 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 71356 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7955377,5 мың теңге;
2) шығындар – 9990426,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 438968 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 445241,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6273,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1274455 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1274455 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1109391,3 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6273,4 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 171337,1 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мəслихатының 11.09.2020 № 376 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 06.11.2020 № 390 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 23.11.2020 № 393 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Тайынша ауданының кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 52-бабына сәйкес салықтық, салықтық емес түсімдер және негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін.
3. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттен облыстық бюджетке салық түсімдерінен жалпы сомасын бөлу мынадай мөлшерлерде белгіленсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша - 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша - 100 пайыз;

Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2020 - 2022 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2019 года № 306. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 30 декабря 2019 года № 5768.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 14 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы - 9154939,3 тысяч тенге:
налоговые поступления - 1111031,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 17174 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 71356 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 7955377,5 тысяч тенге;
2) затраты - 9990426,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 438968 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 445241,4 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 6273,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1274455 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1274455 тысяч тенге:
поступление займов – 1109391,3 тысяч тенге;
погашение займов – 6273,4 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 171337,1 тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 11.09.2020 № 376 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 06.11.2020 № 390 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 23.11.2020 № 393 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить, что доходы Тайыншинского района формируются за счет налоговых, неналоговых поступлений и поступлений от продажи основного капитала в соответствии со статьей 52 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Установить на 2020 год распределение общей суммы поступлений от налогов в областной бюджет из районного бюджета в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты - 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты - 100 процентов.

4. 2020 жылға арналған аудан бюджетіне салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу белгіленсін:
әлеуметтік салық бойынша - 100 пайыз.
5. Аудандық бюджетке аудандық бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның коммуналдық меншігіндегі мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, ауданның жергілікті атқарушы органының қарыздарынан түсетін түсімдер есепке алынады деп белгіленсін.
6. 2020 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 23224 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. Мемлекеттік қызметшілерге, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлеріне және қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне жалақының төленуі толық көлемде қамтамасыз етілсін.
8. 2020 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтарының еңбек ақысын ұлғайтуға;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтарының еңбек ақысын ұлғайтуға;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, оның ішінде:
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
ымдау тілі маманының қызметтерін көрсетуге;
техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдар тізбесін кеңейтуге;
Spina bifida диагнозы бар мүгедек балаларға арналғфн бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
кепілдік берілген әлеуметтік пакетті төлеуге;
еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға, оның ішінде:
ақпараттық жұмысқа;
жалақыны ішінара субсидиялауға;
жастар практикасына;
көшуге субсидиялар беруге;
тұрғын үй жалға алуға (жалдауға) және коммуналдық шығындарды өтеуге;
жұмыс берушілерге субсидияларға;
қоныс аударушыларға жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға арналған гранттарға (100 айлық есептіқ қөрсеткіш);
қоныс аударушыларға жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға арналған гранттарға (200 айлық есептіқ қөрсеткіш);
халықты әлеуметтік қорғау мемлекеттік ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет ұсынатын қызметкерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Красная Поляна ауылында сумен жабдықтаудың оқшау көзінің құрылысына;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Ильичевка ауылында өсімдік майын өндіру бойынша зауыттың құрылысына;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы "BioOperations" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің объектілеріне электрмен жабдықтаудың сыртқы желілерінің құрылысына;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы "BioOperations" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің электрмен жабдықтаудың сыртқы объектілерін қайта жөндеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы "BioOperations" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің суағар және су тарту құрылғыларының кұрылысына (алаңнан тыс электрмен жабдықтау желілерінсіз);
Тайынша қаласында кентішілік жолдарды орташа жөндеуге;
Чкалово ауылында кентішілік жолдарды орташа жөндеуге;
Келлеровка ауылында кентішілік жолдарды орташа жөндеуге;
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге.

4. Установить на 2020 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджет района:
по социальному налогу - 100 процентов.
5. Установить, что в районный бюджет зачисляются поступления от погашения выданных из районного бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района, займов местного исполнительного органа района.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 23224 тысяч тенге.
7. Обеспечить выплату заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работникам казенных предприятий в полном объеме.
8. Учесть в бюджете района на 2020 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования;
доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;
установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
на обеспечение прав и улучшения качества жизни инвалидов в Республике Казахстан, в том числе на:
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
оказание услуг специалиста жестового языка;
расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
на обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida;
на выплату государственной адресной социальной помощи;
на выплату гарантированного социального пакета;
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в том числе на:
информационную работу;
частичное субсидирование заработной платы;
молодежную практику;
предоставление субсидий на переезд;
аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат;
субсидии работодателям;
гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей (100 месячных расчетных показателей);
гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей (200 месячных расчетных показателей);
установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
строительство локального источника водоснабжения в селе Красная Поляна Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
строительства завода по производству растительного масла в селе Ильичевка;
строительство внешних сетей электроснабжения к объектам товарищества с ограниченной ответственностью "BioOperations" Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
реконструкцию внешних объектов электроснабжения товарищества с ограниченной ответственностью "BioOperations" в Тайыншинском районе Северо-Казахстанской области;
строительство водовода и водозаборных сооружений товарищества с ограниченной ответственностью "BioOperations" Тайыншинского района Северо-Казахстанской области (без внеплощадочных сетей электроснабжения);
средний ремонт внутрипоселковых дорог в городе Тайынша;
средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Чкалово;
средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Келлеровка;
возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мəслихатының 10.06.2020 № 371 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2020 жылға арналған облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін трансферттер көлемі көзделсін, оның ішінде:
оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлерінің ұзақтығы күнтізбелік қырық екі күн болатын жыл сайынғы ақы төленетін еңбек демалысын күнтізбелік елу алты күнге дейін ұлғайтуға;
жаңартылған білім беру мазмұны жағдайындағы жұмысы үшін бастауыш,
негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге;
мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерлерін ұлғайтуға;
жаратылыстанушылық-математикалық бағытының пәндерін ағылшын тілінде оқыту үшін қосымша ақы төлеуге;
магистр дәрежесі бар мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
жас мұғалімдерге тәлімгерлігі үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру қызметкерлеріне дәптерлер мен жазба жұмыстарын тексергені үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
орта білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлерінің ұзақтығы күнтізбелік қырық екі күн болатын жыл сайынғы ақы төленетін еңбек демалысын күнтізбелік елу алты күнге дейін ұлғайтуға;
терроризмге қарсы қауіпсіздікке - білім беру объектілерін бейнебақылау жүйелерімен қамтамасыз етуге;
аудан мектептері үшін автокөлік сатып алуға;
аудан мектептерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға (жиһаз, спрорттық мүкәммал);
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75-жылдығына арналған мерекелік іс-шараларды өткізуге;
қатты тұрмыстық қалдықтар полигондары үшін жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Мироновка ауылында тарату желілермен сумен жабдықтаудың оқшау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Мироновка ауылында тарату желілермен сумен жабдықтаудың оқшау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттамаға сараптама жүргізуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Вишневка ауылында тарату желілерімен сумен жабдықтаудың оқшау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Вишневка ауылында тарату желілермен сумен жабдықтаудың оқшау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттамаға сараптама жүргізуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Ильичевка ауылында тарату желілермен сумен оқшау жабдықтаудың оқшау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Ильичевка ауылында тарату желілермен сумен жабдықтаудың оқшау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттамаға сараптама жүргізуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Келлеровка ауылында сумен жабдықтау жүйесін дамытуға жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Келлеровка ауылында сумен жабдықтау жүйесін дамытуға жобалау-сметалық құжаттамаға сараптама жүргізуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы "BioOperations" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің суағар және су тарту құрылғыларының құрылысына (алаңнан тыс электрмен жабдықтау желілерінсіз);
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Тайынша қаласында шағын футбол алаңдарын жайластыруға;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы "BioOperations" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің объектілеріне электрмен жабдықтаудың сыртқы желілерін салуға;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданындағы "BioOperations" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің электрмен жабдықтаудың сыртқы объектілерін қайта жөндеуге;
спорт ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын ұлғайтуға;
BilimMediaGroup қашықтықтан оқыту үшін білім беру порталының қызметтерін төлеуге;
"Үздік білім беру ұйымы" грантын беруге.

Сноска. Пункт 8 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 10.06.2020 № 371 (вводится в действие с 01.01.2020).
9. Предусмотреть на 2020 год объемы трансфертов, передаваемых из областного бюджета бюджету района, в том числе на:
приобретение и доставку учебников;
увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью сорок два календарных дня до пятидесяти шести календарных дней педагогических работников организаций дошкольного образования;
доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновленного содержания образования;
увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ;
доплату за преподавание на английском языке предметов естественно математического направления;
выплату доплаты учителям со степенью магистра;
выплату доплаты учителям, за наставничество молодым учителям;
увеличения размера доплаты за классное руководство работникам организаций начального, основного и общего среднего образования;
увеличения размера доплаты за проверку тетрадей и письменных работ работникам начального, основного и общего среднего образования;
увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью сорок два календарных дня до пятидесяти шести календарных дней педагогических работников организаций среднего образования;
антитеррористическую безопасность - обеспечение системами видеонаблюдения объектов образования ;
приобретение автотранспорта для школ района;
укрепление материально-технической базы школ района (мебель, спортивный инвентарь);
проведение противоэпизоотических мероприятий;
проведение праздничных мероприятий, посвященных 75-летию Победы в Великой Отечественной войне;
разработку проектно-сметной документации для полигонов твердых бытовых отходов;
разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения с разводящими сетями в селе Мироновка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
проведение экспертизы проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения с разводящими сетями в селе Мироновка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения с разводящими сетями в селе Вишневка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
проведение экспертизы проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения с разводящими сетями в селе Вишневка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения с разводящими сетями в селе Ильичевка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
проведение экспертизы проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения с разводящими сетями в селе Ильичевка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
разработку проектно-сметной документации на развитие системы водоснабжения в селе Келлеровка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
проведение экспертизы проектно-сметной документации на развитие системы водоснабжения в селе Келлеровка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
строительство водовода и водозаборных сооружений товарищества с ограниченной ответственностью "BioOperations" Тайыншинского района Северо-Казахстанской области (без внеплощадочных сетей электроснабжения);
обустройство мини футбольных полей в городе Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
строительство внешних сетей электроснабжения к объектам товарищества с ограниченной ответственностью "BioOperations" Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
реконструкцию внешних объектов электроснабжения товарищества с ограниченной ответственностью "BioOperations" в Тайыншинском районе Северо-Казахстанской области;
на увеличение заработной платы работников спортивных организаций.
оплату услуг образовательного портала для дистанционного обучения BilimMediaGroup;
присуждение гранта "Лучшая организация образования.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мəслихатының 10.06.2020 № 371 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 11.09.2020 № 376 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9-1. Осы шешімге 5-қосымшаға сәйкес 2020 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2019 жылы республикалық және облыстық бюджеттерден пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару есебінен 2020 жылға арналған аудандық бюджет шығыстары көзделсін.
Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мəслихатының 02.04.2020 № 348 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. Облыстық бюджеттен 2020 жылға арналған аудан бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 4374784 мың теңге сомасында белгіленсін.
11. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарында аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджетіне берілетін субвенция 483446 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Абай - 18040 мың теңге;
Алабота - 11934 мың теңге;
Амандық - 13318 мың теңге;
Большеизюм - 12609 мың теңге;
Донецк - 14068 мың теңге;
Драгомиров - 12191 мың теңге;
Зеленогай - 13544 мың теңге;
Келлер - 46672 мың теңге;
Киров - 18419 мың теңге;
Краснополян - 11464 мың теңге;
Летовочный - 20582 мың теңге;
Миронов - 15911 мың теңге;
Рощинск - 12119 мың теңге;
Теңдік - 11471 мың теңге;
Тихоокеан - 10274 мың теңге;
Чермошнян - 24443 мың теңге;
Чкалов - 37669 мың теңге;
Яснополян - 21514 мың теңге;
Тайынша қаласы - 155204 мың теңге.
11-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарында аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджетіне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 96431,4 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Абай ауылдық округіне 828 мың теңге сомасында;
Алабота ауылдық округіне 3867 мың теңге сомасында;
Амандық ауылдық округіне 4960,5 мың теңге сомасында;
Большеизюм ауылдық округіне 4209 мың теңге сомасында;
Донецк ауылдық округіне 4518 мың теңге сомасында;
Драгомиров ауылдық округіне 3568,6 мың теңге сомасында;
Зеленогай ауылдық округіне 1384 мың теңге сомасында;
Келлер ауылдық округіне 12758,5 мың теңге сомасында;
Киров ауылдық округіне 1348,8 мың теңге сомасында;
Краснополян ауылдық округіне 5124 мың теңге сомасында,
Летовочный ауылдық округіне 5217 мың теңге сомасында;
Мироновка ауылдық округіне 2199 мың теңге сомасында;

Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 10.06.2020 № 371 (вводится в действие с 01.01.2020): с изменениями, внесенными решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 11.09.2020 № 376 (вводится в действие с 01.01.2020).
9-1. Предусмотреть расходы районного бюджета на 2020 год за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2020 года и возврат неиспользованных (недоиспользованных) в 2019 году целевых трансфертов из республиканского и областного бюджетов, согласно приложению 5 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 02.04.2020 № 348 (вводится в действие с 01.01.2020).
10. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из областного бюджета в бюджет района на 2020 год в сумме 4374784 тысяч тенге.
11. Установить в расходах районного бюджета на 2020 год субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет сельских округов в сумме 483446 тысячи тенге, в том числе:
Абайскому - 18040 тысяч тенге;
Алаботинскому - 11934 тысяч тенге;
Амандыкскому - 13318 тысяч тенге;
Большеизюмовскому - 12609 тысяч тенге;
Донецкому - 14068 тысяч тенге;
Драгомировскому - 12191 тысяч тенге;
Зеленогайскому - 13544 тысяч тенге;
Келлеровскому - 46672 тысяч тенге;
Кировскому - 18419 тысяч тенге;
Кранополянскому - 11464 тысяч тенге;
Летовочному - 20582 тысяч тенге;
Мироновскому - 15911 тысяч тенге;
Рощинскому - 12119 тысяч тенге;
Тендыкскому - 11471 тысяч тенге;
Тихоокеанскому - 10274 тысяч тенге;
Чермошнянскому - 24443 тысяч тенге;
Чкаловскому - 37669 тысяч тенге;
Яснополянскому - 21514 тысяч тенге;
город Тайынша - 155204 тысяч тенге.
11-1. Предусмотреть в расходах районного бюджета на 2020 год целевые текущие трансферты передаваемые из районного бюджета в бюджет сельских округов в сумме 96431,4 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому сельскому округу в сумме 828 тысяч тенге;
Алаботинскому сельскому округу в сумме 3867 тысяч тенге;
Амандыкскому сельскому округу в сумме 4960,5 тысяч тенге;
Большеизюмовскому сельскому округу в сумме 4209 тысяч тенге;
Донецкому сельскому округу в сумме 4518 тысяч тенге;
Драгомировскому сельскому округу в сумме 3568,6 тысяч тенге;
Зеленогайскому сельскому округу в сумме 1384 тысяч тенге;
Келлеровскому сельскому округу в сумме 12758,5 тысяч тенге;
Кировскому сельскому округу в сумме 1348,8 тысяч тенге;
Краснополянскому сельскому округу в сумме 5124 тысяч тенге,
Летовочному сельскому округу в сумме 5217 тысяч тенге;
Мироновскому сельскому округу в сумме 2199 тысяч тенге;

Рощинск ауылдық округіне 4437,3 мың теңге сомасында;
Теңдік ауылдық округіне 748 мың теңге сомасында;
Тихоокеан ауылдық округіне 1297 мың теңге сомасында;
Чермошнян ауылдық округіне 3327 мың теңге сомасында;
Чкалов ауылдық округіне 7352 мың теңге сомасында;
Яснополян ауылдық округіне 8646,7 мың теңге сомасында;
Тайынша қаласына 20641 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 11-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мəслихатының 02.04.2020 № 348 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мəслихатының 11.09.2020 № 376 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 23.11.2020 № 393 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
12. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының ауылдық елді мекендеріне жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен 2020 жылға арналған аудандық бюджетте бюджеттік кредиттер ескерілсін.
13. 2020 жылға арналған аудан бюджетін атқару процесінде осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
14. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихаты
сессиясының төрайымы
М.Актаева
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы
мәслихатының хатшысы
К.Шарипов
Солтүстік Қазақстан oблысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2019 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 306 шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының бюджеті

Рощинскому сельскому округу в сумме 4437,3 тысяч тенге;
Тендыкскому сельскому округу в сумме 748 тысяч тенге;
Тихоокеанскому сельскому округу в сумме 1297 тысяч тенге;
Чермошнянскому сельскому округу в сумме 3327 тысяч тенге;
Чкаловскому сельскому округу в сумме 7352 тысяч тенге;
Яснополянскому сельскому округу в сумме 8646,7 тысяч тенге;
городу Тайынша в сумме 20641 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 02.04.2020 № 348 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 11.09.2020 № 376 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 23.11.2020 № 393 (вводится в действие с 01.01.2020).
12. Учесть в районном бюджете на 2020 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты Тайыншинского района Северо-Казахстанской области.
13. Установить, что в процессе исполнения бюджета района на 2020 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 4 к настоящему решению.
14. Настоящее решение вступает в действие с 1 января 2020 года.
Председатель
сессии маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
М.Актаева
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
К.Шарипов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 25 декабря 2019 года № 306
Бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2020 год

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мəслихатының 11.09.2020 № 376 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 06.11.2020 № 390 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 23.11.2020 № 393 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы

Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 11.09.2020 № 376 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 06.11.2020 № 390 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 23.11.2020 № 393 (вводится в действие с 01.01.2020).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс

10672
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
119571,6
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
51555
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47271
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1785
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1249
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
950
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
300
02
Қорғаныс
20796,3
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
20796,3
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11554
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
8074
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
1168,3
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4673
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4673
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
4673
04
Білім беру
5789504,5
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5728494,2
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28643
003
Жалпы білім беру
5052420
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
50213
006
Балаларға қосымша білім беру
55324
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
213
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
109318
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
17702
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
417
023
Әдістемелік жұмыс
19081
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету

10672
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
119571,6
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
51555
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
47271
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1785
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1249
015
Капитальные расходы государственного органа
950
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
300
02
Оборона
20796,3
122
Аппарат акима района (города областного значения)
20796,3
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11554
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
8074
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1168,3
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4673
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4673
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4673
04
Образование
5789504,5
464
Отдел образования района (города областного значения)
5728494,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
28643
003
Общеобразовательное обучение
5052420
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
50213
006
Дополнительное образование для детей
55324
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
213
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
109318
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
17702
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
417
023
Методическая работа
19081
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению

18729,5
001
Аудан (облыстық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18376
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
353,5
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
23426,7
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
23426,7
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20536,7
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
2890
12
Көлік және коммуникация
244948,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
244948,9
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
20318,1
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
3165
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
221465,8
13
Басқалар
598240,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
551720,2
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
551720,2
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
32424
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
32424
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
14096
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14096
15
Трансферттер
521823,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
521823,3
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
755,3
038
Субвенциялар
483446
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
37622
3) Таза бюджеттік кредиттеу
438968
Бюджеттік кредиттер
445241,4
06
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
389570,4
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
24803,3
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент бюджеттеріне кредит беру
24803,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

18729,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
18376
007
Капитальные расходы государственного органа
353,5
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
23426,7
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
23426,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
20536,7
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
2890
12
Транспорт и коммуникации
244948,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
244948,9
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
20318,1
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
3165
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
221465,8
13
Прочие
598240,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
551720,2
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
551720,2
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
32424
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
32424
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
14096
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
14096
15
Трансферты
521823,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
521823,3
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
755,3
038
Субвенции
483446
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
37622
3) Чистое бюджетное кредитование
438968
Бюджетные кредиты
445241,4
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
389570,4
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
24803,3
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
24803,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

6273
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
6273
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
6273
Солтүстік Қазақстан oблысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2019 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 306 шешіміне 4-қосымша
2020 жылға арналған аудан бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Атауы
Әкімші
Бағдарлама
04
Білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
Солтүстік Қазақстан oблысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2019 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 306 шешіміне 5-қосымша
2020 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2019 жылы республикалық және облыстық бюджеттерден пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару есебінен 2020 жылға арналған аудандық бюджет шығыстары

6273
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
6273
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
6273
Приложение 4
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 25 декабря 2019 года № 306
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год
Функциональная группа
Наименование
Администратор
Программа
04
Образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 25 декабря 2019 года № 306
Расходы районного бюджета на 2020 год за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2020 года и возврата неиспользованных (недоиспользованных) в 2019 году целевых трансфертов из республиканского и областного бюджетов, в том числе за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан