Тимирязев аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 29/1 "2019-2021 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2019 жылғы 20 маусымдағы № 35/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 27 маусымда № 5455 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 04 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тимирязев аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 29/1 "2019-2021 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" (2019 жылғы 18 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5160 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 745 542 мың теңге:
салықтық түсімдер – 314 535 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 332 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 419 175 мың теңге;
2) шығындар – 2 748 437 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 2 981 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 15 150 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12 169 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 5 876 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 876 мың теңге:
қарыздар түсімі – 15 150 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 12 169 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 895 мың теңге.";
8-тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
"8. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 683 444 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
1) 146 269 мың теңге – бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;

О внесении изменений в решение Тимирязевского районного маслихата от 26 декабря 2018 года № 29/1 "Об утверждении районного бюджета Тимирязевского района на 2019-2021 годы"
Решение Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 20 июня 2019 года № 35/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 27 июня 2019 года № 5455
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Тимирязевский районный маслихатРЕШИЛ:
1. Внести в решение Тимирязевского районного маслихата от 26 декабря 2018 года № 29/1 "Об утверждении районного бюджета Тимирязевского района на 2019-2021 годы" (опубликовано 18 января 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5160) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Тимирязевского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 745 542 тысячи тенге:
налоговые поступления – 314 535 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 332 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 419 175 тысяч тенге;
2) затраты – 2 748 437 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 981 тысяча тенге:
бюджетные кредиты – 15 150 тысяч тенге,
погашение бюджетных кредитов – 12 169 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5 876 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 876 тысяч тенге:
поступление займов – 15 150 тысяч тенге;
погашение займов – 12 169 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 895тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Учесть в районном бюджете на 2019 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 683 444 тысячи тенге в следующих размерах:
1) 146 269 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования;

2) 5 418 мың теңге – жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге;
3) 1 138 мың теңге – мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
4) 2 638 мың теңге – техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге;
5) 230 мың теңге – Spina bifida диагнозымен мүгедек балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге;
6) 51 335 мың теңге –мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
7) 75 641 мың теңге – еңбек нарығын дамытуға, оның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялауға 3 574 мың теңге сомасында;
көшуге арналған субсидиялар беруге 21 894 мың теңге сомасында;
жастар практикасына 5 303 мың теңге сомасында;
тұрғын үйді жалға беру (жалдау) және коммуналдық шығындарды өтеуге 15 817 мың теңге сомасында;
жұмыс берушілерге арналған субсидиялар беруге 18 180 мың теңге сомасында;
ақпараттық жұмысына 15 мың теңге сомасында;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін қоныс аударушыларға 10 858 мың теңге сомасында гранттар беруге;
8) 268 417 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
9) 108 381 мың теңге – білім объектілерін күрделі жөндеуге;
10) 23 977 мың теңге – мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге.";
13-тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
"13. Ауданның атқарушы органының 2019 жылға арналған резерві 372 мың теңге сомасында бекітілсін.".

2) 5 418 тысяч тенге – на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
3) 1 138 тысяч тенге – на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
4) 2 638 тысяч тенге – на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
5) 230 тысяч тенге – на обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spinabifida;
6) 51 335 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
7) 75 641 тысяча тенге – на развитие рынка труда, в том числе:
на частичное субсидирование заработной платы в сумме 3 574 тысячи тенге;
на предоставление субсидий на переезд в сумме 21 894 тысячи тенге;
на молодежную практику в сумме 5 303 тысячи тенге;
на аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат в сумме 15 817 тысяч тенге;
на предоставление субсидий работодателям в сумме 18 180 тысяч тенге;
на информационную работу в сумме 15 тысяч тенге;
на предоставление грантов переселенцам на реализацию новых бизнес-идей в сумме 10 858 тысяч тенге;
8) 268 417 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
9) 108 381 тысяча тенге – на капитальный ремонт объектов образования;
10) 23 977 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 372 тысячи тенге.".

Көрсетілген шешімнің 1, 5, 8, 10 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4 қосымшаларына сәйкес жана редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
ХХХV сессиясының төрағасы
С. Жүкеев
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
С. Мұстафин
Тимирязев аудандық мәслихатының 2019 жылғы 20 маусымдағы № 35/1 шешіміне 1 қосымша
Тимирязев аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 29/1 шешіміне 1 қосымша
2019 жылға арналған Тимирязев ауданының бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)

Приложения 1, 5, 8, 10 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель XXXV сессии
районного маслихата
С. Жукеев
Секретарь
районного маслихата
С. Мустафин
Приложение 1 к решению Тимирязевского районного маслихата от 20 июня 2019 года № 35/1
Приложение 1 к решению Тимирязевского районного маслихата от 26 декабря 2018 года № 29/1
Бюджет Тимирязевского района на 2019 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

88 408
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
7 760
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
7 760
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
21 632
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 632
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
9 433
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 433
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
49 583
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 747
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
248
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
514
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
980
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1 165
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
2 951
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
31 978
12
Көлiк және коммуникация
30 938
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
30 938
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
29 340
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
1 598
13
Басқалар
11 634
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2 895
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
372
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 289
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 234
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
8 739
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 739
14
Борышқа қызмет көрсету
13
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
13

88 408
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
7 760
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
7 760
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
21 632
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
21 632
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
9 433
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
9 433
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
49 583
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
11 747
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
248
006
Организация санитарного убоя больных животных
514
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
980
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
1 165
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
2 951
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
31 978
12
Транспорт и коммуникации
30 938
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
30 938
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
29 340
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
1 598
13
Прочие
11 634
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2 895
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
372
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1 289
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
1 234
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
8 739
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
8 739
14
Обслуживание долга
13
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
13

455
6
Бейбіт уақытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің отбасылары
50
7
Бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы аумағында саяси қуғын-сүргіндерге тікелей ұшыраған және қазіргі уақытта Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын адамдар
38
8
1986-1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тiкелей қатысқан адамдар
114
9
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен, I, II дәрежелі "Ана Даңқы" ордендерімен марапатталған немесе бұрын "Ардақты ана" атағын алған көп балалы аналар
1591
10
Қазақстан Республикасына ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдар, облыстық маңызы бар дербес зейнеткер мәртебесіне ие зейнеткерлер, облыстың, (қаланың, ауданның) құрметті азаматтары
390
11
Ата-аналармен немесе олардың орнындағы адамдармен бiрге бас бостандығынан айыру орындарында, айдауда, жер аударуда немесе арнайы қоныс аударуда болған саяси қуғын-сүргiндер құрбандарының балалары, сондай-ақ қуғын-сүргiн кезiнде он сегiз жасқа толмаған және оның қолданылуы нәтижесiнде ата-анасының немесе олардың біреуінің қамқорлығынсыз қалған саяси қуғын-сүргiндер құрбандарының балалары
141
12
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің, сондай-ақ жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестiрiлген адамдардың тіс протездеуге мұқтаждығы
77
13
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің,сондай-ақ жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестiрiлген адамдардың Қазақстан Республикасының санаторийлерінде және профилакторийлерінде санаторлық-курорттық емделуге мұқтаждығы
253
14
Амбулаторлық емделуде жатқан азаматтарда туберкулездің белсенді түрінің болуы
1454
15
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің коммуналдық қызметтерді төлеу және отын сатып алу үшін шығынның орнын толтыруға мұқтаждығы
121
16
Адамның (отбасының) ең төмен күнкөріс деңгейі мөлшерінің бір еселік шегінен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табысының болуы
63
Барлығы
5569
Тимирязев аудандық мәслихатының 2019 жылғы 20 маусымдағы № 35/1 шешіміне 4 қосымша
Тимирязев аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 29/1 шешіміне 10 қосымша
2019 жылға арналған ауылдық округтер арасындағы өзін-өзу басқару органдарына трансферттерді бөлу
№ р/с
Ауылдық округтің атауы
Сомасы (мың теңге)
1
Ақсуат ауылдық округі

455
6
Семьи военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время
50
7
Лица, непосредственно подвергавшиеся политическим репрессиям на территории бывшего Союза Советских Социалистических Республик и в настоящее время являющихся гражданами Республики Казахстан
38
8
Лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях
114
9
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күмісалқа", орденами "Материнская Слава" I, II степени или ранее получившие звание "Мать-Героиня"
1591
10
Лица, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан, пенсионеры, имеющие статус персонального пенсионера областного значения, почетные граждане области, (города, района)
390
11
Дети жертв политических репрессий, находившиеся вместе с родителями или заменявшими их лицами в местах лишения свободы, в ссылке, высылке или на спецпоселении, а также дети жертв политических репрессий, не достигшие восемнадцатилетнего возраста на момент репрессии и в результате ее применения оставшиеся без родительского попечения или одного из них
141
12
Нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны, а также лиц приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в зубопротезировании
77
13
Нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны, а также лиц приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в санаторно-курортном лечении в санаториях и профилакториях Республики Казахстан
253
14
Наличие у граждан, находящихся на амбулаторном лечении, активной формы туберкулеза
1454
15
Нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны в возмещении затрат за оплату коммунальных услуг и приобретения топлива
121
16
Наличие среднедушевого дохода лица (семьи), не превышающего порога однократного размера прожиточного минимума
63
Итого
5569
Приложение 4 к решению Тимирязевского районного маслихата от 20 июня 2019 года № 35/1
Приложение 10 к решению Тимирязевского районного маслихата от 26 декабря 2018 года № 29/1
Распределение трансфертов органам местного самоуправления между сельскими округами на 2019 год
№ п/п
Наименование сельского округа
Сумма (тысяч тенге)
1
Аксуатский сельский округ