Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 29/1 "2019-2021 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2019 жылғы 19 қыркүйектегі № 38/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 23 қыркүйекте № 5576 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 04 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының "2019-2021 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 29/1 шешіміне (2019 жылғы 18 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5160 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 997 050,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 318 835 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 332 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 666 383,9 мың теңге;
2) шығындар – 2 999 945,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 2 981 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 15 150 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12 169 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 5 876 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 876 мың теңге:
қарыздар түсімі – 15 150 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 12 169 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 895 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"8. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 912 552,8 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
1) 146 269 мың теңге – бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;

О внесении изменений в решение Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2018 года № 29/1 "Об утверждении районного бюджета Тимирязевского района на 2019-2021 годы"
Решение Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 19 сентября 2019 года № 38/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 23 сентября 2019 года № 5576
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области "Об утверждении районного бюджета Тимирязевского района на 2019-2021 годы" от 26 декабря 2018 года № 29/1 (опубликовано 18 января 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5160) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Тимирязевского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 997 050,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 318 835 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 332 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 666 383,9 тысяч тенге;
2) затраты – 2 999 945,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 981 тысяча тенге:
бюджетные кредиты – 15 150 тысяч тенге,
погашение бюджетных кредитов – 12 169 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5 876 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 876 тысяч тенге:
поступление займов – 15 150 тысяч тенге;
погашение займов – 12 169 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 895 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в районном бюджете на 2019 год целевые трансферты из республиканского бюджета и Национального фонда Республики Казахстан в сумме 912 552,8 тысяч тенге в следующих размерах:
1) 146 269 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования;

2) 5 418 мың теңге – жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге;
3) 1 138 мың теңге – мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
4) 2 638 мың теңге – техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге;
5) 230 мың теңге – Spina bifida диагнозымен мүгедек балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге;
6) 51 335 мың теңге –мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
7) 93 759 мың теңге – еңбек нарығын дамытуға, оның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялауға 3 574 мың теңге сомасында;
көшуге арналған субсидиялар беруге 21 894 мың теңге сомасында;
жастар практикасына 5 303 мың теңге сомасында;
тұрғын үйді жалға беру (жалдау) және коммуналдық шығындарды өтеуге 9 317 мың теңге сомасында;
жұмыс берушілерге арналған субсидиялар беруге 35 224 мың теңге сомасында;
ақпараттық жұмысына 15 мың теңге сомасында;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін қоныс аударушыларға 18 432 мың теңге сомасында гранттар беруге;
8) 268 417 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
9) 108 219,8 мың теңге – білім объектілерін күрделі жөндеуге;
10) 23 977 мың теңге – мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге;
11) 11 615 мың теңге – жастарға, аз қамтамасыз етілген және көп балалы отбасы мүшелеріне, еңбекке жарамды мүгедектерге бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге;
12) 14 765 мың теңге – қысқа мерзімді кәсіптік оқумен қосымша қамтуды қамтамасыз етуге;
13) 2 500 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
14) 182 272 мың теңге – бір пәтерлі тұрғын үйлер сатып алуға.";
9-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"9. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 68 559,1 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
1) 10 216 мың теңге – білім беру мекемелері үшін оқулықтар сатып алуға және жеткізуге;
2) 1 932 мың теңге – энзоотиялық ауруларға қарсы профилактикалық іс-шаралар өткізуге;
3) 2 121 мың теңге – мамандарға әлеуметтік колдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыруға;
4) 4 901 мың теңге – мобильдік орталықтардағы оқытуды қоса алғанда, жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие мамандықтарға, қысқа мерзімді кәсіби оқытуға;
5) 33 160,1 мың теңге – ауылдық округтердің сумен жабдықтау жүйелерінің ағымды жөнделуіне;

2) 5 418 тысяч тенге – на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
3) 1 138 тысяч тенге – на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
4) 2 638 тысяч тенге – на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
5) 230 тысяч тенге – на обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida;
6) 51 335 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
7) 93 759 тысяч тенге – на развитие рынка труда, в том числе:
на частичное субсидирование заработной платы в сумме 3 574 тысячи тенге;
на предоставление субсидий на переезд в сумме 21 894 тысячи тенге;
на молодежную практику в сумме 5 303 тысячи тенге;
на аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат в сумме 9 317 тысяч тенге;
на предоставление субсидий работодателям в сумме 35 224 тысячи тенге;
на информационную работу в сумме 15 тысяч тенге;
на предоставление грантов переселенцам на реализацию новых бизнес-идей в сумме 18 432 тысячи тенге;
8) 268 417 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
9) 108 219,8 тысяч тенге – на капитальный ремонт объектов образования;
10) 23 977 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих;
11) 11 615 тысяч тенге – на предоставление государственных грантов на реализацию бизнес-идей для молодежи, членам малообеспеченных и многодетных семей, трудоспособным инвалидам;
12) 14 765 тысяч тенге – на обеспечение дополнительного охвата краткосрочным профессиональным обучением;
13) 2 500 тысяч тенге – на выплату государственной адресной помощи;
14) 182 272 тысячи тенге – на приобретение одноквартирных жилых домов в селах.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть в районном бюджете на 2019 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 68 559,1 тысяча тенге в следующих размерах:
1) 10 216 тысяч тенге – на приобретение и доставку учебников для организаций образования;
2) 1 932 тысячи тенге – на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
3) 2 121 тысяча тенге – на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов;
4) 4 901 тысяча тенге – на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах;
5) 33 160,1 тысяча тенге – на текущий ремонт разводящих сетей сельских округов;

6) 16 229 мың теңге – КТТМ-320 Москворецкое ауылы кіреберіс аудандық маңызы бар жолды ағымдағы жөндеуге.";
13-тармақ жойылсын:
Көрсетілген шешімнің 1, 5, 8 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
Ж. Жантоқов
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
С. Мұстафин
Тимирязев аудандық мәслихатының 2019 жылғы __қыркүйектегі № ___шешіміне 1 қосымша

6) 16 229 тысяч тенге – на проведение текущего ремонта дороги районного значения КТТМ-320 подъезд к селу Москворецкое.";
пункт 13 исключить;
приложения 1, 5, 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
районного маслихата
Ж. Жантоков
Секретарь районного
маслихата
С. Мустафин
Приложение 1 к решению Тимирязевского районного маслихата от ___сентября 2019 года № ____

508
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
310
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
30 969,3
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 154
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
16 815,3
2
Қорғаныс
4 986
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4 986
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3 525
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
500
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
961
4
Бiлiм беру
1 851 754
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
60
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
60
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 820 135
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 947
003
Жалпы білім беру
1 523 063,2
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
18 735
006
Балаларға қосымша білім беру
47 515
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
584
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
51 089
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
5 021
023
Әдістемелік жұмыс
14 058
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
12 367
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
22 856
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығындары
114 899,8
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
31 559
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
31 559
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
277 284
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

508
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
310
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
30 969,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
14 154
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
16 815,3
2
Оборона
4 986
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4 986
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3 525
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
500
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
961
4
Образование
1 851 754
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
60
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
60
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 820 135
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
9 947
003
Общеобразовательное обучение
1 523 063,2
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
18 735
006
Дополнительное образование для детей
47 515
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
584
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
51 089
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
5 021
023
Методическая работа
14 058
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
12 367
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
22 856
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
114 899,8
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
31 559
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
31 559
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
277 284
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

14 741
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 681
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
480
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
6 580
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
91 286
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
9 881
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
9 881
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
21 482
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 482
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
9 883
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 883
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
50 040
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 394
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
248
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
514
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
980
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1 518
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
2 951
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
457
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
31 978
12
Көлiк және коммуникация
27 167
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
27 167
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
25 569
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
1 598
13
Басқалар
11 262
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2 523
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

14 741
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
7 681
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
480
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
6 580
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
91 286
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
9 881
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
9 881
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
21 482
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
21 482
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
9 883
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
9 883
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
50 040
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
11 394
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
248
006
Организация санитарного убоя больных животных
514
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
980
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
1 518
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
2 951
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
457
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
31 978
12
Транспорт и коммуникации
27 167
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
27 167
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
25 569
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
1 598
13
Прочие
11 262
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2 523
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий

505
3
Екiншi рет некеге тұрмаған, қайтыс болған соғыс мүгедектерiнiң және соларға теңестiрiлген мүгедектердiң әйелдерi (күйеулерi), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізушілердің, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен марапатталған, жалпы ауруға шалдығу, еңбекте мертігу және басқа да себептер (құқыққа қайшы келетiндерiн қоспағанда) салдарынан мүгедек деп танылған азаматтардың әйелдерi (күйеулерi)
26
4
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдерімен марапатталған адамдар
38
5
Бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы үкімет органдарының шешімдеріне сәйкес басқа мемлекеттің аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысқан - Совет Армиясының, Әскери-Теңіз флотының, Мемлекеттік қауіпсіздік комитетінің әскери қызметшілері, бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы Ішкі істер министрлігінің қатардағы және басқарушы құрамының адамдары (әскери мамандар мен кеңесшілерді қоса есептегенде); жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүріп жатқан кезде Ауғанстанға жіберілген әскери міндеттілер; ұрыс қимылдары жүріп жатқан осы елге жүк жеткізу үшін Ауғанстанға жіберілген автомобиль батальондарының әскери қызметшілері; бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының аумағынан Ауғанстанға жауынгерлік тапсырмаларды орындау үшін ұшулар жасаған ұшу құрамының әскери қызметшілері; Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткен жараланған, контузия алған немесе зақымданған, яғни ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдерімен марапатталған жұмысшылар мен қызметшілер
455
6
Бейбіт уақытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің отбасылары
50
7
Бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы аумағында саяси қуғын-сүргіндерге тікелей ұшыраған және қазіргі уақытта Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын адамдар
38
8
1986-1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тiкелей қатысқан адамдар
114
9
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен, I, II дәрежелі "Ана Даңқы" ордендерімен марапатталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған көп балалы аналар
3155,9
10
Қазақстан Республикасына ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдар, облыстық маңызы бар дербес зейнеткер мәртебесіне ие зейнеткерлер, облыстың, (қаланың, ауданның) құрметті азаматтары

505
3
Жены (мужья) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также жены (мужья) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак
26
4
Лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны
38
5
Военнослужащие Советской Армии, Военно-Морского флота, Комитета государственной безопасности, лица рядового и начальствующего состава Министерства внутренних дел бывшего Союза Советских Социалистических Республик (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза Советских Социалистических Республик принимали участие в боевых действиях на территории других государств; военнообязанные, призывавшиеся на учебные сборы и направлявшиеся в Афганистан в период ведения боевых действий; военнослужащие автомобильных батальонов, направлявшиеся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий; военнослужащие летного состава, совершавшие вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза Советских Социалистических Республик; рабочие и служащие, обслуживающие советский воинский контингент в Афганистане, получившие ранения, контузии или увечья, либо награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за участие в обеспечении боевых действий
455
6
Семьи военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время
50
7
Лица, непосредственно подвергавшиеся политическим репрессиям на территории бывшего Союза Советских Социалистических Республик и в настоящее время являющихся гражданами Республики Казахстан
38
8
Лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях
114
9
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күмісалқа", орденами "Материнская Слава" I, II степени или ранее получившие звание "Мать-Героиня"
3155,9
10
Лица, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан, пенсионеры, имеющие статус персонального пенсионера областного значения, почетные граждане области, (города, района)

304
11
Ата-аналармен немесе олардың орнындағы адамдармен бiрге бас бостандығынан айыру орындарында, айдауда, жер аударуда немесе арнайы қоныс аударуда болған саяси қуғын-сүргiндер құрбандарының балалары, сондай-ақ қуғын-сүргiн кезiнде он сегiз жасқа толмаған және оның қолданылуы нәтижесiнде ата-анасының немесе олардың біреуінің қамқорлығынсыз қалған саяси қуғын-сүргiндер құрбандарының балалары
141
12
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің, сондай-ақ жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестiрiлген адамдардың тіс протездеуге мұқтаждығы
77
13
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің,сондай-ақ жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестiрiлген адамдардың Қазақстан Республикасының санаторийлерінде және профилакторийлерінде санаторлық-курорттық емделуге мұқтаждығы
253
14
Амбулаторлық емделуде жатқан азаматтарда туберкулездің белсенді түрінің болуы
1154
15
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің коммуналдық қызметтерді төлеу және отын сатып алу үшін шығынның орнын толтыруға мұқтаждығы
121
16
Адамның (отбасының) ең төмен күнкөріс деңгейі мөлшерінің бір еселік шегінен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табысының болуы
63
17
Семей ядролық полигоны аймағында зардап шеккен адамдардың Қазақстан Республикасы аумағы бойынша көрсетілген көлік құралдарының бір түрімен жөнелту станциясынан емдеуге жатқызу орнына дейін және кейін теміржол (плацкартты вагон) автомобиль жолушылар көлігімен (таксиден басқа) жол жүруіне мұқтаждығы
86
18
Құрамында бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан көп балалары, оның ішінде кәмелеттік жасқа толғаннан кейін білім беру ұйымдарын бітіретін уақытқа дейін (бірақ жиырма үш жасқа толғанға дейін) орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында күндізгі оқу нысаны бойынша білім алатын балалары бар отбасы
796
Барлығы
7429,9

304
11
Дети жертв политических репрессий, находившиеся вместе с родителями или заменявшими их лицами в местах лишения свободы, в ссылке, высылке или на спецпоселении, а также дети жертв политических репрессий, не достигшие восемнадцатилетнего возраста на момент репрессии и в результате ее применения оставшиеся без родительского попечения или одного из них
141
12
Нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны, а также лиц приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в зубопротезировании
77
13
Нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны, а также лиц приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в санаторно-курортном лечении в санаториях и профилакториях Республики Казахстан
253
14
Наличие у граждан, находящихся на амбулаторном лечении, активной формы туберкулеза
1154
15
Нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны в возмещении затрат за оплату коммунальных услуг и приобретения топлива
121
16
Наличие среднедушевого дохода лица (семьи), не превышающего порога однократного размера прожиточного минимума
63
17
Нуждаемость лиц, пострадавших в зоне Семипалатинского ядерного полигона, в проезде железнодорожным (плацкартный вагон) автомобильным пассажирским транспортом (кроме такси) от станции отправления одного из видов указанных транспортных средств до места госпитализации и обратно по территории Республики Казахстан
86
18
Многодетные семьи, имеющие в своем составе четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, послесреднего, высшего и (или) послевузовского образования, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания организаций образования (но не более чем до достижения двадцатитрехлетнего возраста)
796
Итого
7429,9