Уәлиханов аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 2-32 с "2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 2019 жылғы 6 қарашадағы № 2-45 с шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 8 қарашада № 5641 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 26-бабына сәйкес Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Уәлиханов аудандық мәслихатының "2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 2-32 с шешіміне (2019 жылғы 16 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5172 болып тіркелді) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 263 763,9 мың теңге:
салықтық түсімдер - 462 375,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 9 639 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 2 273 мың теңге;
трансферттер түсімі - 3 789476,8 мың теңге;
2) шығындар – 4 266 555,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 17 216 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 37 875 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 20 659 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 20 007,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 20 007,9 мың теңге:
қарыздар түсімі - 37 875 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 20 659 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 2 791,9 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:

О внесении изменений в решение Уалихановского районного маслихата от 26 декабря 2018 года № 2-32 с "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2019 -2021 годы"
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 6 ноября 2019 года № 2-45 с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 8 ноября 2019 года № 5641
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы" от 26 декабря 2018 года № 2-32 с (опубликовано 16 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5172) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы - 4 263 763,9 тысяч тенге:
налоговые поступления - 462 375,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 9 639 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 2 273 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 3 789 476,8 тысяч тенге;
2) затраты - 4 266 555,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 17 216 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 37 875 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 20 659 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 20 007,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 20 007,9 тысяч тенге:
поступление займов - 37 875 тысяч тенге;
погашение займов - 20 659 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 2 791,9 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:

"8. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2019 жылға резерві 5 465 мың теңге сомасы бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5, 8 және 9-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4 және 5- қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Уәлиханов аудандық
мәслихаты сессиясының
төрайымы
К.Егімбаева
Уәлиханов аудандық
мәслихатының хатшысы
Б.Кәдіров
Уәлиханов аудандық мәслихатының 2019 жылғы 6 қарашадағы №2-45 шешіміне 1-қосымша

"8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 5 465 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5, 8 и 9 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложений 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель
сессии маслихата
Уалихановского района
К.Егимбаева
Секретарь Уалихановского
районного маслихата
Б. Кадиров
Приложение 1 к решению Уалихановского районного маслихата от 6 ноября 2019 года № 2-45 с

98629
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
97629
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1000
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
122789
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
122789
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
804,2
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
479
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
325,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
21773
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21773
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
28736
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28736
02
Қорғаныс
9979
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9979
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6979
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1000
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
799
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
799
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
799
04
Бiлiм беру
2721741,2
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
321083
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
149309,5
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
171773,5
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2129110,9
003
Жалпы білім беру
2059345,6
006
Балаларға қосымша білім беру
26102
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу

98629
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
97629
003
Капитальные расходы государственного органа
1000
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
122789
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
122789
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
804,2
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
479
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
325,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
21773
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
21773
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
28736
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
28736
02
Оборона
9979
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9979
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6979
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1000
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
799
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
799
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
799
04
Образование
2721741,2
464
Отдел образования района (города областного значения)
321083
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
149309,5
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
171773,5
464
Отдел образования района (города областного значения)
2129110,9
003
Общеобразовательное обучение
2059345,6
006
Дополнительное образование для детей
26102
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)

13687
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1500
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
2190
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
900
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
5955
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
2127
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
59091
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
28699,4
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
12536
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12536
12
Көлiк және коммуникация
59451,1
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
59451,1
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
52589
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
5350,1
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
1512
13
Басқалар
31609
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
11720
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
11720
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
9745
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9745
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
10144
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
5465
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3738
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
941
14
Борышқа қызмет көрсету
24
459
Ауданның (облыстық манызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
24

13687
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
1500
006
Организация санитарного убоя больных животных
2190
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
900
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
5955
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
2127
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
59091
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
28699,4
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
12536
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
12536
12
Транспорт и коммуникации
59451,1
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
59451,1
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
52589
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
5350,1
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
1512
13
Прочие
31609
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
11720
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
11720
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
9745
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
9745
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
10144
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
5465
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
3738
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
941
14
Обслуживание долга
24
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
24