Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 32/1 "2019-2021 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2019 жылғы 26 қарашадағы № 42/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 5 желтоқсанда № 5701 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының "2019-2021 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы" 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 32/1 шешіміне (2019 жылғы 18 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5149 тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 316 646,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 306 318 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 504,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 943 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 993 881,2 мың теңге;
2) шығындар – 4 323 181,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 016,9 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 7 575 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 558,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 10 551,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 551,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 7 575 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 558,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 534,8 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте ағымдағы нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 1 237 933,3 мың теңге сомасында бекітілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
2) халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттер енгізуге;

О внесении изменений в решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2018 года № 32/1 "Об утверждении бюджета района Шал акына на 2019-2021 годы"
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 26 ноября 2019 года № 42/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 5 декабря 2019 года № 5701
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета района Шал акына на 2019-2021 годы" от 27 декабря 2018 года № 32/1 (опубликовано 18 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5149) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019 – 2021 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 316 646,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 306 318 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 504,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 943 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 993 881,2 тысяч тенге;
2) затраты – 4 323 181,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 016,9 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 7 575 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 558,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 10 551,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 551,7 тысяч тенге:
поступление займов – 7 575 тысяч тенге;
погашение займов – 3 558,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 534,8 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить в районном бюджете на 2019 год целевые текущие трансферты и бюджетные кредиты в сумме 1 237 933,3 тысяч тенге:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;

3) мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға;
4) еңбек нарығын дамытуға;
5) ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
6) тіл курстары бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдердің жалақыларына қосымша төлемге;
7) негізгі қызметкердің оқуда болған кезінде орнын ауыстырған мұғалімдердің жалақыларына қосымша төлемге;
8) білім берудің жаңартылған мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білім берудің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге;
9) ұлттық біліктілік тестілеуден өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігіне қосымша ақы төлеуге;
10) мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерлерін ұлғайтуға;
11) мектептердің педагог-психологтарына педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге;
12) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер;
13) білім беру нысандарының күрделі жөндеуіне;
14) мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен дамытуға ағымдағы нысаналы трансферттер, нысаналы трансферттер 325 799,4 мың теңге сомасында бекітілсін:
1) оқулықтар алу және жеткізуге;
2) қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалға алу (аренда) бойынша шығындардың орнын толтыруға субсидиялар үшін;
3) жұмылдыру орталықтарында оқытуға енгізе отыра мамандықтың еңбек нарығында талап етілу бойынша кадр жұмысшыларын қысқа мерзімді кәсіби оқытуға;
4) энзоотиялық ауруларға қарсы алдын алу іс-шараларын жүргізуге;
5) жолдарды ағымдағы жөндеуге;
6) қоныс аударушылардың гранттарына жаңа бизнес-жоспарын жүзеге асыруға;
7) Сергеевка қаласындағы тұрғын үйлердің құрылысына;
8) Бірлік, Кеңес, Жаңажол, Жаңаталап ауылдарында су шаруашылығы құрылысының жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеу үшін;
9) Бірлік, Кеңес, Жаңажол, Жаңаталап ауылдарында су шаруашылығы құрылысының жобалық сметалық-құжаттамасына сараптама жасау үшін.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2019 жылға ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 1 300 мың теңге сомасында бекітілсін.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2019 жылға жергілікті атқарушы органның қарыз лимиті 3 558,1 мың теңге сомасында белгіленсін.";

3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов;
4) на развитие рынка труда;
5) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы;
6) на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
7) на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
8) на доплату учителям организаций образования, реализующих учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования;
9) на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования;
10) на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ;
11) на доплату за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ;
12) бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов;
13) на капитальный ремонт объектов образования;
14) на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить в районном бюджете на 2019 год целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 325 799,4 тысяч тенге:
1) на приобретение и доставку учебников;
2) на субсидии на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов;
3) на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах;
4) на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
5) на текущий ремонт дорог;
6) на гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей;
7) на строительство жилых домов в городе Сергеевка;
8) на разработку проектно-сметной документации на строительство водовода для сел Бирлик, Кенес, Жанажол, Жанаталап;
9) на проведение экспертизы проектно-сметной документации на строительство водовода для сел Бирлик, Кенес, Жанажол, Жанаталап.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 1 300 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Установить лимит долга местного исполнительного органа на 2019 год в сумме 3 558,1 тысяч тенге.";

27983
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26240
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
993
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
750
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
17056
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17006
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
50
02
Қорғаныс
9350
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9350
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7673
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
125
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1552
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
700
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
700
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
700
04
Білім беру
2637753,3
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
33126
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
33126
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
4111,7
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
4111,7
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2565044,6
003
Жалпы білім беру
2030713
006
Балаларға қосымша білім беру
73497
023
Әдістемелік жұмыс
12760
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
233757
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
14644
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
6058
032
Уақытша отбасына берілген шалғайдағы елді мекендерде тұратын мектеп жасындағы балаларды бағып-қағу

27983
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
26240
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
993
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
750
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
17056
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
17006
003
Капитальные расходы государственного органа
50
02
Оборона
9350
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9350
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7673
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
125
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1552
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
700
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
700
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
700
04
Образование
2637753,3
464
Отдел образования района (города областного значения)
33126
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
33126
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
4111,7
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
4111,7
464
Отдел образования района (города областного значения)
2565044,6
003
Общеобразовательное обучение
2030713
006
Дополнительное образование для детей
73497
023
Методическая работа
12760
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
233757
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
14644
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
6058
032
Содержание детей школьного возраста из отдаленных населенных пунктов, переданных временной семье

4272
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
500
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
43047
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
9890
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9730
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
160
12
Көлік және коммуникация
89311
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
5203
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
5203
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
84108
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
82163
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
1945
13
Басқалар
31181
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
8773
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8773
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
18774
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
18774
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3634
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
1300
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
747
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1587
14
Борышқа қызмет көрсету
4,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4,3
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
4,3
15
Трансферттер
137531,6
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
137531,6
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
35,6
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер

4272
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
500
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
43047
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
9890
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
9730
007
Капитальные расходы государственного органа
160
12
Транспорт и коммуникации
89311
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
5203
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
5203
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
84108
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
82163
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
1945
13
Прочие
31181
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
8773
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
8773
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
18774
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развитие регионов до 2020 года
18774
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3634
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
1300
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
747
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
1587
14
Обслуживание долга
4,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4,3
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
4,3
15
Трансферты
137531,6
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
137531,6
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
35,6
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджеты на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства