2019-2023 жылдарға арналған Атырау облысы бойынша қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткiштерiн бекіту туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 19 сәуірдегі № 309-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 29 сәуірде № 4388 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облыстық мәслихатының 2021 жылғы 29 қыркүйектегі № 76-VII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облыстық мәслихатының 29.09.2021 № 76-VII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы Экологиялық Кодексінің 19-бабының 3) тармақшасына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес, VI шақырылған Атырау облыстық мәслихатының кезектен тыс XXX сессиясында ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2023 жылдарға арналған Атырау облысы бойынша қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштері осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. "Атырау облысы Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесіне мүдделі мемлекеттік органдармен бірге 2019-2023 жылдарға арналған Атырау облысы бойынша қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштеріне қол жеткізу бойынша іс-шаралар жоспарын дайындап және бекіту ұсынылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Атырау облыстық мәслихатының экология, табиғат пайдалану және аграрлық мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (Е. Ихсанов) жүктелсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А.Юсупов
Мәслихат хатшысы Ө. Зинуллин
Атырау облыстық мәслихатының 2019 жылғы "19" сәуірдегі № 309-VI шешіміне қосымша
2019-2023 жылдарға арналған Атырау облысы бойынша қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштері
Зерттеу нысаны
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Нор-матив
Бас-тапқы мәліметер 2018 ж
3 жыл дан кейін 2021 ж
5 жыл дан кейін 2023 ж
1 Атмосфералық ауа
1
Облыс бойынша
Атырау облысы бойынша ластаушы заттардың жалпы шығарындылары (нормативтік)
Мың. тонна
500
450
400
2
Қала бойынша
Атмосфералық ластану индексі 5, Атырау қаласы бойынша орташа көрсеткіші
Бірлік
≤4
≤4
≤4
≤4
3
Қала бойынша
Атырау қаласы бойынша күкіртсутектің (H2S) концентрациясы
Жылдық е.ж ШРК/ ЭЖЛ және ЖЛ күндер саны
0,008/-
0,74/95
<0,08/30

Об утверждении целевых показателей качества окружающей среды по Атырауской области на 2019-2023 годы
Решение Атырауского областного маслихата от 19 апреля 2019 года № 309-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 29 апреля 2019 года № 4388. Утратило силу решением Атырауского областного маслихата от 29 сентября 2021 года № 76-VII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением Атырауского областного маслихата от 29.09.2021 № 76-VII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) статьи 19 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года и статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Атырауской области VI созыва на внеочередной XXX сессии РЕШИЛ:
1. Утвердить целевые показатели качества окружающей среды по Атырауской области на 2019-2023 годы, согласно приложению к настоящему решению.
2. Рекомендовать Государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Атырауской области" совместно с заинтересованными государственными органами разработать и утвердить план мероприятий по достижению целевых показателей качества окружающей среды для Атырауской области на 2019-2023 годы.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Атырауского областного маслихата по экологии, природопользованию и аграрным вопросам (Е. Ихсанов).
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии А. Юсупов
Секретарь маслихата У. Зинуллин
Приложение к решению маслихата Атырауской области от "19" апреля 2019 года № 309-VI
Целевые показатели качества окружающей среды по Атырауской области на 2019-2023 годы
Объект обследования
Показатели
Единица измерения
Норматив
Исходные данные 2018 г
через 3 года 2021 г
через 5 лет 2023 г
1 Атмосферный воздух
1
По области
Валовые выбросы загрязняющих веществ по Атырауской области (нормативные)
Тыс. тонна
500
450
400
2
По городу
Индекс загрязнения атмосферы 5, средний показатель по городу Атырау
Единица
≤4
≤4
≤4
≤4
3
По городу
Концентрация сероводорода (H2S) по городу Атырау
ПДК м.р концентрация в год/ количество дней с ВЗ и ЭВЗ
0,008/-
0,74/95
<0,08/30