2020-2022 жылдарға арналған Құлсары қаласының, Жаңа-Қаратон кентінің, Жем, Қосшағыл, Қара-Арна, Майкөмген және Ақкиізтоғай ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 42-1 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 14 қаңтарда № 4575 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 13 тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес және аудан әкімдігімен ұсынылған 2020-2022 жылдарға арналған Құлсары қаласының, Жаңа-Қаратон кентінің, Жем, Қосшағыл, Қара-Арна, Майкөмген және Ақкиізтоғай ауылдық округтерінің бюджеттері жобаларын қарап, Жылыой аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Құлсары қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келе сідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 657 252 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 450 570 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 362 мың теңге;
трансферттер түсімі – 204 929 мың теңге;
2) шығындар – 712 093 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 54 841 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 54 841 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 54 841 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 12.06.2020 № 48-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi); 29.09.2020 № 52-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi); 21.12.2020 № 55-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімдерімен.
2. 2020-2022 жылдарға арналған Жаңа-Қаратон кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 285 762 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 21 446 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 120 мың теңге;
трансферттер түсімі – 264 235 мың теңге;
2) шығындар – 290 774 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;

О бюджетах города Кульсары, поселка Жана-Каратон, сельских округов Жем, Косчагиль, Кара-Арна, Майкумген и Аккиизтогай на 2020-2022 годы
Решение Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 25 декабря 2019 года № 42-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 14 января 2019 года № 4575.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 13 настоящего решения.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проекты бюджетов города Кульсары, поселка Жана-Каратон, сельских округов Жем, Косчагиль, Кара-Арна, Майкумген и Аккиизтогай на 2020-2022 годы, Жылыойский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Кульсары на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 657 252 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 450 570 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 362 тысяч тенге;
поступление трансфертов – 204 929 тысяч тенге;
2) затраты – 712 093 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 54 841 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 54 841 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 54 841 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 12.06.2020 № 48-1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 29.09.2020 № 52-1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 21.12.2020 № 55-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Утвердить бюджет поселка Жана-Каратон на 2020-2022 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 285 762 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 21 446 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 120 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 264 235 тысяч тенге;
2) затраты – 290 774 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 12.06.2020 № 48-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) 29.09.2020 № 52-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi); 21.12.2020 № 55-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімдерімен.
7. 2020-2022 жылдарға арналған Ақкиізтоғай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 118 006 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 441 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 100 мың теңге;
трансферттер түсімі – 115 873 мың теңге;
2) шығындар – 118 006 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 12.06.2020 № 48-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) 29.09.2020 № 52-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi); 21.12.2020 № 55-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімдерімен.
8. Аудандық бюджеттен қаланың, кенттің, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін 2020 жылға арналған бюджеттік субвенциялар көлемі 981 428 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Құлсары қаласына – 306 882 мың теңге;
Жаңа-Қаратон кентіне – 249 592 мың теңге;
Жем ауылдық округіне – 84 699 мың теңге;
Қосшағыл ауылдық округіне – 110 463 мың теңге;
Қара-Арна ауылдық округіне – 83 568 мың теңге;
Майкөмген ауылдық округіне – 66 059 мың теңге;
Ақкиізтоғай ауылдық округіне – 80 165 мың теңге.
9. Аудандық бюджеттен қаланың, кенттің, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін 2021 жылға арналған бюджеттік субвенциялар көлемі 905 787 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Құлсары қаласына – 233 311 мың теңге;
Жаңа-Қаратон кентіне – 247 583 мың теңге;
Жем ауылдық округіне – 84 671 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 12.06.2020 № 48-1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 29.09.2020 № 52-1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 21.12.2020 № 55-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Утвердить бюджет Аккиизтогайского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 118 006 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 441 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 100 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 115 873 тысяч тенге;
2) затраты – 118 006 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 12.06.2020 № 48-1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 29.09.2020 № 52-1 (вводится в действие с 01.01.2020); от 21.12.2020 № 55-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Предусмотреть на 2020 год объемы бюджетных субвенций, передоваемых из районного бюджета в бюджеты города, поселка, сельских округов в сумме 981 428 тысяч тенге, в том числе:
городу Кульсары – 306 882 тысяч тенге;
поселку Жана – Каратон – 249 592 тысяч тенге;
Жемскому сельскому округу – 84 699 тысяч тенге;
Косчагильскому сельскому округу – 110 463 тысяч тенге;
Кара-Арнинскому сельскому округу – 83 568 тысяч тенге;
Майкумгенскому сельскому округу – 66 059 тысяч тенге;
Аккиизтогайскому сельскому округу – 80 165 тысяч тенге.
9. Предусмотреть на 2021 год объемы бюджетных субвенций, передоваемых из районного бюджета в бюджеты города, поселка, сельских округов в сумме 905 787 тысяч тенге, в том числе:
городу Кульсары – 233 311 тысяч тенге;
поселку Жана – Каратон – 247 583 тысяч тенге;
Жемскому сельскому округу – 84 671 тысяч тенге;

Қара-Арна ауылдық округіне – 83 499 мың теңге.
Майкөмген ауылдық округіне – 66 059 мың теңге;
Ақкиізтоғай ауылдық округіне – 80 165 мың теңге.
11. Алынып тасталды Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 12.06.2020 № 48-1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
12. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика және кәсіпкерлікті дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (Ү. Жақашев) жүктелсін.

Кара-Арнинскому сельскому округу – 83 499 тысяч тенге;
Майкумгенскому сельскому округу – 66 059 тысяч тенге;
Аккиизтогайскому сельскому округу – 80 165 тысяч тенге.
11. Исключен решением Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 12.06.2020 № 48-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
12. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики и развития предпринимательства (У. Жакашев).

13. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Сессия төрағасы С. Таласов
Мәслихат хатшысы М. Кенганов
Жылыой аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 42-1 шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған Құлсары қаласының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 21.12.2020 № 55-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
I. Кірістер

13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии С. Таласов
Секретарь маслихата М. Кенганов
Приложение 1 к решению Жылыойского районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 42-1
Бюджет города Кульсары на 2020 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 21.12.2020 № 55-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
Категория
Сумма (тысяча тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы