Исатай ауданы мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 203-VI "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 2 шілдедегі № 249-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 16 шілдеде № 4448 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігінің 2019-2021 жылдарға арналған аудан бюджетін нақтылау туралы ұсынысын қарап, Исатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Исатай аудандық мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 203-VI "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4325 санымен тіркелген, 2019 жылғы 21 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтың:
1) тармақшасында:
"6 689 268" сандар "7 301153" сандармен ауыстырылсын;
"3 281 024" сандар "3 291 160" сандармен ауыстырылсын;
"4 254" сандар "2 750" сандармен ауыстырылсын;
"3 376 194" сандар "3 979 447" сандармен ауыстырылсын.
2) тармақшасында:
"6 925 891" сандар "7 523 913" сандармен ауыстырылсын;
5) тармақшасында:
"- 233 543" сандар "- 219 680" сандармен ауыстырылсын;
6) тармақшасында:
"233 543" сандар "219 680" сандармен ауыстырылсын;
"236 623" сандар "222 760" сандармен ауыстырылсын.
7-тармақта:
"13 520" сандар "108 916" сандармен ауыстырылсын;
"11 920" сандар "12 150" сандармен ауыстырылсын;
"25 976" сандар "35 319" сандармен ауыстырылсын.
"134 001" сандар "403 378" сандармен ауыстырылсын;
"тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 6 489 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 4 017 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге – 115 026 мың теңге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 74 160 мың теңге;
мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерлерін ұлғайтуға – 1 900 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение Исатайского районного маслихата от 29 декабря 2018 года № 203-VI "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 2 июля 2019 года № 249-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 16 июля 2019 года № 4448. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложение районного акимата об уточнении районного бюджета на 2019-2021 годы, Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Исатайского районного маслихата от 29 декабря 2018года № 203-VI "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4325, опубликовано 21 января 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "6 689 268" заменить цифрами "7 301 153";
цифры "3 281 024" заменить цифрами "3 291 160";
цифры "4 254" заменить цифрами "2 750";
цифры "3 376 194" заменить цифрами "3 979 447".
в подпункте 2):
цифры "6 925 891" заменить цифрами "7 523 913".
в подпункте 5):
цифры "-233 543" заменить цифрами "-219 680".
в подпункте 6):
цифры "233 543" заменить цифрами "219 680";
цифры "236 623" заменить цифрами "222 760".
в пункте 7:
цифры "13 520" заменить цифрами "108 916";
цифры "11 920" заменить цифрами "12 150";
цифры "25 976" заменить цифрами "35 319";
цифры "134 001" заменить цифрами "403 378".
строки:
"6 489 тысяч тенге – на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
4 017 тысяч тенге – на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
115 026 тысяч тенге – на доплату учителям организаций образования, реализующих учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования;
74 160 тысяч тенге – на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования;
1 900 тысяч тенге – на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ;

мектептердің педагог-психологтарына педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 2 900 мың теңге;" деген жолдар алынып тасталсын;
келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 204 492мың теңге;
төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарды өтеуге – 4 107 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 16 366 мың теңге."
10-тармақта:
"231 299" сандар "356 858" сандармен ауыстырылсын;
"126 516" сандар "201 738" сандармен ауыстырылсын;
"18 646" сандар "33 020" сандармен ауыстырылсын;
"47 960" сандар "61 736" сандармен ауыстырылсын;
"38 177" сандар "60 364" сандармен ауыстырылсын.
10-1 тармақта:
"33 891" сандар "122 445" сандармен ауыстырылсын;
"55 634" сандар "73 367" сандармен ауыстырылсын;
"52 967" сандар "59 742" сандармен ауыстырылсын;
"23 119" сандар "10 582" сандармен ауыстырылсын;
"21 900" сандар "45 802" сандармен ауыстырылсын.
16-тармақта:
"164 353" сандар "239 026" сандармен ауыстырылсын;
"12 238" сандар "60 904" сандармен ауыстырылсын.
келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"қоғамдық шараларды өткізуге және әлеуметтік жобаларды іске асыруға – 4 000 мың теңге;
әлеуметтік қорғау ұйымдарын ағымдағы ұстау және материалдық-техникалық жарақтандыруға – 14 286 мың теңге."
17-тармақта:

2 900 тысяч тенге – на доплату за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ;" исключить;
дополнить строками следующего содержания:
"204 492 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования;
4 107 тысяч тенге – на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы;
16 366 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих."
в пункте 10:
цифры "231 299" заменить цифрами "356 858";
цифры "126 516" заменить цифрами "201 738";
цифры "18 646" заменить цифрами "33 020";
цифры "47 960" заменить цифрами "61 736";
цифры "38 177" заменить цифрами "60 364".
в пункте 10-1:
цифры "33 891" заменить цифрами "122 445";
цифры "55 634" заменить цифрами "73 367";
цифры "52 967" заменить цифрами "59 742";
цифры "23 119" заменить цифрами "10 582";
цифры "21 900" заменить цифрами "45 802".
в пункте 16:
цифры "164 353" заменить цифрами "239 026";
цифры "12 238" заменить цифрами "60 904".
дополнить строкой следующего содержания:
"4 000 тысяч тенге – на проведение общественных мероприятий и реализацию социальных проектов;
14 286 тысяч тенге - на текущее содержание и материально-техническое оснащение организаций социальной защиты."
в пункте 17:

"50 000" сандар "73 933" сандармен ауыстырылсын.
2. Көрсетілген шешімнің 1 және 5 қосымшалары осы шешімнің 1 және 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3.Осы шешімнің орындалысына бақылау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (А. Рахметов) жүктелсін.
4. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезектен
тыс XL сессиясының төрағасы
А. Сидеғалиев
Аудандық мәслихат хатшысы Н. Мұханбеталиев

цифры "50 000" заменить цифрами "73 933".
2. Приложения 1 и Приложения 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (А. Рахметов) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграрии и экологии.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель внеочередной XL
сессии районного маслихата
А. Сидегалиев
Секретарь районного маслихата Н. Муханбеталиев

Исатай аудандық мәслихаттың 2019 жылғы 2 шілдедегі № 249-VI шешіміне 1 қосымша
Исатай аудандық мәслихаттың 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 203-VI шешіміне 1 қосымша
Исатай ауданы мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 203-VI "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
І Кірістер
7 301 153
1
Салықтық түсімдері

Приложение 1 к решению Исатайского районного маслихата от 2 июля 2019 года № 249-VI
Приложение 1 к решению Исатайского районного маслихата от 29 декабря 2018 года № 203-VI
О внесении изменений и дополнений в решение Исатайского районного маслихата от 29 декабря 2018 года № 203-VI "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Категория
Сумма (тыс.тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I.Доходы
7 301 153
1
Налоговые поступления

001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
97 531
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
33 728
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
56 289
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
55 378
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
55 378
02
Қаржылық қызмет
2 716
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2 716
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
616
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2 100
09
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
267 104
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
29 854
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 272
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
10 582
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
137 301
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 311
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
88 990
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
35 063
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттың қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 783
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 680
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
600
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
34 811
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 595
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 216
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
30 075
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 075
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 000
2
Қорғаныс

001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
97 531
003
Капитальные расходы государственного органа
33 728
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
56 289
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
55 378
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
55 378
02
Финансовая деятельность
2 716
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2 716
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
616
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, пост приватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2 100
09
Прочие государственные услуги общего характера
267 104
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
29 854
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
19 272
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
10 582
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
137 301
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
48 311
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
88 990
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
35 063
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
26 783
015
Капитальные расходы государственного органа
7 680
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
600
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительство района (города областного значения)
34 811
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительство на местном уровне
28 595
003
Капитальные расходы государственного органа
6 216
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
30 075
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
23 075
003
Капитальные расходы государственного органа
7 000
2
Оборона

6 780
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
5 000
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
31 134
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
75 365
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
33 891
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
477 294
01
Әлеуметтiк қамсыздандыру
132 082
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
132 082
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
132 082
02
Әлеуметтiк көмек
319 035
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2 732
003
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
2 732
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
316 303
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
192 005
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4 400
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
200
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 818
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
38 166
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
11 750
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
16 286
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
15 004
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
36 674
09
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
26 177
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
26 177
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 569
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
22 608
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 063 564
01
Тұрғын үй шаруашылығы
752 359
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

6 780
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
5 000
029
Обследование психического здоровья детей и подростков оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
31 134
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
75 365
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
33 891
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
477 294
01
Социальное обеспечение
132 082
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
132 082
010
Государственная адресная социальная помощь
132 082
02
Социальная помощь
319 035
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2 732
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2 732
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
316 303
004
Программа занятости
192 005
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4 400
007
Оказание жилищной помощи
200
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 818
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
38 166
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
11 750
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
16 286
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
15 004
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
36 674
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
26 177
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
26 177
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 569
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
22 608
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 063 564
01
Жилищное хозяйство
752 359
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)