2020-2022 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджетін бекіту туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 288-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 15 қаңтарда № 4578 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 12 тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қантардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігінің 2020-2022 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджетін бекіту туралы ұсынысын қарап, Исатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аққыстау ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 618 254 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 37 532 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 218 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 580 504 мың теңге.
2) шығындар – 628 885 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 10 631 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 631 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 10 631 теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 16.06.2020 № 317-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi); 02.10.2020 № 333-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi); 15.12.2020 № 353-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімдерімен.
2. Жанбай ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5, 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 180 091 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 579 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 149 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 172 363 мың теңге.
2) шығындар – 181 862 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.

Об утверждении бюджета сельских округов Исатайского района на 2020-2022 годы
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 31 декабря 2019 года № 288-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 15 января 2020 года № 4578. Прекращено действие в связи с истечением срока
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 12 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложение районного акимата об утверждении бюджета сельских округов на 2020-2022 годы, Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аккистауского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 618 254 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 37 532 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 218 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 580 504 тысяч тенге.
2) затраты – 628 885 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – - 10 631 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 631 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 631 тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Исатайского районного маслихата Атырауской области от 16.06.2020 № 317-VI (вводится в действие с 01.01.2020); от 02.10.2020 № 333-VI (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.12.2020 № 353-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Утвердить бюджет Жанбайского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 180 091 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 579 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 149 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 172 363 тысяч тенге.
2) затраты – 181 862 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге.

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 0 теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 16.06.2020 № 317-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi); 02.10.2020 № 333-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi); 15.12.2020 № 353-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімдерімен.
7. Зейнеден ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20, 21 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 109 940 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 427 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 46 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 46 теңге;
трансферттер түсімі – 107 467 мың теңге.
2) шығындар – 109 940 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 0 теңге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 16.06.2020 № 317-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi); 02.10.2020 № 333-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi); 15.12.2020 № 353-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімдерімен.
8. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері – 899 398 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі – 401 734 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі – 107 262 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі – 103 216 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі - 110 129 мың теңге;
Нарын ауылдық округі – 51 469 мың теңге;
Исатай ауылдық округі – 64 679 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі – 60 909 мың теңге.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 02.10.2020 № 333-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi); 15.12.2020 № 353-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімдерімен.
9. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне келесідей көлемдерде:

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Исатайского районного маслихата Атырауской области от 16.06.2020 № 317-VI (вводится в действие с 01.01.2020); от 02.10.2020 № 333-VI (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.12.2020 № 353-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Утвердить бюджет Зинеденского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 19, 20, 21 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 109 940 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 427 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 46 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 46 тенге;
поступления трансфертов – 107 467 тысяч тенге.
2) затраты – 109 940 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Исатайского районного маслихата Атырауской области от 16.06.2020 № 317-VI (вводится в действие с 01.01.2020); от 02.10.2020 № 333-VI (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.12.2020 № 353-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Учесть, что в бюджетах сельских округов на 2020 год предусмотрены субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 899 398 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ – 401 734 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ – 107 262 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ – 103 216 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ - 110 129 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ – 51 469 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ – 64 679 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ – 60 909 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Исатайского районного маслихата Атырауской области от 02.10.2020 № 333-VI (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.12.2020 № 353-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
9. Учесть, что в бюджетах сельских округов на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты из районного бюджета в следующих объемах:

мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 14 031 мың теңге;
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 164 494 мың теңге;
ауылдық округ әкімі аппараттарын ағымдағы ұстау және материалдық-техникалық жарақтандыруға – 48 063 мың теңге;
мәдениет ұйымдарының ағымдағы шығындарына – 626 мың теңге;
суару каналдарын суландыруға – 76 629 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін.
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 6 879 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 0 мың теңге;
елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыруға – 5 398 мың теңге.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 16.06.2020 № 317-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi); 02.10.2020 № 333-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi); 15.12.2020 № 353-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімдерімен.
10. Алынып тасталды Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 16.06.2020 № 317-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.

14 031 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих;
164 494 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы;
48 063 тысяч тенге - на текущее содержание и материально-техническое оснащение аппаратов акима сельского округа;
626 тысяч тенге - на текущее содержание организаций культуры;
76 629 тысяч тенге – на обводнение оросительных каналов.
6 879 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов;
0 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов;
5 398 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями Исатайского районного маслихата Атырауской области от 16.06.2020 № 317-VI (вводится в действие с 01.01.2020); от 02.10.2020 № 333-VI (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.12.2020 № 353-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
10. Исключен решением Исатайского районного маслихата Атырауской области от 16.06.2020 № 317-VI (вводится в действие с 01.01.2020).

11. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (А. Рахметов) жүктелсін.
12. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
13. 2020 арналған ауылдық округтердің бюджетіне республикалық бюджеттен келесідей көлемдерде:
мектепке дейінгі білім беру мемлекеттік ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 94 164 мың теңге;

11. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (А. Рахметов) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграрии и экологии.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
13. Учесть в бюджете сельских округов на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих объемах:
94 164 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;

мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 8 330 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 13 тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 16.06.2020 № 317-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен; өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 15.12.2020 № 353-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
Сессия төрағасы А. Сидегалиев
Мәслихат хатшысы Н. Муханбеталиев

8 330 тысяч тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений.
Сноска. Решение дополнено пунктом 13 в соответствии с решением Исатайского районного маслихата Атырауской области от 16.06.2020 № 317-VI (вводится в действие с 01.01.2020); с изменением, внесенным решением Исатайского районного маслихата Атырауской области от 15.12.2020 № 353-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Председатель сессии А. Сидегалиев
Секретарь маслихата Н. Муханбеталиев

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
1 300
040
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыру
1 300
Аудандық мәслихаттың 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 288-VI шешіміне 14-қосымша
Нарын ауылдық округінің 2021 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
І Кірістер

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
1 300
040
Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
1 300
Приложение 14 к решению сессии районного маслихата от 31 декабря 2019 года № 288-VI
Бюджет Нарынского сельского округа на 2021 год
Категория
Сумма (тыс.тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I.Доходы