Аудандық мәслихаттың 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 243-VІ "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 2019 жылғы 9 шілдедегі № 295-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 17 шілдеде № 4452 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігінің 2019-2021 жылдарға арналған ауданның бюджетін нақтылау туралы ұсынысын қарап, аудандық мәслихат кезектен тыс ХХХVІІ сессиясында ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 243-VІ "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4316 санымен тіркелген, 2019 жылғы 11 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтың 1) тармақшасындағы:
"6 240 616" деген сандар "12 440 583" деген сандармен ауыстырылсын;
"870 323" деген сандар "865 602" деген сандармен ауыстырылсын;
"5 343 273" деген сандар "11 547 961" деген сандармен ауыстырылсын;
1-тармақтың 2) тармақшасындағы:
"6 307 279" деген сандар "12 509 860" деген сандармен ауыстырылсын;
1-тармақтың 3) тармақшасындағы:
"9 793" деген сандар "12 407" деген сандармен ауыстырылсын;
"20 505" деген сандар "17 891" деген сандармен ауыстырылсын;
1-тармақтың 6) тармақшасындағы:
"76 456" деген сандар "81 684" деген сандармен ауыстырылсын;
"20 505" деген сандар "17 891" деген сандармен ауыстырылсын;
"66 663" деген сандар "69 277" деген сандармен ауыстырылсын;
2-тармақта:
"әлеуметтік салық бойынша – 50%" деген жолдар келесідей редакцияда мазмұндалсын:
"әлеуметтік салық бойынша – 100%;"
4-тармақта:
"683 507" деген сандар "743 307" деген сандармен ауыстырылсын;
"318 019" деген сандар "359 543" деген сандармен ауыстырылсын;
"100 104" деген сандар "105 420" деген сандармен ауыстырылсын;
"56 271" деген сандар "62 271" деген сандармен ауыстырылсын;
"48 111" деген сандар "58 511" деген сандармен ауыстырылсын;
8-тармақта:
"91 360" деген сандар "301 294" деген сандармен ауыстырылсын;
"12 762" деген сандар "12 992" деген сандармен ауыстырылсын;
"45 347" деген сандар "57 972" деген сандармен ауыстырылсын;
"219 968" деген сандар "542 477" деген сандармен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 29 декабря 2018 года № 243-VІ "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Индерского районного маслихата Атырауской области от 9 июля 2019 года № 295-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 17 июля 2019 года № 4452
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложение районного акимата об уточнении районного бюджета на 2019-2021 годы, на внеочередной ХХХVІІ сессии районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 29 декабря 2018 года № 243-VІ "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4316, опубликовано 11 января 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
в подпункте 1) пункта 1:
цифры "6 240 616" заменить цифрами "12 440 583";
цифры "870 323" заменить цифрами "865 602";
цифры "5 343 273" заменить цифрами "11 547 961";
в подпункте 2) пункта 1:
цифры "6 307 279" заменить цифрами "12 509 860";
в подпункте 3) пункта 1:
цифры "9 793" заменить цифрами "12 407";
цифры "20 505" заменить цифрами "17 891";
в подпункте 6) пункта 1:
цифры "76 456" заменить цифрами "81 684";
цифры "20 505" заменить цифрами "17 891";
цифры "66 663" заменить цифрами "69 277";
в пункте 2:
строки "по социальному налогу – 50 %;" изложить в следующей редакции:
"по социальному налогу - 100 %;"
в пункте 4:
цифры "683 507" заменить цифрами "743 307";
цифры "318 019" заменить цифрами "359 543";
цифры "100 104" заменить цифрами "105 420";
цифры "56 271" заменить цифрами "62 271";
цифры "48 111" заменить цифрами "58 511";
в пункте 8:
цифры "91 360" заменить цифрами "301 294";
цифры "12 762" заменить цифрами "12 992";
цифры "45 347" заменить цифрами "57 972";
цифры "219 968" заменить цифрами "542 477";
дополнить строками следующего содержания:

"төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарды өтеуге - 4 721 мың теңге;"
"мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 19 068 мың теңге;"
"аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алуға – 290 226 мың теңге;"
""Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 371 541 мың теңге;".
11-тармақта:
"5 744" деген сандар "41 886" деген сандармен ауыстырылсын;
"26 138" деген сандар "115 848" деген сандармен ауыстырылсын;
"5 000" деген сандар "153 494" деген сандармен ауыстырылсын;
"237 072" деген сандар "289 762" деген сандармен ауыстырылсын;
"35 168" деген сандар "364 861" деген сандармен ауыстырылсын;
"8 882" деген сандар "54 514" деген сандармен ауыстырылсын;
"162 000" деген сандар "502 000" деген сандармен ауыстырылсын;
"400 402" деген сандар "2 209 618" деген сандармен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"қоғамдық іс-шараларды өткізуге және әлеуметтік жобаларды іске асыруға - 14 198 мың теңге;"
"мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек көрсетуге - 17 939 мың теңге;"
"әлеуметтік қорғау органдарын ағымдағы ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға – 6 400 мың теңге;"
"елді мекендерді абаттандыруға және көгалдандыруға – 756 102 мың теңге;"
"елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 80 046 мың теңге;"
"арнайы техникалар сатып алуға – 349 767 мың теңге;"
"қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге – 276 031 мың теңге;"
"суару арналарын суландыруға – 8 193 мың теңге;"
"эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу – 20 588 мың теңге;".
12-тармақта:
"2 963" деген сандар "52 963" деген сандармен ауыстырылсын;
"50 248" деген сандар "550 000" деген сандармен ауыстырылсын;
"2 243" деген сандар "5 484" деген сандармен ауыстырылсын;

"4 721 тысяч тенге - на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы;"
"19 068 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих;"
"290 226 тысяч тенге - на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей;"
"371 541 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";"
в пункте 11:
цифры "5 744" заменить цифрами "41 886";
цифры "26 138" заменить цифрами "115 848";
цифры "5 000" заменить цифрами "153 494";
цифры "237 072" заменить цифрами "289 762";
цифры "35 168" заменить цифрами "364 861";
цифры "8 882" заменить цифрами "54 514";
цифры "162 000" заменить цифрами "502 000";
цифры "400 402" заменить цифрами "2 209 618";
дополнить строками следующего содержания:
"14 198 тысяч тенге - на проведение общественных мероприятий и реализацию социальных проектов;"
"17 939 тысяч тенге - на оказание социальной помощи отдельным категориям граждан;"
"6 400 тысяч тенге - на текущее содержание и материально-техническое оснащение органов социальной защиты;"
"756 102 тысяч тенге - на благоустройство и озеленение населенных пунктов;"
"80 046 тысяч тенге - на обеспечение санитарии населенных пунктов;"
"349 767 тысяч тенге - на приобретение спецтехники;"
"276 031 тысяч тенге - на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;"
"8 193 тысяч тенге - на обводнение оросительных каналов;"
"20 588 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;"
в пункте 12:
цифры "2 963" заменить цифрами "52 963";
цифры "50 248" заменить цифрами "550 000";
цифры "2 243" заменить цифрами "5 484";

"4 259" деген сандар "14 259" деген сандармен ауыстырылсын;
"25" деген сандар "30 025" деген сандармен ауыстырылсын;".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономикалық даму, бюджет, қаржы, шағын және орта кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (М. Ілияс) жүктелсін.
4. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Аудандық мәслихаттың кезектен
тыс ХХХVІІ сессиясының төрағасы
Ә. Қарашина
Аудандық мәслихат хатшысы Б. Сапаров
Аудандық мәслихаттың 2019 жылғы "09" шілдесіндегі кезектен тыс ХХХVІІ сессиясының № 295-VI шешiмiне қосымша

цифры "4 259" заменить цифрами "14 259";
цифры "25" заменить цифрами "30 025".
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам развития экономики, бюджета, финансов, малого и среднего предпринимательства, сельского хозяйства (М. Ильяс).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель внеочередной ХХХVІІ
сессии районного маслихата
Карашина А.
Секретарь районного маслихата Сапаров Б.
Приложение к решению № 295-VІ внеочередной ХХХVІІ сессии районного маслихата от "9" июля 2019 года

800
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
600
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
1 254 397
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
34 265
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 105
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 160
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
137 479
001
Жергілікті деңгейде білім, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 161
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы трансферттер
119 318
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
43 560
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 480
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
18 080
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
999 313
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
79 058
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
35 088
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы трансферттер
885 167
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
9 385
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 305
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
80
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
30 395
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 004
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
160
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелері мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4 231
2
Қорғаныс
10 668
1
Әскери мұқтаждар
6 668
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 668
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6 668
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
4 000
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты

800
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
600
9
Прочие государственные услуги общего характера
1 254 397
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
34 265
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
27 105
015
Капитальные расходы государственного органа
7 160
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
137 479
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования физической культуры и спорта
18 161
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
119 318
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
43 560
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне (города областного значения)
25 480
003
Капитальные расходы государственного органа
18 080
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
999 313
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
79 058
013
Капитальные расходы государственного органа
35 088
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
885 167
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
9 385
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
9 305
003
Капитальные расходы государственного органа
80
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
30 395
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
26 004
003
Капитальные расходы государственного органа
160
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 231
2
Оборона
10 668
1
Военные нужды
6 668
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6 668
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6 668
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
4 000
122
Аппарат акима района (города областного значения)

2 365
003
Мұқтаж азаматтарға үйiнде әлеуметтiк көмек көрсету
2 365
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
374 471
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
230 892
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 120
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 522
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 091
011
Жергiлiктi өкілетті органдардың шешiмі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
56 200
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
17 581
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
28 052
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
30 013
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
18 592
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
18 592
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 600
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
12 992
7
Тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық
2 526 095
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 665 818
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 502 818
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
551 000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
320 792
022
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдардың дамуы
800
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
630 226
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
163 000
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
1 000
004
Азаматтардың жекеленген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
162 000
2
Коммуналдық шаруашылық
647 772
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
37 592
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту

2 365
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2 365
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
374 471
004
Программа занятости
230 892
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 120
007
Оказание жилищной помощи
5 522
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 091
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
56 200
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
17 581
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
28 052
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
30 013
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
18 592
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
18 592
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 600
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
12 992
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 526 095
1
Жилищное хозяйство
1 665 818
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 502 818
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
551 000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
320 792
022
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
800
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
630 226
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
163 000
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1 000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
162 000
2
Коммунальное хозяйство
647 772
467
Отдел строительства района (города областного значения)
37 592
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения